Šta je novo?
napisao sam da je RAM testiran sa memtest86 skoro 3 i po sata bez gresaka.
hdd je isto u redu.
uglavnom,sve komponente su ispravne,radilo je do pre 2 dana na XP bez i najmanjeg problema,ali nesto negde pravi konflikt,a ne znam sta.

gde mogu da iskljucim taj standby iako mislim da to nema veze 99%?

ovde je neki hardverski konflikt koliko mi se cini,a nisam bas dovoljno strucan.

danas mi se vec jedno 5,6 puta desio bsod.uvek razlicit fajl je izazvao.

evo vam slika,pa ako moze neko na osnovu slike da prosudi sta to izaziva BSOD.

hvala vam.
 

Prilozi

  • slika.jpg
    slika.jpg
    483.9 KB · Pregleda: 73
Imam jedno pitanje i ja. Instalirao sam Windows 7 i sad me zanima kako da ga vratim na pocetak kad nesto zeznem, to jest da mi bude kao da sam ga tek instalirao? Hvala
 
Jedno od rešenja je System restore
 
System Restore je automatski aktivan posle instalacije W7, i pre svake instalacije drajvera ili windows update-a na hard disk snima stanje sistema i fajlove koji su promenjeni, tako da ako se nešto zabrlja lako možeš da se vratiš na stanje pre instalacije. Da bi video stanje system restore-a klikni na start (ili Windows taster na tastaturi), a onda počni da kucaš System Restore. Već posle par slova videćeš u ponuđenim programima System Restore. Kada ga startuješ, klikni na next i videćeš sve sačuvane restore point-e.

Inače, sve informacije o system restore možeš dobiti ako pritisneš F1 i ukucaš "System Restore"
 
OK, HVALA NIZASTA!!!!
Pozdrav ,)
 
Jel defragmentacija HDD-a alatka sto ima vec u Win 7-ci valja li cemu, jer obavlja posao ok? Svake nedelje mi odradi automatski.
 
Jel defragmentacija HDD-a alatka sto ima vec u Win 7-ci valja li cemu, jer obavlja posao ok? Svake nedelje mi odradi automatski.

Ma brate skini Smart Defrag, besplatan program a veoma dobar! Ja sam iskljucio taj Windows-ov defrag da mi ne gusi komp!
 
Hvala. Ma znao sam da nije to to, al' reko cisto da pitam.
 
Hvala, brate. Super sljaka.
 
Instalirao sam na laptopu win 7 3 puta, izbrisao swe lepo, ali na bootu napocetku imam izbor od sva 3, a 2 uopste ne postoje. Kako to da iskljucim?
 
Instalirao sam W7 na kompjuter. Medjutim prilikom instalacije stvorila mi se jos jedna particija od 100mb, ne znam kako, ne znam zbog cega. Imam C i D koje su mi odavno postavljene ali prilikom podizanja jos pre W7 pojavila mi se odjednom ta jos jedna particjia od 100mb ne znam zbog cega i ne mogu nikako da je spojim sa ove dve tj da je se resim nekako. Sama se stvorila tamo kad treba da izaberem na koju cu particiju da instaliram win. Takodje mi se stvori tamo jos jedna od 1mb medjutim ona kasnije nestane kad mi se podigne sistem, a ostane mi samo ova od 100mb.

Zbog cega se ona pojavila i kako mogu da je se resim da je spojim sa nekom od ovih i da je nemam vise i da mi se ne pojavljuje vise? Zbog cega mi se u opste pojavljuju te dodatne particije?

Kompjuter je ne prepoznaje a u PerfectDisk-u je ima kao unmounted volume ta od 100mb. Inace to mi se nikad nije desavalo kad sam imao XP.
 
Idi u Administrative Tools-Computer Management-Storage-Disk Management

tu baratas sa particijama kako ti volja;)
 
Evo Copy/Paste sa drugog foruma :

Jedan od noviteta Windows 7 RTM je da prilikom instalacije na prazan neparticionisan disk (ili na dsik sa samo jednom particijom) automatski pravi skrivenu particiju od 100MB na koju smešta fajlove potrebne za butovanje sistema i za njegov eventualni oporavak (WinRE - Rescue Environment). Particija je nestandardna pa ju je teško naknadno obrisati.
Naknadno brisanje, ovakve jednom kreirane sistemske, skrivene particije nije preporučljivo, a i teško je izvodivo uz potpuno nepredvidivi krajnji ishod!
Citat:
When deleted with partition tool which does not support non-standard partition type, the Partition Table will be corrupted. When the Partition Table is corrupted, the third party partition editor will show disk partition error has occurred on any re-created partition that uses the freed space (Disk Management in Win 7 do not show the error though). And the hard disk tends to have unallocated disk pace of 1 to 2 MB in size randomly. Format the hard disk volume or partition cannot fix the error either. In worst case scenario, some partition may be lost occasionally, causing files or data lost.


Postoji način da se izbegne kreiranje ove particije u kom slučaju Win7 sve potrebne fajlove smešta u skriveni sistemski folder C:\Recovery

Ako ste pokrenuli instalaciju na novom disku, ili ste na starom disku ukinuli particije pa odabrali unpartitioned space, Windows 7 će automatski kreirati skrivenu particiju bez ikakvih pitanja. Trik je da prethodno kreirate particiju pa će vas onda Windows u jednom momentu obavestiti: “To ensure that all Windows features work correctly, Windows might create additional partitions for system files”
Kada se pojavi prozor sa gornjom porukom, odaberite [Cancel], a da bi bili potpuno sigurni odaberite i opciju da prvo i formatirate kreiranu particiju (particije)
(Drive Options / Advanced)

Nakon ovoga Windows će se instalirati na uobičajeni način uz kreiranje pomenutog skrivenog, sistemskog foldera Recovery.

PS
Ne postoji zapravo valjan razlog zašto bi sprečavali kreiranje ove particije, koja inače može da bude veoma korisna posebno u slučajevima nužnog oporavka sistema, koji je iz bilo kojih razloga oštećen (virusi i drugi problemi...)
Ali ako neko ne želi da mu Windows 7 samovoljno pravi skrivene particije eto postoji rešenje...


PS
Ako Windows 7 instalirate kao dual-boot sa npr. Vistom onda ova particija neće biti automatski kreirana
 
Odjednom je prestala da mi funkcionise ikonica za "Safely remove hardver", uredno se pojavi dole kada nakacim flash ili telefon ,ali kada hocu da iskljucim uredjaj nista se ne desava klikom na ikonicu. Ima neko ideju?
 
Dobro nebitno, problem je sto mi ne daje mogucnost da iskljucim zakaceni uredjaj.
 
kako da namestim da mi ikonice budu malo manje na desktopu ? kao na xp ? ogromne su :trust:
 
Moze i desni klik na desktopu pa View>Small Icons
 
Varijanta sa scrollom miša je dosta bolja jer može preciznije da se setuje odgovarajuća veličina ;)
 
Nazad
Vrh Dno