Šta je novo?
Moze mala pomoc? x) Sta treba da u search ukucam a da mi nadje fajlove koji pocinju sa slovom A? Dakle, treba da pocinju sa slovom A, a ne da sadrze to slovo u nazivu. Ja kako god da trazim on mi izlista sve fajlove koji u nazivu sadrze A. I kako naci fajl koji u nazivu ima slovo A i ima maksimalno 2 slova u imenu? Doduse ovo mi treba za XP, ali kontam da je isti princip, a na XP-u nisam nikad tako trazio. Treba mi nesto za fax, budalestine.
 
Poslednja izmena:
pokusaj da trazis preko total commandera, koristeci RegEx (imas help za regularne izraze u tc)
 
Nemoze prijatelju, rece ti covek gore, kako moze.
 
Moze mala pomoc? x) Sta treba da u search ukucam a da mi nadje fajlove koji pocinju sa slovom A? Dakle, treba da pocinju sa slovom A, a ne da sadrze to slovo u nazivu. Ja kako god da trazim on mi izlista sve fajlove koji u nazivu sadrze A. I kako naci fajl koji u nazivu ima slovo A i ima maksimalno 2 slova u imenu? Doduse ovo mi treba za XP, ali kontam da je isti princip, a na XP-u nisam nikad tako trazio. Treba mi nesto za fax, budalestine.

Kada ukucas samo slovo A onda koliko vidim izbacuje samo fajlove cije ime pocinje sa a
 
Poslednja izmena:
Izbacice mu svaku rec koja pocinje sa slovom 'a' ali i svaku rec koja sadrzi slovo 'a'! Tako da je (tako reci) nemoguce naci trazenu rec.
 
Poslednja izmena:
Kod mene ne radi tako nego izbaci samo reci koje pocinju sa slovom 'a'. A sta bude kad u polje za pretragu stavis 'a*' ili 'a?' ?
 
Pomoc!
Instalirao sam windows7 ultimate... sve je ok... medjutim kad pokusam da instaliram nesto, tj bilo sta... npr acrobat reader iili drajver za grafu instalacija nece da se dovrsi krene i stane.... i tako stoji dok ja ne ubijem proces....Ima li resenja?
 
Da li neko moze da mi objasni zasto komp pocinje da drlja po eksternom hardu kada kliknem na ikonicu za zvuk ?!?
Ovo se u Visti i XPu nije desavalo.
 
imam jedno pitanjce da malo razbijemo monotoniju...
Dal neko zna kad se ocekuje prvi Servis pack za win7 ??? i dal ce biti inkorporiran u novi sistem kao kod XP ili ce moci da se naknadno lepi na 'narodne'verzije? ako neko prati sta radi M& po tom pitanju neka napise nesto. hvala
 
Treba mi gadget, nesto kao dumeter? Ima li nesto slicno, ustvari znam da ima samo ne mogu da ga pronadjem :S:
 
Ne spada bas u sistemski problem ali nervira me sto kako god da namestim sortiranje i rasporedjivanje fajlova ne mogu, kao nekad u XP-u, da ih sortiram rucno, ako iz nekog razloga hocu da premestim fajl blize nekom drugom, npr ako poskidam neke slike, napravim folder u koji cu smestiti te slike, on ce se automatski pomeriti skroz gore medju foldere a slike ostati dole (a u Downloads folderu mi je haos i gomila fajlova), umesto da ostane odmah pored slika gde je fomiran, ako razumete pomozite?

I jos nesto, nekim folderima u Favourite se ne vidi trouglic sa strane a u Library da, zasto to ako znam da i ti folderi imaju podfoldere, pa ako iz Downloads foldera hocu nesto u neki od njih da prebacim ja moram prvo u maticni folder pa u neki od podfoldera, kod nekih to ne mora uopste i nije mi jasna ta logika, tj nema je?
Pozdrav ,)

Aj mozda bude treca sreca... ZNA LI KO OVO???
Pozdrav ,)
 
Kratko pitanje da li postoji neki fix da se Aero thema automatski iskljucuje kada hocu da gledam film u BS playeru ili da gledam TV na raucunaru??? Problem je sto je ekran potpuno crn i nema slike, samo zvuka a kad iskljucim aero, sve je OK
 
Fenomenalna alatka! Hvala puno.

Nema na cemu

imam jedno pitanjce da malo razbijemo monotoniju...
Dal neko zna kad se ocekuje prvi Servis pack za win7 ??? i dal ce biti inkorporiran u novi sistem kao kod XP ili ce moci da se naknadno lepi na 'narodne'verzije? ako neko prati sta radi M& po tom pitanju neka napise nesto. hvala

Talking About Service Pack 1 for Windows 7 and Windows Server 2008 R2

For Windows 7, SP1 includes only minor updates, among which are previous updates that are already delivered through Windows Update. SP1 for Windows 7 will, however, deliver an updated Remote Desktop client that takes advantage of RemoteFX introduced in the server-side with SP1 for Windows Server 2008 R2.
 
Koja je razlika izmedju Proffesional i Ultimate verzija sedmice. Obe 64 bitne
 
Pokušavam da razumem šta si rekao... ;)
 
Kratko pitanje da li postoji neki fix da se Aero thema automatski iskljucuje kada hocu da gledam film u BS playeru ili da gledam TV na raucunaru??? Problem je sto je ekran potpuno crn i nema slike, samo zvuka a kad iskljucim aero, sve je OK

Probaj desni klik na bs player properties-compability-disable desktop composition.
 
Pre 2 dana sam instalirao Windows 7 64 Ultimate.
Pre toga sam imao XP SP 2 koji je radio besprekorno.

Nakon same instalacije Win 7,usao je na desktop,rezolucija je bila default 800x600,ali sam promenio na 1400x1050 da bi bilo komotnije za rad.

desetak sekundi nakon toga,desio se BSOD.

napominjem da je to bilo neposredno nakom same instalacije kad nije bio instaliran nijedan drajver.

nakon toga sam instalirao normalno sve drajvere,za zvuk,za LAN i za graficku.

desavalo se da dobijem i dalje BSOD i to recimo:
-u toku instalacije igre
-u toku same igre
-u toku surfovanja po forumu
-na Welcome Screenu neposredno pred sam ulazak na desktop (ovo mi je bilo juce ujutro i danas ujutro i to kad prvi put palim samo komp nakon ustajanja)
-dok Cryptload skida

zanimljivo je ovo,pazite sad,sto pustim Cryptload da mi skida,a ja odem od kompjutera.

kad dodjem posle pola sata-sat,ono samo treperi lampica na monitoru i monitor kao da je ugasen.

to je verovatno zato sto se pojavio BSOD,a komp ode u standby nakon nekog vremena posto nema nikakve aktivnosti i nece da izadje iz standby rezima cak ni kad pritisnem dugme na tastaturi ili klik na misu.

to mi se desilo 5,6 puta,danas eto 3 puta,juce 3 puta.

recimo pritiskam caps lock da vidim hoce li se paliti zelena lampica na tastaturi,ali jok,ne pali se.

tad moram da ga restartujem.

zanimljivo je i to sto mi svaki put bude drugi razlog zbog kojeg dobijem BSOD,uvek bude neki drugi fajl.

a dosad sam dobio vec desetak BSOD i to uvek u random situacijama koje sam naveo gore.

prvo sam posumnjao na memorije,ali sam ih testirao memtest86 skoro 3 i po sata i nije bilo gresaka.

probleme sam izneo i u ovoj temi,pa ako nekog zanima moze da procita:
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=56552

ima li neko ideju kako da sredim i detektujem sta mi to izaziva BSOD?

hvala
 
Testiraj komponente da vidiš da li je sve ok... HDD, RAM... Isključi sve opcije vezane vezane za standby...
 
Nazad
Vrh Dno