Šta je novo?

Taskbar je osrednji ripoff dock-a u MacOS-u. To se vidi na kilometar.
Adjustment prozora i peek je isto ripoff Expose-a na MacOS-u kod koga je to lepo ispeglano. Samo sto je ovaj Peek na desktop uzasno komplikovan, na MacOS-u to je jedan klik.

Ono sto mene zanima je sta su uradili po pitanju integracije IE-a u sistem i po pitanju bezbednosti samog sistema. Lepo je sto su ispeglali malo performanse ali sta je toliko spektakularno novo u W7 da bi se zvao novim sistemom?
 
Lepo je sto su ispeglali malo performanse ali sta je toliko spektakularno novo u W7 da bi se zvao novim sistemom?

Slazem se, ali na Windows 7 gledam kao na nesto sto je Vista trebala da bude i nadam se da ce biti dostojna prelaska sa XP-a...krajnje je vreme da se smeni. :)
 
Taskbar je osrednji ripoff dock-a u MacOS-u. To se vidi na kilometar.
Adjustment prozora i peek je isto ripoff Expose-a na MacOS-u kod koga je to lepo ispeglano. Samo sto je ovaj Peek na desktop uzasno komplikovan, na MacOS-u to je jedan klik.

pa i na MacOS-u ako hoces mozes da ga zakomplikujes sa Hotcorner-ima :D (ali nazalost ne mozes da dodas onaj besmislen medju prikaz gde se vide samo konture prozora)

Lepo je sto su ispeglali malo performanse ali sta je toliko spektakularno novo u W7 da bi se zvao novim sistemom?

potpuno iz istog razloga zasto se i XP nazivao novim sistemom u odnosu na Win2K ;)

btw sad se setih da pitam - da li moze u Win7 da otvoris Windows Explorer, uhvatis neki file, dok drzis file uradis Peek i na kraju spustis file na desktop?
 

Iskreno nista mi od ovog toliko nije interesantno. Sve mi je nekako pretrpano... pretpostavljam da je takodje i stvar navike, ali meni iskreno samo treba XP, i kad bi stavili da moze DX10 i kasnije DX11, ne bih ga uopste menjao.

Slazem se, ali na Windows 7 gledam kao na nesto sto je Vista trebala da bude i nadam se da ce biti dostojna prelaska sa XP-a...krajnje je vreme da se smeni. :)


vista je ocigledno beta verzija windows 7
 
Poslednja izmena:
Nije ljudi sve u izgledu. Puno su radili na iskoriscenju sposobnosti novih arhitektura procesora. Windows 7 ce biti prvi operativni sistem koji ce koristiti pravi Hyperthreading. Vista i XP nisu koristili ovu tehnologiju kako je zamisljeno. Ljudi uglavnom gledaju sta su uradili sa izgledom OS-a, a niko se ne zanima za poboljsanja u kernelu.
 
Poslednja izmena:
Nije ljudi sve u izgledu. Puno su radili na iskoriscenju sposobnosti novih arhitektura procesora. Windows 7 ce biti prvi operativni sistem koji ce koristiti pravi Hyperthreading. Vista i XP nisu koristili ovu tehnologiju kako je zamisljeno.

jel moze neki link ?


btw "Windows 7 ce biti prvi operativni sistem koji ce koristiti pravi Hyperthreading." - Windows nije jedini OS na planeti ;)
 
jel moze neki link ?


btw "Windows 7 ce biti prvi operativni sistem koji ce koristiti pravi Hyperthreading." - Windows nije jedini OS na planeti ;)

Lose sam se izrazio, mislio sam od Microsoft-ovih operativnih sistema. Ne verujem da mogu da se nadju neke opsirnije informacije o poboljasnju kernela. Informacije su od momka koji mi predaje CISCO na RAF-u. Ide na doktorske studije na ETF-u pa je dobio neke informacije na predmetu koji ima na studijama. Pokazivao nam je neke primere Hyperthreading rada kod XP-a i Viste i objasnio nam je zasto to nije pravi Hyperthreading.

Nazalost, ne mogu nigde da nadjem slike sa primerom. Kako god poenta je bila sto XP i Vista ne koriste prave mogucnosti te tehnologije, a W7 bi trebalo da koristi.

Fazon je sto Conroe jezgra ne koriste HT, vec i7 i Atom koriste HT ponovo.
 
Poslednja izmena:
Za one kojima se instalacija zaglupi...Ako imate 2 montora povezana na komp, ili pak dvi/hdmi na televizor..Istaknite...prilikom instalacije je extended desktop..

Neko uspeo da nagura 1680x1050 na ati grafama? :)
 
Kakav im je program za defragmentaciju sada?
 
Bez svadje i trolovanja.
 
kakva glupost... a ako koristis Xcode onda je Mac OS X jedini? ...ili FinalCut?

Bas tako, MacOS i jesam instalirao zbog XCode-a.
Moze meni MacOS da se svidja(a svidja mi se), ali dzaba je to ako cu svaki cas da trckam u Windows. krastavac ...
 
Zato sto sam se prilicno napatio, i dalje ne mogu da stavim tu rezoluciju...Tj, na kraju sam nesto zezn`o, pa ne mogu ni 1600x1200, imam od vecih samo 1366 i 1920 :( Cu formatiram, pa taman bocnem 64bit verziju..
 
Nije u redu da ste obrisali moj post o prvom iskustvu sa instalacijom Windowsa 7, uopste mi nije jasno kutija kako te je to moglo povrediti!??!?! Daj bar kazi razlog brisanja, ne moze se svakom svidjati sve sto dolazi iz Microsofta.
 
Nije u redu da ste obrisali moj post o prvom iskustvu sa instalacijom Windowsa 7, uopste mi nije jasno kutija kako te je to moglo povrediti!??!?! Daj bar kazi razlog brisanja, ne moze se svakom svidjati sve sto dolazi iz Microsofta.

U poslednje 3 strane nikome nije obrisan ni jedan jedini post. Nemojte odmah svi odmah prstom na kutiju :p
 
Nije u redu da ste obrisali moj post o prvom iskustvu sa instalacijom Windowsa 7, uopste mi nije jasno kutija kako te je to moglo povrediti!??!?! Daj bar kazi razlog brisanja, ne moze se svakom svidjati sve sto dolazi iz Microsofta.

Ko ti drma kavez?
 
Windows 7 Activator V2

Citao sam negde da ljudi koji aktiviraju Windows 7 sa seriskim brojem sa Microsoft sajta imaju problema, odnosno ne mogu da idu na windows update. Sa ovim aktivatorom kazu da update radi. Ako oni lazu, lazem i ja vas.
 
Poslednja izmena:
Win 7 32b/Dell Inspiron 9100 (ko ne zna, laptop star jedno 3-4 godine, a mozda i 5 - P4, Radeon9700, 2 Gb RAM, 60 Gb HDD). Uglavnom - za sada savršeno radi. Instalacija solidne brzine, bez problema. Hardver prepoznat, sem modema, Softver: sem Alkohola koji definitivno neće da se instalira, što je već neko rekao - sav drugi softver radi odlično. KMPlayer radi, full screen filmovi bez zastajkivanja, Windows update takođe radi - sa serijskim brojem od MS.

Ono što je još lepo je da je OS zaista brži od Viste. Laptop mi služi za eksperimente - tako je posle originalnog WinXP doživeo razne bete Viste, pa final Vistu, pa final Vistu sa srpskim LIP i evo konačno dočeka Win 7. Od WinXP nije bio tako živahan. Ako često menjate OS - ovo je prava stvar, bar za narednih 8 meseci. Ako mora da se navede zamerka: slab napredak IE8 (sa aspekta funkcionalnosti).
 
Napisati: "Ko ti drma kavez?" je ok iako te čovek bez ijedne pogrdne reči pita zašto mu je obrisan post?

Aha...
 
Pa-pa paranoja.
 
Je li? A zasto nije pisalo da je moj post prebacen u Windows 7 dual boot, otkud znam da postoji posebna tema za svaki deo instalacije 7. , hvala lepo na smestanju.

Gde zamisljas da to pisemo ?
Sistem to ne radi da li mi trebao da saljemo privatne poruke kad god prebacimo neki post ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno