Šta je novo?
Jesi li ti suguran u ovu drugu izjavu?:)
 
evo skidam essential.
a evo scrshoot my cpu...ovo donje stoji na svakom cpu tako kao na slici posle svih mogucih update-a ;)

@Swiper, sad tek videh tvoj post...imas nesto da dodas ? daj kazi na vreme dok nisam poceo instalaciju....tek skidam ess. srecom da sam video na vreme !? :)
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    84.9 KB · Pregleda: 81
Poslednja izmena:
Jesi li ti suguran u ovu drugu izjavu?:)
ako si mislio na mene i ovo...
Kod:
ako ti update radi bez problema - proci ce i ovo :d
veruj mi da nisam bas siguran, vec pretpostavljam na osnovu onoga sto cuh usmenim predanjem :) kazu da ako ms potvrdi na pocetku + update prolazi (a @neba tvrdi da to ima), onda bi trebalo da sve bude ok.

ipak, ogradjujem se, jer koristim legal win.
 
ako si mislio na mene i ovo...
Kod:
ako ti update radi bez problema - proci ce i ovo :d
veruj mi da nisam bas siguran, vec pretpostavljam na osnovu onoga sto cuh usmenim predanjem :) kazu da ako ms potvrdi na pocetku + update prolazi (a @neba tvrdi da to ima), onda bi trebalo da sve bude ok.

ipak, ogradjujem se, jer koristim legal win.

sad me swiper malo pokolebao, a inace sam skinuo essent. uradio predhodno update (po ko zna koji put) i w7 ostao aktiviran...inace to sto rekoh da si ""101 koji je pohvalio ess." dosta njih ima leg. 7icu,iako jos nisam cuo da je neko platio Ult. v 120e :). vecinom su to studentska ili ona za firme, Pro verzije i manji br. onih koji su dobili Starter ili Home Premium iz gotovu konf....samo 1. drugar znam da je inst. ess. na ovakvu preactivated Ult...mada se nisam ni nesto detaljno raspitivao, sacekacu da cujem jos par utisak pre nego sto uninstall avast i probam da ess.
p.s. nemam ja na taj avast niakakve primedbe, "lagan" je dobro radi, jedino je mozda malo stariji, a na lapu (Intel C2D) sam nedavno stavio nod32 i nije mi se pokazao nista bolji od avasta...tu su negde, reko bih cak da avast cesce i brze update-uje...uostalom avira ima free pro verziju, a dosta su dobri komentari i za nju ? jel imao nekao iskustva sa avirom ?
 
Odradi backup (Acronis), instaliraj MSE i ako bude kakvih problema - restore i to je to ;)
 
Odradi backup (Acronis), instaliraj MSE i ako bude kakvih problema - restore i to je to ;)

izvini , al nisam bas strucan, backup sam na w7 radio samo klasican....kad kazes Acronis jel mislis na neki prog. tipa Roxio (to ima devojka na netbook-u preinstall, jednom smo tako vracali restore piont zbog nekog drajvera za wifi), ako je to u pitanju ima neki link ? ili da googlam ?
 
Acronis je program za backup. Ima mogućnost da napravi image kompletnog sistema/particije tako da bilo šta da krene niz brdo imaš "image" koji uvek možeš da vratiš ;)

http://www.acronis.eu/

Dovoljna ti je verzija True Image Home. Program nije besplatan tako da mora da se "kupi" ;)
 
^^ hvala puno..oko te "kupovine" sam vec malo vise verziran ;), jos 1. pitanje imam samo, ako si vec voljan da das savet, gde da napravim backup!?...tj. obzirom da imam 2 (fizicka) harda : 500 (c 200 d 300 gb) gde je w7, i manji 120 gb gde je xp (c 20 d 100 gb)...ako gledam koliko prostora imam najvise je naravno slobodno na d 300, ali ti se isti fizicki hard gde je w7...i jel dovoljno da uradim bckp. w7 c ? hvala jos jedom!
 
Dovoljno je, možeš da odradiš backup C particije na D, dobićeš jedan .tib fajl malo manji od veličine zauzetog prostora na C particiji ;)
 
hvala ! acronis sam nasao, tj. upravo ga "kupuje" Utorrent ;), pa cu sutra da da nastavim...da bas probam taj eesent.!
 
Zašto mi win7 x64 brže kopira fajlove na fleš memoriju kada je formatirana kao fat32 nego kada je ntfs? Zar ne bi trebalo da je obrnuto?
 
Probaj formatirati kao exFat, brze je nego predhodna 2, probaj!!!
 
Formatirao sam kao što si predložio i stvarno je malo brže od fat32. E sad, da li će ovako formatirana fleška moći da radi na xp-u? I da li je trebalo da stavim na drugu vrednost allocation unit size pošto je bilo na 32kB?
 
Jel neko uspeo da installira win7 sa usb-a? I ako je uspeo da mi kaze kako... :D

Probao sam vecinu video, forum predstavljanja i nista nije uspelo... :D

Hvala unapred.
 
Uvek je instaliram preko USB-a :)

Treba ti .iso DVD-a i program UltraISO. Pokreneš UltraISO, otvoriš .iso fajl, iz menija izabereš "bootable" pa "write disk image" i ostalo ćeš već i sam da vidiš ;)

Kada kreiraš bootabilni usb, bootuješ komp sa usb-a i to je to ;)
 
Jel moze to iz win xp-a? :D

posto sam ja vec probao nesto tako... a mozda ne bash tako... :D
 
Da napraviš bootabilan usb? Nisam pravio ali nema razloga da ne bi bilo isto :)
Probaj ovako pa javi.
 
Disk FAIL... :D

Nece iz win XP ne znam zasto... :/

Ubuntu sam instalirao bez problema preko usb-a.... nije mi jasno zasto nece da se pokrene win 7 da bi ga lepo stavio na particiju gde je trenutno Ubuntu... :D

Nista morace preko cd-a.

Imam jedno pitanje.

Posto imam prikacena 2 hd-a. A iskljuchen ata cable ili kako se vec zove iz cd-a. Mislio sam da prespojim samo slave sa cd-om pa da instaliram win 7 pored xp-a.

Jel moguce to? :)

Hvala.
 
Izvini, ali moram da pitam preventivno...
Kako pokrećeš instalaciju?:)
Koji .iso imaš?:D
 
To je original dvd? Imam i ja taj iso i uvek preko njega instaliram bez problema, evo sada ću da probam iz virtualne mašine u XP-u da napravim pa ti javljam ;)
 
Eh, nemam nijedan usb pri ruci za tako nešto, sve mi je ostalo u firmi :( Probaću u ponedeljak ako ne bude kasno ;)

A gde ti prijavljuje "Disk fail"?
 
pa kad pokusha da bootuje.
Sve namesteno boot from removable sve sve i krene sve lepo do disk boot fail... :D
 
Disk FAIL... :D
Imam jedno pitanje.

Posto imam prikacena 2 hd-a. A iskljuchen ata cable ili kako se vec zove iz cd-a. Mislio sam da prespojim samo slave sa cd-om pa da instaliram win 7 pored xp-a.

Jel moguce to? :)

Hvala.

nisam bas razumeo...hoces w7 da inst na poseban ili isti hard gde je xp?...ako je ovo 1. sl. ja imam tako inst. i xp i w7.tj. 1 o.s. na 1, 2 na 2 hdd-u. a procitao sam i ovo za inst. sa usb-sa, koliko ja znam moguce je znam da smo na 1.cpu koji je imao sheban cd drive inst. tako..posto je sve ostalo radilo,a covek je imao net i flesh od 4 gb, samo se ne secam vise da li je sve radjeno iz UltraIso ili nekog dr. programa. u principu trebalo bi da moze.
 
Ocu da formatiram disk koji je slave gde je ubuntu i da tu instaliram win 7. Hteo sam preko usb-a ali nece pa nece... Sad me interesujem da li moze da se prikace samo slave i cd i da ja lepo instaliram win 7? :)
 
Proveri MD5 tvog fajla... Treba da bude ovako

Windows 7 Professional x86 MSDN ORIGINALS (English) | 2.33 GB
File: en_windows_7_professional_x86_dvd_x15-65804.iso
MD5: D8F675AAEB48057452666B0CD686D7F5


Imaš dva hdd-a, oba su na istom ata kablu i hoćeš da umesto master hdd-a povežeš cdrom? Jesam li dobro razumeo?
 
Poslednja izmena:
Butabilni USB napravi pomocu : Windows 7 USB/DVD Download tool

System Requirements

*

Windows XP SP2, Windows Vista, or Windows 7 (32-bit or 64-bit)
*

Pentium 233-megahertz (MHz) processor or faster (300 MHz is recommended)
*

50MB of free space on your hard drive
*

DVD-R drive or 4GB removable USB flash drive

For Windows XP Users
The following applications must be installed prior to installing the tool:

* Microsoft .NET Framework 2.0 must be installed.
* Microsoft Image Mastering API v2 must be installed.
To make a copy of your Windows 7 ISO file:

1. Click the Windows Start button, and click Windows 7 USB/DVD Download Tool in the All Programs list to open the Windows 7 USB/DVD Download Tool.
2. In the Source File box, type the name and path of your Windows 7 ISO file, or click Browse and select the file from the Open dialog box. Click Next.
3. Select USB Device to create a copy on a USB flash drive or select DVD disk to create a copy on a DVD disk.
4. If you are copying the file to a USB flash drive, select your USB device in the drop-down list and click Begin copying. If you are copying the file up to a DVD, click Begin burning.


When your Windows 7 ISO file is copied onto your chosen media, install Windows 7 by moving to the root folder of your DVD or USB flash drive, and then double-click Setup.exe.
 
Poslednja izmena:
Checkirao ja sa MD5 Checkerom i kazhe "The Codes Do Not Match". To znachi? :D

Kako je to moguce kad sam ga skinuo sa Microsofta :D

Edit: @swiper: Jesi, dobro si razumeo :)
 
Poslednja izmena:
Nešto je loše krenulo prilikom download-a...
 
Nazad
Vrh Dno