Šta je novo?
meni nece da pokrene igru hawx u directx 10,izbacuje gresku"The application was unable to start correctly(0xc000007b).click ok to terminate".e sad,igra radi u directx 9,stim sto mi je prethodno trazio directx 9 dll,i directx 10 dll,pa sam ja skinuo sa neta.
 
Jel problem da posle instaliranog win7 64bita, na drugu particiju instaliram win7 32bit? Da li treba da se podesava dual boot ili ce to automatski da bude namesteno.

Moramo tako jer imamo program koji nece da radi na 64bit sistemu.
 
Ja sam kod cure na lapu (Toshiba Satelite L300 2CE) stavio sedmicu, i sve radi kao podmazano sem web kamerice. Shta god probao, nisam uspeo da je namestim, a probao sam svashta. Jel imao neko josh slichnih problema? Toshibin assistent software kazhe da je kamera vec otvorena od strane druge aplikacije. Kontam da je mozhda do win drajvera (neki sonix webcam driver) ali ne mogu nikako da ih se otarasim...
probaj drajvere za vistu meni je upalilo
 
Jel ima negde stelovanje u w7 ostrine slike? na monitoru naguram do kraja, ali opet ne moze da dosegne ostrinu na xp-u, sve mi je po malo mutno :S:.

edit:resio, treba iskljuciti "smooth edges of screen fonts", u advance system settings.
 
Poslednja izmena:
ima li neko ovde da mi pomogne kako da instaliram i drajver za samsung D980 na windows7 64bit.o cemu se radi,danim pokiusavam da pronadjem drajver za njega,jedan koji sam nasao prilikom instalacije mi izbacuje da taj program ne moze da se instalira,drugi koji sam nasao instalirao sam ga ali mi prilikom pokretanja programa ne prepoznaje telefon kao da tel nije ukljucen u komp.imao sam raznih predloga neko kaze da treba da podesim kom da bi ga prepoznao program i to sam uradio nista.citao sam dosta objasnjenja i okusavao sam ali nece,imam utisak da su to sve iprovizacije,kod nekog prolazi kod nekog ne ,kod mene ne,bio sam i na zvanican sajt samsunga tamo nista nema,imate li vi pravo resenje za ovaj problem.
 
imam 2 problema od pre ned dana dakle radi se o sledecem,ikona za usb na safely remove je neka paraistorijska i nestale su mi ikone kada upalim ovaj mod naravno kada kliknem na desk ikone se vrate ali zasto su mi nestale??



 
Колико ти је стар виндоуз? Сваки од инсталације полако брљави... Мени делује да је то нешто до реџистрија, док ти је заменио ту иконицу...
 
Колико ти је стар виндоуз? Сваки од инсталације полако брљави... Мени делује да је то нешто до реџистрија, док ти је заменио ту иконицу...

od novembra :) Legalan je inace :) pazi napravim novog usera i sve normalno radi :-DDDDD ali na mom useru nece :-D
 
7 se saplice sa ikonicama stravicno...doduse u start meni-ju, nisam primetio i za notification area-u. Jel' nisi instalirao neku temu nakon cega se pojavio problem koji opisujes?
 
7 se saplice sa ikonicama stravicno...doduse u start meni-ju, nisam primetio i za notification area-u. Jel' nisi instalirao neku temu nakon cega se pojavio problem koji opisujes?

Ma jok brate standardna upotreba nista nisam ubacivao nemam vremena da cackam OS puno :-D
 
Ljudi shta treba da kucam da popravim Win7 boot ?? Poshto je drugar imao 2 harda na prvom XP a na drugom sedmicu i sad je izvadio onaj prvi i nemoze da bootuje u sedmicu... Uvek mu izbacuje insert boot cd bla bla....
 
Ljudi shta treba da kucam da popravim Win7 boot ?? Poshto je drugar imao 2 harda na prvom XP a na drugom sedmicu i sad je izvadio onaj prvi i nemoze da bootuje u sedmicu... Uvek mu izbacuje insert boot cd bla bla....

samo ubaci DVD od 7 mice idi na repair ;-) meni je tako radilo
 
Ko ima problem sa Weather Gadgets-om i pojavi mu se ovo:

70l7yb.jpg


Resenje ima. Sledite ova upustva:

1. Close and exit Windows Sidebar.
2. Open Windows Explorer.
3. Browse to C:\Program Files\Windows Sidebar folder.
4. Take ownership and grant full permission to you on wlsrvc.dll file.
5. Rename wlsrvc.dll to wlsrvc.dll.old.
6. Download the patched wlsrvc.dll (contains inside the wlsrvc.zip).
7. Copy the patched wlsrvc.dll into the Windows Sidebar folder.
8. Run the sidebar.exe to restart Windows Sidebar.


Za gore broj 6 naveden u vezi wlsrvc.dll, samo skinite attacment s' ovog mog posta.

Evo kompletno upustvo za redni broj 4:

1. In Windows Explorer window, locate the files or folders that you want to take ownership and grant access permissions.
2. Right click on the file or directory.
3. Click on “Properties” on the right click menu.
4. Click on “Security” tab.
5. Click on “Advanced” button at the bottom.


fogpko.jpg


6. In Advanced Security Settings dialog window, click on “Owner” tab.
7. Here you will be able to see current owner (i.e. TrustedInstaller).


28vyib4.jpg


8. To take ownership of the object, click on the Edit button. Give permission to UAC. Then highlight the user name in the “Change owner to” box that you want to assign as the owner for the object. Click “OK” to finish the process.
9. Back in Advanced Security Settings window, you will see the current owner has changed to the user you just selected.
10. Click “OK” button to exit this window.
11. Click “OK” again to exit completely from the Properties window.
12. Repeat step 1 to 4 to open the object’s Properties window again.
13. Back in object’s Properties window, click on Edit button, and confirm the UAC elevation request.
14. Highlight the Administrators in the “Group or user names” box. If the user ID or group that you want to manage the permissions for the object doesn’t exist, click on “Add” button, and type in the user name or group name desired into the “Enter object names to select” box, and finish off by clicking on “OK”.
15. In the Permissions for Administrators box below (or any other user name or group name you chose), click on “Full Control” under the “Allow” column to assign full access rights control permissions to Administrators group.


2hpr30h.jpg


16. Click “OK” twice when done.

To sam uradio pre koji mesec i lepo sad sljaka.

ejx643.jpg


fmv3fk.jpg


Poz!
 
Poslednja izmena:
Znam i za tu foru, ali nije htelo ni kad stavim US. krastavac! Pa sam pronasao ovo i sljaka super.
Po meni, najbolji je Yahoo Weather. A i dovoljno mi je da vidim samo kolika je temperatura i za narednih par dana i to je to. :)
 
Imam pitanje:)

Posto sklapam novu masinu a od stare ostaju samo HDD a jedan od njih (200GB) je podeljen na dve particije gde je na manjoj XP. E sad, da li cu prilikom instalacije 7-ice morati da ponovo delim HDD ili ce on "zapamtiti" da je podeljen pa samo formatiram tu manju particiju i na njoj sibnem 7-icu?

Pozdrav
 
Nećeš morati da dijeliš disk ponovo - dakle, opcija broj 2 stupa u akciju :)
 
Primetio sam da se s vremena na vreme gube kesirani thumbnailovi. Vidim na netu da je to cest problem ali nisam jos uvek nasao resenje, probao sam da podesavam prava za folder u kojem ih Win kesira ali nije vredelo. Zna li neko nesto o ovome?
 
Dali je moguce da nemogu da popravim boot na sedmici ?? Pokushao sam i sa Startup Repair opcijom na windowsovom disku i sa bootrec /fixboot i nikako nece... Odnosno nisam ja pokushao nego drugar a ja sam mu preko telefona diktirao shta da kuca...

Kako se tachno kuca komanda za FixBoot ?? :wall:
 
Ne mogu da instaliram gadgets , uvek mi prilikom instalacije javlja da postoji problem :
" Windows Desktop Gadgets has stopped working , check online for a solution and close the program
 
Danas u toku rada u donjem desnom uglu mi izlece 'windows is not genuine' i pise da ga moram aktivirati danas, i da pozadina mi se sklonila i sve je crno. Sta da radim, da opet pokrenem loader?
 
kix :)
Da nisi instalirao onaj update o kojem je bilo rechi da ga ne treba instalirati zbog vec poznatih "problema"?
 
kix :)
Da nisi instalirao onaj update o kojem je bilo rechi da ga ne treba instalirati zbog vec poznatih "problema"?

Ne znam stvarno zbog cega se to desilo, automatic upade mi je iskljucen cini mi se. Ocitao sam loader jos jednom i sad je OK, ali videcu dokle ce trajati...
 
Sigh, poceo je win7 RC 7231 da mi javlja da ce za 15 sati krenuti da se gasi. :( Zar nije bilo najavljeno da ce RC verzije raditi do 1. Juna???!!!


Koliko vidim za v7231 nema activation crack-a, moracu da preinstaliram win. Ako neko ima "resenje" nek mi baci PM. Fala.
 
Dali je moguce da nemogu da popravim boot na sedmici ?? Pokushao sam i sa Startup Repair opcijom na windowsovom disku i sa bootrec /fixboot i nikako nece... Odnosno nisam ja pokushao nego drugar a ja sam mu preko telefona diktirao shta da kuca...

Kako se tachno kuca komanda za FixBoot ?? :wall:

Ja sam morao da restartujem dva puta dok mi je popravio boot. tako da ako nece iz prvog neka odradi jos jednom restart pa repair i trebalo bi da radi. inace nije kao na xp-u, nema sta da kucas nego imas vec na listi prvo na spisku kliknes na to on popravi i problem resen.:wave::bottle::smash:
 
negde sam proitao da 'su stari fajlovi sačuvani' posle w7 instalacije.
je li to istina? značilo bi mi jer imam hrpu fajlova na c: particijii a mrzi me da ih narezujem.
 
napravi se folder Windows.Old u koje se prebace stari fajlovi od Windows foldera i Program Files....

to se desava kada radis upgrade ili instaliras bez formatiranja... ako formatiras HDD, nista ti ne cuva :D
 
Nazad
Vrh Dno