Šta je novo?
Kupio sam lap Asus i7 1.6 sa instaliranim Win 7 64 bit Ulti.
Interesuje me kako se aktivira XP mod. I kad gledam filmove
u WMP ne mogu da ubacim subtitl,zna li neko kako da odradim
ovo.
Hvala.
 
Koje programe biste preporučili za pregledanje fotografija, održavanje sistema i čitanje PDF fajlova na sveže instaliranom Win 7 x64???
 
Moras ga skinuti od microsofta http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx
WMP ne koristim to ce morati neko drugi:D

Ok, hvala. Skidanje u toku. Ovo za subtitl me bas nervira koristio sam
BS player ali kad upalim ujedno i WMP jedan pored drugog sa istim filmom
(monitor na lapu FulHD), razlika bar 2 klase u kvalitetu za WMP.
Ali nikako da nadjem kako da ubacim subtitl,nadjem ja opciju i aktiviram
da koristi subtitl ali nista.
Mozda ce neko znati tebi hvala za ovaj odgovor.
Negde sam procitao tj neko mi je odgovorio da Win7 64Ult. automatski instalira
32bitne programe u zaseban (folder program files) pa me zanima u koju svrhu
moze da mi zatreba Win Xp mod,mozda glupo pitanje...;)
 
Ok, hvala. Skidanje u toku. Ovo za subtitl me bas nervira koristio sam
BS player ali kad upalim ujedno i WMP jedan pored drugog sa istim filmom
(monitor na lapu FulHD), razlika bar 2 klase u kvalitetu za WMP.
Ali nikako da nadjem kako da ubacim subtitl,nadjem ja opciju i aktiviram
da koristi subtitl ali nista.
Mozda ce neko znati tebi hvala za ovaj odgovor.
Negde sam procitao tj neko mi je odgovorio da Win7 64Ult. automatski instalira
32bitne programe u zaseban (folder program files) pa me zanima u koju svrhu
moze da mi zatreba Win Xp mod,mozda glupo pitanje...;)

To je virtualna masina u kojoj je xp sp3 .
Ako neki program ne mozes da pokrenes u win 7 64bit mozes tu itd
 
Koje programe biste preporučili za pregledanje fotografija, održavanje sistema i čitanje PDF fajlova na sveže instaliranom Win 7 x64???

skoro sve je sad W7 kompatibilno...ja lično W7 koristim još od beta v. za slike nemam ništa posebno, tj. skroz mi odgovara default program...ako hoćeš da radiš sa fotografijama to je već druga stvar u to se sabo razumem, koristim office pic.mngr. za resize, crop itd.

za održavanje sistema CCleaner (brisanje registra) i Windows7 Menager i TuneUp Utilities (moćan prog.koji se plaća,može da ispravi skoro sve na W7 al ako se ne snađeš javi na p.m za help) ,)

Adobe PDF Reader

neko je gore pominjao i video playere, VLC ili GOM player,2 sasvim o.k free varijante
 
skoro sve je sad W7 kompatibilno...ja lično W7 koristim još od beta v. za slike nemam ništa posebno, tj. skroz mi odgovara default program...ako hoćeš da radiš sa fotografijama to je već druga stvar u to se sabo razumem, koristim office pic.mngr. za resize, crop itd.

za održavanje sistema CCleaner (brisanje registra) i Windows7 Menager i TuneUp Utilities (moćan prog.koji se plaća,može da ispravi skoro sve na W7 al ako se ne snađeš javi na p.m za help) ,)

Adobe PDF Reader

neko je gore pominjao i video playere, VLC ili GOM player,2 sasvim o.k free varijante

Zdravo, samo da pitam jesu ova dva programa za istu namenu Windows7 Menager i TuneUp Utilities i ako jesu koji je bolji, koga treba drzati na kompu.
 
Poslednja izmena:
Za istu su namenu, ja kotistim tune up 2010, ovaj drugi nisam probao i mogu ti reci da radi savrseno.
 
Za istu su namenu, ja kotistim tune up 2010, ovaj drugi nisam probao i mogu ti reci da radi savrseno.

Ja te programe ne volim uvek postoji rizik ako ne odmah kasnije tokom koriscenja.

Vise volim sam da podesim nije tesko se informisati preko neta koje se servisi mogu iskljuciti ili podesiti na manuelno i cemu sluze i to bez gubljenja i jedne funkcije.
Podesiti starup programe .

Podesiti brzinu misa u control panelu i ili podeseti vizualne efekte sasvim lako je dobiti i basic temu iz win 7 home basic(nije ona kad se prebaci iz ultimate i premium u basic temu) ako neko zeli da ima i dalje aero efekte a ima problem recimo sa aerom a nece da izgubi mogucnosti kao Aero Shake prikaz slicica iznad prozora u taskbar itd

Jedino u dva slucajeva bi trebalo vrsiti dublje ciscenje registra i to posle instalacije i instaliranja svih programa uz obaveza backup registra da bi ispravio sve eventualne greske nastale usled instalacije windowsa i more programa i drugi slucaj da se spreci reinstalacija sistema za sve ostalo ccleaner ili advanced system care su dovoljni.
 
Pa ako se ne opterecujes cackanjem po registar bazi i sl. Nego na primer pokrenes 'TuneUp 1-Click Maintenance' i on ti lepo odradi standardno ciscenje, defragmentiranje i sl... Sasvim bezbedno.
Naravno imas i sve ostale mogucnosti tipa podesavanja star up programa,
ciscenje i defragmentiranje registar baze, podesavanja vizuelnih efekata i sve o cemu ti pricas ti je na jednom mestu, uz olaksan iterfejs i pomoc ako ti je potrebna u vezi nekog podesavanja.
Meni win 7, radi vec 5, 6, meseci bez ikakvog stucanja i sl a koristim 4, programa za ciscenje i odrzavanje kompa a to su
- Tune up 2010, CClener, Vopt, Revo uninstaler. I to je to.
 
Poslednja izmena:
Imam jaku masinu jedino sto sam podesio neke servise na manuelno zbog brzeg dizanja sistema .

Skratio sam na 25 sek od dugmeta do deskopa :D
Iskjucio animaciju pri maksimiziranju i mininimiziranju prozora -nerviralo me:D
Nemam potrebe da iskljucujem bilo sta .
Drugima sam podesavao i to na single core 1 gb rama slabijim grafikama svima njima sam ostavio sve funkcije ukjucene aero efekte bez aera minus animacije pri maksimiziranju i mininimiziranju prozor i win 7 nije im sporiji od xp i nema reklamacija .
Ne kazem da ti programi nekom nisu korisni ali meni nisu .
 
To programi imaju jednu sjajnu funkciju a to je da vremenom uniste sistem a plus toga daju prividan osecaj optimizacije :)
 
Nije bas tako, da je tako niko ih nebi ni koristio. Treba ih pametno iskoristiti, a ne isprobati sve zive opcije i nesto po*ebati.
 
To programi imaju jednu sjajnu funkciju a to je da vremenom uniste sistem a plus toga daju prividan osecaj optimizacije :)

naravno da može da se shebe svašta sa njima, ali ko što ljudi kažu umeju da budu vrlo korisni...pojednostavljuju pristup pojedinom opcijama da ne bi kopao po sistemu tražeći kako npr. shortcut ikona da prikaže ili ne onu strelicu u donjem levom ćošku...da svrha je manje više ista...mada mislim da Tune Up ima nešto više opcija...npr. taj 1. click optimizer...ako nekom treba samo da ispravi određenu grešku W7 menager ima trial free v. od 14 dana što je dovoljno da središ šta ti treba...ako hoćeš da ih imaš , moraš da nađeš crck ver, ili sa kygn. Nije teško ako znaš gde da tražiš...btw. TuneUp 2010 i ja držim na 2 kompa. ako zatreba
 
mene je tune up spasao silne muke. bio je ukljucen clear type font smoothing. e sad ja sam nasao neka podesavanja u 5 koraka, ali nisam uspeo da poboljsam vidljivost teksta. sve je bilo mutno i bolele su me oci od citanja. 2 dana pokusavam bespomocno da namestim fontove. i onda naravno proceprkam opcije tuneup 2010 i nadjem standard font smoothing koji momentalno resi stvar.

ono sto volim kod tuneup je sto je daleko intuitivniji i pruza mogucnost jednostavne kontrole nekih delova sistema. umesto da se smaram po registru ja u par klikova sredim sta mi treba.
 
ono sto volim kod tuneup je sto je daleko intuitivniji i pruza mogucnost jednostavne kontrole nekih delova sistema. umesto da se smaram po registru ja u par klikova sredim sta mi treba.

Upravo sam zato čoveku i preporučio program...W7 je u principu jednostavan sistem, po meni pravljen da i baba može da ga koristi, pod uslovom da je kupila legalnu verziju i ima pravo da smara radnike mcrsft-ovog call centar kolko oće...drug mi radi u dotičnoj firmi, baš na tom servisu (samo je u pitanju Sofija, ne kod nas) i znam da je u 31 god. osedeo od tog posla...tačnije ako imaš legalnu 7icu, a pritom si totalni laik, poz. call cent. i nesrećni operater ti preko fona pomaže u reinst. sistema (što je često brže rešenje,nego da kopa po settings na slepo) step by step sistem...mislim da ti ljudi, posle par god. tog posla dobiju nervni napad na sam zvuk telefona :d
 
Ja dosta vec znam gde se sta nalazi tako da ne osecam potrebu za tim programima za optimizaciju i stimovanje
Nije los win 7 menager -probao sam ga ali ovaj je neprevazidjen imam legalnu licencu koju sam nabavio i trazio mi prijatelj da mu nadjem na netu nista sto radi ili nema gamad u sebi nisam za njega nasao http://www.liutilities.com/products/campaigns/affiliate/cb/offer/flashgot/rb/
Posle instalacije win i programa poravi registre sa tacnoscu bezgresnocu i dubini koji niko drugi nije ni u stanju .
ali SAM URADIO SAMO JEDNOM za dalje ccleaner je dovoljno i retko i njega primenjijem mozda jednom mesecno.
Ukljucen mi je sustem restore ima redovno backup registra i dovoljno JE da budem siguran .
Uostalom od avgusta mi sistem radia na laptopu od decembra nisam nista morao da poravljam ili vrsim restore ..
Meni je i xp trajao po god i vise pre nego sto zakljucim da je previse spor .
Nisam primetio da win 7 usporava:)
 
Windows 7 Manager by Yamicosoft....dosta malo ljudi uopste zna za njega, a program je dobar koliko i TuneUP Ut. s tim sto mislim da sa W7 Man. ne moze da se radi disk defragment i sl. samim tim sigurniji za pocetnike na 7ici...inace i moje misljenje da sam, CCleaner obavlja posao.
meni drugar koji mi je dao W7 Pro. (ranije sam uvek imao Ult. verziju) pre neki dan kaze, "ma o.k je samo me nervira sto nemam Solitaire" :d, neke ljude jednostavno mrzi ili ne znaju da pravom putanjom, kroz google search, mozes da nadjes skoro sve a da ne otvoris vise od recimo 4,5 strana ili tabova...
 
Zna li neko zbog cega kod ortaka nece da se pokrene Jdownloader ?
Trazio je javu, instalirao sam je sa zvanicnog sajta, i posle toga opet nece ?
Trebacu i na svom novom PC da instaliram Jdown, pa me zanima u cemu je problem.
 
Zna li neko zbog cega kod ortaka nece da se pokrene Jdownloader ?
Trazio je javu, instalirao sam je sa zvanicnog sajta, i posle toga opet nece ?
Trebacu i na svom novom PC da instaliram Jdown, pa me zanima u cemu je problem.

i meni se desavalo slicno, tj.instaliram YTD , pokrenem prog. ali nece da skida...onda sam skinuo verziju sa 2 sajta i radi o.k i na xp-u i na 7ici...mislim da sam skinuo sa sajta hippo...tako nesto...uglavnom 2,3 ili link kad uradis search iz googla : "youtube downoader free download"

ima li neko preporuku koji program da instaliram na HP Compaq 610 laptop za proveru temperature...o.s W7 Pro, a Compaq nije od AMD serija koje su poznate po vecem yagrevanju, vec ima Intel C2D proc. 4 Gb ddr2...
 
Kupio sam lap Asus i7 1.6 sa instaliranim Win 7 64 bit Ulti.
Interesuje me kako se aktivira XP mod. I kad gledam filmove
u WMP ne mogu da ubacim subtitl,zna li neko kako da odradim
ovo.
Hvala.

Ukljuci titlove u opcijama, titlove stavi u isti folder gde i film, nazovi ih isto kao film i trebalo bi da ti radi.:wave:
 
Ukljuci titlove u opcijama, titlove stavi u isti folder gde i film, nazovi ih isto kao film i trebalo bi da ti radi.:wave:

Hvala , nasao i ukljucio. Sad mi jos kazi kako da vidim nase , s,c, jer raniji playeri su imali central europian i tada su se na titlu ispravno prikazivala nasa slova, ovde nema central eu.
Hvala ti jos jednom.
 
Hvala , nasao i ukljucio. Sad mi jos kazi kako da vidim nase , s,c, jer raniji playeri su imali central europian i tada su se na titlu ispravno prikazivala nasa slova, ovde nema central eu.
Hvala ti jos jednom.

jel ti prikazuje titl po tom sistemu (prastarom inace) u istom folderu avi. i srt. fajl pod istim nazivom ? zar nije lakse da skines neki od free playera, tipa VLC, Kantaris, GOM...tu si bar siguran za unicode, ostale pogodne opcije (resize, color) da ne pominjem...preko god. dana koristim W7 i nije mi palo na pamet da probam...koliko sam video ima samo opcija "show title"...da check i uncheck istu.
 
Ukljuci titlove u opcijama, titlove stavi u isti folder gde i film, nazovi ih isto kao film i trebalo bi da ti radi.:wave:

ne radi tako, bar kod mene, jeste slika o.k al titl na takav nacin nece da prikaze..jedino prikazuje onaj titl koji je "zalepljen" na film, tacnije probao neki ruski film, gde ima deo sa eng. titlom i taj titl se vidi, dok imam norm. i srp. titl za taj film i po tom sist. (isti folder, isto - ime) ga normalno vidi svaki player.
Cak tako gledam filmove i preko nekog kineskog dvd playera/muz.stuba na lcd tv-u..iskopiram na flash i posto ovo ima usb normalno pusti....dal mozda treba da se skine neki plug-in za Media Player ?
 
Kod mene tako radi, mada ja i ne gledam filmove preko WMP-a, bas retko. Koristim ili Gom player ili Media player classik home sinema.
 
Svaki put kada palim komp moram da biram izmedju Windows 7 i other versions of microsoft windows, u cemu je problem? Naravno, nemam instalirano nista sem sedmice.
 
ne radi tako, bar kod mene, jeste slika o.k al titl na takav nacin nece da prikaze..jedino prikazuje onaj titl koji je "zalepljen" na film, tacnije probao neki ruski film, gde ima deo sa eng. titlom i taj titl se vidi, dok imam norm. i srp. titl za taj film i po tom sist. (isti folder, isto - ime) ga normalno vidi svaki player.
Cak tako gledam filmove i preko nekog kineskog dvd playera/muz.stuba na lcd tv-u..iskopiram na flash i posto ovo ima usb normalno pusti....dal mozda treba da se skine neki plug-in za Media Player ?

Ja sam jedva nasao opciju gde se cekira za titl, tamo gde je meni za subitl nema nikakva podesavanja , vec moras u More options, pa na karticu DVD, pa tu na Advensed i onda se tu otvori sa leve strane u meniju subtitl, tu treba cekirati i tu ima dosta podesavanja oko toga, meni proradilo.
Izvini ako te nisam dobro razumeo i ako vec znas ovo,posluzice i drugom.
Probao ja i druge playere ali kad uporedjujem ovde slika najbolja.
Pozdrav i hvala.
 
^^ uuuf baš si me sad zaintrigirao, pokušao sam na taj način ali mi Advenced opcija nije dostupna, tj. ne znam kako da je aktiviram...evo 2 slike, pa će ti biti jasnije, stvarno slika je u WMP dosta bolja,nego recimo u VLC Player-u, čak se i na laptopu (15,6") vidi!

Inače kroz win. help & supp. se lako dolazi do toga samo sam ukucao "subtitle" i evo šta je izbacio...zanimljiv o.s. za neke stvari je tolko jednostavan, a za neke, često mnogo prostije,moraš da kopas i izvlačiš skrivene "features", kao npr. za igre ili one country teme...jedino još nisam probao sa orig. dvd-jem, sve što sam do sad pokušao da pustim je bilo sa harda...kako si ti otv.tu Advenced opciju !?

@dicma, verovatno ti je na kompu bio inst. pre W7 drugi o.s. koji nije "ubijen" do krajam, (99% Vista!) pa je prilikom inst 7ice ostalo nesto od nje, mozda nisi formatirao particiju...ili imas 2 fizcka harda u cpu, onda hoce to da se desava.Ugl. nista strasno.
 

Prilozi

  • Capture1.JPG
    Capture1.JPG
    38.9 KB · Pregleda: 30
  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    77.5 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno