Šta je novo?
Izvadi usb frizider ako ti je konektovan.. :D
Pokusaj sa drugim diskom. Mozda.
 
danas ujutru se samo od sebe pojavilo da mi win 7 nije aktivan i da danas moram da ga aktiviram jel ima neko josh takav problem? izbegao sam update KB971033
 
Prijatelju ne instaliraj iz Windowsa,vec rr komp,udji u boot meni i cepaj ;)
btw cekirao si raid drajvere (ako se ne varam),to ti ne treba...
 
Pozdrav.Izvinjavam se ako je neko vec pitao,nisam citao temu.
Naime,imam problem sa windows media centrom.Kada gledam TV optereti mi procesor 80-90% i slika mi secka.Neki put radi kako treba,a neki put ne.
Ima li neko resenje za to?Moze li se smanjiti zauzece procesora?
 
Resio sam problem.Ubio sam proces od media centra koji je zauzimao procesor,pokrenuo ponovo MC i od tada je sve ok.;)
 
danas ujutru se samo od sebe pojavilo da mi win 7 nije aktivan i da danas moram da ga aktiviram jel ima neko josh takav problem? izbegao sam update KB971033

ne znam, da li je dozvoljeno da ovo pišem , ali idem na rizik ,)
isti slučaj i kod mene na laptopu, probao sve nove aktivatore sa PB i jedino što je dalo neki efekat je bio RemoveWAT, iako WAT nisam ni imao.kod mene se radi o verziji "kupljenoj" na dotičnom sajtu...inače Rem.WAT briše sektor za aktivaciju....tako da mi sad podiže sistem bez prob. ali kad npr. hoću da otvorim ili napravim novi text doc. pojavi se ova slika , klik na cancel i ide dalje norm. jel neko ima drugi savet, sem obaranja sistema?
 

Prilozi

  • capt.gif
    capt.gif
    47 KB · Pregleda: 80
koliko prostora na C particiji slobodnog treba ovom novom Windowsu da dise normakno. th ispod kog procenta popunjenosti treba drzati sistemsku particiju da win nebi kocio. meni je na oko 75% za sad .. jel mnogo , zna li neko nesto o tome ( van onog drzi ga sto praznijim gde je sistem) ??? :trust:
 
Meni je sistemska particija 100GB, popunjena je nekih 75%, i sve sljaka lepo...
Mislim da sistem zauzima nekih 5 ili 6GB...
 
A zasto bi windows kocio? Ili imas prostora ili nemas, nema tu kocenja na procente popunjenosti.
 
Nebi kocio ali bi se malo usporio.
 
hm , pa i ja imam 75 gb puno na 100 gb C particije. pokusavam tako da odrzavam. 2 mseca star sistem. primecijem da sad po malo stucne neki put na moment... nervira me , ne znam koji mu je.
 
Kod mene je star sistem oko 4, meseca i za sad sljaka ko leptir :D
Nemora da znaci da ti je do popunjenosti sistemske particije, mozda imas neki drugi problem koi mu smeta pa zbog toga te zeza. Probaj malo da ga ocistis, defragmentiras i sl. Mozda ce ti to pomoci.
 
ma nije fragmentisan. kaze da je 3 % fragmentisan. sve ocisceno sa CCleanerom... i sam stucne ponekad malo a pre kao leptir sto ti kazes isao. jel moze da se uradi nesto sa onom system maintenanceom . pojavio mi se u action centru kao issue?
 
ma nije fragmentisan. kaze da je 3 % fragmentisan. sve ocisceno sa CCleanerom... i sam stucne ponekad malo a pre kao leptir sto ti kazes isao. jel moze da se uradi nesto sa onom system maintenanceom . pojavio mi se u action centru kao issue?
Check for solutions pa vidi sta ce ti izbaciti uz to mogao bi i reci koji issue imas
Slazem se da je 25 gb slobodnog prostora vise nego dovoljno da nemas sigurno problema zbog nedostatka prostora .
Pogledaj startup programe da ti nesto ne podize sa windows i utice na usporavnje kompjutera.
 
Check for solutions pa vidi sta ce ti izbaciti uz to mogao bi i reci koji issue imas
Slazem se da je 25 gb slobodnog prostora vise nego dovoljno da nemas sigurno problema zbog nedostatka prostora .
Pogledaj startup programe da ti nesto ne podize sa windows i utice na usporavnje kompjutera.

pa ona poruka o system maintenance... clean up disk space, fix brocken shortcuts and perform other task...
nikad to nisam radio iz win explorare neg koristim CCleaner za to.
mislim da je jedini suvisan proces onaj od deamon tools ali kad mi se podigne sistem deamon nema u systrayu. jel to ArcSoft Connect proces u start up? jel smem da ga iskljucim da se ne podize il je to nesto drugo??
 
Uzmi win 7 manager, prodji malo po opcijama.
Uradi clean registra, junk fajlova...
 
Što se tiče te defragmentacije... pre svega bih voleo da mi neko objasni šta to TAČNO znači i čemu doprinosi...
A kao drugo, kada pokrenem na win7 nešto mi brzo uradi... sumnjiv mi je taj native tool u sedmici !
 
Pri svakom startovanju podize se Windows Installer i pise preparing to install u malom prozoru,jedina opcija je cancel!?Ako stisnem cancel nista se ne desava, isto kao i kad ne diram nista, posle jedno 30s se izgubi!?Zna li neko kako da resim ovaj problem?
 
Juce sam instalirao win7 x64. E sada, vidim da WIN koristi pagefile.sys od 4,3 a hiberfill.sys od 3,2GB. Dali je to normalno? I ako napravim da pagefile i hiberfill budu 1-1GB, dali sistem biti stabilan?
 
Juce sam instalirao win7 x64. E sada, vidim da WIN koristi pagefile.sys od 4,3 a hiberfill.sys od 3,2GB. Dali je to normalno? I ako napravim da pagefile i hiberfill budu 1-1GB, dali sistem biti stabilan?

Ne diraj nista... hiberfile mozes iksljuciti ali onda gubis hibernaciju...
 
Juce sam instalirao win7 x64. E sada, vidim da WIN koristi pagefile.sys od 4,3 a hiberfill.sys od 3,2GB. Dali je to normalno? I ako napravim da pagefile i hiberfill budu 1-1GB, dali sistem biti stabilan?
Fajl za hibernaciju ne može da bude manji od količine memorije jer onda nema funkciju. Hibernacija radi tako što trenutni sadržaj ram-a upiše u taj fajl.
Pagefile ja isto ne bih dirao jer može da se desi da imaš problema ako ti zafali memorije.
 
Juce sam instalirao win7 x64. E sada, vidim da WIN koristi pagefile.sys od 4,3 a hiberfill.sys od 3,2GB. Dali je to normalno? I ako napravim da pagefile i hiberfill budu 1-1GB, dali sistem biti stabilan?

Kako imas 4GB Ram memorije a hiberfil.sys je 3.2GB , odatle se vidi
da ti je memory remap feature opcija u biosu iskljucena.
Kada se instalira 64bit OS pravilo je da se za 4GB i vise RAM memorije
memory remap ukljuci ... kod nekih ploca se to bas tako zove
a kod nekih slicno ... zavisi od modela do modela
 
Hm... vidiš ovo je interesantno.
Sad gledam i meni je hibernation fajl oko 6.5 GB, a imam 8 GB rama.
Btw, zar nije MS ograničio hibernaciju na sisteme sa do 4 GB rama?
Šta će meni onda uopšte ovaj hibernation fajl?
 
Pozdrav svima na forumu
nov sam ovde
problem je sledeći
ovo je drugi put da instaliram 7-cu i dešava mi se tokom igranja da mi prsne ceo sistem (jedanput je bio i bsd)
u pitanju je bila igrica mass efect 2
samo se ukoči i počne da pišti iz kompjutera
deinstalirao sam igricu misleći da je loš krek
ali isto se dešava i sa plaćenom age of mithology
znači igram pola sata i odjednom smrzne se ekran i počne da pišti iz kućišta
skinuo sam neta win 7 menager i sad evo puštam ga da radi
elem prvi put kad sam instalirao 7-cu nisam imao ovih problema
ne znam mozda sam propustio i neki driver da instaliram
sledeci problem je i da jdownloaderom
ostavim ga preko noci da radi
ali jutros ne nadjoh nista vec samo restartovan kompjuter
ima li neko savet sta da radim ?
izvinjavam se ako postoji slican problem na temi al 300 i nesto stranica je baš mnogo za prelistavanje
ako nešto znaci jedino sam u biosu naterao memoriju(geil 2x 1g na 1066) da radi na 1066 , do tad je bila na auto opciji( na crnom slotu je postavljena)
sam racunar je postao brzi
kao sto se vidi dole na slici ne rade mi nikakvi gadgeti i furam jos uvek win clasic look
evo i info o konfiguraciji
30691444.jpg
 
Poslednja izmena:
Hm... vidiš ovo je interesantno.
Sad gledam i meni je hibernation fajl oko 6.5 GB, a imam 8 GB rama.
Btw, zar nije MS ograničio hibernaciju na sisteme sa do 4 GB rama?
Šta će meni onda uopšte ovaj hibernation fajl?

Ipak je moja greska u pitanju ... velicina hibernation file-a je za windows7
jednaka 75% od RAM meorije ... na XP-u je bilo drugacije - velicina hibernation file-a
je bila jednaka kolicini memorije pa sam napisao sta sam napisao po nekoj "logici"
Kod windows7 operativnog sistema ona moze da se menja rucno.
Minimum sto moze da se podesi je 50% od sistemske memorije
Kako menjati velicinu hibernation file-a pise ovde

Tako da je i kod tebe žubrak sve u redu ... mozes smanjiti hiberfil.sys na ~2GB
Ako ne koristis hibernaciju, slobodno je iskljuci - radice sistem stabilno
 
Poslednja izmena:
Moze li nekako da se izvede da Open File dijalog prikazuje samo List View? Radio sam ono Apply to all u Folder Options, ali kad god po prvi put udjem u neki folder s muzikom on ga otvori u Details. (i sirina kolona bude uzasno rasporedjena)
 
Nazad
Vrh Dno