Šta je novo?
Koliko ja vidim ti na osnovu (ocigledno) neispravnih komponenti generalizujes stvari na citavu jednu platformu, tako da se ja ne bih upustao u dalju raspravu sa tobom.... gosn. serviseru :)
 
Koliko ja vidim ti na osnovu (ocigledno) neispravnih komponenti generalizujes stvari na citavu jednu platformu, tako da se ja ne bih upustao u dalju raspravu sa tobom.... gosn. serviseru :)

Kako bre nesto moze biti neispravno ako radi 100% ok na XP-u?
Moje iskustvo je da AMD platforme sa sarenim chipsetovima dosta vise problema povlace i na tome donosim svoje zakljucke a ne na generalizaciji jeddnog/dva problema...
 
Zato sto ako su chipset, ploca, kabl i hdd ispravni ne sme da bude DMA gresaka, i to nema veze sa drajverima niti operativnim sistemom!
Ako si vec u servisu, zongliraj malo sa komponentama, sigurno ces utvrditi koja tacno pravi problem.
To je kao ona prica sa Creative zvucnim kartama, naravno, zbog budjavog nforce chipseta. A ono Creative izbacuje fix za problem. Ali ne, serviseri kazu nv je kriva....
 
Ti me ne razumes, naravno da je sve "ispravno" kompovi nisu moji i taj "sindorm" ne pravi vecih problema pa da mi klijent zahteva da komp nosim u servis... to je ono sto sam ja zapazio jer redovno prilikom i obicne reinstalacije proverim SMART parametre..
takodje u pitanju su sata uredjaji tako da zongliranje nema uticaja.. driveri su vec druga prica ali SMART parametri se nemogu tek tako resetovat pa da znam na brzinu jel pomoglo...
 
može mala pomoć?

kako je izašao win 7 ovo je drugi put da planiram da ga instaliram. Prvi put je sve prošlo super, ali sad nešto koči. U pitanju je instalacija na lap topu asus k50ab serija. Kad prođe uvod i odabir jezika i kad treba da pita gde hoću da instaliram win, on ne vidi ni jednu particiju tj. "No device drivers were found. Make sure the install media contains correct drivers and hit ok"
 
može mala pomoć?

kako je izašao win 7 ovo je drugi put da planiram da ga instaliram. Prvi put je sve prošlo super, ali sad nešto koči. U pitanju je instalacija na lap topu asus k50ab serija. Kad prođe uvod i odabir jezika i kad treba da pita gde hoću da instaliram win, on ne vidi ni jednu particiju tj. "No device drivers were found. Make sure the install media contains correct drivers and hit ok"

nemoguce, probej u biosu da iskljucis ili ukljucis AHCI... vidi na sajtu da li postoji IDE/SATA driver za win7 ali ja koliko znam win7 podrzava za sada sve kontrolere
 
Ja sad tek nakon sto sam video sliku, vidim i sta si napisao u prvoj poruci, naravno da ti kaze da nema drajver kada nisi ubacio drajver, nemoj uopste da ulazis u deo gde biras drajvere :)
 
nije mi baš jasno to što si napisao, jer ja nigde nisam ulazio. Išao sam redom, i tu kad je došao, onda je izbacio tu grešku!
 
Aha, izvinjavam se onda, mislio sam da si ulazio u opciju Load Driver.
 
može mala pomoć?

kako je izašao win 7 ovo je drugi put da planiram da ga instaliram. Prvi put je sve prošlo super, ali sad nešto koči. U pitanju je instalacija na lap topu asus k50ab serija. Kad prođe uvod i odabir jezika i kad treba da pita gde hoću da instaliram win, on ne vidi ni jednu particiju tj. "No device drivers were found. Make sure the install media contains correct drivers and hit ok"

Ako koristiš neku od Lite varijanti Win7 moguće je da ti izbacuje takve poruke.
Probaj da nabaviš full OEM DVD. Sa njim bi trebalo da bude sve u redu.
 
Ako koristiš neku od Lite varijanti Win7 moguće je da ti izbacuje takve poruke.
Probaj da nabaviš full OEM DVD. Sa njim bi trebalo da bude sve u redu.


aj probaću, jer ova je bila full kompresovana , pa je možda to problem ...
hvala u svakom slučaju, javim kad probam i ovo drugo.
 
aj probaću, jer ova je bila full kompresovana , pa je možda to problem ...
hvala u svakom slučaju, javim kad probam i ovo drugo.

To je sigurno problem, zaboravi te izmenjene verzije to prave bolesni i ludi ljudi koji misle da nesto znaju....
 
aj probaću, jer ova je bila full kompresovana , pa je možda to problem ...
hvala u svakom slučaju, javim kad probam i ovo drugo.

U kom smislu kompresovana.

Ne možeš da je kompresuješ a da ostane potpuno funkcionalna.

Te Lite verzije se prave tako što se izbacuju "nepotrebni" drajveri i "nepotrebne" komponente OS-a.

Sve što je manje od ~3GB za Win7 instalaciju, može i hoće da pravi probleme.
 
U kom smislu kompresovana.

Ne možeš da je kompresuješ a da ostane potpuno funkcionalna.

Te Lite verzije se prave tako što se izbacuju "nepotrebni" drajveri i "nepotrebne" komponente OS-a.

Sve što je manje od ~3GB za Win7 instalaciju, može i hoće da pravi probleme.

bila je u raru 891mb i kad se raspakuje bude 3,5gb iso fajl (zato sam i rekao jako kompresovana) i ultimate verzija.... Genuine..
 
Pazi, to što je u ISO je već samo po sebi prilično kompresovano, tako da ne vidim razuman način da se to dodatno dokompresuje još nekih 4-5:1.
Ako već skidaš, skidaj samo ISO, jes` da traje duže ali barem glava neće da te boli od razno raznih gluposti koje mogu da iskrsnu.
 
Uvek i skidam samo Iso.Nikad nisam bio ljubitelj tih "ripova", bilo da su igrice ili windows-i, i bilo je, aj da probam.Ipak je bilo 18 strana komentara i većina su bila pohvale, ali eto, MARFI i njegovi zakoni :-D
 
Iso, je samo kloniran disk, on nije kompresovan kao na primer rar ili zip fajl.
Tako da nije u opste kompresovan, nego je to prava velicina kloniranog diska.
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novi thread, imam poteskoca sa instalacijom 7ice
Po prvi put sam trebao da instaliram 7icu nakon xp-a, ali ne znam u cemu je problem.
Konkretno, bootuje se disk, win ucitava one fajlove, pokrece se animacija win 7ice i krece ona svetlo plava slika i tu nastaju problemi.
Oko misa se vidi onaj kruzic da se nesto ucitava, ali on ubrzo nestaje i ne dobijam nista vise od pundjenih opcija, kolko sam video tu treba da mi izadje neki beli prozor...
Probao sam dva diska, znaci dve razlicite instalacije i identicne situacije sa tim delom, pa ako neko zna u cemu je problem??
 
Ja imam problem sa tim kada moju instalaciju W7 odnesem bilo gde. Samo kod mene radi jbt :D.
Verovatno je instalacija OEM (tako je bar pisalo u mom torrentu odakle sam skidao: ********.******.*****.***.*********.********.OEM.***-***) (stavio sam zvezdice, da ne bude da dajem naziv torrenta za DL)
 
Poslednja izmena:
Kako da namestim u 7 da mi tastatura po default-u bude English United States? Jer mi on sam vraca Serbian , latin!
 
Da ne otvaram novi thread, imam poteskoca sa instalacijom 7ice
Po prvi put sam trebao da instaliram 7icu nakon xp-a, ali ne znam u cemu je problem.
Konkretno, bootuje se disk, win ucitava one fajlove, pokrece se animacija win 7ice i krece ona svetlo plava slika i tu nastaju problemi.
Oko misa se vidi onaj kruzic da se nesto ucitava, ali on ubrzo nestaje i ne dobijam nista vise od pundjenih opcija, kolko sam video tu treba da mi izadje neki beli prozor...
Probao sam dva diska, znaci dve razlicite instalacije i identicne situacije sa tim delom, pa ako neko zna u cemu je problem??
Meni se isto to desavalo, skidao 2,3 puta instalaciju, rezao gomilu diskova da bih na kraju provalio da samo treba malo duze da se saceka i instalacija krece normalno.:d
 
Meni se isto to desavalo, skidao 2,3 puta instalaciju, rezao gomilu diskova da bih na kraju provalio da samo treba malo duze da se saceka i instalacija krece normalno.:d

Koliko dugo traje to cekanje? :)
Jednom sam pustio skoro 4,5 min. , al ajde, popodne cu probati pa cu ga ostaviti i sat vremena ako treba :D
Nadam se da je to resenje...
 
Da ne otvaram novi thread, imam poteskoca sa instalacijom 7ice
Po prvi put sam trebao da instaliram 7icu nakon xp-a, ali ne znam u cemu je problem.
Konkretno, bootuje se disk, win ucitava one fajlove, pokrece se animacija win 7ice i krece ona svetlo plava slika i tu nastaju problemi.
Oko misa se vidi onaj kruzic da se nesto ucitava, ali on ubrzo nestaje i ne dobijam nista vise od pundjenih opcija, kolko sam video tu treba da mi izadje neki beli prozor...
Probao sam dva diska, znaci dve razlicite instalacije i identicne situacije sa tim delom, pa ako neko zna u cemu je problem??
Verovao ili ne na nekim masina stoji i po pola sata i onda odjednom samo krene.
Savet sacekaj malo
 
Prijatelju bre, kako "da..." kad je NE ?:)

Pogledaj malo bolje slike i uporedi gornji deo :D
 
o Boze, izvinjavam se, sad sam skontao!
Nisam obratio paznju na polje iznad...uzas!
Sad je ok! Hvala!
 
i need help a problem je u tome sto zelim sam da prmenim aplikacije u NEW submeniju koji se dobija na desni klik... dal postoji mogucnost da sam poredjam sta zelim ili windows to sam stavlja kako mu dune... posto mi sadasnja podesavanja nikako ne odgovaraju notepad koji koristim nemam moram stalno da otvaram notepad na precicu its... evo slikovitog prikaza :

 
Nazad
Vrh Dno