Šta je novo?
Moze i desni klik na desktopu pa View>Small Icons

ma to sam odmah video ali nije pomagalo , i na small su bile velike :wall:
a ova fora sa ctrl je extra,nisam uopste znao za to... e sad samo kad bi mogao da ih nateram da se malo zgusnu , tj preciznije da malo smanje prostor izmedju njih ,deluju mi rastrkano :sceptic:
 
Ah da, uvek zaboravim da neko zapravo drži ikone na desktopu :p
 
a fajlovi tj folderi su na desnoj str desktopa :laugh:
doduse tako je bilo na xpu a sad imamo gadzete tako da ce biti malo guzve koliko vidim... zato i kazem , trebalo bi da se zgusnu malo, da ih postrojim, MIRNO! :D
nego jel zna neko provereno lep gadzet za pracenje protoka bandwith upload/download ali da je precizan , jer meni net paket dosta spor, 1mb/s
da pokazuje neki lep grafik nesto poput DU meter ili Networx , sto je bio na Xp..
trazio sam al nikako da nadjem nesto precizno... npr ovaj Network Monitor II
http://gallery.live.com/liveItemDetail.aspx?li=4f9274ce-427b-4063-868f-894079283b2c&bt=1&pl=1samo lepo izgleda a katastrofalno gresi i pokazuje sve i svasta samo ne tacan protok upl/dl .
pitam jer nebi sad da ih sve skidam redom pa proveravam ...
 
Izvinjavam se ako je bilo u ranijim postovima ali nisam sve procitao,(mnogo brate 4954)
Kupio lap top u Becu sa W7 home koji je na nemackom . Gde da nadjem language pack na engleskom? Jos nesto,kada odem na control panel/regional setings/... nemam onu opciju da dodam novi jezik...ne postoji? Sta da lje???
Hvala na razumevanju
 
Samo ultimate ima opciju dodavanja novog jezika ;)

Možeš da probaš ovo...
 
Neshto mi se desilo sa windowsom pa su mi sad slova boldovana na forumu, na FB a na ObjectDocku postala su Italic i Yahoo Widgets Weather mi uopshte nepokazuje temperature nego samo slike vremena... Task Manager sve procese prikazuje bolduvanim slovima... Shta bi moglo da bude problem ?

Evo SS kako ovaj text izgleda kod mene:


Evo kako gornja strana ObjectDock-a izgleda
 
Poslednja izmena:
a fajlovi tj folderi su na desnoj str desktopa :laugh:
doduse tako je bilo na xpu a sad imamo gadzete tako da ce biti malo guzve koliko vidim... zato i kazem , trebalo bi da se zgusnu malo, da ih postrojim, MIRNO! :D
nego jel zna neko provereno lep gadzet za pracenje protoka bandwith upload/download ali da je precizan , jer meni net paket dosta spor, 1mb/s
da pokazuje neki lep grafik nesto poput DU meter ili Networx , sto je bio na Xp..
trazio sam al nikako da nadjem nesto precizno... npr ovaj Network Monitor II
http://gallery.live.com/liveItemDetail.aspx?li=4f9274ce-427b-4063-868f-894079283b2c&bt=1&pl=1samo lepo izgleda a katastrofalno gresi i pokazuje sve i svasta samo ne tacan protok upl/dl .
pitam jer nebi sad da ih sve skidam redom pa proveravam ...

Probaj Wired Network Meter (mislim da je 3.3 najnovija verzija)
 
Neshto mi se desilo sa windowsom pa su mi sad slova boldovana na forumu, na FB a na ObjectDocku postala su Italic i Yahoo Widgets Weather mi uopshte nepokazuje temperature nego samo slike vremena... Task Manager sve procese prikazuje bolduvanim slovima... Shta bi moglo da bude problem ?

Evo SS kako ovaj text izgleda kod mene:


Evo kako gornja strana ObjectDock-a izgleda

Pa zar niko nema ideju ?? :(
 
^
Ladno si pogodio :) Deinstalirao sam L4D ali nisam ni mislio da to ima veze sa mojim problemom poshto sam i radio win update pa sam kontao da mi je pokupio neke fontove sa neta...
 
Jel moze neko da okachi sledece fontove iz Win7:
arial.ttf, arialbd.ttf, arialbi.ttf, ariblk.ttf, cour.ttf, courbd.ttf, courbi.ttf, couri.ttf, lucon.ttf, tahoma.ttf, tahomabd.ttf, times.ttf, timesbd.ttf, timesbi.ttf, timesi.ttf, trebuc.ttf, trebucbd.ttf, trebucbi.ttf, trebucit.ttf, upclb.ttf, upclbi.ttf, upcli.ttf, upcll.ttf, verdana.ttf, verdanab.ttf, verdanai.ttf, and verdanaz.ttf.

Ako je bitno u pitanju je x64 verzija...

:wave:
 
Arhiva sa tim fontovima ispade 5.5 MB. Ček da okačim negde, pa ću postovati link.

edit:
Evo
 
Poslednja izmena:
^
Hvala. Probacu kad dodjem kuci... Samo mi kazi u koji folder da ih extras-ujem ?
 
U c:\Windows\Fonts

Posle toga bi trebalo da je dovoljno ovo sa linka koji sam postovao:
1. Open Fonts by clicking the Start button, clicking Control Panel, clicking Appearance and Personalization, and then clicking Fonts.
2. In the left pane, click Font settings.
3. Click Restore default font settings.
 
ja sam o tome davno pisao imas u left 4 dead temi :) mogao si samo search da uradis :D
 
Ko bi se setio da traži rešenje za ovu vrstu problema u toj temi? :D
Ja sam slučajno naleteo na priču o tome kada je jedan moj ortak imao nesreću da mu se to desi, pa mi je ostalo u malom mozgu. Inače mi ni za 1000 godina ne bi palo na pamet.
 
pa lupis search na ceo bench forum :)
 
Probaj Wired Network Meter (mislim da je 3.3 najnovija verzija)

da nasao sam taj...probao sam ih skoro sve... niko nije odgovarao pa sam morao da googlam malko i trazim sam. u pravu si taj je najbolji koji sam nasao do sad... ima sve sto treba za monitoring protoka... samo izasla je verzija 5.o poslednja evo http://gallery.live.com/liveItemDetail.aspx?li=89fc6d27-0fe9-4c40-b1f4-e1c393415bff
sad jel ima neko lep predlog za wether gadget, koji je najbolji?
 
Poslednja izmena:
da nasao sam taj...probao sam ih skoro sve... niko nije odgovarao pa sam morao da googlam malko i trazim sam. u pravu si taj je najbolji koji sam nasao do sad... ima sve sto treba za monitoring protoka... samo izasla je verzija 5.o poslednja evo http://gallery.live.com/liveItemDetail.aspx?li=89fc6d27-0fe9-4c40-b1f4-e1c393415bff
sad jel ima neko lep predlog za wether gadget, koji je najbolji?

Probaj ovaj: http://gallery.live.com/liveItemDetail.aspx?li=38846aa8-5030-48e7-ae01-2f0fb22c5d11&bt=1&pl=1

Nije loš, samo stavi da skida podatke sa AccuWeather-a i onda ga možeš podesiti i za naša sela a ne samo gradove :D
 
Kada napravim SS u igri i odem u Paint da pasteujem - nista. Ili bude belo ili crno. Jel zna neko u cemu je problem? Za sada sam probao samo u AC2 i BF:BC2.
 
u DirectX 11(10). moras printscreen iz nekog software_a recimo Fraps
 
Zna li neko zasto mi se pojavio proces wmpnetwk koji mi jede 2.5gb rama? Windows Media Player Network Sharing Service
Jako me nervira, bih da saznam zasto se pojavio, da nije zbog externog hdd?
 
Poslednja izmena:
media player sharing service

pa jednostavno ga disable-uj u service-ima - services.msc preko run komande.
posjavio se sigurno posle update-a media playera, za koji nisi ni morao znati da je odradjen.
 
Ma disable-ovao sam ga iste milisekunde kad sam ga primetio :d ali nervira me sto se pojavio i koji ce mu djavo 2.5gb memorije? Nije to sql server, vec obican wmp
 
Ma disable-ovao sam ga iste milisekunde kad sam ga primetio :d ali nervira me sto se pojavio i koji ce mu djavo 2.5gb memorije? Nije to sql server, vec obican wmp

ako si ga disableovao, ne razumem zasto te muci i dalje sta jedan WMP servis radi ?
ako je disableovan, stopiran, onda ga nema..:,,:
 
ako si ga disableovao, ne razumem zasto te muci i dalje sta jedan WMP servis radi ?
ako je disableovan, stopiran, onda ga nema..:,,:

vec sam objasnio, nervira me da se pojavljuju takve nebitne stvari koje crpe svu slobodnu memoriju. 2.5gb mi ne povuce ni jedna igra. za wmp sve preko 20mb je mnogo
 
Imam jedno pitanje:
naime, imam komp i dva HDD-a (primarni, na kome je windows7x64, i sekundarni na kome su slike, filmovi, itd.)... U poslednje vreme sam primetio, da nakon određenog vremena, taj sekundarni hdd nestane i ne mogu mu pristupiti, sve dok ne restartujem računar.. Ranije mi se to dešavalo sa CD-Rom-om, pa sam promenio instalaciju win-a (skinuo sam sa drugog izvora) i taj problem je bio rešen na taj način...
Međutim, sada mi se ne daje baš toliko da tražim opet novi install cd, pa da sve radim ispočetka...

Zna li neko u čemu je fora i zašto mi se isključuje hdd ?
Hvala
 
Nazad
Vrh Dno