Šta je novo?
Koliko vama trosi relativno sveza instalacija win7 ? Meni sa pocetnih 1200 ode do 1800.
Mozda je to i normalno, ne znam, kratko sam u kontaktu sa win7, do skoro sam furao winXP koji je uzimao 400mb. :)
 
Poubijaj nepotrebne servise, neće da škodi. Sedmica se rasplasti po memoriji, a x64 varijanta još više od x86. Kod mene je sada zauzeće ~1500, radi Opera sa 5-6 tabova, TC, Miranda IM, Networx, sidebar i još 2-3 rezidentna programčića.
 
Pogasio sam neke stvari zbog SSD-a. Praticu bas jos neko vreme kako radi sistem.
 
Kada hocu da aktiviram windows 7 ultimate 32 bita (ukucam product key), izbacuje mi sledeci error:
win7act.jpg

Sta mi je ciniti?:)
 
Koliko vama trosi relativno sveza instalacija win7 ? Meni sa pocetnih 1200 ode do 1800.
Mozda je to i normalno, ne znam, kratko sam u kontaktu sa win7, do skoro sam furao winXP koji je uzimao 400mb. :)

meni W7 Ult.x86 stoji na 31% zauzete RAM memorije, (imam isto 4 Gb, samo na 1333 Mhz), to sam ti rekao otprilike, bacio pogled na gedzet...s tim sto sam, ako je to uopste bitno, upravo danas inst. PES 2011,pa sve ukupno imam 5 heavy (preko 4,5 Gb) igara i baaas dosta programa...ne racunajuci Office 2007. valjda je normalno za x64, a ako ti se cini da nije pobijaj nepotrebne procese, da vidis kako ce da se ponasa, ako ne probaj neki od Optimizatora.

@El_Barto, ako ti verzija nije oem, a pokusavas da je aktiviras key-em koji npr. pise na disku, moguce da je "izvetrio", probaj s nekim aktivatorom, skini neku od novijih verzija, pa ces dobiti novi key...ja sam pre par meseci reinst. na lapu W7 Pro, pa mogu da ti kazem sutra kojim aktivatorem sam uspeo da je sredim ;), pazi samo da ne preteras u pokusajima - tj.da ne dobijes "pecat" (watermark), onda je sve malo komplikovanije i a iz licnog iskustva mi se cini da su te verzije (gde je npr. RemoveWAT kresnut npr.) mnogo nestabilne.
 
Poslednja izmena:
Sad cu probati... i imam jos jedan problem (koji je mozda i nevezan za win7). Kada ukljucim komp SKROZ se zablokira, pa moram da ga rr na divljaka, i tako 3-4 puta. Ponekad (redje) se desi i da se sam restartuje. Nije softwareski problem, jer sam reinstalirao windows i isto se nastavlja...
 
Prvi problem sa Win7 :( Sinoć sam instalirao najnovije update-ove i posle restarta nemam vezu sa wireless ruterom. U donjem desnom uglu stoji precrtana konekcija i poruka "not connected - no connections available". Supruga preko laptopa normalno pristupa wireless ruteru...

Neka ideja ili da se vežem kablom na ruter?
 
Koliko me sećanje služi mogli bi i driveri da idu preko update-a :D
 
Pozdrav.
Od pre nekoliko dana screensaver nece da se startuje.A kada ga sam pokrenem i ostavim u toku noci dok skidam nesto,ujutru ga nema(kao da ga je neko ugasio).
Ima li neko neki savet?
 
+1 i neznam sta da deinstaliram.Neki info?

rekao ti je Swiper: roll back driver...znači "zarolaj" ih (vrati) na predhodnu verziju, ako već nisi radio Backup Acronison, Roxio-om ili u samoj 7ici...vidi datum update, pa vrati dajvere na predhodne sa kojima je wrlss radio.

@Overclocker, a jel možeš normalno da snimiš temu ? ja sam na nekoj ver. imao sličan prob. nije hteo da mi zapamti wallpaper niti da snimi sound, backgronud i screensaver...mislim da je nedugo posle toga ta 7ica pukla, tj. deaktivirala se....ja sam stvar rešio reinstalom o.s-a
 
Ja imam iritirajući problem.

Ikonica za "Network access" mi non-stop pokazuje da nemam internet konekciju. Iako normalno sve funkcioniše. Glavna konekcija mi je na drugom računaru, a sa njega share-ujem na ovaj. I bilo je sve OK, dok jednom nisam imao problem sa netom, nije ga bilo 10 dana. Posle toga non-stop pokazuje kao da nema konekcije.

Jel ima neko rešenje za to?
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    9.6 KB · Pregleda: 32
Ja imam iritirajući problem.

Ikonica za "Network access" mi non-stop pokazuje da nemam internet konekciju. Iako normalno sve funkcioniše. Glavna konekcija mi je na drugom računaru, a sa njega share-ujem na ovaj. I bilo je sve OK, dok jednom nisam imao problem sa netom, nije ga bilo 10 dana. Posle toga non-stop pokazuje kao da nema konekcije.

Jel ima neko rešenje za to?

ček, ako sam dobro razumeo net ti radi, prikaćen si ethernet kablom na ruter ili na taj dr. komp. s koga šeruješ net?...samo ti ikona stoji (kao na slici), kao da je kabl. izvučen recimo ? jesi probao sa update drivera za net ?
 
ček, ako sam dobro razumeo net ti radi, prikaćen si ethernet kablom na ruter ili na taj dr. komp. s koga šeruješ net?...samo ti ikona stoji (kao na slici), kao da je kabl. izvučen recimo ? jesi probao sa update drivera za net ?

Upravo tako. Sve normalno šljaka, samo ikonica stoji ovako. Mislim nije mi to neki problem, ali me čisto nervira.

Sad ću probati da updatu-ujem driver-e.:wave:

EDIT:

Xaxaxa, kakva glupost. Nisu driveri u pitanju. Istripovao ga Hamaci :D
Uninstalirao sam Hamaci i sad je normalna ikonica :D
 
Poslednja izmena:
Verovatno ti je prikazivao Hamachi virtuelni network kontroler.
Baš htedoh da te pitam da li imaš nešto tog tipa instalirano kada sam pročitao prvi post.
 
Ćao! Pretpostavljam da ste pogledali ovaj test za Win 7 x32 i x64...
Da li je moguće da je x64 bolji samo pošto ima primetno više RAM-a (da li 600 ili 800 MB zaboravio sam...)? Tj. da je na oba korišćeno po 3 GB ne bi bilo uopšte razlike?
P.S. Više ne postoji onaj podforum gde se otvara nova tema za svaki test?
 
Za nas nindže koji imamo vise od 3GB memorije to je najvazniji razlog
da 64bit bude bolji operativni sistem.
I nema widnows x64 više memorije, već može da koristi više memorije.
 
Hmmm sto je @Bob Marli spomenuo oko JDownloadera kod mene normalno zauzima rama sam JDowloader tu je oko 135-180mb.

Inace ceo Win 7 64x sa otvorenim:
FF - 10 tabova
Chrome 5 tabova (tu je Fejs otvoren)
utorrent
Skype
Avast 5.0 free
Winamp + Dfx + Last.fm
i jos onaj gadget za progronozu
sve to zajedno oko 1800 MB rama drzi.

I da meni cak tipa Starcraft 2 secka (sa ~35fps padne na oko 22fps) kad ostavim JDownloader upaljen , kratko objasnjenje JAVA = *****.
 
Ćao! Pretpostavljam da ste pogledali ovaj test za Win 7 x32 i x64...
Da li je moguće da je x64 bolji samo pošto ima primetno više RAM-a (da li 600 ili 800 MB zaboravio sam...)? Tj. da je na oba korišćeno po 3 GB ne bi bilo uopšte razlike?
P.S. Više ne postoji onaj podforum gde se otvara nova tema za svaki test?
Koliko mi se čini u ovom testu uopšte nisu ni testirani programi koji zapravo imaju svoje x64 verzije koje imaju opipljivu brzinsku prednost.
Čak koliko vidim ni x64 RAR nije testiran.
 
Ali nigde ne piše da su testirali i x64 verziju programa, samo da su testirani pod x86 i x64 Win7.

edit: Ok, prvi put sam preleteo tekst i nisam video da je napisano da su "koristili 64-bitne verzije programa kada je to moguće", ali trebalo je to naglasiti u tabelama.
Uz to, još uvek mi je teško da poverujem da je baš tako mala razlika...
Moraću sam da napravim neki test par stvari.
 
Poslednja izmena:
rekao ti je Swiper: roll back driver...znači "zarolaj" ih (vrati) na predhodnu verziju, ako već nisi radio Backup Acronison, Roxio-om ili u samoj 7ici...vidi datum update, pa vrati dajvere na predhodne sa kojima je wrlss radio.

@Overclocker, a jel možeš normalno da snimiš temu ? ja sam na nekoj ver. imao sličan prob. nije hteo da mi zapamti wallpaper niti da snimi sound, backgronud i screensaver...mislim da je nedugo posle toga ta 7ica pukla, tj. deaktivirala se....ja sam stvar rešio reinstalom o.s-a

Tema se postavlja bez problema.
Sad kad sam promenio screensaver(bio je blank jer mi je tako najvise odgovaralo),inace stavio sam 3d text,sada se izgleda pojavljuje bez problema.
Videcu kako ce se ubuduce ponasati.Inace reinstalaciju bas ne bih radio ako nije neophodno.Hvala na pomoci.;)
 
Instalirah i ja konačno Win 7. Posle malih peripetija oko drajvera sada više manje sve radi kako treba. Imam jedno pitanje, verovatno je i ranije postavljeno ali ja ne mogu da nađem odgovor na njega. Na nekim folderima i fajlovima imam male katančiće. Šta oni označavaju i kako da ih uklonim?
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    4.8 KB · Pregleda: 31
^^ mislim da označavaju da li program ili folder moze da otvori/pokrene samo administrator, nisam siguran...ja inače prvo što uradim nakon instalacije win7 , idem na Action Centar- Change User Acount Control Settings pa oborim onu skalu na Never notify...mnogo neboluzna i suvišna stvar kod 7ice i Viste! Razumem da je to stavljeno za totalne laike za cpu, da ne bi slučajno nešto sh***ali, al takodje i jako dosadna za svakog ko zna normalno da koristi win. o.s.
 
Ćao! Pretpostavljam da ste pogledali ovaj test za Win 7 x32 i x64...
Da li je moguće da je x64 bolji samo pošto ima primetno više RAM-a (da li 600 ili 800 MB zaboravio sam...)? Tj. da je na oba korišćeno po 3 GB ne bi bilo uopšte razlike?
P.S. Više ne postoji onaj podforum gde se otvara nova tema za svaki test?

nije poenta u tome koliko je ddr na kompu na kojem je rađen test, već da x86 (32bitni o.s) vide i koriste samo do 3 Gb, jer su tako pravljeni (tj. kada su pravljeni 4 Gb ddr, je bila daleka budućnost)...ja imam 4 Gb (ddr3 1333 Mhz na 1 cpu i ddr2 800 mhz na 2. , laptop je u pitanju), ali nisam još imao potrebe za x64 o.s, prosto zato što ne radim nikakve posebno zahtevne stvari...možda ću sledećom prilikom instalirati W7 x64 na desk, više probe radi da istestiram cpu i vidim koliko ću lično osetiti tu razliku.
 
kad otvorim Device Menager na laptopu (HP Compaq 610, Intel Core2Duo, 4 G ddr2, shared grafika) ovaj znak pitanja mi stoji kod Other Devices još od same inst. Win7 Pro, međutim bluetooth transfer mi radi normalno, prima, šalje fajlove...prihvata vezu sa telefonom. Ima neko ideju o čemu se radi, nije da mi posebno smeta, ali sa Ult. verzijom mislim da nisam imao taj prob.?Hvala.
 

Prilozi

  • CaptureHP.JPG
    CaptureHP.JPG
    65 KB · Pregleda: 42
  • Capture1.JPG
    Capture1.JPG
    9.2 KB · Pregleda: 31
Nazad
Vrh Dno