Šta je novo?
Neznam da li je prikladno da pitanje postavim u ovoj temi pošto nisam učestvovao u njoj,naime u pitanju je problem sa win 7.Konfiguracija je sledeća ploča Gigabyte i dva hard diska jedan na ata i na njemu je instaliran XP drugi na sata i na njemu sam probao da instaliram Win 7.Sama instalacija protekene OK ali kada probam da podignem sedmicu posle uvodnog loga sedmice ekran se zacrni i to je to,kompjuter i dalje radi ali na monitoru nema ništa.Probao sam više puta da instaliram OS sa više različitih diskova ali uvek isti problem.Ima li neko ideju šta može biti ,da li ima neke veze što je jedan hard na ATA a drugu SATA ili šta već

Da nemas spojen jos jedan monitor ili TV, upali oba pa pogledaj da li imas sliku
 
Koja grafika? Jesi li probao možda da ubodeš monitor u drugi konektor?
 
Imam plazma je na drugom izlazu ,proveriću kad dođem kući.Inače grafika je za muzej Nvidia 6200
 
@The Lyricist

Apropo promena. Nije uopste lose menjati svari ali cemu menjati nesto sto valja ili recimo cemu pobogu radioktivno zeleni progres bar (ok moze da se zbudzi ali cemu)

@Dandy

"Nesrecni" win XP start meni zauzme pola ekrana zato sto ljude mrzi da naprave par foldera. A sto se searcha tice evo link coveka koji je napravio CSM i koji upravo govori o tome ZASTO csm a ne ovo novo djubre u kome posle par meseci tesko da ces ista naci ili ces skrolovati ko blesav pola sata pokusavjuci da nesto pronadjes. http://classicshell.sourceforge.net/whycsm.html

btw ovako imas izbor. Uvek mozes da kliknes na orb drzeci shift i eto NSM-a.
 
A zasto bi scrollovao ko blesav pola sata? Kad vec nemas problem sa pravljenjem foldera unutar start menija zasto ne napravis foldere i za NSM...
 
Nisi me dobro razumeo. Odnosilo se na njegov primer sa prepunim start menijem. Taj ko nije pravio foldere ranije nece ni sad a ja znam sta cu :)
 
Win XP: Nokia N95-8gb povezana USB kablom, kada kliknem "Safely Remove Hardware" izadje notification da je safe da je "otkacim", a istog trenutka na fonu ispise poruku slicne sadrzine. "Otkacim" kabl, sve bude ok.

Win 7/64: Nokia N95-8gb povezana USB kablom, kada kliknem "Safely Remove Hardware" izadje notification da je safe da je "otkacim", a na telefonu nista ne ispise. Kada je otkacim, na telefonu mi ispise "data may be lost or corrupt..." i, parafraziram, "pre nego sto se otkaci, treba prekinuti konekciju", znate vec ono standardno upozorenje (na punjacu mi je fon, pa ne mogu ovog trenutka da proverim kako bas napise).

Googlao sam problem, i nisam jedini (i to svakako ne samo sa telefonima, vec sa raznim uredjajima koji koriste USB konekciju), ali resenje nisam nasao. Mnogi se "zale" da im Vista/Win7 ne prekidaju USB konekciju u potpunosti (cak i nakon klikanja na "Safely Remove,,," i notifikacije da je "now safe to remove..."

Jel' postoji neki fix, update, caka...nesto...?
 
Windows 7 je izuzetno neispeglan sistem, i normalno je sto se ovakve stvari desavaju. Mislim da je tek posle SP1, a mozda i SP2 OS da bude onakav kakav je trebao da bude pre nego sto su ga pustili u prodaju. Pozurili su da ga sto pre izbace i evo sta se desava. Ovo je samo jedan od milion primera.
 
A šta sa jednim od milion primera gde ljudima sve radi kako treba? :)

Ja sam na mnogo mašina instalirao Win7 i sve fercera bez ikakvih problema, kao i mnogo ljudi koje poznajem.
 
Poslednja izmena:
Znaci na svim masinama pratis redovno jel sve radi kako treba? Znas 100% da se ne desavaju ovakve stvari kao sto se desavaju daki77-u? Svaka cast onda.

To sto odredjenom procentu radi kako treba nista ne znaci. Ocigledno je da postoji mnnogo problema sa ovom verzijom i da je preuranjena. Mozes da pogledas na netu koliko se ljudi zali, nisam ja ovo izmislio.
 
Znaci na svim masinama pratis redovno jel sve radi kako treba? Znas 100% da se ne desavaju ovakve stvari kao sto se desavaju daki77-u? Svaka cast onda.

To sto odredjenom procentu radi kako treba nista ne znaci. Ocigledno je da postoji mnnogo problema sa ovom verzijom i da je preuranjena. Mozes da pogledas na netu koliko se ljudi zali, nisam ja ovo izmislio.

A mislis da xp svima radi savrseno? To sto odredjenom procentu radi kako treba, ne znaci nista. Ocigledno je da (i) sa xp-on postoji mnogo problema, mozes da pogledas po netu koliko se ljudi zali, nisam ja ovo izmislio.
 
Ljudi sve je individualno...Zavisi od osobe koja ga koristi kako ga koristi i slicno...Uporediti recimo sebe kad instalirate fresh os kolko vam traje, i instalirajte ga nekoj zeni ili nekom ko se ne razume uopste u materiju pa cete videti za 7 dana vec bagove restarte i erore :d:d
 
A mislis da xp svima radi savrseno? To sto odredjenom procentu radi kako treba, ne znaci nista. Ocigledno je da (i) sa xp-on postoji mnogo problema, mozes da pogledas po netu koliko se ljudi zali, nisam ja ovo izmislio.
Ne valja nijedan Windows, ajmo ljudi svi na na free OS-eve :D Sala mala. Nekome XP radi, a 7mica pravi probleme, i obrnuto. Glistu ko shisha :D
BTW, kao da Win nije free OS :d
 
A šta sa jednim od milion primera gde ljudima sve radi kako treba? :)....
I meni SVE radi kako treba kad ne ukljucujem komp. I auto mi je do jaja, "bez ulaganja" dok sedi u garazi!

Daaaj, nemojte zaj*****ti, pa sad ste me napravili sominom koja ne zna kako da klikne bloody "Safely Remove..." ikonicu! Kao "svi mi drugacije koristimo Win". Pa mislim, tesko da svi drugacije klikcemo ikonice iz tray-a.

Nije mi bila namera da uporedjujem XP i 7 (ali sad ste me "naterali" da ih uporedim :D ). Imam sacuvan XP kao Ghost image i mogu da ga vratim za 5 min. i da zaj**** 7 za sva vremena (ili makar dok ne izadje SP17). Ali nije mi to cilj. Hocu da se zadrzim na 7ici. Posle samo 10ak dana koriscenja mogu da navedem 850 primera zasto je bolja od XP. Sto svakako ne znaci i da je stabilnija/ispeglanija, sto kaze Nabuko. Samo sam pitao da li je mozda meni promaklo neko jednostavno resenje. 7ica izgleda ne "otkacuje" USB uredjaj kako treba. Nisam prvi koji se zali na ovaj problem. Ako nemate neki "pametniji" uredjaj koji ce vam dati precizniji feedback sta se desava, a vi nadjite obicnu fleshku koja ima onu status LED diodu. Pa kad je ubodena u USB kliknite na safely remove, win ce vam javiti da je sada ok to remove, ali LED ce i dalje da svetli. A onda to isto uradite na XP-u i videcete da se LED gasi nakon klika na "safely remove". To mozda nista ne znaci?! Ok, mogao bih mozda da se slozim s tim. Ali zasto onda jedan malo "pametniji" Symbian uredjaj takodje vidi da nije potpuno prekinuta aktivnost. Da li u tom trenutku postoji data transfer? Probably not! Ali da li je aktivnost neke vrste potpuno obustavljena? Definitivno nije. Kad ugasim komp, Nokia istog trenutka ispise ono sto treba - "it is now safe to remove...blah blah", kako vec ide, a LED na fleshki se ugasi.
 
Poslednja izmena:
Daki, ti imaš konkretan primer gde tebi ne radi, ja sam napisao odgovor Nabukodonosoru, a ne tebi.

Moj USB flash ima tu diodu, i kada pritisnem safely remove, ona prestane da svetli. Windows 7 x64 je u pitanju.

Ja nemam konkretan primer za nešto da mi ne radi u Windowsu 7, a to govori nešto, kao i puno drugih ljudi koji isto nemaju konkretan primer, kao i ja.
 
Jedno glupo pitanje al me ubi kako da podesim e-mail na w7
 
Daki, ti imaš konkretan primer gde tebi ne radi, ja sam napisao odgovor Nabukodonosoru, a ne tebi.

Moj USB flash ima tu diodu, i kada pritisnem safely remove, ona prestane da svetli. Windows 7 x64 je u pitanju.

Ja nemam konkretan primer za nešto da mi ne radi u Windowsu 7, a to govori nešto, kao i puno drugih ljudi koji isto nemaju konkretan primer, kao i ja.
Mozda je problem onda u ploci/chipsetu/driverima za isti? Ja npr. za moju plocu nisam nasao drivere za w7/64 na sajtu, ali je ploca/chipset odmah ispravno prepoznat od win-a tako da to nisam ni dirao, ostavio sam tako kako ga je win podesio.

A mozda je i neko od podesenja u BIOS-u, u vezi USB kontrolera? 'Ajde, poigracu se i sa BIOS-om...
 
Koju ploču imaš? Meni je isto odmah prepoznato od strane Windowsa, ništa nisam menjao, ali pretpostavljam da nam je različita ploča.
 
Ti problemi sa USB-om su pre do drajvera za ploču nego do windows-a.

Jedno glupo pitanje al me ubi kako da podesim e-mail na w7
Kako misliš kako da podesiš email? To se podešava u mail klijentu, kakve veze ima Win7 sa time?
 
Pa da ali gde se on nalazi u w7, konkretno gde se setuje accaunt POP i SMTP
 
Poslednja izmena:
Moras da ga instaliras, isto odakle instaliras MSN i Movie Maker...
Ima odmah u optional updates da se nadje taj live instaler, pa tu mozes da odaberes da instaliras i Mail program.
 
Pa da ali gde se on nalazi u w7, konkretno gde se setuje accaunt POP i SMTP
Nema više po defaultu mail clienta u Win 7, moraš da instaliraš preko Windows Live besplatni mail client ili neki drugi program (preporuka Office-ov Outlook).
 
Win XP: Nokia N95-8gb povezana USB kablom, kada kliknem "Safely Remove Hardware" izadje notification da je safe da je "otkacim", a istog trenutka na fonu ispise poruku slicne sadrzine. "Otkacim" kabl, sve bude ok.

Win 7/64: Nokia N95-8gb povezana USB kablom, kada kliknem "Safely Remove Hardware" izadje notification da je safe da je "otkacim", a na telefonu nista ne ispise. Kada je otkacim, na telefonu mi ispise "data may be lost or corrupt..." i, parafraziram, "pre nego sto se otkaci, treba prekinuti konekciju", znate vec ono standardno upozorenje (na punjacu mi je fon, pa ne mogu ovog trenutka da proverim kako bas napise).

Googlao sam problem, i nisam jedini (i to svakako ne samo sa telefonima, vec sa raznim uredjajima koji koriste USB konekciju), ali resenje nisam nasao. Mnogi se "zale" da im Vista/Win7 ne prekidaju USB konekciju u potpunosti (cak i nakon klikanja na "Safely Remove,,," i notifikacije da je "now safe to remove..."

Jel' postoji neki fix, update, caka...nesto...?
Identičan problem imam i ja. Za sada nema načina da se sve odvija kao na XP, ali ima mali napredak: ne odjaviš telefon, nego ga samo isčupaš. Opet će da prijavi poruku da su podaci bla, bla, ali kad sledeći put povežeš telefon, windows neće da smara da moraš da skeniraš drajv. Meni se još nije dogodilo da se išta izgubi ili pokvari.
 
Identičan problem imam i ja. Za sada nema načina da se sve odvija kao na XP, ali ima mali napredak: ne odjaviš telefon, nego ga samo isčupaš. Opet će da prijavi poruku da su podaci bla, bla, ali kad sledeći put povežeš telefon, windows neće da smara da moraš da skeniraš drajv. Meni se još nije dogodilo da se išta izgubi ili pokvari.

ja taj problem sa n97 nemam mozda vi imate sa starim verz symbiana?
 
e da zasto mi je ocena kompa 5.9 kada mi je sve 6.8 samo hdd 5.9 koji je inace 1.5 TB????
 
e da zasto mi je ocena kompa 5.9 kada mi je sve 6.8 samo hdd 5.9 koji je inace 1.5 TB????

Zato sto je ocena uvek najniza ocena od svih...

da ti je hard 1, onda bi ti ocena bila 1, bez obzira sto je sve preko 6....

ne racuna se nikakav prosek, jednostavno se uzima najmanja cifra... to ti je usko grlo u sistemu :)
 
Nazad
Vrh Dno