Šta je novo?
Na mojoj konfiguraciji nisam uspeo ni da ga instaliram. A lepo rade i XP i Ubuntu na njoj :/

Samo se zakuca ovde

09012009052.jpg



Sacekacu final...

isti slucaj i kod mene!

Verzija 7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULXFRE_EN_DVD
 
Mene interesuje kakav je Win7 u odnosu na XP, da li je brzi, sporiji. Jel' radio neko 3dmark na Win7 kakvi su rezultati u odnosu na Vistu i XP?
 
Jel pokusao neko nekakav gaming? I jel bi mogao neko da napise sta joj konkretno fali? Bugovi i slicno..., kakve ste probleme imali sobzirom da je ipak beta verzija?
 
Poslednja izmena:
New Signs Point to Windows 7 Summer Debut
The public beta launches today -- yet new clues suggest Microsoft's already planning for the release candidate.

windows_7_comingsoon2.jpg


Microsoft could see a handsome reward for driving Windows 7 to the RTM stage sooner, rather than later. If the company doesn't get the final version of Windows 7 to PC makers by sometime this summer, it could miss the 2009 holiday sales season. But if it reaches RTM by late spring, Windows 7 could even conceivably start showing up on PCs in time for late summer back-to-school sales, perhaps giving consumers cowed by the recession a reason to return to stores.
 
Poslednja izmena:
isti slucaj i kod mene!

Verzija 7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULXFRE_EN_DVD

Ako imaš XP ili Vistu probaj da direktno iz njega/nje pokreneš instalaciju Windows 7.

Kod mene samo i jedino tako hoće da primi instalciju Viste i Windows 7-ce.
 
I jel bi mogao neko da napise sta joj konkretno fali? Bugovi i slicno..., kakve ste probleme imali sobzirom da je ipak beta verzija?

Gore sam spomenuo da ne radi kako treba KMplayer.

Ostalo sve kao u Visti i bolje. Svi programi koje koristim rade bez problema (ArchiCAD, AutoCAD, Corel, Photoshop, Office 2007, Nero, Picasa...).

Ne možeš ni po čemu skontati da je beta, sve radi ispeglano dobro, brže se učitava od Viste, bolji vizuelni efekti.

Sve da hoću ne znam šta bih volio da je bolje u ovom OS.
Nema razloga ne instalirati je.
 
Instalirao build 7000 (x64)na neparticionisami deo diska, tj. particionisanje i format odradio setup W7

Dual boot sa XP 32bit radi najnormalnije i ovo kucam iz XP-a.

Sve drivere instalirao je setup sam koji traži 3 klika ukupno (prepoznao i TV kartu) - kratko i jasno posle 20min setup-a - sve radilo ko sat.

Instalirao aviru free - fercera, Comodo firewall nisam pokrenuo, mada se nisam ni smarao, mozila radi normalno.

Instalirao sam KMplayer i puštao nekoliko .avi-ja - sve je radilo Ok - doduše sa x264 codecom.

Opšti utisak mi je da W7 radi extra brzo - odziv sistema je fenomenalan - instalacija programa kreće u sekundi i sa antivirusom, s tim što ja Vistu nisam koristio pa sve ovo poredim sa XP 32bit.

Sve u svemu posle sat vremena korišćenja izuzetno pozitivni utisci.

Theater mode mi ne radi pa se zato vratih na XP - smaralo me da tražim način da ga osposobim.
 
@Jovyland

ovo sto si kvotovao me jako plasi,da li cje im biti prioritet da naprave stabilan i bug free OS ili cje im dupe zinuti da ne propuste prodajnu sezonu,sto bi se reklo pa cje ga malo ranije izbaciti.Ja se nadam da cje se uzdati u pamet i odraditi ovo kako valja.
btw evo poceo sam da skidam betu na 4% je za sad, pa javljam sutra svoja zapazanja :)
 
@Jovyland

ovo sto si kvotovao me jako plasi,da li cje im biti prioritet da naprave stabilan i bug free OS ili cje im dupe zinuti da ne propuste prodajnu sezonu,sto bi se reklo pa cje ga malo ranije izbaciti.Ja se nadam da cje se uzdati u pamet i odraditi ovo kako valja.
btw evo poceo sam da skidam betu na 4% je za sad, pa javljam sutra svoja zapazanja :)

Videces da je i u ovoj beta fazi 7-ica odlicno ispeglana i vec sada je zivahnija od Viste, a dodatnih 7-8 meseci je po meni sasvim dovoljno za dodatno peglanje.
A i da je izbace pre vremena, uvek su tu SP-ovi...kojih ce u svakom slucaju biti. :)
 
Instalirao sam 64bitnu verziju i za sada radi OK, samo mi je taskbar malo zbunjujuc i nekako bezveze...
Drajvere mi je sve sam instalirao osim za stampac zakacen u mrezu (HP C6380), KLite kodek pusta mi sve bez problema, od igara sam stigao da probam samo FS X i primetio sam nesto bolji FPS nego u Visti. Samo ne mogu nHancer da pokrenem da mu nastelujem grafiku.

Dopada mi se i nov kalkulator, ali mi je zao sto nisu ubacili nove igrice :d
 
Evo kako brzo do activation key-a:
1. Visit TechNet Downloads, sign in at the top right and let the page load
2. Within the same window copy and paste "https://www.microsoft.com/betaexperience/scripts/gcs.aspx?Product=tn-win7-64-ww&LCID=1033" into the address bar or "https://www.microsoft.com/betaexperience/scripts/gcs.aspx?Product=tn-win7-32-ww&LCID=1033" (64bit key but will work on 32 too, if you get an error refresh a few times)...enjoy the result below (32 bit link seems to work better), whilst stocks last. If you are still having issues try clearing your temp files and deleting all cookies.

Evo i link gde sam ovo našao, ako neko bude imao problema ljudi su dali neke tip-ove.

Meni je upalilo iz prve i imam aktiviranu kopiju.
 
Jel pokusao neko nekakav gaming? I jel bi mogao neko da napise sta joj konkretno fali? Bugovi i slicno..., kakve ste probleme imali sobzirom da je ipak beta verzija?

Gothic 3 ne radi nista losije nego pod xp-om, cak mi se cini da redje puca:D Probao sam jos i Oblivion, ali on nije hteo da se instalira:(

Ovu novu betu upravo skidam, a jedini realan problem sa prethodne dve verzije je explorer, odnosno ponekad se totalno zaglupi kad hocu da otvorim neki direktorijum, resenje je ili da cekam koji min, ili da ubijem proces pa da ga startujem ponovo.
 
Ako imaš XP ili Vistu probaj da direktno iz njega/nje pokreneš instalaciju Windows 7.

Kod mene samo i jedino tako hoće da primi instalciju Viste i Windows 7-ce.

Hvala! Ne bih se setio da pokusam tako. :wall:
W7 radi za sada super. Dosta brzi od Viste. Oba OS-a su mi x64 i mogu reci da bi rado stavio W7 kao glavni OS :(

Vidiecemo kao ce na dalje raditi...
Kada ga malo natrpamo programima.
Vista je stavljena na WD500AAKS, dok je W7 stavljen na PATA HDD od 160GB koji je malo stariji i opet brze radi od Viste!

Sto se mene tice jedva cekam zvanicnu verziju!
 
Da li je probao neko ko ima X-Fi karte ???
 
Poslednja izmena:
ja je sad instalirah al imam problema sa driverima od 64 bita
 
Probao sam na build-u 7000 i rade X-Fi drajveri od Viste (x64 i x86) - samo treba pokrenuti instalaciju u Vista compatibility mode-u
 
Poslednja izmena:
Evo kako brzo do activation key-a:


Evo i link gde sam ovo našao, ako neko bude imao problema ljudi su dali neke tip-ove.

Meni je upalilo iz prve i imam aktiviranu kopiju.

Radi ovo, hvala, a evo i sad skidam sa Microsoft sajta x64 verziju, pa javljam utiske.

Btw:

Kod:
It looks like Microsoft has decided to publish a few product keys to activate all copies of Windows 7 Beta, 
similar to the same product keys used to activate Windows Server 2008 R2 Beta. 
The five (5) product keys to activate the evaluation copy of Windows 7 Beta for unlimited times are listed below.

Windows 7 Beta 64-bit Product Key

7XRCQ-RPY28-YY9P8-R6HD8-84GH3
RFFTV-J6K7W-MHBQJ-XYMMJ-Q8DCH
482XP-6J9WR-4JXT3-VBPP6-FQF4M
JYDV8-H8VXG-74RPT-6BJPB-X42V4
D9RHV-JG8XC-C77H2-3YF6D-RYRJ9

Windows 7 Beta 32-bit Product Key

6JKV2-QPB8H-RQ893-FW7TM-PBJ73
TQ32R-WFBDM-GFHD2-QGVMH-3P9GC
GG4MQ-MGK72-HVXFW-KHCRF-KW6KY
4HJRK-X6Q28-HWRFY-WDYHJ-K8HDH
QXV7B-K78W2-QGPR6-9FWH9-KGMM7

So download and install Windows 7 Beta now. No registration is required. Windows 7 Beta DVD ISO media 
is available from official direct download links for 32-bit and 64-bit Windows 7 Beta, or x86 Windows 7 Beta
 torrent and x64 Windows 7 Beta torrent. Note that even after been activated, Windows 7 Beta will still 
expire on August 1, 2009.
 
Poslednja izmena:
Da li je probao neko ko ima X-Fi karte ???

PCI-E X-Fi Titanium radi bez problema za sada, skinuo sam najnovije drajvere sa neta za Vistu i pokrenuo bez problema.

Nego meni se baguje WinRar, kad krene da extractuje iz splitovanog RAR-a, posle nekoliko fajlova jednostavno stane. To se ne desava na XPu i Visti (fajlovi su dobri).
 
Poslednja izmena:
Mene zaglupeo neki freeware za virtuelni DVD, pošto sam bezuspešno pokušavao da instaliram Daemon tools (za Alkohol sam čuo da ne radi)

Em mi se blokira sistem svaki put kad probam na bilo koji način da ga pipnem, em nemogu da ga skinem sada (ni virtuelni disk ni program koji ga je napravio).

Šta za emulaciju DVD-a koristite da radi posao ?
 
Meni se to desavalo za 7zip. WinRAR za sada radi dobro.
Sem ovoga postoji neki bug sa Windows Explorer-om, kada jednostavno zakuca i otvara folder 15tak sekundi. Stvar je jos gora ukoliko se radi o externom hardu, posto se desi da se totalno pogubi, pa nije moguce ni vratiti se nivo iznad, ni kliknuti na folder u address baru.
Naravno, ko koristi TC ne mora da brine o ovome ;)
 
Nesto starija verzija WinRARa radi bez problema :trust: :trust:

To za Explorer sam primetio da se desava ponekad ako imas slike ili klipove u tom folderu. Btw jel se desilo jos nekome da jednostavno nema particiju od drugog operativnog sistema prijavljenu? Particiji mog 32bitnog XPa sam morao rucno da dodelim slovo preko Disk Managmenta da bi se pojavila.
 
Btw jel se desilo jos nekome da jednostavno nema particiju od drugog operativnog sistema prijavljenu? Particiji mog 32bitnog XPa sam morao rucno da dodelim slovo preko Disk Managmenta da bi se pojavila.

Cenim da je to namerno tako napravljeno i što se mene tiče tako će i ostati.

Ipak je ovo beta OS - nema potrebe da ti upropasti primarni OS nekom egzibicijom na primarnom OS-u i njegovoj particiji - ne daj mu pristup šta će ti ?

PS: Da li to niko nema virtualni DVD ili šta ?
 
Nazad
Vrh Dno