Šta je novo?
1 jesi skoro cackao po biosu?
2 Da li si proverio hardver pogotovo hard disk?
 
Kako ti radi racunar sa aplikacijama i igrama, jel tu koci, ili si to samo zakljucio na osnovu refresha?
Cim pokrenem bilo sta odmah dosta skace opterecenje procesora(explorer.exe je tad aktivan).
1 jesi skoro cackao po biosu?
2 Da li si proverio hardver pogotovo hard disk?

Cackao sam jer mi nesto nije radio C%C,ali sam zatim vratio na def i zatim podesio kako je i bilo.
Hard sam upravo planirao da skeniram.;)
 
Odradio sam i benchmark i error scan.Ovde je izgleda sve u redu.
Ima li neko neki predlog?
 

Prilozi

  • HDD.JPG
    HDD.JPG
    71.1 KB · Pregleda: 48
  • HDD Test.JPG
    HDD Test.JPG
    112.5 KB · Pregleda: 45
  • Health.JPG
    Health.JPG
    71.3 KB · Pregleda: 42
Nesto sam zabrljao oko Help and Support programa i sada neće da radi na W7 Ultimate 64bit i dobijam poruku Windows Help and Support can`t start.

Trenutno me zanima da li u folderu koji se nalazi na lokaciji (C:\Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-winhstb_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_28dc6 47c6aba6742) postoji još neki fajl osim winhlp32.exe i ukoliko postoji zamoli bih da mi ga neko pošalje kako zna i ume.

Možda je u pitanju neki .dll fajl koji bi trebalo da postoji ali ga nigde nema i zato ne radi.
 
Kako instalirati 64 bita verziju?
tokom instalacije ne pita nigde koju verziju zelim da izaberem i uvek instalira 32bita, cpu je Amd x3 440, mobo Biostar ta770e3
 
skini drugi ver. možeš i istu ako ti je ta radila o.k. samo kod skidanja (predpostavka da vučeš torent) čekiraj samo W7 Ult. x64

@ivanza, za Help u 7ici, ako si nesto zezno...lakse je da update W7, al norm. ne sve sto ti ponudi nego samo update za Help. aj probaj pa ako ne resisi kopaćemo po C ,)
p.s. nemoj da se plašiš da će da ti je "deaktivira" i gledaj samo da ne pokupiš , usput i (KB971033) update, on ti ne treba nikako sem ako nemaš oem ver.
 
Poslednja izmena:
hvala na odgovorima, resio sam problem sa drugim diskom :d tako sam i ja mislio samo je moj buraz uspeo da me ubedi da je to isti disk sa kojim je on instalirao svoju verziju 64. . . :D
 
Windows Gadgets "Network meter" , da li meri (ukupan) protok od instalacije 7-ice ili od postavljanja na desktop?
 
Windows Gadgets "Network meter" , da li meri (ukupan) protok od instalacije 7-ice ili od postavljanja na desktop?

stvarno ne znam, mozda zavisi da li je vezan sa nekim programom, kao npr. "All cpu metar" koji je vezan za Core Temps, tj. ako hoces da ti prikaze temp. moras i CT da instailras.

Jel ima neko predlog koji antiv. za W7 Pro na lapu, a ako se pokaze dobrim stavio bih ga i na desk gde je dualboot xp sp3 na 1. i W7 Ult. na 2. hardu (fizicki odvojeni) ? Da ne pokrecen novu temu zbog ovog, jer iz teme koji antiv. nisam dobio nikakav konkretan odg. na to pitanje...evo testa neih antiv.programa za W7 http://www.av-test.org/certifications?order=protection_desc&lang=en
 
Poslednja izmena:
znam za to, al da li ce mi proci essential test..daj malo vise od linka, nemam bas pravu oem ver. ta Pro na lapu, je ona za firme...ali je izgl. bila instalirana vise od 3 x pa sam morao da je aktiviram..
W7 Ult. na desku je pre-activated...znaci ona sto ti nigde i ne trazi key...
 
Pozdrav.
Imam jedno pitanje.Zasto kada pokrenem mkv merge i raspakovanje nekog filma zauzece harda je 100% a procesora 30-40%?
Nemoguce je raditi sa oba programa istovremeno,jer je potrebno 100 godina da se raspakuje.
 
Pusti još defragmentaciju diska na više particija i full antivirus sken u isto vreme. Onome što ne crkne u mašini, podigni kip.
 
Pitao sam zasto cpu nije vise opterecen a ne da li trebam da podizem kip i ostale zajebancije...
 
HDD ne stiže da ti odgovori jer radi 100% vremena nešto drugo. CPU nema šta da radi sem otpakivanja filma, jer od HDDa ne dobija nikakav zahtev, i to zahteva "samo" 30-40% njegovog vremena. Nije problem u CPU vremenu, nego u HDD vremenu.
 
Poslednja izmena od urednika:
To mi se ranije nije desavalo(toliko sporo da raspakuje i da hard stalno drlja).
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav.
Imam jedno pitanje.Zasto kada pokrenem mkv merge i raspakovanje nekog filma zauzece harda je 100% a procesora 30-40%?
Nemoguce je raditi sa oba programa istovremeno,jer je potrebno 100 godina da se raspakuje.
U pitanju su operacije za koje je usko grlo brzina hard diska, ne vidim šta te tu buni.
 
pozz...ima li neko iskustva sa mcrsft. essential-om, kao antiv. programom, dosta ga ljudi hvali, a inst. ga i neki koj nemaju oem ver. 7ice, ali koja prolazi test...mislim da je i moja takva, jer privata norm. sve update...imam malo zastareli avast 4.8 koji radi lepo, ali ga drzim vise iz navike : nije se mnogo osecao na staroj, bar 5x slabijoj masini, o.s je dualboot W7 i xp...sorry ako sam omasio temu. :)
 
U pitanju su operacije za koje je usko grlo brzina hard diska, ne vidim šta te tu buni.
Kapiram ja sve to,ali je to bilo toliko sporo da je to strasno pa odlucih da pitam ovde posto sam vec imao odredjenih problema sa 7-icom pa reko ako je neko imao slicno iskustvo.
Inace problem je bio trenutan.Nesto je tada zabagovalo(pojma nemam sta) ali je sada sve u redu.Pozdrav
 
Poslednja izmena od urednika:
Je l moguce selektovati vise taskbar tabova odjednom ako je u taskbar opcijama ukljuceno never combine? Primer imam 5 notepad prozora i da ne bih za svaki isao na close zeleo bih da selektujem sve odjednom i onda close. Combine when taskbar is full samo delimicno resava stvar, em taskbar mora da bude lepo popunjen, em nekad zelim da selektujem i tabove razlicitih programa, a oni se naravno ne grupisu zajedno. Znam da malo izvoljevam :p
 
Koliko su teski ISO fajlovi od x64 i x86 verzija Win7?
Pitam jer ne znam sta tacno da poskidam, nalazim gomilu razlicitih verzija razlicite tezine :D
 
Je l moguce selektovati vise taskbar tabova odjednom ako je u taskbar opcijama ukljuceno never combine? Primer imam 5 notepad prozora i da ne bih za svaki isao na close zeleo bih da selektujem sve odjednom i onda close. Combine when taskbar is full samo delimicno resava stvar, em taskbar mora da bude lepo popunjen, em nekad zelim da selektujem i tabove razlicitih programa, a oni se naravno ne grupisu zajedno. Znam da malo izvoljevam :p

Meni je sve namešteno po defaultu sedmice... Dakle, da ne gledam kako se zove to sa grupisanjem i sl. Dakle, ukoliko ga koristiš kao sedmicu, imaš dole na taskbar-u (primer) notepad, i ukoliko je više njih otvoreno, samo desni klik na ikonu na taskbaru i close all... Ukoliko sam te dobro razumeo, to bi trebalo da bude odgovor na tvoje pitanje... A sada ako pitaš ukoliko ti se prozori otvaraju kao na XP, pa želiš sve od jednom, to ne znam, jer ne koristim sedmicu na taj način :)
 
Koliko su teski ISO fajlovi od x64 i x86 verzija Win7?
Pitam jer ne znam sta tacno da poskidam, nalazim gomilu razlicitih verzija razlicite tezine :D

7600.16385.090713-1255_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULFRER_EN_DVD.iso
Size: 2.501.894.144 bytes
MD5 hash: D0B8B407E8A3D4B75EE9C10147266B89

7600.16385.090713-1255_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD.iso
Size: 3.224.686.592 bytes
MD5 hash: F43D22E4FB07BF617D573ACD8785C028
 
pozz...ima li neko iskustva sa mcrsft. essential-om, kao antiv. programom, dosta ga ljudi hvali, a inst. ga i neki koj nemaju oem ver. 7ice, ali koja prolazi test...mislim da je i moja takva, jer privata norm. sve update...imam malo zastareli avast 4.8 koji radi lepo, ali ga drzim vise iz navike : nije se mnogo osecao na staroj, bar 5x slabijoj masini, o.s je dualboot W7 i xp...sorry ako sam omasio temu. :)

microsoft security essentials je iz mog iskustva veoma korektan av.

ne opterecuje masinu, reaguje trenutno, uspesno kontrolise arhive, kao i spoljne medije.

interfejs nije zamoran, podesavanja su spartanska. jednostavno, meni se svidja.

sto se tice genuine win-a > neophodan je (s tim da moze i kvalitetno odradjen "genuin", bar koliko sam cuo).
 
^^101. si covek koji je pohvalio taj essential :), aj bas da ga probam onda...sta je najgore sto moze da mi se desi ako mi ne prodje instalacija, tj. koliko sam razumeo micr@soft radi genuine test prilikom inst., kao sto rekoh moja ver. je preactivated i normalno prihvata sve update...samo sto mi nikad nije palo na pamet da odradim genuine test...jel essent. negde trazi key (za W7) prilikom inst. ?
pitam zato sto kod mene nigde nema key-a, morao bih onda da inst. neki loader,activator ili W7 manager npr. da vidim kojim to key-om je ona stalno "activated" (ako je uopste i aktvirana tako!?)

@Sirena...tacno ko sto ti je rekao Voodoo, sve ostalo su ti (po meni bar) bespotrebne black, pirated. itd. "customised verzije" koje se u vecini sl. kasnije samo pokazu slabije na gore pomenut gen.test...najbolja je cista "clean" ver. Ult.ili ona Pro, za firme. samo sto ovu 1. niko nece da stavi takvu kakva je jer mu onda nece vaziti njegov key...ako hoces preactivated koja nigde ne trazi isti, javi na pm da ti dam link za ovu koju ja koristim vec ok god.dana instalirana je na jos min. 20tak cpu (to samo sa mog diska) i nikad do sad problema s njom.Evo hocu da probam ofiicajlni antv. pa ako i to prodje, ja se kunem u nju :D
 
^^101. si covek koji je pohvalio taj essential :), aj bas da ga probam onda...sta je najgore sto moze da mi se desi ako mi ne prodje instalacija, tj. koliko sam razumeo micr@soft radi genuine test prilikom inst., kao sto rekoh moja ver. je preactivated i normalno prihvata sve update...samo sto mi nikad nije palo na pamet da odradim genuine test...jel essent. negde trazi key (za W7) prilikom inst. ?
pitam zato sto kod mene nigde nema key-a, morao bih onda da inst. neki loader,activator ili W7 manager npr. da vidim kojim to key-om je ona stalno "activated" (ako je uopste i aktvirana tako!?)

da, radice genuine test, ali ti nece traziti nista da unosis, niti ti treba da pripremas bilo sta od pomocnih sredstava koje si naveo.

ako ti update radi bez problema - proci ce i ovo :d
 
Nazad
Vrh Dno