Šta je novo?
Sklopio sam nov komp i reko da instaliram 7cu (nakon sto nisam uspeo OSX Snow Leopard). Ubacim DVD i ono krene, plavi se nesto ekran i samo tako stoji, sta moze da bude? Sa istog diska sam vec instalirao na jednom lap topu, trebalo bi da je ok.
Konfiguracija
GA-G41-ES2L maticna
E6300
2x2giga Kingston
WD640AAKs hard
NEC Sata DVDRW...
 
Sklopio sam nov komp i reko da instaliram 7cu (nakon sto nisam uspeo OSX Snow Leopard). Ubacim DVD i ono krene, plavi se nesto ekran i samo tako stoji, sta moze da bude? Sa istog diska sam vec instalirao na jednom lap topu, trebalo bi da je ok.
Konfiguracija
GA-G41-ES2L maticna
E6300
2x2giga Kingston
WD640AAKs hard
NEC Sata DVDRW...

Vrlo je vazno da li ima ona plava pozadina ili cisto plavo .
Ako je prvo pozadina win 7 jednostavno sacekaj na jednom kompjuteru se pokrenulo posle pola sata cest slucaj
 
Primetio sam da se to dešava uglavnom kada instaliram sa DVD-a, kada ide sa USB-a do sada nisam imao takvih "čekanja" ;)
 
Moguće, možda ja još nisam naleteo na kombinaciju usb + takva ploča ;)
 
Izgleda da su ga od pocetka napali gremlini. Sada kad ubacim instalacioni DVD, nece da bootuje!
Podesio sam u biosu svuda da bootuje sa CD-a i nista, kaze "press any key to boot from CD/DVD", tako i uradim, ali opet dize XP sa harda!
Probao sam i da prebacim instalaciju na USB, sledio uputstva sa neta
cmd>diskpart> list disk i uopste ne vidi usb, samo hard!
 
Ljudi treba mi malo pomoći...Sistem mi je win7 32bit-ni. Sve je radilo sjajno do pre neki dan,od tad mi se baguje komp....kad kucam text u mailu ili wordu nema šanse da kucam normalno pošto toliko uspori komp da svako peto slovo odkuca.Sledeći problem je u igrama,čim startujem igricu WASD tasteri ne reaguju ili ako reaguju to je milimersatko pomeranje a da, ni shift ne reaguje na vreme.
Mislio sam da je do COMODO antivirusa pošto neki put proradi kad ga isključim ali nije ni do njega,jedino se sve vrati u normalu posle restarta ali na kratko.....
Dajte neku pomoć :)
 
Izgleda da su ga od pocetka napali gremlini. Sada kad ubacim instalacioni DVD, nece da bootuje!
Podesio sam u biosu svuda da bootuje sa CD-a i nista, kaze "press any key to boot from CD/DVD", tako i uradim, ali opet dize XP sa harda!
Probao sam i da prebacim instalaciju na USB, sledio uputstva sa neta
cmd>diskpart> list disk i uopste ne vidi usb, samo hard!

Imaš onda neke probleme sa USB priključkom. Do sada je radilo OK?
 
E stvarno, sokovima nikad kraja. Setup nije reagovao na "press any key to boot from cd" na Logitech K340 USB tastaturi i zato je ucitavao Win, sada sam stavio PS2 tastaturu i cekam!
 
Ljudi treba mi malo pomoći...Sistem mi je win7 32bit-ni. Sve je radilo sjajno do pre neki dan,od tad mi se baguje komp....kad kucam text u mailu ili wordu nema šanse da kucam normalno pošto toliko uspori komp da svako peto slovo odkuca.Sledeći problem je u igrama,čim startujem igricu WASD tasteri ne reaguju ili ako reaguju to je milimersatko pomeranje a da, ni shift ne reaguje na vreme.
Mislio sam da je do COMODO antivirusa pošto neki put proradi kad ga isključim ali nije ni do njega,jedino se sve vrati u normalu posle restarta ali na kratko.....
Dajte neku pomoć :)

idi pod servisima nadji AMD External Events Utility to je deo catalist drivera i stavi ga na manual ili disable, javi jel je resilo problem....
 
@zeljko

Ništa sve po starom...
Proveravao sam teepmraturu grafike,proc,sistema i sve je u normali....a na rezervnom Xp-u je sve OK.čanzi nešto je do win7-ice.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je rešen problem...ipak je bio COMODO antivirus...Sad instaliram novu verziju pa ću videti...
 
Nije 7-ica,već antivirus koji je po svom nahođenju blokirao neki fajl IESS ili tako nešto.A bez njega nije moguće koristiti tastaturu....I naravno ne želim da govorim da li je ili nije marketinški trik da se instalira nova verzija COMODO antivirusa... :) Sve jedno sistem mi je opet stabilan kao i pre samo sa dodatkom novog antivirusa... :)
Za ovih par meseci nisam imao bukvalno nikakvih problema sa 7-icom,eto jedini problemčić je sa USB-om koga redovno neće da prihvati...ako je nešto u XP-u rađeno i snimnjeno 7-ica ne prepoznaje po neki put...
 
sklapam novu konf. pošto je 28. avg. (citiram vremen. prognozu tog dana "najtopliji 28. avg. od kad se meri temp."), spržio moju 8500 GT..konf je.

uzimam, tj. sutra treba da mi sklope novi desk.

1.MB MSI 770 G45
2.CPU Athlon II X3 440
3.2 Gb ddr3 Patriot 1333Mhz
4.WD Caviar Blue 500 Gb HDD na 7200
5.gpu 5670 ATI R.Sapphire 512 Mb/ddr5
6. napajanje http://www.itsvet.com/proizvod/lc-power-lc500h-500w/comp_comp_powersupply/204/416

ostalo je moje,kućište Codegan, dvd optiarc, hard od 120, i periferije...zanima me generalno mišljenje o konf.i o napajanju Lc-500W, možda treba jače?
Ovo mi je preporučeno http://www.itsvet.com/proizvod/lc-power-lc600h-12-600w/comp_comp_powersupply/204/539

a što se o.s tiče, kad već imam 2 (fizička) harda ja bih da imam i dualboot, tj. ne bih se odrekao xp-a ni za živu glavu! iz 2 razloga : 1. tv. kart mi nije W7 kompatib. 2. xp je ipak majka a W7, samo lepo, slatko novorođenče, koje čeka paket palena (FP1) :D
znači ili dualboot ili W7 caput...ionako mi se 7ica sviđa samo na lapu, dok na T220 mi slova izgledaju mutno, kako god podesio, aero ne koristim ni na lapu, jedina po meni, prednost (koja može lako da se pretvori u manu!) je prosta instalacija i automatkso prepozn. drajvera.
 
znači ili dualboot ili W7 caput...ionako mi se 7ica sviđa samo na lapu, dok na T220 mi slova izgledaju mutno, kako god podesio

Kod mene na T220 slova izgledaju mutno kada prikopčam monitor analogno, dok kada je DVI mnogo je bistrije.
 
Kod mene na T220 slova izgledaju mutno kada prikopčam monitor analogno, dok kada je DVI mnogo je bistrije.

vga kabl nisam nikad ni odpakovao! ali mozda sto sam pola vr. na 15.6" TrueBright led displey-u lapa, a pola na T220 hdmi, tako da razlika u tom sl. vise dodje do izrazaja !

idem off topic, ali treba mi odg. sto pre ...jel moze mala pomoc oko izbora napajanja za desk evo koja konf.

1.MB MSI 770 G45
2.CPU Athlon II X3 440
3.2 Gb ddr3 Patriot 1333Mhz
4.WD Caviar Blue 500 Gb HDD na 7200
5.gpu 5670 ATI R.Sapphire 512 Mb/ddr5
6. napajanje http://www.itsvet.com/proizvod/lc-po...supply/204/416

ostalo je moje : kućište Codegan, dvd optiarc, hard od 120,tv kart i periferije...e sad zanima me jel dovoljno napajanje LC-500WH-12 ili možda treba jače?
Ovo mi je preporučeno http://www.itsvet.com/proizvod/lc-po...supply/204/539
 
vga kabl nisam nikad ni odpakovao! ali mozda sto sam pola vr. na 15.6" TrueBright led displey-u lapa, a pola na T220 hdmi, tako da razlika u tom sl. vise dodje do izrazaja !

idem off topic, ali treba mi odg. sto pre ...jel moze mala pomoc oko izbora napajanja za desk evo koja konf.

1.MB MSI 770 G45
2.CPU Athlon II X3 440
3.2 Gb ddr3 Patriot 1333Mhz
4.WD Caviar Blue 500 Gb HDD na 7200
5.gpu 5670 ATI R.Sapphire 512 Mb/ddr5
6. napajanje http://www.itsvet.com/proizvod/lc-po...supply/204/416

ostalo je moje : kućište Codegan, dvd optiarc, hard od 120,tv kart i periferije...e sad zanima me jel dovoljno napajanje LC-500WH-12 ili možda treba jače?
Ovo mi je preporučeno http://www.itsvet.com/proizvod/lc-po...supply/204/539

Pogledaj moju konf iz potpisa pa proceni da li ti je napajanje dovoljno za ovo tvoje :wave:
 
ajd molim te malo konkretniji odg. znam da Intel C2D manje greje...ali sam u sustini laik za sve, ovo je skopljeno na preporuku clanova bencha i nekih drugara...LC500W H-12 ili LC600W H-12 za onu koju sam napisao ?...ne mora roman, o tome zasto, koje su prednosti i to...prost savet, da znam koje da porucim , Hvala! :)
 
Naj prostije ako ti nije važno zašto i kako.....Jače napajanje je uvek prihvatljivo jer si tad sigurniji u rad komponenti...ne strepiš da li grafika previše vuče...koliko klokovan proc uzima itd...Što se mene tiče sasvim je dovoljno 500w a ako je neka zanemarljiva razlika u ceni uzeo bih jače...čisto za ne daj bože :).A naravno uvek gledaj trajanje garancije...što veća garancija to je bolje :)
 
Razlika je 670 din. + sto moje kuciste nema cooler (ventilator), pa je i to oko 300 din. al kad dajes 30 000 daces jos 1000 da budes sigurniji, ozbiljnija napajanja su vec znatno skuplja, a garanc. je 2 god. posto je isti proizvodjac. Hvala mickk.
 
Nema na čemu :) da te služi bez problema ....Pozzz!
 
pozdrav,da li ima da se skine sa interneta update windowsa 7 odjednom,recimo do septembra itd? ili mora preko manual update itd? koji je ono update opasan to jest koji proverava da li je windows originalan?
 
Update for Windows 7 (KB971033)

Download size: 1,2 MB

Update type: Important

This update to Windows Activation Technologies detects activation exploits and tampering to key Windows system files. These exploits try to bypass regular Windows activation and are sometimes included within counterfeit copies of Windows.

More information:
http://www.microsoft.com/genuine

Help and Support:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=161784
 
da taj KB071033, gledaj da izbegneš, ko god ga je "popio", žalio se posle da je "gorak" :D, mada nema generalanog pravila, npr. ja koristim, Windows 7 Ultimate AIO Activated, preaktiviranu ver. sa TPB i nekima je čak prolazila microsft essential test! Znači sve preporuke za ovu ver.

Uskoro treba da izađe FP1 za 7icu, tako da ja nebih žurio sa update-ima.Sa tim FP dobijaš sve u paketu. Pozz
 
Pozdrav.
Imam problem sa visokim zauzecem procesora kada radim refresh.
To se najbolje vidi kada drzim f5 i tada zauzece ode i do 80% a ikonice nestanu.
I preko misa se takodje vidi da nesto nije u redu,ikonice kao da nestanu na delic sekunde pa se vrate(nzm kako tacno da objasnim ali vidi se delay) i zauzece dosta skoci.
Proveren je komp MBAM-om,spybot-om,pociscen ccleaner-om,tuneup-om i defragmentovan je hard.Windows defender je iskljucen.Ima li neko neki predlog?
 
Kako ti radi racunar sa aplikacijama i igrama, jel tu koci, ili si to samo zakljucio na osnovu refresha?
 
Nazad
Vrh Dno