Šta je novo?
Koja verzija BS playera radi na Windows sedmici ?
 
Verzija 2.35 build 986 radi sigurno posto je evo instalirana kod mene, koliko se secam, bar je i prosla verzija koja je izasla radila bez problema.
 
nisam siguran jel ovo pravo mesto za ovo pitanje, ali problem je sledeci - instaliran win 7 x64, sve ok radilo do pre par dana, kada se od startovanja rachunara pojavljuje u taskbar-u ikonica za lan network koja ima zuti uzvichnik. Kada predjem misem preko pise da ne radi internet. Kako mi je taj pc preko modema vezan u kucnu mrezu i izlazi na net, mogu da pristupim drugom pc preko ovog, ali na net ne mogu. Problem se resi kad odem na device manager i na lan device uradim disable, pa onda ponovo enable - tad internet proradi. Nervira me sto svaki put kad upalim komp moram ovo da uradim da bih mogao na internet... Driveri za lan su najnoviji... Ima li nekog trajnog resenja za ovo?
 
nisam siguran jel ovo pravo mesto za ovo pitanje, ali problem je sledeci - instaliran win 7 x64, sve ok radilo do pre par dana, kada se od startovanja rachunara pojavljuje u taskbar-u ikonica za lan network koja ima zuti uzvichnik. Kada predjem misem preko pise da ne radi internet. Kako mi je taj pc preko modema vezan u kucnu mrezu i izlazi na net, mogu da pristupim drugom pc preko ovog, ali na net ne mogu. Problem se resi kad odem na device manager i na lan device uradim disable, pa onda ponovo enable - tad internet proradi. Nervira me sto svaki put kad upalim komp moram ovo da uradim da bih mogao na internet... Driveri za lan su najnoviji... Ima li nekog trajnog resenja za ovo?

da nisi instalirao photoshop CS3??? ako jesi vidi ovo
 
tnx na linku...
tachno sam dan pre problema instalirao adobe after effects cs3 - izgleda je to problem...
jos cu malo da isproveravam da budem siguran...
 
EDIT:
Problem se javlja posle instaliranja bilo cega iz adobe CS3 paketa jer se usput obavezno instalira i Bonjour program koji automatski startuje svoj proces... bas taj proces stvara problem kod lan-a na win7 ili vista-i
Kako ovaj program za 99% ljudi nije potreban i ne sluzi nicemu - preporuka je obrisati ga (sto nije bas prosto :) - ali zato sluzi google)
Kad je obrisan Bonjour - SVE RADI DOBRO KAO RANIJE!
Tako da - ko instalira CS3 Paket na win7 ili vista - obavezno je brisanje bonjour-a
Hvala jos jednom Despot77 na veoma korisnoj informaciji
 
Ja sam umjesto CS3 stavio CS2 pošto mi i on obavlja posao, nisam se zezao sa dubinom problema, inače na visti nisam imao taj problem...jedan korisnik ja na 7-ici ovako riješio problem i zadržao CS3... ali dobro je znati i za tvoje rješenje...
 
Zašto ne CS4? Koliko znam on ne pravi ovaj problem.
 
@despot77
bas taj servis koji se pominje u linku i jeste onaj koji stvara Bonjour... kad se to obrise ili trajno stopira - sve je ok.
@Dandy
kod cs4 se stvarno ne javlja taj problem - i naravno da se koristi, ali kod AFX - navikao sam na cs3 i za nju imama gomilu pluginova... krastavac... :)
 
Dali postoji mogucnost da se iz Win 7 izveze tj sacuva fajl sa podesenim postavkama koji bi se normalno kasnije upotrebio na novom sistemu.
Ako je moguce gde i kako to odraditi.
 
Sve sam sredio sem sluški... Znači instalirao sam još neke drajvere, i sad mi ni zvučnici ne rade... Pokušam sa desktopa da uđem u Realtek ( onaj narandžasti zvučnik ), ali neće da mi otvori... U taskbaru ga nemam, imam samo beli zvučnik sa crvenim iksom.
 
Inache shto se update-a raznih softvera tiche (prvenstveno se misli na bezbednost) preporuchio bih vam program koji se zove Secunia Personal Software Inspector, koji skenira sve instalirane i "osetljive" aplikacija, plug in-ove, add-onove (kao shto su java, flash, adobe, dodaci za browsere itd)... i preporuchuje shta update-ovati i zakrpiti novijim verzijama. Veoma korisna alatka

http://secunia.com/vulnerability_scanning/personal/
 
Poslednja izmena:
1. Kada sam instalirao Windows 7 ostao mi je onaj folder ''Windows old'' ( tu su podaci sa starog sistema sa C ), pa me zanima da li smem da ga obrišem, a da ne izazove neku štetu ? Prepotstavljam da da, ali za svaki slučaj.
2. Na particiji E su mi ostali neki folderi, opet sa starog sistema, koje je (stari) Windows sam napravio. Da li smem da ih obrišem, a da njihovo brisanje ne prouzorkuje neku štetu ? Evo SS-a tih foldera:

folderi.png
 
Problem s igrama

Pola igara sa XPa na Win 7 nece da se pokrene, a djeca hoce da vrate XP koga mi je dosta, pokušao sam googlati, pa ono sa kompatibilnošću, pa sam sa sajta microsofta skidao neki XP mode od 500mb pa ništa, pa sam podijelio disk na dva i u jedan instalirao XP (mada sam pokušao Win 2000 - ali ne znam kako da instaliram nije butabilan), međutim kad sam u jedan hard disk instalirao XP sistem se nakon restarta nije mogao podići, pa sam sve vratio na Win 7 a uputstvo za to je bilo ovo http://webtrickz.com/how-to-install-windows-xp-over-windows-7-in-a-dual-boot/
Znaći ima nekih igrica koje su mi potrebne, pa ako netko ima rješenje.
Inaće zasad na Win 7 sve je u redu.
Molio bih još jednu sporednu info, imam 7 od 32 bita, sad nije mi jasno da li moj komp može podržavati win 7 od 64 bita i koja je razlika, a komp mi je od semtembra 2009, dakle nov,
ali prvo bih molio ovo za igre,
hvala.
 
1. Kada sam instalirao Windows 7 ostao mi je onaj folder ''Windows old'' ( tu su podaci sa starog sistema sa C ), pa me zanima da li smem da ga obrišem, a da ne izazove neku štetu ? Prepotstavljam da da, ali za svaki slučaj.
2. Na particiji E su mi ostali neki folderi, opet sa starog sistema, koje je (stari) Windows sam napravio. Da li smem da ih obrišem, a da njihovo brisanje ne prouzorkuje neku štetu ? Evo SS-a tih foldera:

folderi.png

ja sam to sve obrisao osim dokumenata koji mi trebaju i ne vidim problem.
 
Pola igara sa XPa na Win 7 nece da se pokrene, a djeca hoce da vrate XP koga mi je dosta, pokušao sam googlati, pa ono sa kompatibilnošću, pa sam sa sajta microsofta skidao neki XP mode od 500mb pa ništa, pa sam podijelio disk na dva i u jedan instalirao XP (mada sam pokušao Win 2000 - ali ne znam kako da instaliram nije butabilan), međutim kad sam u jedan hard disk instalirao XP sistem se nakon restarta nije mogao podići, pa sam sve vratio na Win 7 a uputstvo za to je bilo ovo http://webtrickz.com/how-to-install-windows-xp-over-windows-7-in-a-dual-boot/
Znaći ima nekih igrica koje su mi potrebne, pa ako netko ima rješenje.
Inaće zasad na Win 7 sve je u redu.
Molio bih još jednu sporednu info, imam 7 od 32 bita, sad nije mi jasno da li moj komp može podržavati win 7 od 64 bita i koja je razlika, a komp mi je od semtembra 2009, dakle nov,
ali prvo bih molio ovo za igre,
hvala.



Najjednostavnije rešenje je dual boot...pa po uključivanju kompa biraš koji win želiš da koristiš.Tako može klincima sve biti na XP-u što se tiče igrica itd a ti možeš da koritiš Win7 kako hoćeš :wave:
 
Najjednostavnije rešenje je dual boot...pa po uključivanju kompa biraš koji win želiš da koristiš.Tako može klincima sve biti na XP-u što se tiče igrica itd a ti možeš da koritiš Win7 kako hoćeš :wave:

ma da ali rekoh probao sam dual boot krenuo instal XPa i onda kad je prekopirao sa XP diska na racunar i restartovao sistem mi se nije htio podići, već samo stoji, a možda probam još jednom.
hvala.
vidim da i drugi imaju ovaj problem, neko rješenje će valjda biti u service packovima...
 
Moguće da nisi dobro nešto odradio..u glavnom instaliraj prvo na jednu particiju XP pa onda na drugu particiju win7 i to je to...kod mene je brljavio komp kad sam obrnuto instalirao,čak mi je i bos sredio pa sam morao da prvo podignem bios pa iz početka sve...
 
Obrisao si i folder ''Windows old'', i ove foldere sa E particije ?

nisam uopšte imao particiju E, samo sam imao old,

ps
Ja sam na 7 instalirao XP i nije išlo, a predlog je bilo obrnuto što mi se baš ne radi, a vidio sam po uputstvima da može na preko 7 može ići XP,
 
Aha, onda ću obrisati Windows old. Imam još jedno pitanje, da li mogu sada (nakon instalacije) da promenim veličinu particija ?
 
nisam bas terminoloski ucen, ali ja sam local disc (C) bio podjelio na dva dijela za dva različita sistema, pa sam opet vratio na jedan...
 
Poslednja izmena:
Sada sam hteo da obrišem Windows old, i evo šta mi pokazuje:

winc.png


Da brišem ili ne ?
 
Obrisao sam Windows old, ali neće da mi obriše one foldere sa E particije, traži mi neku dozvolu, ako treba SS staviću.
 
Nazad
Vrh Dno