Šta je novo?
Šta je na kraju bolje: Win 7 64bit il Vista 64bit??
 
Mozete li posavetovati najbolju kombinaciju (free) Antivirusa i firewall-a za Win7 (32) i da li da ugasim Windows-ov firewall..
 
Ja bih ti preporucio Aviru i Comodo, koristio sam ih zajedno i na XP-u, a koristim ih i na sedmici, odlican su tandem.
 
@ Boris Lozac
Gasi win firewall...
Sto se tice gorepomenutog predloga, sasvim je OK.
 
Zahvaljujem, takvu kombinaciju sam i planirao, jer koristim Aviru na Visti vec duze vreme..
 
Imaš sada Comodo Internet Security, besplatna kombinacija firewall + antivirus.
Ja ga koristim skoro od kada se pojavio i vrlo sam zadovoljan.
 
Cool, probacu to onda.. :)
 
Koji program za video konvertovanje mi preporucujete. Skinuo sam Magic Video C ali nesto ne funkcionise lepo sa W7.
 
Taman sam se danas smilovao da stavim Windows 7 kao sekundarni OS (pored XP-a), međutim, uvek mi se pojavi identičan problem. Instalacija počne normalno, ali se nakon prvog restarta, Windows boot manager mi izbacuje poruku tipa "Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause.

Pokazuje mi da nešto nije u redu sa Windows/system32/winload.exe, a repair opcija mi kaže da to ne može da se popravi.

Ako se dobro sećam, veoma sličan problem sam imao kod prve i jedine instalacije Viste, sa originalnog diska.

Jednostavno ne razumem u čemu je problem.
 
Jesi li probao da guglash poruke koje ti je izbacivao?
 
O da, ne nađoh ništa pametno. Najgore mi što mi onda od tog Windowsa ostaju restlovi, koje ne mogu da obrišem ni pomoću unlockera. Morao bih znači da formatiram particiju van Windowsa, pa bih vas zamolio za predlog povodom toga.

Što se tiče instalacije sedmice, probaću da nađem drugu verziju i da eventualno isključim ovaj drugi HDD, ne pada mi ništa drugo na pamet.
 
O da, ne nađoh ništa pametno. Najgore mi što mi onda od tog Windowsa ostaju restlovi, koje ne mogu da obrišem ni pomoću unlockera. Morao bih znači da formatiram particiju van Windowsa, pa bih vas zamolio za predlog povodom toga.

Što se tiče instalacije sedmice, probaću da nađem drugu verziju i da eventualno isključim ovaj drugi HDD, ne pada mi ništa drugo na pamet.

Pre instalacije win7 ubaciš instalacioni XP-a i uradiš čišćenje i pravljenje nove particije...posle toga instaliraš novi win7 na tu particiju.Meni je uvek tako bilo sve u savršenom redu...
 
Pre instalacije win7 ubaciš instalacioni XP-a i uradiš čišćenje i pravljenje nove particije...posle toga instaliraš novi win7 na tu particiju.Meni je uvek tako bilo sve u savršenom redu...

Hvala, probaću da formatiram particiju na taj način. Pre instalacije Sedmice, formatirao sam particiju iz Windowsa.

Googlao sam još malo danas i pronašao da se problem zaista javlja i na Visti i na Sedmici.

Pronašao sam ovo rešenje:

In Vista, open an elevated command prompt, Type( or copy and paste these if you like).

cd /d f:\windows\system32

then press enter

bcdboot f:\windows /s c:

then press enter.

Close command prompt.

Restart the pc.

Pretpostavljam da ovo mogu da izvedem i iz XP-a.

Kod ovog primera, Vista je bila na C, Sedmica na F a DVD drive na D

Ne znam samo da li u ovoj liniji cd /d f:\windows\system32 slovo d označava DVD drajv ili ne.
 
Nebitna je particija jer kad instaliraš bilo koji win on stavlja da bude C particija...a vidi se iz izabranog programa.Meni je pravio problem kad sam prvo instalirao win7 pa XP...evidentno ne može makar kod mene na taj način...ali XP pa win7 radi svaki put.Do sad nije bili nikakvih problaema,inastalirao sam tako na 5-6 računara i sve radi savršeno.
 
Vista i Windows 7 svoju sistemsku particiju uvek proglase za C disk. XP to nije radio i događalo se da sistemska particija bude D, E, G ...
 
Nebitna je particija jer kad instaliraš bilo koji win on stavlja da bude C particija...a vidi se iz izabranog programa.Meni je pravio problem kad sam prvo instalirao win7 pa XP...evidentno ne može makar kod mene na taj način...ali XP pa win7 radi svaki put.Do sad nije bili nikakvih problaema,inastalirao sam tako na 5-6 računara i sve radi savršeno.

Znam da je nebitno, nego sam hteo da isprobam tu komandu u XP-u, pa me je interesovalo da li se to slovo "d" u komandi odnosi na slovo čitača ili ne, da bih znao kako da je primenim kod sebe.
 
da li se jos nekom desava da kada se koristi classic ili basic tema u win 7 ostaje gomila djubreta po ekranu? Konkretno prozori se ne refresuju, preklapaju se ostaju na desktopu i kada se minimizuju ili pomere.
Pod aerom je sve ok al posto rusi PS kad se koristi vanishing point u roku od odmah, prinudjen sam na ovaj budjavi starinski izgled.
 
Hm, definitivno ništa ne pomaže, ni druga kopija, ni instalacija nakon boota sistema, ni iz XP-a, ni preko ATA čitača, ni preko SATA čitača, ni preko Daemon Toolsa, ni kada isključim sekundarni HDD, ni kada postavim fail-safe opciju ili optimised u BIOS-u, svaki put je isto, a ni recovery ne može da mi pomogne.

Sve do prvog regularnog reseta radi besprekorno, a nakon toga mi se uvek pojavi pomenuti problem.
 
Ili si negde zabrljao ili imaš zabagovanu verziju win7-ce...Treće ne postoji....tvoja konfiguracija je sasvim OK.Ja sam probao sa 1,2,3,4 Gb memorije,C2D 6550,Atlon X2 250-ica,AMD 4000 i 4550...Sve radi kao podmazano...jedina razlika u radu programa je u količini memorije,i to je to.
 
Nije zabagovana sigurno, probao sam dve verzije koje su proverene i na koje se niko ne žali. Takođe, ne vidim gde bih to mogao da zabrljam u instalaciji Windowsa 7. Odvojio sam particiju za njega, formatirao je i pustio instalaciju, posle čega se dešava ono što sam već opisao.

Možda je problem u ploči, mada mi to ne deluje naročito verovatno, a imam i najnoviji BIOS.
 
Pomažite braćo! :)

Jutros mi se Win7 x64 nije htio boot-ati, neće da se digne. Radi mjesecima bez problema, ništa juče novo nisam instalirao ni čačkao.

Na pomoćnom hard disku takođe imam instaliran Win7 koji odavno nisam koristio i koji sam davno instalirao samo za testiranje. On se podigne pa sam tražio kako se popravlja Boot Master record misleći da je možda oštećen, nađem ovo i ovo. Uradim to i glavni windows 7 (na primarnom hard disku) se zaista uspije podići, ali mi kaže da nije genuine. A bio je genuine. Onda primjenim "proces pretvaranja" u genuine koji sam restartuje windows kada završi. Ali nakon toga opet neće da podigne windows. Napiše nešto "Vista loader" ovo ono i neće da podigne.

Sad sam opet popravio BMR preko Win7 instalacionog DVD-a i sad pišem ovo. Znači ili imam ovako win7 koji radi ali nije genuine ili kad probam da ga pretvorim u genuine onda windows neće da se podigne.

Ima li neko ideju u čemu je stvar?

Kao da je možda juče prošao neki windows update koji je namjerno zeznuo stvar kod onih koji imaju "onako" genuine windows. Ova procedura popravljanja Boot Master Recorda kao da promjeni Loader tako da windows više nije genuine, a kad se pokuša napraviti genuine loader se opet promjeni pa windows ne može da se bootuje.

Ima li neko ideju kako da windows opet bude genuine a da je ujedno i bootabilan?

Pošto mi u ovom trenutku windows nije genuine do kada može ostane ne-genuine? Piše mi "You must activate today". Šta ako ne aktiviram danas? Sutra neće raditi? Da li ću opet preko popravljanja BMR onda moći resetovati to i dobiti da mi radi i taj dan?

Ali najbitnije mi je da sredim da je windows genuine i da se uredno bootuje. Stvarno ne znam šta mu je odjednom. Radio je bez problema do jutros.

Taj drugi windows na pomoćnom hard disku radi možda baš zato što odavno nije korišten pa nisu odavno rađeni nikakvi windows update na njemu.

Odgovori mi na ovo trebaju hitno, da sredim do sutra jer ko zna šta će biti sutra :(
 
Koristio isti lek za windows ili si ih menjao? :\
Nesto mi deluje kao da on pravi problema...
 
Isti.
Doduše u pitanju je onaj baš prvi, najstariji, ali je do sada radio.
Vidim da ima dosta novih ali ne znam koji radi kako treba. Imaju puno nekih opcija, onaj prvi je bio samo exe koji se pokrene, otvori command prompt prozor, malo radi, resetuje win i to je to.
Ako neko zna za noviji a provjereno dobar bio bih zahvalan da mi javi na PM.
 
Uspio sam srediti sa novijim loaderom, ali ne bilo kojim, sa prvim koji sam probao windows se nije htio podići pa sam opet morao srediti MBR sa windows DVD-om i probati drugi loader.
 
Ja sam definitivno odustao od instaliranja Windowsa 7, nema šta nisam probao.
 
Ja sam instalirao 32-bitnu verziju juce, koja navodno dolazi upakovana sa lekicem, ali lekic se nije primio :) Hocu li imati problema sa stavljanjem istog, sada kad sam vec instalirao razne programcice?
Inace Ok je za sada, jako se malo razlikuje od Viste, sto me bas zacudilo, ocekivao sam drasticnije promene, i mislio sam da sam oslobodjen onih nasumicnih dugotrajnih drljanja harda, ali i sedmica je juce uzela da drlja nesto.. (mozda instalirala neki update)
 
Nazad
Vrh Dno