Šta je novo?
captureuo.png
 
Poslednja izmena:
Da, desni klik na folder pa tab Security pa na tab owner pa izaberi user koji je aktivan pa dole cekiraj ono sto pise i OK, pa sve OK do kraja. Onda ponovo desni klik pa properties, pa izaberi usera, pa dole cekiraj full control. Pricam napamet jer sam trenutno u XP-u.
 
Vidi se tačno po onoj kobasici "S-1-5..." da sistem ne može da pročita ime user-a vezano za ID jer na trenutnom sistemu ne postoji. Znači da je trenutno vlasnik fajlova korisnik iz starog operativnog sistema, pa zato nemaš pristup.
Naravno, pošto imaš administratorska prava na svom novom sistemu, možeš kao što su ti već rekli da preuzmeš ownership nad tim folderima i posle toga ćeš moći da ih obrišeš.
 
Imate neke preporuke, dobre a jednostavne 'tweak'-ove za sveze instaliran Windows 7, treba ovih dana da ga stavim, pa da odradim odma neka podesavanja ako treba..
Koliko sam razumeo, za konfiguraciju iz potpisa necu morati nikakve drajvere da stavljam.. Photoshop CS3 da zaobidjem, a programe koje inace koristim cu skinuti najnovije verzije.. Jel treba na jos nesto da obratim paznju i imate li neki koristan savet..
 
Hvala Olfrudu, Nabukodonosoru i Dandy-u na pomoći, uspeo sam!
 
LJudi imam opasan problem na windows 7 photo shop mi zabada ali bukvalno stalno izludim kada god krenem da radim nesto samo zabode i izbaci ovo postoji li resenje koristim Win7 Pro ( legalan ) evo sta mi izbaci :
 
Znachi poludecu od ove sedmice.Vec nekoliko dana se mucim sa stalnim pucanje exporera.
Kako se problem manifestuje.
Upalim komp i onda npr. udjem u folder programi na desktopu.Lepo on udje treba mu malo da izlista sve ikone(oko 100).Onda izadjem iz tog foldera i odem na primer u firefox, bilo sta.Posle nekog vremena ocu da udjem u my comp.Kliknem start meni pa computer i on otvori novi prozor i tako mogu da cekam dva sata da on izlista taj folder.Kada kliknem pshe explrer.exe is not responding i mogu samo da ga restartujem.Kad ga restartujem mogu opet da udjem u jedan, dva , tri, nekad i vishe foldera, ali posle opet zabode.
Do sad sam probao:
Skeniranje antivirusom, MBAM-om.Nema malwarea.
Sa programom autoruns sa usao u explorer tab i sve destiklirao i opet se desava
Ima li neko ideju :(
Eh da koristim windows 7 utlimate x64
 
Nadam se da je ovo pravo mesto da postavim ovo pitanje.

Uzeo sam lenovo s10 preko telekomove akcije. Installirao sam win7, ali imam problem da nateram modem da radi, ima li neko sa sličnim problemom i eventualno rešenjem?...
 
Testirao sam hardove nemaju bad sectora :)
Reshenje problema je jako jednostavno.
Napravio sam novi user acc, a stari obrisao i odjednom je sve proradilo
 
Imam ne resiv problem za mene.
Windows 7 je u pitanju 64 bit-na verzija i nece zvuk da proradi.
Prelistao sam ovu temu, i osim istog pitanja a bez odgovora, nisam nista nasao.
Probao sam sa raznim drajverima, nema sta sve nisam instalirao i brisao pa sve u krug
a ono nece pa nece.
Ploca je Asus m2npv-mx sa integrisanom muzickom i izlazom 5.1
Ako iko ima bilo kakvu ideju placam pivo...cuj pivo, dva piva :)

ps. do pre par dana je sve radilo normalno sa xp-om
 
Koliko vidim svi koji imaju problema su na 64-bitnim verzijama, da vas bog pita zasto :)
 
Imam ne resiv problem za mene.
Windows 7 je u pitanju 64 bit-na verzija i nece zvuk da proradi.
Prelistao sam ovu temu, i osim istog pitanja a bez odgovora, nisam nista nasao.
Probao sam sa raznim drajverima, nema sta sve nisam instalirao i brisao pa sve u krug
a ono nece pa nece.
Ploca je Asus m2npv-mx sa integrisanom muzickom i izlazom 5.1
Ako iko ima bilo kakvu ideju placam pivo...cuj pivo, dva piva :)

ps. do pre par dana je sve radilo normalno sa xp-om

http://rapidshare.com/files/242612888/AD200B_6570_Win7.zip
Ima na asusovom sajtu ali je "malo zavucen" a link za skidanje je nenormalno spor...
Trebalo bi radi bez problema, ista ploca u pitanju...
 
Odlucite se vise :) Da menjam Vistu sa sedmicom ili ne..
 
Strpi se još, ako ti Vista radi kako treba, što bi je dirao? Prvo je planirano da se sedmica pojavi tokom ove godine, ali kad je počeo hype kako je dobra i bolja od Viste, malo su požurili. Dok meni radi pretežno dobro i stabilno, i dalje primetim po neku nezavršenu sitnicu. Još se ovaj sistem krpi, uostalom, kao i svaki drugi OS.
 
Odlucite se vise :) Da menjam Vistu sa sedmicom ili ne..

Od tebe zavisi, ja bih je stavio. Ja se nisam pokajao... dodushe, imao sam XP i sve mi radi bez problema. Chuo sam da ima problema (pretezno) sa TV karticama ali kod mene je i prepoznavanje TV kartice proshlo bez problema. Igre (koje igram) rade, programi (koje koristim) takodje...
 
Sad vidim tek kakva ti je konfa... Josh neshto sto govori da si idealan kandidat za prelazak na sedmicu :)
 
Strpi se još, ako ti Vista radi kako treba, što bi je dirao?

Ne radi bas kako treba, jos uvek nemam ni Service pack jer kad je izasao nije hteo da se instalira iz nekog razloga. Imam je vec dve godine i bio sam zadovoljan, ono sto smara je cesto i glasno drljanje harda, a sad mi i ne vidi novi flesh sto sam uzeo (TakeMS Leather), iako pise da ne trebaju drajveri za Vistu.. takodje nekad kad kliknem na My computer recimo, izbaci mi Windows installer.. Ali nijedan Windows do sad mi nije ovoliko izdrzao bez problema, ovo je rekord.. :)
 
Ni ja ne znam koje to probleme ima 64-bitna verzija, a vrti se na mom kompu već neko duže vreme :D
 
Ne samo 64-bitna...sve W7 verzije imaju teskih problema. Meni cak puca u toku instalacije. Ocigledno imaju problema sa kompatibilnoscu hardware-a.
 
A kako kod nas nemaju? Na koliko si kompjutera probao pa tako uvereno tvrdiš da sve verzije imaju problema?
Još jednom, meni radi ko sat, promenio sam u međuvremenu jednu ploču i par grafičkih.
 
Ne budi bukvalista. Mislio sam da build 7600 generalno ima dosta problema, i da to jos uvek nije dovrsen proizvod.
 
Pa sad...
Mnogo manje problema nego XP kada se pojavio.
 
Ne znam shta bih ti rekao, ja sam instalirao na jedno 7-8 kompjutera i 2 lap-a (priznajem, nije neki uzorak ali verujem veci nego tvoj) i nije nigde bilo problema
 
Meni nece da radi Nokia Software Updater, kaze da ova verzija Windows-a nije podrzana :(
 
Nazad
Vrh Dno