Šta je novo?
Da li neko moze pristupiti ovim folderima:

System Volume Information
Recovery
Program Data/Templates
Program Data/Start Menu
 
Poslednja izmena:
Dobio sam serijski broj od skole, stvaio ga i sada sve sljaka super... Da li ako hocu da reinstaliram win mogu isti taj serijski da stavim???
 
Da li neko moze pristupiti ovim folderima:

System Volume Information
Recovery
Program Data/Templates
Program Data/Start Menu

To su sve sistemski folderi i nema potrebe pristupati im uopste.
U System Volume information folderu se cuvaju System restore tacke.
Recovery folder je zamena za recovery particiju koju instalacija sedmice
pravi, u kojoj se cuvaju opet sistemski fajlovi ...
 
Ma odustao sam od toga. Stavr je izgleda malo komplikovanija. Znam da su systemski folderi ali mi nije jasno zasto ne mogu da pristupim.

Postoje neki fodleri koji se vuku od xp-a da bi navodno odredjeni programi radili na visti i sedmici. S druge strane, neki promjene "vlasnika" foldera (umjesto SYSTEM-a) i pristupe. Ja sam se zezao sa tim i nisam nikako otvorio pomenute foldere.

Nije mi nista potrebno da brisem vec me zanima u cemu je caka. Takodjer mogu pristupiti pojedinim systemskim folderima u windows-u pa mi je cudnu zasto ne mogu ostalim.

Zna da na taj nacin Windows cuva sistem.
 
Poslednja izmena:
Mozes preuzeti vlasnistvo nad folderom pa uci bez problema, ali nije to bez razloga postavljeno da korisnik nema pristup.
 
...Znam da su systemski folderi ali mi nije jasno zasto ne mogu da pristupim...

Hehehe, pa to bi bilo isto kao da vozis auto i hoces za vreme voznje da otvoris motor i vidis kako radi.. Prvo izadjes iz auta, udjes u drugi (lol) i odatle pristupis, ako bas moras.
:)
 
Brisanje fajlova/foldera bi se poklapalo sa tvojom tvrdnjom. Pregled nema nikakve veze. A drugo, na XP-u nemas niakvih zabrana cak i ako nisi administrator.

Kao sto sam rekao, nekim systemskim folderima mozes pristupiti. Recimo folderu "instaler" koji se nalazi u Windowsu.

I vec sam pisao da sam odustao od ovoga. Ne da mi se da se zezam s ovim. Samo mi je bila znatizelja.
 
Odradi ownership, dodaj sebe na ACL in to je to :) (ako baš moraš) ;)
 
Ljudi gde se nalazi-neznam kako se zove-ono za dual boot,valjda se pokrece sa RUN,pa komanda,ali neznam koja,ono da dobijem da podesim koji mi je primarni OS,a koji sekundarni,koliko sekundi da ceka do paljenja itd.
 
Obzirom da imam priliku da predjem na Windows 7 Professional koristeci MS Academic Alliance, imam pitanje u vezi istog. Iako imam x64 kompatibilan procesor, zelim da cujem misljenja, x86 ili x64? Koja je prednost x64 u odnosu na x86, i da li x86 ima vecu kompatibilnost sa starijim programima?
 
Obzirom da imam priliku da predjem na Windows 7 Professional koristeci MS Academic Alliance, imam pitanje u vezi istog. Iako imam x64 kompatibilan procesor, zelim da cujem misljenja, x86 ili x64? Koja je prednost x64 u odnosu na x86, i da li x86 ima vecu kompatibilnost sa starijim programima?

Stvar jednostavna ako imas vise ili 4 gb instaliraj 64 bit.
Moze biti problema sa cam stampacom starijeg datuma .
Svi 32 bit programi novijeg datuma rade na win 7 64 bit
Po meni nije brzi od 32 bit win 7 64 bit i ram je jedini opravdan razlog
Starije igrice mogu imati problem ali od pre nekoliko god .
 
Jel imao neko problema sa gadzetima?Evo ja imam,nemogu da deinstaliram jedan!koristim wireles network meter koji je radio super sve ove godine(sto na visti sto na sedmici).Sad sam skinuo noviju verziju tog istog gadzeta,ali nemogu da deinstaliram staru.Ja je kao deinstaliram,ali kad ponovo pogledam ona je tu(kao instalirana i kad ponovo hocu da je deinstaliram ono napise da je-in use-.A usput i zeza ovu novu verziju gadzeta nemoze da radi kako treba.Posto deinsalacija neradi,gde bi mogao da pogledam da rucno izbrisem?U program fajlsima nije tamo su samo originalni gadzeti,a ovih novih nema.Dali neko zna?
 
Jel imao neko problema sa gadzetima?Evo ja imam,nemogu da deinstaliram jedan!koristim wireles network meter koji je radio super sve ove godine(sto na visti sto na sedmici).Sad sam skinuo noviju verziju tog istog gadzeta,ali nemogu da deinstaliram staru.Ja je kao deinstaliram,ali kad ponovo pogledam ona je tu(kao instalirana i kad ponovo hocu da je deinstaliram ono napise da je-in use-.A usput i zeza ovu novu verziju gadzeta nemoze da radi kako treba.Posto deinsalacija neradi,gde bi mogao da pogledam da rucno izbrisem?U program fajlsima nije tamo su samo originalni gadzeti,a ovih novih nema.Dali neko zna?
Jesi pokusao da denstaliras oba gadzeta prvo nov pa stari pa instaliras onda sta hoces :)
 
Ja sam imao problema sa zadnja dva usb porta i misem...posle nekog update-a i restarta mis nije funkcionisao. Usb flash radi i mis radi na front port-u ali ne i pozadi. Morao sam da instaliram drivere on mx518 da bi proradio :sceptic:
 
Jel imao neko problema sa gadzetima?Evo ja imam,nemogu da deinstaliram jedan!koristim wireles network meter koji je radio super sve ove godine(sto na visti sto na sedmici).Sad sam skinuo noviju verziju tog istog gadzeta,ali nemogu da deinstaliram staru.Ja je kao deinstaliram,ali kad ponovo pogledam ona je tu(kao instalirana i kad ponovo hocu da je deinstaliram ono napise da je-in use-.A usput i zeza ovu novu verziju gadzeta nemoze da radi kako treba.Posto deinsalacija neradi,gde bi mogao da pogledam da rucno izbrisem?U program fajlsima nije tamo su samo originalni gadzeti,a ovih novih nema.Dali neko zna?

Lokacije na kojim se nalaze gadzeti:

C:\Program Files\Windows Sidebar\Gadgets
C:\Program Files\Windows Sidebar\Shared Gadgets
C:\Users\X\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar\Gadgets

x je naziv usera racunara, pronadjes taj koji ti pravi problem i obrises.
 
Lokacije na kojim se nalaze gadzeti:

C:\Program Files\Windows Sidebar\Gadgets
C:\Program Files\Windows Sidebar\Shared Gadgets
C:\Users\X\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar\Gadgets

x je naziv usera racunara, pronadjes taj koji ti pravi problem i obrises.

Fala,ali ne pomaze,izgleda da ce pasti reinstalacija windowsa!
 
Jedno mozda banalno pitanje

Treba da uzmem neki lap u CH, pa me interesuje oko operativnog sistema, naglaseno je da je na lapu instaliran •Windows 7 Ultimate 64-Bit (Multilanguage) ,
e sad ja bi da pitam da li to znaci da cu ja recimo sa Nemackog moci da prebacim
operativni sistem na Engleski bez ponovne instalacije?
I koja je razlika izmedju •Windows 7 Ultimate 64-Bit (Multilanguage) i Windows® 7 Home Premium 64-bit .
Ako neko ima voje i vremena da odgovori ,hvala.
 
Treba da uzmem neki lap u CH, pa me interesuje oko operativnog sistema, naglaseno je da je na lapu instaliran •Windows 7 Ultimate 64-Bit (Multilanguage) ,
e sad ja bi da pitam da li to znaci da cu ja recimo sa Nemackog moci da prebacim
operativni sistem na Engleski bez ponovne instalacije?
I koja je razlika izmedju •Windows 7 Ultimate 64-Bit (Multilanguage) i Windows® 7 Home Premium 64-bit .
Ako neko ima voje i vremena da odgovori ,hvala.

Naravno da ces moci da prebacis na bilo koji jezik bez reinstalacije Windowsa.Win7-Ultimate ima malo vise opcija i mogucnosti od Home Premium.Uglavnom svi i koriste Ultimate.
 
Kada pokrenes prvi Windows Update, ponudice ti da skines pakete jezika bez problema.
 
Hvala na odgovorima, to je i meni bilo nekako logicno ali me zbunilo ,sto se
kod nas prodaje Windows 7 Ultimate 64-Bit pa se naglasava Engleski-Srpski,
jer ako Windows 7 Ultimate 64-Bit ima mogucnost promene jezike u osnovi,
sto neki prodavci kod nas naglasavaju Windows 7 Ultimate 64-Bit kao na srpskom.
Nisam jos uzeo komp pa pitam malo unapred i napamet ali me zanima oko program 32 bitnih,citajuci ovde vidim da rade i na Win7 64bit ali ako sam dobro razumeo
treba ih posebno instalirati . Mozda preuranjujem sa pitanjima.
Jos jednom hvala.
 
Rade 32-bitni programi bez problema.

Jedina razlika je sto postoje 2 Program Files foldera. Jedan za 64-bitne programe, i drugi Program Files (x86) u koji se automatski instaliraju 32-bitni programi.
 
Ja trenutno naisao na problem da DVD RW (sata) neradi pod windows 7 a sasvim normalno radi pod windows XP-om...
Ucita on CD/DVD i tu se spuca komunikacija sa DVD-em (lampica za HDD svetli non stop a windows 7 otezano reaguje i ne cita dalje DVD), naravno budjavi AMD i pre svega Nforce 520D na sajtu ni ne nude drivere za windows 7 tako da jedino preostaju oni iz windows-a 7ce koji izgleda ne rade najbolje a ni windows update ne nudi ni jedan noviji driver...
 
Potrudi se malo pa nadji nforce drajver za Win7 (samo zvanicno je ukinuta podrska za Win7), ima ih na netu, a ne da odmah krivis budjavi AMD??
 
Potrudi se malo pa nadji nforce drajver za Win7 (samo zvanicno je ukinuta podrska za Win7), ima ih na netu, a ne da odmah krivis budjavi AMD??

nije pomoglo....... podrska je ukinuto onda sa razlogom :)
I naravno da cu da krivim AMD jer samo sa njim imama takve probleme, znam ja da je problem sa nforce chipsetom ali to je deo AMD platforme jer u to vreme AMD nije nudio nikakav chipset sto se promenulo sa kupovinom ATI-a, ali jaAMD gledam kao celu platformu posto CPU nemoze raditi sam tako da je krivica AMD-a :)
 
Cek cek radio je na XP-u, a ne radi na Win7? Zasto krivis bas AMD i nv, zasto ne okrivis MS, zasto ne okrivis proizvodjaca tog rezaca, zasto ne okrivis proizvodjaca maticne?
I ja sam imao razne probleme na Intel platformi, pa?
Stvarno ne znam zasto nisi mogao jednostavno da izneses problem bez dodatnih insinuacija....

Da nije Pioneer?
 
Cek cek radio je na XP-u, a ne radi na Win7? Zasto krivis bas AMD i nv, zasto ne okrivis MS, zasto ne okrivis proizvodjaca tog rezaca, zasto ne okrivis proizvodjaca maticne?
I ja sam imao razne probleme na Intel platformi, pa?
Stvarno ne znam zasto nisi mogao jednostavno da izneses problem bez dodatnih insinuacija....

Da nije Pioneer?

Sto bi krivio MS, drivere radi proizvodjac komponente, MS je tu da im pomogne samo..
ako radi pod XP-om znaci da je problem do sata drivera za win7, i nije pioneer u pitanju
takodje na sve vise mesta vidjam cudnu SMART diganostiku HDD gde je velik broj gresaka u DMA komunikaciji (zamena kabla ne pomaze) to je i na ovom kompu bio slucaj i taj "sindorm" takodje prepisujem chipset-u
Iskreno ATI/AMD chiopsetove skoro da i nevidjam pa nemogu zakljuciti kakvi su, jer vecina gotovih konfiguracija ide sa najeftinijim plocama a te ploce su uglavnom bazirane na Nforce i ostalom djubretu za AMD

Za intel do sad nisam imao ni jedan problem 9osim za matore konfiguracije na VIA-e i nforcu) jer i jeftine konfiguracije imaju G31 chipset koji je zilion puta bolji od nforca, Via-e i slicnim budjevina.. naravno ovo govorim ko serviser a ne ko neko kome 3 ploce rade OK pa na sva usta vice kako je to dobro
 
Nazad
Vrh Dno