Šta je novo?
@Swiper , uardih kao sto si mi rekao sa Acronisom i evo upravo se update-uje essential..prosao gen.test.

@Sirena, da od sad se kunem u ovu verziju :)
 
Pazi samo ako imaš uključene update-e jer će on da ti čekira onaj zloglasni *033 update :)
 
ne to vec iz navike uvek drzim na off, pa radim manual po potrebi...al jedna stvar mi nije jasna tj. ne mogu da nadjem, ako uopste ima onaj "stalni skener" kao kod avasta npr. da li se baza antiv. sama update-uje ? evo i par scrshoot-ova
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    61 KB · Pregleda: 49
  • Capture1.JPG
    Capture1.JPG
    86.4 KB · Pregleda: 42
Misliš na ovo?
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    67.7 KB · Pregleda: 50
Pazi samo ako imaš uključene update-e jer će on da ti čekira onaj zloglasni *033 update :)

Ja iz prikrajka pratio ovaj razvoj dogadjaja oko ms es, pa da uskocim u pricu :D

Koji je to update? Znam, cuo sam za njega jos pocetkom godine, ali sam od tad pa do danas redovno radio update-ove bez ikakvih problema (nisu mi na auto vec na manual, ali sam snimio sve sto moze sem dodatnih jezika i drajvera:)
 
Update for Windows 7 (KB971033)

Download size: 1,2 MB

Update type: Important

This update to Windows Activation Technologies detects activation exploits and tampering to key Windows system files. These exploits try to bypass regular Windows activation and are sometimes included within counterfeit copies of Windows.

More information:
http://www.microsoft.com/genuine

Help and Support:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=161784

Ovaj update, koliko sam ja primetio, nije čekiran po defaultu, posle instalacija MSE postaje čekiran ... ;)
 
Hvala! Da znam da pazim kad snimim mse ;)
 
Zasto na win7 (bar kod mene) katastrofa radi net (non stop puca i bas spoooro radi). Kad "odem" do XP-a na drugoj particiji, tamo sve lepo radi bez stucanja i kocenja neta. Win 7 je sveze instaliran. Da li ima neka specijalna podesavanja ?
Inace internet dolazi preko lan kabla iz AP.
 
Zasto na win7 (bar kod mene) katastrofa radi net (non stop puca i bas spoooro radi). Kad "odem" do XP-a na drugoj particiji, tamo sve lepo radi bez stucanja i kocenja neta. Win 7 je sveze instaliran. Da li ima neka specijalna podesavanja ?
Inace internet dolazi preko lan kabla iz AP.

zavisi od mnogo cega pogledaja da li imas najnovije drajvere za network adapter u windows update instaliraj ako nisi sa tim da primecujem da kod nekih masina rade dobro samo oni drajveri koji dolaze sa win 7 pa ako si skino slucajno iz windows update vrati se na stare preko device menager .
Drugo zamalo da kupim novu mreznu kad mi crko modem i otkad ga promenili net radi kao sat .
Neki modemi imaju problema sa win 7.
Trece ukucaj manuelno podesavanja zna da pomogne.
 
i ja bih sve ovo 1. proverio, kao što je rekao lazar05...a koji net imaš ? od kog provajdera ? ako je do rutera da vidiš settings njega.mada ja generalno nisam imao sa w7 probl. oko neta ni na 1. cpu. tj. svaki je po svežoj inst. odmah prepoznavao ethernet ili wlan konekciju.
 
Poslednja izmena:
Evo imam vec jedno godinu dana Win7 Ultimate, sada mu treba nekih 2-3 minuta da lepo udje u Windows i da mogu da krenem sa radom. Dok sa druge strane XP ulazi za 30 sekundi sve bez problema.
Da li je i vama slicna situacija ili?
p.s: Naravno, kada se sve ucita kako treba sve radi brzo, mada ponekad baguje.
 
tj. svaki je po svežoj inst. odmah prepoznavao ethernet ili wlan konekciju.
I moj je sve zivo odma prepoznao bez ikakvih dodatnih drajvera. Probao sam da stavim novije drajvere za mreznu. Stanje se poboljsalo, malo manje puca, ali opet puc a. Inace internet je Wireless a provajder neki lokalni....
Znaci na XP x64 na istoj masini sve radi normalno, ali na win 7 puca non stop.
 
Jel ga propuštaš povremeno kroz CCleaner?

i ja sam to hteo da pitam, jel cistis registy tj. "odrzavas" isto oba o.s. ?

@hektor2, nisam pametan, kakvu ver. 7ice imas i jesi probao sa update-om ?
Ne znam sad dal idem skroz off topic, al mozda pomogne.
Ja takodje drzim xp na 1. hdd-u imam neku tv karticu (ova moja nije Philips, ali su isti drajveri i fakticki je ista kao ta Philips-ova koju zovu "terminatorka" :)), znaci kartica uredno radi pod xp-om, na sajtu pise da radi i na visti...ali na w7 nisam uspeo da dobijem istovremeno i sliku i ton, a ubio sam se probajuci sve moguce komb. Prosto neki mali procenat hardware-a koji je idalje prisutan na nasem trzistu jednostavno nije w7 kompatibilan, npr. kao ova moja kart. koja je kupljena ni mesec dana po zvanicnom izlasku W7.znaci sept. okt. 09 i kostala je cirka 1200 din. sa sve daljincem :)
Poenta svega sto napisah je da vidis sa provajderom da li je njihova wifi oprema kompatibilna sa W7 !? 99% da jeste, ali mozda ima neka zvrcka , neki poseban driver ili tako nesto, ovo naravno ako do sad nisi koristio sve to na w7, kazes da je sveze inst. pa racunam mozda ti je to 1. inst. tog o.s.
Kako radi net kod nekog drugog koji je kod istog provajdera a ima 7icu ?
 
Instalirao ja lepo sve kad ono medjutim... :D

Ne vidi mi win 7 particiju sa XP-om... :D

Odlepio sam... :D

Pokrenem ja samo particiju sa XP-om... kaze potreban je neki recovery... :D
!@#$%^[psovka] :D
 
^^ instalirao si W7 na isti hard gde je xp, samo na drugu particiju, predpostavljam na D. ako imas 1 hard podeljen na 2 part. ? nisam sig. da to tako moze...neko strucniji ce u medjuvr. verovatno da otkrije tajnu...ali kad je sve o.k treba prilikom paljenja kompa da imas onaj crni ekran (kao da si u dos-u) i da te pita koji o.s. hoces da podigne...mozes cak da podesis vreme za koliko i koji da podize automatski.
 
sad me swiper malo pokolebao, a inace sam skinuo essent. uradio predhodno update (po ko zna koji put) i w7 ostao aktiviran...inace to sto rekoh da si ""101 koji je pohvalio ess." dosta njih ima leg. 7icu,iako jos nisam cuo da je neko platio Ult. v 120e :). vecinom su to studentska ili ona za firme, Pro verzije i manji br. onih koji su dobili Starter ili Home Premium iz gotovu konf....samo 1. drugar znam da je inst. ess. na ovakvu preactivated Ult...mada se nisam ni nesto detaljno raspitivao, sacekacu da cujem jos par utisak pre nego sto uninstall avast i probam da ess.

eto, ja sam platio win 7 pro. samo, cenovnik je malo drugaciji - pro je nesto vise od 150e i to "uz konfiguraciju" :) a ultimate je jos skuplji (200+). cene retail verzije ne bih ni pominjao :d

sto se mes-a tice, lepo sam ti govorio da ce proci kod tebe, jer sam video o cemu pises i koju verziju imas, tako da - uzivaj. radi auto-update, iako se ponekad moze desiti da ti ga prijavi "action center" (win-update).

jedino ti predlazem da u settings>default actions postavis "remove" za sve levele i da proveris da li je u advanced sekciji cekirano "scan removable drives" (u verziji koju sam ja instalirao pre nekog vremena ista nije bila oznacena po default-u).
 
Poslednja izmena:
Uopste nije to problem... Imam 2 hard-a... a samo jedan ATA kabl. HD na kom je XP sam iskopchao i prikachio cd da bi instalirao win 7 na HD, na kome je bio tada ubuntu. Kad sam ja to sve uradio prikacio sam opet HD [ gde je XP ] vratio ga na master. A ovaj gde sam instalirao Win7 vratio na slave. I eto razonode slomih glavu zasto se oni ne vide i zasto hd na kom je XP nece da bootuje win. :/
 
eto, ja sam platio win 7 pro. samo, cenovnik je malo drugaciji - pro je nesto vise od 150e i to "uz konfiguraciju" :) a ultimate je jos skuplji (200+). cene retail verzije ne bih ni pominjao :d

sto se mes-a tice, lepo sam ti govorio da ce proci kod tebe, jer sam video o cemu pises i koju verziju imas, tako da - uzivaj. radi auto-update, iako se ponekad moze desiti da ti ga prijavi "action center" (win-update).

jedino ti predlazem da u settings>default actions postavis "remove" za sve levele i da proveris da li je u advanced sekciji cekirano "scan removable drives" (u verziji koju sam ja instalirao pre nekog vremena ista nije bila oznacena po default-u).

znam sve, jeste malo nepravedno da neko plati o.s a drugi prosto skinu neku preactivated ili sa actv. verziju i uzivaju ista prava, pa ne bas ista, jer ja i dalje ne mogu kao ti npr. da pozovem call centar i da mi operater resava probl.
ali znas kako: ja bih prvi kupio leg. o.s. nebitno koji i da me ne boli glava, naravno pod uslovom da mogu da zaradim bar 2000e mesecno, sta je onda dati jednom 200e. za o.s i miran si bez obz. koliko cpu-a promenio, ali sitac. je takva kakva je pa se snalazimo kako mozemo i moramo :)

p.s. podesio na remove, a removable drive je bio vec cekiran ili sam mozda ja sinoc cekirao, ne znam vise...uglavnom 1. utisak je skroz o.k jednostavan interfejs (skoro preslikan kao nod32),relat. brz auto update,a brzo je skenirao moja 2 hdd-a, (ispod 4,5 min.) s tim da mi je popunjeno tek nesto preko 200 gb. i ono sto mi je vazno -cini mi se da nije "tezak"za sistem.
 
^ ma nisam ti ja uopste odgovorio ciljajuci na to ko je kupio, a ko ne, niti da bi komentarisao da li je pravedno ovo ili ono...

nego, posto ti rece da ne znas nikog ko je platio, ja eto da se javim :) ujedno, i da dam 2-3 saveta u vezi mes-a ;)
 
ma znam, nisam ni shvatio tako, pa da se nesto kao pravdam :)...nego ja cisto kazem, kako bi bilo normalno kupiti o.s.i skidati virt. xp, mse...i sve ostalo (evo npr. ima sad int. expl.9) sto mscrsft. nudi beta i free bez strepnje da ces popiti KB971033 ili ce ti se win.deakt. i dobiti watermark ...a i nisi jedini koga znam da ima orig. 7icu, doduse ne znam nikog ko je npr. kupio Ult. verz. sa sve Office-om za licnu upotrebu, ali Pro, Starter i Home prem. verz. vec ima dosta ljudi ,Pro vecinom ko je imao priliku da uzme iz firme,a lepo je sto su recimo dali studentima etf-a i jos nekih fakulteta, a ove druge 2 su mnogi dobili uz konf. ili laptop.samo mislim da su sve ispod Pro dosta "osakacene".
 
Jel zna neko gde moze da se nadju Sagem f@st 1201 usb driver za win7... ubi se trazeci...
 
Da recimo jednom nedeljno. Znaci u pitanju je boot vreme, jer posle radi kao Doha :)

moze da ima vise razloga za sporo podizanje sistema...od toga da ti na hdd-u ne valja 1 ili vise sektora, pa se on tu lomi hoce/nece da procita, do antiv. programa koji koristis. Ja bih uradio scan hdd-a, kao i antiv. scan sa bar 2 razl. programa.
 
Kratko i jasno pitanje:
Kojim programom je najbolje da napravim image instalacije win7 i programa sa SSD harda ?

Pri kraju sam sa setupom, pa ne bi da radim sve ovo ponovo kad odlepi win. Samo 100% proverene programe predlazite.
Hvala unapred.
 
Kratko i jasno pitanje:
Kojim programom je najbolje da napravim image instalacije win7 i programa sa SSD harda ?

Pri kraju sam sa setupom, pa ne bi da radim sve ovo ponovo kad odlepi win. Samo 100% proverene programe predlazite.
Hvala unapred.


ima brdo programa za to, ja sam bas nedavno uradio Acronisom-om http://www.acronis.eu/ na preporuku korisnika Swiper, 1. put da koristim taj progr. prijatno se iznenadio koliko je jednostavan i efikasan,po meni ima "samo" 1. manu - placa se,ali nije ga problem "platiti" ;)
 
Nazad
Vrh Dno