Šta je novo?
Svaki problem sa mobil ati karticama - prvo sto predlazem su najnoviji
ati drajveri u kombinaciji sa catalyst moder-om.

Kod mobil ATi kartica odgovornost za drajvere preuzimaju proizvodjaci
laptopova, ATi se ogradjuje od njih.
Medjutim vecina proizvodjaca laptopova je lenja po pitanju ATi drajvera
pa ne mogu da isprate ritam koji ATi diktira na desktopu (novi drajveri jednom mesecno)
Desilo mi se da nov novcijat alienware laptop sa dve mobility HD3870 nije hteo
da radi kako treba i da je imao problem kao sto je bio na desktopu da se
u crossfire-u jedna od kartica iskljuci - prijavi code43 gresku,
Support od kompanije koja je prodala laptop (nekoliko hiljada
britanskih funti) nema pojma kako da resi code43 gresku
Problem je resio catalyst modder sa najsvezijim drajverima i proradio je
crossfire na alienware laptopu.

Uopsteno, svi problemi su vezani uglavnom za Catalyst Control Center a nikako za
same drajvere.
Opet CCC se vezuje za microsoftov .net framework tako da je najbitnije
po meni imati najsvezije zakrpe i dodatke koji idu uz microsoft framework.
 
Taman lepo iskucao post i zakuca mi se sistem uz artefakte :wall:. 'bem li ti ATi i W7 :D
Ukratko:
Po paljenju sistema izbacuje poruku kao na slici (there was a problem starting c:/...). Jedino sto bi moglo biti povezano sa necim je sa onim u startup-u.
Sta je to uopste, i ako toga da se resim. Vidite i moj pokusaj da to otkacim, ali dzaba, ponovo se pojavi tu i tako u krug.
Hvala na pomoci i pozdrav :wave:

Inace, sistem radi normalno, juce sam popio BSOD jer sam killovao csrss proces :d, i danas zakucavanje (po prvi put)

Meni ovo lici na neke spyware i viruse...
Recimo malwarebyte anti-malware mozda resi ove probleme.
 
Ja sam kod cure na lapu (Toshiba Satelite L300 2CE) stavio sedmicu, i sve radi kao podmazano sem web kamerice. Shta god probao, nisam uspeo da je namestim, a probao sam svashta. Jel imao neko josh slichnih problema? Toshibin assistent software kazhe da je kamera vec otvorena od strane druge aplikacije. Kontam da je mozhda do win drajvera (neki sonix webcam driver) ali ne mogu nikako da ih se otarasim...
 
Inastalirao sam na disk Win 7 Ultimate 64bit na kojem je prije bio Win XP sp2.Disk je ima 4 particije i stavio sam Win7 na C particiju gdje je bio instalirani i Xp.Sve radi dobro, osim što ne mogu ništa micati po particijama.Znači mogu staviti folder u folder ali ne mogu do njega, isto tako nemogu micati filmove, titlove ništa.
Kako to riješiti.
 
Uopsteno, svi problemi su vezani uglavnom za Catalyst Control Center a nikako za
same drajvere.
Opet CCC se vezuje za microsoftov .net framework tako da je najbitnije
po meni imati najsvezije zakrpe i dodatke koji idu uz microsoft framework.

Ovaj put sam preskocio optional updates(M$ licenciran software),tako da sam ga zakrpio sa regularnim patchervima i sve radi ok.
 
izvinte, nisam stigo da propatim sve, trazim brzi odgovor: ;-)

da li moze upgrade sa XP SP 3 32-bit na Ultimate WIn 7 64-bita ? Jel moze to nesto kao repair windowsa ranije ?
kao npr. upgrade SP1 preko repair-a sa SP2 integrisanim boot diskom ?

hvala unapred !
 
Ne postoji mogućnost upgrade-a sa XP-a na Win7.
 
hvala na brzom odgovoru

.. znaci nece moci update :crash:
 
Nece ni update sa WinXP 32bit na XP 64 bit (this is not a valid win32 application)
...

Evo upravo skeniram sa Malwarebytes-m, i ima jedan file infected, usput se i Avira javila kako im trojanac (istoimeni fajl kao na slici)
Evo jos novih inficiranih fajlova (detektovanih od strane Avire):
apprunneshto.exe
DaemonRun.exe
rundaemon.exe (???)
SearchDaemon.exe
ExploreAppDaemon.exe
InstallInstall.exe (?!)
InstallRunSetup.exe

Sve je nesto daemon... BTW nemam instaliran Daemon Tools :d
Evo 6 inificiranih fajlova (Malwarebytes). Pitam se odakle sve to :zgran:

BTW, ima li nesto cudno u vezi ovog mog kljuca, ili je to OK?! (slika)
 

Prilozi

  • oem.png
    oem.png
    215.7 KB · Pregleda: 72
Poslednja izmena:
Imam cudan problem sa rar-ovima i Windows 7. Ne mogu da instaliram Dragon Age i Mass Effect 2, izbacuju istu "Data Error" gresku zato sto su navodno neki rar fajlovi u instalaciji sjebani. Takodje i neke igre koje sam ranije skidao a koje su narezane kao gomila rar-ova hoce bez problema da se raspakuju sa diska a ako ih iskopiram pa onda pokusam da raspakujem izbacuju gomile crc gresaka. Taj problem nisam imao na XP-u a od hardware-a sam u medjuvremenu promenio samo procesor. Hard diskovi nisu jer je prosto nemoguce da su sva cetiri neispravna a ranije su radili normalno, ram sam testirao sa memtest86+ samo jedan krug to je trajalo nekih 40-ak minuta i nije dao nikakve greske. Guglao sam neka resenja i nasao da masa ljudi ima probleme sa intalacijom Dragon Age-a ali to nema veze sa ostalim rar gremlinima koje ja imam, osim toga sistem mi radi veoma dobro nikakve druge probleme nemam.
 
Ako ti je overklokovan procesor probaj da vratiš takt na default. Neko reče da je tako rešio taj problem.
 
Ako ti je overklokovan procesor probaj da vratiš takt na default. Neko reče da je tako rešio taj problem.

Zaboravio sam da napisem da sam i to probao. Vracao sam na default pa cak sam i underclockovao i opet isto. Sa Dragon Age-om sam probao sve sto mi je padalo na pamet i nista. Rucno raspakujem te rar-ove koji daju greske i neko mi je ovde na forumu okacio te fajlove koji mi trebaju, ja ih onda ponovo spakujem sa tim ispravnim fajlovima a onda neki drugi daju greske, cak sam primetio da u zavisnosti od imena rar-a drugi fajlovi pucaju, znaci ako se rar zove nesto-nesto.rar i u njemu ne valja neki fajl, ja mu promenim ime u nesto-trt-mrt.rar onda onaj fajl koji malopre nije valjao prodje a sada neki drugi baca greske!!!!! :d
 
Ja sam pre desetak dana imao užasne probleme za koje se ispostavilo da su posledica lošeg kontakta SATA kablova. Proveri za svaki slučaj i tu mogućnost.
Probaj i nekim drugim arhiverom da otpakuješ te fajlove (7zip npr.), čisto da utvrdiš da nije problem u samoj instalaciji rar-a kod tebe.
 
Pa malwarebytes je ocistio sav malware koji sam imao u kompu, i gotovo. :)
BTW hvala na preporuci... ;)
 
Jako mi je los ovaj prikaze programs files kada se ide preko starta. Jel ima jos neka varijanta npr kao sto je bilo na XP-eu?
 
U vezi mog pitanja sa prethodne strane, koliko bih trebao memtest86+ da radi da bih bio siguran da mi je memorija ispravna. Primetio sam da mi u igrama ponekad iz cista mira pucaju teksture onako samo na milisekund se pojavi neka brljotina i nestane.
 
Memtest je po meni malo losiji za testiranje memorije...
Kod memtest-a je potrebno 3-5 krugova, a moze i vise da bi se ispravnost potvrdila
Goldmemory odmah nadje gresku, tamo gde memtest kaze da je sve OK,
takva su bila moja iskustva ...
Jedino sto GM ako nije najnovija verzija nece videti vise od ~ 3GB memorije

Pa malwarebytes je ocistio sav malware koji sam imao u kompu, i gotovo. :)
BTW hvala na preporuci... ;)

Nema na cemu

Jako mi je los ovaj prikaze programs files kada se ide preko starta. Jel ima jos neka varijanta npr kao sto je bilo na XP-eu?

Sam Win7 nema opciju za classic start menu, ali postoje dodatni programi
koji to omogucavaju ... kako to radi - ne znam, nisam probao
 
ima vec tema na forumu, u Vesti. licno meni je baterija "prsla" na Win 7, pre toga 2 godine radila Vista bez problema.
Acer nije izbacio nikakvi novi BIOS ili APM za win7, tako da ... mozda sam samo ja maler...
 
Sam Win7 nema opciju za classic start menu, ali postoje dodatni programi
koji to omogucavaju ... kako to radi - ne znam, nisam probao


Hvala.
Mada je ovo ubistvo. Cak ne mogu ni fajlovi da se rasporede kao sto je moglu u XP-eu npr link ka exe da bude prvi, readme drugi a uninstall treci. Kako namesti to je to.



Ja ili nisam nesto podesio ili mogu reci da nisam bas nesto zadovoljan sa ponasanjem W7 x64. Brzo se npr butuje. Ali kada radim vise operacija i nije mu neka brzina. Ipak mislim da bi na mojoj konfiguraciji trebalo sve da leti i bez nekih stucanja i gubljenja u trazenim operacijama ili mozda gresim i trazi mnogo brze...
phenom II x4 924, 4Gb, ati 5770...
 
Fino, za sada radi :) Nedostajao mi je :)
Jedino što je korisno kod novog start menuja je onaj "search"... Kada bi bila opcija da se on nekako "ubaci" u classic start menu to bi bilo idealno :)
 
Poslednja izmena:
I vi planirate tako za svaki sledeci sistem da jurite neke leve programe, da bi start meni bio kao pre 10 godina? :\
I don't see the point...
 
Nije levi program već nešto na šta su se ljudi navikli ne znam ni ka koliko verzija unazad... Micro$oft tu sada forsira neki novi izgled koji meni nije praktičan.
 
Ja mislim da jedno dva meseca nisam uopšte zašao u start meni. Sve što mi treba je u okviru onih stvari koje često koristim, pa mi stoje iznad, a ako ih nema tamo onda krenem da kucam prvih par slova i odmah mi izleti ono što mi treba.
Sada kad sednem za XP, onaj nesrećni meni koji posle par meseci zauzme pola ekrana mi deluje totalno zastarelo.
 
Neznam da li je prikladno da pitanje postavim u ovoj temi pošto nisam učestvovao u njoj,naime u pitanju je problem sa win 7.Konfiguracija je sledeća ploča Gigabyte i dva hard diska jedan na ata i na njemu je instaliran XP drugi na sata i na njemu sam probao da instaliram Win 7.Sama instalacija protekene OK ali kada probam da podignem sedmicu posle uvodnog loga sedmice ekran se zacrni i to je to,kompjuter i dalje radi ali na monitoru nema ništa.Probao sam više puta da instaliram OS sa više različitih diskova ali uvek isti problem.Ima li neko ideju šta može biti ,da li ima neke veze što je jedan hard na ATA a drugu SATA ili šta već
 
Nazad
Vrh Dno