Šta je novo?
Je l' se to meni cini ili je to W7 lutrija? Dosta ljudi ima problema sa njom (neki cak ni ne dopru do nje).
Ja sam sa W7 (32 bit, RTM, 7600 build) zadovoljan, sve ide kao podmazano :D
 
Ja sam instalirao 32-bitnu verziju juce, koja navodno dolazi upakovana sa lekicem, ali lekic se nije primio :) Hocu li imati problema sa stavljanjem istog, sada kad sam vec instalirao razne programcice?
Inace Ok je za sada, jako se malo razlikuje od Viste, sto me bas zacudilo, ocekivao sam drasticnije promene, i mislio sam da sam oslobodjen onih nasumicnih dugotrajnih drljanja harda, ali i sedmica je juce uzela da drlja nesto.. (mozda instalirala neki update)

Lekic moze kad hoces, ja cak uredno instaliram sve update-ove koji se pojavljuju :)

Obavezno u power options ugasi gasenje HDD-a.
 
Lekic moze kad hoces, ja cak uredno instaliram sve update-ove koji se pojavljuju :)

Obavezno u power options ugasi gasenje HDD-a.

Da, stavio sam ga juce :) grize me savest malo ali sta da im radim kad preteruju sa cenama.. Mislim da sam ugasio sve power opcije, nego treba da stavim drajvere za plocu ipak, ne vidi mi prednje USB-ove a kapiram da je to zbog drajvera koje je sedmica nasla, a nisu bas najnoviji.. to ne bi trebalo da poremeti lekic valjda.
 
Uz mnogo fanatizma, uspeo sam da rešim moj problem. Bilo je potrebno da obrišem particiju na koju želim da instaliram Windows 7 iz Windows 7 setupa, onda i da je kreiram i za svaki slučaj, formatiram odatle. Nakon toga, sve je išlo glatko, barem do reseta koji sledi nakon podešavanja sata. Nakon toga, sistem nije hteo da se digne, a Windows 7 system recovery nije mogao da popravi problem.

Onda sam lepo ušao u Windows XP instalacioni disk, uključio recovery console i otkucao fixboot, nakon čega sam mogao da uđem u XP.

Onda resetovah komp, pa opet uđoh u Windows 7 instalaciju, s tim što je startup repair ovoga puta našao grešku i ispravio je.

Post pišem iz Windowsa 7 koji sada savršeno radi u kombinaciji sa XP-om :)
 
not responding problem

Ako nekom bude od koristi da napisem jedan problem sto sam imao i resio.Ako u win7 pokusavate da uradite tweakove oko brzeg gasenja ili boot-a windowsa ili ste koristili neki program za to pa Vam se posle toga pocne desavati da ne radi ponesto a i IE i Lisica zakucavaju ili programi konstantno izbacuju not responding,znaci ako Vam flashuju ekrani ,prozori a prckali ste oko podizanja ili gasenja sistema po registry bazi.

http://www.mydigitallife.info/2009/...flashes-to-desktop-with-not-responding-error/


Moguce da nekom resi nekom problem.Meni je resilo i sve je o.k. vec par dana pa reko da podelim.
 
Uz mnogo fanatizma, uspeo sam da rešim moj problem. Bilo je potrebno da obrišem particiju na koju želim da instaliram Windows 7 iz Windows 7 setupa, onda i da je kreiram i za svaki slučaj, formatiram odatle. Nakon toga, sve je išlo glatko, barem do reseta koji sledi nakon podešavanja sata. Nakon toga, sistem nije hteo da se digne, a Windows 7 system recovery nije mogao da popravi problem.

Onda sam lepo ušao u Windows XP instalacioni disk, uključio recovery console i otkucao fixboot, nakon čega sam mogao da uđem u XP.

Onda resetovah komp, pa opet uđoh u Windows 7 instalaciju, s tim što je startup repair ovoga puta našao grešku i ispravio je.

Post pišem iz Windowsa 7 koji sada savršeno radi u kombinaciji sa XP-om :)


:banana: :bottle:
 
Od juce imam ovaj problem (Windows je star oko nedelju dana), nestala mi lista programa, samo belo mi prikaze, moram da kliknem na All programs da bi se prikazali.. Zna li neko kako da vratim to kako je bilo?
 

Prilozi

  • all programs.jpg
    all programs.jpg
    56.2 KB · Pregleda: 70
Da li neko ima stare lekice oni su mi radili (neka mi baci na pm), probao sam neke nove ali ne rade, sad ne znam da li je do toga sto instaliram W7 na laptop
 
Snimio sam dual boot...prvo XP. Odustajem od 7ice (7600 32bit, laptop Asus N50Vn)...

Radi normalno dan-dva i pocnu problemi...posle startovanja ubrzo zablokira mis i kraj. Drajveri su za win7 sa asus sajta i na poslednjoj instalaciji sam snimio samo par programa da vidim da li ce da "prezivi" neko vreme ali nista.

Da li postoji varijanta da izbrisem win7 a da mogu da butujem XP... :smash:
 
A u chemu je razlika izmedju besplatne OEM Windows 7 (7600) Ultimate verzije i kupljenog originala iste osim u ceni? :)
 
pa u tome što prva nije u skadu sa zakonom a ni ova druga se ne bi trebala moći kupiti nego samo uz novi računar ali sad i ja tražim dlaku u jajetu :)
 
Pokrenuo si CCleaner ili slican program koji brise temp fajlove, pa nestaje lista iz start menija... Aplikacije koje cesto pokreces ce se ponovo naci na starom mjestu :wave:

Nisam nista slicno radio, instalirao sam onaj Rain Meter program, pa izbrisao, i igrao se malo sa gadget-ima, skidao neke nove.. Videh u podesavanjima da mogu ponovo da upalim listu najcescih programa, i to je proradilo, ali zar ne treba tu da bude stalno i Outlook/IE po default-u? :) (ja sam tu u Visti stavio digitron da mi uvek tu bude.. )
 
U Sedmici nije ništa tu po default-u. Možeš naravno da pin-uješ šta hoćeš.
 
Imam Pin to Taskbar, kako da pinujem nesto na taj beli prostor? Navikao sam da mi digitron bude tu, ostalo nek ostane belo.. :)
 
Nadjes digitron u start meniju pa desni klik na njega i tu imas Pin tu start menu.
 
Vezano za razne loadere i ostale lekovite procese:

Dovoljno da microsoft izbacni novu verziu WGA i odmah svi stari "lekici"
postaju beskorisni.
Resenje je jednostavno i zove se modifikovani bios sa ubacenom SLIC tabelom + OEM Win7.
Dovoljno sam rekao, ko razume shvatice!
 
Aj sad na srpskom.. :)
 
Pojasnjenje pojmova na srpskom je dovoljno:

Svaka masina (notebook , desktop, netbook ....) koja dolazi sa OEM
licencom operativnog sistema Windows Vista i Windows 7
ima u sebi bios koji sadrzi SLIC tabelu proizvodjaca (Acer, HP, ASUS, ....)
OEM verzija operativnog sistema prepoznaje SLIC tabelu
koja je integrisana u BIOS i operativni sistem je aktiviran a da niste ni bili na internetu.
Zato kod velikih OEM proizvodjaca dobijate pre-activated operativni sistem
Nema potrebe za internetom, zivkanjem mikrosofta i ostalo ...

Razni lekici (loaderi) rade po principu emulacije OEM biosa nekog velikog proizvodjaca
ali oni to rade na softverskom nivou pre samog ucitavanja operativnog sistema.
Microsoft jednostavnim update-om WGA izbacuje iz upotrebe sve moguce
loadere.

Za ostale odgovore ... google i pojmovi SLIC, BIOS
 
Poslednja izmena:
Pa ako se ne skida Windows update, nema rizika od ovoga.. zar ne?
 
Nema rizika ali onda nema nista od buducih Service Pack-ova
 
Zaista mislis da nece izaci neki 'loaded' SP, ili Loader koji se stavlja posle SP-a? :)
 
Naravno da ce izaci ali pitanje da li dovoljno brzo ...
Skoro (Vista SP2) je bilo pitanje da li ce izaci uopste.
Kad majkrosoft pokvari loadere, pocinje ono staro poznato 30days to activate ...
A ako ga cackas malo hrabrije i bezuspesno, to 30days se ponekad momentalno
pretvori u 2days ili slicno ...
Pa sad kome je interesantno da instalira i tweakuje iznova i iznova operativni sistem
i sve ostalo svaki put kad majkrosoft bude nevaljao nek' izvoli ...

Sa druge strane kad imate HP "OEM masinu" windows update radi i ne pita nista
Mozda zvuci strasno ali je u principu jako jednostavno.
 
Kako podesiti XP-ov i Sedmicin system restore da se "ne kolju"? Videh negde tekst na netu, ali sad ne mogu da ga nađem.
 
Evo sta mi se desava:
Na laptopu koristim VGA izlaz da prikacim 24'' monitor,jos jedan i tako dobijem extended desktop(dual head varijantu),sto zbog preglednosti(iako mi je laptop 17'').,sto zbog gledanja HD filmova i igrica.E sad,sve je radilo savrseno mesec dana(tada mi je bio iskljucen automatic update),i mogao sam bez problema da cupam kabl iz VGA porta na laptopu i da ga vracam,Ati 4570 je kartica,..i CCCu sam snimio moj preset za tu dual head kombinaciju(extended desktop,tacnije),podesio kolorit i sve je bilo ok..medjutim,jednog dana,kada sam konektovao kabl u VGA port i ukljucio 24'' monitor,nije se pojavio desktop kako sam ocekivao,vec sam dobio clone varijantu..na oba monitora(na laptopu i na 24'' monitoru)je bio clone desktop.U CCC sam pritisnuo tab da automatski prepozna monitore i njihove default rezolucije,medjutim,24'' monitor se iskljucio,tacnije,nestala je slika na njemu,a na laptopu sam video drugi deo extended desktop-a,sto znaci da iz nekog razloga,odjednom,drajver za Ati 4570 nije mogao da prepozna 1920x1080 rezoluciju monitora,a prethodnih mesec dana je radilo sve savrseno.Kada iscupam kabl,rezolucija se normalno vrati na laptop rezoluciju i to je oK,ali ukoliko ubodem ponobo kabl u VGA na laptopu,sve bude oK,samo sto na 24'' monitoru ne moze da izgura 1920x1080 rezoluciju.Srusio sam W7,podigao sve iznova u konektovao kabl i sve je radilo ok,ali kada sam ponovo izvukao kabl iz VGA porta,opet ista stvar..stim sto sam ovaj put ostavio aktivan windows update,sve sto mi je ponudio sam mu instalirao..moguce da je M$ pregazio Ati drajver nekim svojim update drajverom za moju grafiku.POkusacu jos jednom da srusim ceo sistem i da sve podignem,sa iskljucenim windows update-om.
Naravno,drajveri za Ati 4570 koja je u laptopu,su poslednja verzija na Asus sajtu,jer moj lap je Asus K70AB.
Neko imao slican problem,ili neki hint?
 
Postoji ATi catalyst mobility modder, program koji desktop drajvere pretvara
u drajvere za mobil grafike.
Ako vec nisi uradio reinstall probaj da skines poslednje ati catalyst drajvere
sa ati sajta, propusti ih kroz modder i probaj sa njima.
Cisto ako je problem do drajvera
Pozdrav
 
Taman lepo iskucao post i zakuca mi se sistem uz artefakte :wall:. 'bem li ti ATi i W7 :D
Ukratko:
Po paljenju sistema izbacuje poruku kao na slici (there was a problem starting c:/...). Jedino sto bi moglo biti povezano sa necim je sa onim u startup-u.
Sta je to uopste, i ako toga da se resim. Vidite i moj pokusaj da to otkacim, ali dzaba, ponovo se pojavi tu i tako u krug.
Hvala na pomoci i pozdrav :wave:

Inace, sistem radi normalno, juce sam popio BSOD jer sam killovao csrss proces :d, i danas zakucavanje (po prvi put)
 

Prilozi

  • hjh.jpg.jpg
    hjh.jpg.jpg
    142.5 KB · Pregleda: 76
Poslednja izmena:
Postoji ATi catalyst mobility modder, program koji desktop drajvere pretvara
u drajvere za mobil grafike.
Ako vec nisi uradio reinstall probaj da skines poslednje ati catalyst drajvere
sa ati sajta, propusti ih kroz modder i probaj sa njima.
Cisto ako je problem do drajvera
Pozdrav

Uradio sam kompletan reinstall sa iskljucenim win update-om i za sada sve radi oK.CItao sam da win7/updates se na odnose nijedan za sigurnost sistema,vec uglavnom pupunjavanje rupa u IE(koji btw ne koristim jos od doba Jure;) tako da cu preskociti updates@all,jer nisam siguran koji od njih mi pregazi originalne Ati drajvere sa njihovim M$ njesra,pa mi se onda desava to sto se desava.
U svakom slucaju,ako budem nesto experimentisao sa win updates,probacu sa tim modder-om,mada mi je ceo Ati paket (drajver+CCC)sa Asus sajte za moj laptop,poslednja verzija.Ukoliko se odlucim za mazohizam,probacu sa Ati sajta+modder(mada i ne znam sta je to modder,nisam ga nikada korisltio)..
10X!
Pozdrav.
 
Nazad
Vrh Dno