Šta je novo?
Imam jedno pitanje:
naime, imam komp i dva HDD-a (primarni, na kome je windows7x64, i sekundarni na kome su slike, filmovi, itd.)... U poslednje vreme sam primetio, da nakon određenog vremena, taj sekundarni hdd nestane i ne mogu mu pristupiti, sve dok ne restartujem računar.. Ranije mi se to dešavalo sa CD-Rom-om, pa sam promenio instalaciju win-a (skinuo sam sa drugog izvora) i taj problem je bio rešen na taj način...
Međutim, sada mi se ne daje baš toliko da tražim opet novi install cd, pa da sve radim ispočetka...

Zna li neko u čemu je fora i zašto mi se isključuje hdd ?
Hvala

ako ne grešim tako je i na Mac operativnim sistemima, nakon nekog vremena neaktivnosti sekundarnog hdd-a on se isključuje ali ikonica na desktopu ostaje tako da aktiviranjem nje počinje da radi i hdd. Pogledaj u podešavanjima da nije nešto slično u pitanju.
 
Ne, ne, ne... znam na šta misliš...
Naravno da se sam HDD isključi, ali ti možeš da mu pristupiš dvoklikom na tu particiju/hdd...
Međutim, meni nestane cela ikonica, i nema načina da ponovo pokrenem hdd..
Stavio sam novi kabl, kako swiper reče, pa ćemo da vidimo...
Čudno je, al ajde... za sada mi radi... Mada mi je i sa starim kablom, radio više, nego manje...videćemo...
Hvala u svakom slučaju..
 
Moze da bude vise razloga, kreni od provere sata/ide kabla, testa hdd pa nadalje...

edit: preduhitrili me :)
 
Iskreno ne verujem da je do HDD-a, jer sam nekoliko postova ranije napomenuo da sam identičan problem imao sa CD playerom, koji je prilično nov...
Pa sam skinuo novi win, instalirao, i evo više nemam tih problema sa plejerom...
Napominjem da sam identičan problem imao sa plejerom, čija je ikonica nestajala, i sve dok ne bi restartovao komp, ona se ne bi pojavljivala...

Kapiram da je do softwera... Zamenio sam kabl, za sada je ok... videćemo...
 
Imam jedno pitanje:
naime, imam komp i dva HDD-a (primarni, na kome je windows7x64, i sekundarni na kome su slike, filmovi, itd.)... U poslednje vreme sam primetio, da nakon određenog vremena, taj sekundarni hdd nestane i ne mogu mu pristupiti, sve dok ne restartujem računar.. Ranije mi se to dešavalo sa CD-Rom-om, pa sam promenio instalaciju win-a (skinuo sam sa drugog izvora) i taj problem je bio rešen na taj način...
Međutim, sada mi se ne daje baš toliko da tražim opet novi install cd, pa da sve radim ispočetka...

Zna li neko u čemu je fora i zašto mi se isključuje hdd ?
Hvala

To su ti rani znaci da ce hard da otkaze... moj se ponasao tako jedno par meseci pre otkaza... bilo je i da ga sitem ne prepozna pri bootu isl. Na kraju se vise nije probudio nikad...
 
Trenutno koristim Win7 home premium edition. Kako mogu da smanjim velicinu page-fajla, ili dlai ej moguce negde namestiti neku opciju d auopste ne koristi pagefajlove?
 
System Properties>Advanced>Settings(Performance)>Advanced>Virtual Memory
 
Od kad sam promenio SATA kabl, sve radi savršeno... Nemam više problema sa nestajanjem HDD-a... Hvala vam
 
Ajde da pitam ovde, pa ako nije mesto neka moderatori premeste.

Skinuo sam studentsku verziju Win 7 professional x64, naravno dobio sam i serijski broj. Da li je ta verzija nekako ogranicena, prevashodno mislim vremenski?
Vremenski ne, ali su studentske verzije ograničene na jednu aktivaciju. Ako je staviš na laptop, to nije problem, ali na desktopu promeni više od dve komponente i ćaos.
 
Vremenski ne, ali su studentske verzije ograničene na jednu aktivaciju. Ako je staviš na laptop, to nije problem, ali na desktopu promeni više od dve komponente i ćaos.


Ako se dobro sećam, imaš pravo da koristiš OS na više računara, dokle god nije u komercijalne svrhe. Čak i kada završiš faks.

Ukoliko ne prođe online aktivaciju (zbog promene konfiguracije), pozoveš MS telefonom i odradiš aktivaciju.
 
E da ne otvaram novu temu da li neko ima problema sa hertzazom monitora u ovoj sedmici?
Ja je instalirao i prvo su mi zamucena slova, a razlog je sto kada u podesavanjima promenim osvezenje na 60 Hz on ga vrati na 59 i ne da drugacije.
u pitanju je View sonic monitor od 22 inca, Va2216w
Instalirao sam poslednje drajvere, a grafa je gainward 9600GT
 
E da ne otvaram novu temu da li neko ima problema sa hertzazom monitora u ovoj sedmici?
Ja je instalirao i prvo su mi zamucena slova, a razlog je sto kada u podesavanjima promenim osvezenje na 60 Hz on ga vrati na 59 i ne da drugacije.
u pitanju je View sonic monitor od 22 inca, Va2216w
Instalirao sam poslednje drajvere, a grafa je gainward 9600GT

isti monitor i meni je 59Hz, mada neverujem da to ima veze sa zamucenjem, moj ne bi rekao da je zamucen vec to vise lici na efekat blur-a.....meni nesmeta jer mi na drugim TFT-ovima sitni fontovi budu "preostri"
sad neznam jel ikad radio na 60Hz jer sam i ranije imao Vistu gde je valjda isto bilo 59Hz
 
@zeljko
ja sam koristio uglavnom XP sa servis packom 3 i kada sam instalirao ovu 7-cu i te kako se oseti razlika, ali na gore...
Nekako slova nemaju "ostrinu" i kao da su razmazana...
Nemoguce da je to tako fabricki, pre bih rekao neki bag...
 
@zeljko
ja sam koristio uglavnom XP sa servis packom 3 i kada sam instalirao ovu 7-cu i te kako se oseti razlika, ali na gore...
Nekako slova nemaju "ostrinu" i kao da su razmazana...
Nemoguce da je to tako fabricki, pre bih rekao neki bag...

Pa da, ali meni je to nesmeta :)
Ja sam mrzio XP i TFT cak i kad sam imao Samsung 930BF..., e sad moguce da je to zbog nekog efekta koji win7 koristi za prikaz fontova na TFT-u, mada definitivno je Samsung imao ostrije fontove... tesko da je ostrina izgubljena zbog 59Hz
 
Ljudi, što se tiče moje priče za SATA kabl i nestajanje HDD-a u sedmici x64, ponovo se javio isti problem.. Dakle stavio sam novi kabl i sve odlično šljaka, ali do određenog momenta...
Naime, primetio sam da se problem ponovo javlja, ali nakon što dignem sistem iz hibernacije...
Dakle, dokle god sistem radi, a sveže je pokrenut, odnosno ni jednom nije otišao u hibernaciju, HDD je postojan.. čim par puta ode u Hiberiju, nestaje sa mape kompjutera :)
Šta činiti...
Meni je hibernacija extra stvar, jer se komp stvarno brzo diže iz nje, a i gasi mi se kada ne koristim računar, što je vrlo korisno, jel, i za moj račun i za okolinu :)

Neko reče da su to simptomi crkavanja HDD-a, ali on zaista radi odlično kada treba da radi... To mi se takođe dešavalo sa CD playerom, pa mi se sad to ne dešava...

Da li da isključim hibernaciju ili da pređem na sleep... i koja varijanta je bolja...
 
Pa ne znam, realno nvidia ima manju ostrinu slike od ati-ja ali su zato na ati-ju suvise jake boje...
Uglavnom ja nekako imam vise poverenja u nvidiu-ju ;)
Ali da ne skrecem sa teme, jer problem nije resen, izgleda kao malo taj jedan hz ali nekako se primecuje i ne moze da se izgleda popravi... :(
Usput, ova sedmica za sada imam sa njom samo problema ali valjda cu uspeti da ih otklonim...
 
Skenirao sam neke strane knjige i davao ime po broju strane (1,2,3,4....) e sada kada listam prikazuje mi 1 pa 10,11,12..2,21.... kako da podesim da mi prikazuje redom 1,2,3,4....10,11,21... ??
 
Fajlove imenuj sa 0001,0002,.....,0095,0096,0097,....,1000,1001,1002 do 9999 i pokazivaće ti po redosledu.
Ako imaš do 999 fajlova onda ih imenuješ sa 001,002,...098,099,...,998,999.
Za do sto fajlova ti je numeracija 01,02,...,58,59,....,98,99.
Fajlovi sa rednim brojem 0,00,000,0000 i td. su sasvim validni.

Windows uzima u obzir i vodeće nule.
 
Poslednja izmena:
Hvala komsija ;)
 
Zašto win 7 ne prikazuje veličinu foldera, koji u sebi sadrži neke druge foldere...
Da li me razumete ?
captureyht.png

Da li postoji rešenje za to ?
 
Da, ali to znači da stalno moram da pokrećem taj program da bi video veličinu foldera... Mislio sam na neku skrivenu funkciju u win7 koju treba aktivirati...
 
Pokušavam da namestim Aero glass boju na onu kao u Visti, al nikako da pogodim. Jel zna neko koje su tačno vrednosti?
 
Ne, može da se podesi "glavna" boja koja će se uvek videti. Na Visti je bila neka sivkasta, ovde je svetloplava (po defaultu), pokušavam da pogodim tu nijansu sivkaste al ne ide mi. Vidim da ću morati kad budem dokon da podignem Vistu na virtuelnoj mašini samo zbog toga :D
 
Nazad
Vrh Dno