Šta je novo?
Zato sto je ocena uvek najniza ocena od svih...

da ti je hard 1, onda bi ti ocena bila 1, bez obzira sto je sve preko 6....

ne racuna se nikakav prosek, jednostavno se uzima najmanja cifra... to ti je usko grlo u sistemu :)

opet nejasnoca zasto na drugom kompu koji ima 320 gb isto ima 5.9 ocenu a meni je 1.5 TB???????? pritom imam vise nego duplo kesa itd :) hmmm inace win 7 je posle svih update-a BABAROGA :)
 
Poslednja izmena:
opet nejasnoca zasto na drugom kompu koji ima 320 gb isto ima 5.9 ocenu a meni je 1.5 TB???????? pritom imam vise nego duplo kesa itd :) hmmm inace win 7 je posle svih update-a BABAROGA :)

nemam pojma sta sve testira win7 kod tog ocenjivanja, ali sigurno nije kapacitet jedino merodavan... sveukupne performanse diska PREMA microsoftovim ocekivanjima su takva kakva su...

ne mozes reci taj je 320GB, ovaj 1,5TB i ovaj drugi je bolji... da li onaj prvi radi na 7200 obrtaja, a ovaj drugi na 5400? ko ce ga znati sta microsoft ocenjuje... :-devil-:

turbo
 
nemam pojma sta sve testira win7 kod tog ocenjivanja, ali sigurno nije kapacitet jedino merodavan... sveukupne performanse diska PREMA microsoftovim ocekivanjima su takva kakva su...

ne mozes reci taj je 320GB, ovaj 1,5TB i ovaj drugi je bolji... da li onaj prvi radi na 7200 obrtaja, a ovaj drugi na 5400? ko ce ga znati sta microsoft ocenjuje... :-devil-:

turbo

moguce da su za vece ocene samo ovi novi ultra brzi diskovi evo koji je : http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=575 u glavnom koristim kao sto znate legalnu sedmicu Proffesional i sljaka do bola zaista zaista zamerki nemam imao je malih rupa pre update-a vremenom (svaki dan neki update) postaje sve bolji i za sada mi radi vrhunski,zaista vrhunski,zalbi nemam!
 
Poslednja izmena:
Dramite bez potrebe zbog tog "problema" sa USB-om. to nije greska, niti problem vec je to novi nacin funkcionisanja USB koji je na Win platformi uveden od Viste. Identicna stvar se desava na OSX-u i u Linux-u. kada unmount-ujete disk file sistem, bez obzira sto na USB hub-u jos uvek postoji napon, nema nikakvog rizika da fizicki iskljucite disk ili telefon iz USB porta. cak sta vise, svi flash diskovi i telefoni se na Win-u po default-u setuju kao "Optimise for quick removal" pa ih mozete gasiti i bez procedure "Safely remove hardware".

Komunikaciju i upisivanje fajlova na externu memoriju bilo flash diska ili mobilnog telefona kontrolise operativni sistem i tu se mobilni koji ispisuje takve poruke, pravi bespotrebno pametan. ukoliko Win izbaci poruku da disk moze slobodno da se vadi napolje nema sta da razmisljate "sta li o tome misli telefon"

Inace, da imate neki USB hub ili citac kartica, shvatili bi da je ovo sasvim normalan i logican nacin funkcionisanja
 
Sistemska particija i slobodan prostor na istoj je takodje bitno za ocene...
 
Dramite bez potrebe zbog tog "problema" sa USB-om. to nije greska, niti problem vec je to novi nacin funkcionisanja USB koji je na Win platformi uveden od Viste. Identicna stvar se desava na OSX-u i u Linux-u. kada unmount-ujete disk file sistem, bez obzira sto na USB hub-u jos uvek postoji napon, nema nikakvog rizika da fizicki iskljucite disk ili telefon iz USB porta. cak sta vise, svi flash diskovi i telefoni se na Win-u po default-u setuju kao "Optimise for quick removal" pa ih mozete gasiti i bez procedure "Safely remove hardware".

Komunikaciju i upisivanje fajlova na externu memoriju bilo flash diska ili mobilnog telefona kontrolise operativni sistem i tu se mobilni koji ispisuje takve poruke, pravi bespotrebno pametan. ukoliko Win izbaci poruku da disk moze slobodno da se vadi napolje nema sta da razmisljate "sta li o tome misli telefon"

Inace, da imate neki USB hub ili citac kartica, shvatili bi da je ovo sasvim normalan i logican nacin funkcionisanja
Dakle, sustina stvari je da kod Viste/Win7 na USB hub-u ostaje +5V i nakon klika na "Safely Remove", dok kod XP-a to nije bio slucaj? Da li sam te dobro razumeo?
 
dusko_m da ne znas ti mozda odgovor na gore postavljeno pitanje sta je ono ASP.Net? user!!!
 
automatski se instalira kada skines i instaliras net framework bla, bla, bla...nemam pojma sta radi i cemu sluzi ali se uvek pojavljuje...ja ga ignorisem
 
Opet mi treba explorer.exe za win 7 x64 rtm :)
Od toliko explorer.exe(mnooogo tema) chovek se z**ebe, pa obrishe pravi
 
Pojavili su se neki problemi, iako ja ne primećujem ništa, ali bolje sprečiti, nego lečiti...

ffmpeg.png


capturenb.png


Bio je još jedan problem, ali za njega nisam napravio SS.
 
Pojavili su se neki problemi, iako ja ne primećujem ništa, ali bolje sprečiti, nego lečiti...

ffmpeg.png


capturenb.png


Bio je još jedan problem, ali za njega nisam napravio SS.
strasni problemi :D.... pazi da ne pocne da ti se vrti disk u kontra smeru :d
 
Izbacio mi danas Win7 da bekapujem faajlove jer mi Windows istice (inace registrovan kao genuine). U pitanju je valjda Beta verzija build 7260. Sta da radim? Jel moram da insaliram zavrsnu verziju ili mogu ovo da otklonim?
 
beta i rc isticu 1. marta i pocece da se gasi windows, a 1. juna vise nece moci ni da se pokrene
 
Jel mogu preko njega da insaliram zavrsnu verziju tj. da ga nadogradim i da resim problem?
 
nemam pojma :) trebao bi da moze
 
znaci, neke gluposti mi se bas ne svidjaju kod Win 7. sad, dal je do M$ ili Intela, to jos ne znam...

elem, problem je: Sleep mi ne radi na laptopu, WTF!?!

skoro sam reinstalirao Win 7 jer mi se stari u toku noci spucao i vise nije hteo da ga pokrene, cak nisam mogao ni u SafeMode.
rekoh, ajde - jahao sam ga i red bi bio da odradim reinstall. Sleep je posle nekog vremena prestao da radi, ali sam mislio da sam nesto zeznuo u opcijama i sl.
instaliram ja Win 7 na drugom HDD i Sleep je ponovo bio u funkciji. i tu ja vista ne bi ni dirao dok nisam nakacio laptop na LCD TV sa VGA kablom. Win7 drajveri za Intel GMA 965 nisu hteli da prikazu 1360x768 rezoluciju pa sam skinuo najnovije drajvere za Win7 sa Intel sajta. namestio rezoluciju, povezao TV i sve super.
uvece da ga spustim u Sleep, on to lepo odradi i jutros nece da izadje iz Sleep moda. samo gori lampica da je kao budan, ali nema ni HDD ni WiFi, a bogami ni slike.

pomislim da je do drajvera, i odradim rollback - nece Sleep.
odradim unistall - nece Sleep.
instaliram drajvere za Vistu - nece Sleep!!!
na Windows Update ne nalazi nista ... i eto, opet nemam Sleep na laptopu. Hibernate normalno radi, ali ... mislim, stvarno!?!

inace, laptop je Acer 5315 sa Intel gm960/965 tj X3100 integrisanom grafikom...
 
Ljudi da li mozda neko zna zasto ne mogu da udjem u safe mod, pritiskam F8 stalno i nista samo prodje kao da nista nisam ni stiskao????!!
 
i sta je resenje ili prevencija. Nikako ne instalirati update dok nisi siguran sta je?!
 
Pa sad ili gasite automatic updates ili SLIC u bios

citirano gore = resenje

vezano za tvoj problem, imas verovatno ili neku USB tastaturu ili neku bezicnu koja se inicijalizuje
tek kada se podigne win ...
Ako ulazis u bios preko del tastera normalno onda ovo napisano gore ne vazi
 
Poslednja izmena:
a ko vas tera da instalirate taj update? preskocite ga
 
Jel mogu preko njega da insaliram zavrsnu verziju tj. da ga nadogradim i da resim problem?

Zvanicno to nije moguce. Savetuju da se bekapuju podaci, pa da se radi clean install sa finalnom verzijom.

:laugh:

U sustini svaka druga varijanta bila bi nakaradna, tako da reinstall ce morati da padne (ja teram RC od negde aprila prosle god).

:bottle:

Note that it’s always better to do a clean Windows 7 RTM to get better performance results.
http://www.intowindows.com/how-to-upgrade-windows-7-rc-to-rtm/
 
Poslednja izmena:
hm, imam jedan prilicno ozbiljan problem sa bilo kojom instalacijom win7 i ne mogu nikako da nadjem resenje za njega. imam neke lag spajkove na svakih par min i traju svega 1-2sec, i sto uzasno iritira jer je igranje QuakeLive ili bilo koje igre koja se pika u multiplejeru gotovo nepodnosljivo, a i pri kraju sam zivaca sto se tice ovog problema jer ga imam vec duze vreme.
konfiguracija iz potpisa, ruter je kablovski tako da sam odmah otpisao 'WAN skeniranje'....ostao sam totalno bez ideja

*kanta iz potpisa,ruter tp-link 8840, win7 x64, na xp-u i linuxu ovih problema nema, tako da pretpostavljam da nije hardverski...ljudi pomagajte :)
 
meni u idle modu kada ostavim masinu jako cesto se desava da procesor odjednom krene u kotinuitetu da radi na 25-75% zauzeca i to tako radi dok ne sednem i ne mrdnem malo mis... ima li jos neko ove simptome? win7 x64
 
Nazad
Vrh Dno