Šta je novo?
Ima sigurno, proveri.
Ja sam nesto stavljao sto je bilo namenjeno za vistu i odgovara.
 
Ja bih da instaliram W7, al' posto nisam u toku, da pitam nesto...
Od ovih mojih komponenti da li ima drajvera za W7 ili mogu da rade ovi sto vec imam na diskovima? Kontam da Callyst novi ima sigurno, ali za maticnu i za gamepad ( :p ) me zanima.
I koji codeck pack preporucujete?

Ako stavljaš W7, 32 bita svi programi sa XP-a su kompatibilni....
 
Jel moze neko da mi pomogne oko sledeceg problema. Instalirao sam Windows 7 Pro x64, na particiju koju je formatirao W7 za vreme instalacije. I sad, desava mi se da se monitor i TV dok npr. gledam film samo iskljuce, cak se i ton iskljuci, znaci blokada u fullu. Da stvar bude jos neverovatnija, ne pomaze ni reset na dugme na kucistu, samo iskljucivanje iz struje. Cak mi se ovo desilo sinoc dok sam stampao nesto u Photoshopu. Znaci nema veze sa videom. I pre fomatiranja diska mi je bio W7 na toj particiji i upravo sam ga formatirao u nadi da cu da resim bas ovaj problem, ali i posle formata isto. Jel zna neko nesto o ovome?

Jel ima neko barem ideju povodom mog problema? I dalje imam problem i desava se potpuno nasumicno. Npr. ukljucim racunar i odem negde, posle 15 minuta dodjem i vidim da je monitor iskljucen, samo treperi lampica, i samo iskljucivanje iz zida pomaze. Malopre sam gledao film i usred filma se iskljucio i tv i monitor. I zvuk naravno. Temperatura graficke je normalna, oko 29-30C.
 
Probaj u power managmentu da iskljucis sve power saving opcije i vidi da li ce da se desava ponovo.
 
Ma to mi je prvo palo na pamet i sve sam iskljucio. Evo bas pre minut mi se ponovo desilo. Znaci tacno posle 15 minuta. Samo sam citao nesto na netu i to je to. Ma nije ni vazno sta radim, dovoljno je da se podigne Windows i tako da stoji i posle 15 minuta se samo iskljuci monitor i nema pomoci. Bas mi je nejasno. Malopre sam i memoriju premestao po slotovima ali isto. Probacu kasnije da dignem u safe modu da vidim sta se desava.
 
S obzirom da ti se to desavalo i na prethodnoj instalaciji pretpostavljam da je neki hardverski problem..

Vidi ako mozes da dodjes do drugog napajanja, meni se desavalo nesto slicno , da komp potpuno blokira bez nekog ociglednog razloga(doduse monitor se nije gasio). Kad sam promenio napajanje radilo je sve kako treba.
 
****te dao sam 70e za napajanje, i sad moram da ga menjam. A pod XP-om sve u najboljem redu, moze da radi i po mesec dana da ga ne gasim, a i radi tako. Kako to da 7-ici ne valja napajanje a Xp-u valja?


EDIT: nevezano za ovo, jel postoji mogucnost da promenim velicinu samo ikona foldera na desktopu, ne i obicnih ikonica?
 
Poslednja izmena:
Evo radi OK u Safe modu, sa networkingom ukljucenim.


EDIT: I onda kada sam podigao sistem, bez icega stikliranog u msconfigu, tj. startupu, opet isti problem. Rekao bih da je u pitanju drajver od grafike. To mi je sada najlogicnije. Jer nista od programa nije startovano, a problem, a drajveri od grafike se ne dizu u safe modu. Sad cu bas da probam da ih obrisem i da stavim neku stariju verziju.
 
Poslednja izmena:
Imam problem koji mi se vuce od kako sam preshao na win7 a smara me da se cimam da ga nadjem!
Naime imam problema sa 5.1 zvukom.
Na visti i svim ostalim sistemima mi je radilo vrh sa samo na win7 imam problem sa zvukom iz winampa i uopsteno celog kompa, ne radi mi woofer kako god namestio podesavanja i sta god odabrao osim ako ne cekiram -swap subwoofer and central speaker output! Al onda se dobija los zvuk iz suba jer radi kao centralni!

Ploca je biostar ta-690g!
 
Jel ovo normalno? Mislim na Core stavku. I multiplier. Kada startujem neki program, poveca se core na 3000mhz a multiplier na 15, a cim se ucitavanje zavrsi vrati se na staro, kao na slici. A mozda ima veze i sa temperaturom procesora koja ide i do 60C u pojedinim trenucima.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    80.3 KB · Pregleda: 45
  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    41.5 KB · Pregleda: 42
Poslednja izmena:
Ploče već odavno obaraju množilac procesorima kada nisu pod opterećenjem. To je normalno.
 
Istovremeni "hide labels" i "don't group" u taskbaru (koji inače ne može da se izabere u regularnom Taskbar Propertiesu):

http://rammichael.com/?proj=29

čekirajte "grouping" > "don't group"

Napokon razdvojeni Firefox i Chatzilla \o/
 
Meni nije jasno sto su ovi paceri iz MS-a izbacili notifikaciju network saobracaja-tj ona ikonica sa monitorom u sys tray nije vise animirana tj ne blinkce vise :d
Svasta,a tako korisna sitnica,indeed :D
 
1. Kako da, pored srpskog latinice i engleskog, ubacim srpski ćirilicu ?
2. Isla mi je brzina jutros 110... A treba 200. Jel to ima veze sa Winom ?
3. Neće da mi pokrene ''Nero'', kako da popravim problem ?
4. Ne radi mi zvuk na sluškama, dok na zvučnicima odlično fukcioniše. Najnoviji drajveri instalirani.
Znam da su pitanja banalna, ali ako neko ima ideju...

Hvala unapred
 
1. Kao i ranije, desni klik na language bar> Settings...> na General tab imaš Add... dugme> ubaci Win 7 DVD u drajv i dodaj jezik.

2. Brzina čega?

3. Problem se ne popravlja (inače će biti samo još bolji za sebe, a lošiji po tebe), nego rešava. Moraš da instaliraš verziju Nera koja radi pod Win 7. Kod mene radi 9.4.26.0.

4. Može da bude bilo šta. Gde si utakao slušalice, a gde zvučnike (prednji panel, zadnji, koji džek,...)? Jesu li slišalice ispravne? Da li je pojačan zvuk, ako imaju "daljinski" na kablu?
 
1. Hvala, problem rešen!
2. Brzina downloada.
3. Aha, probaću.
4. Da pojačan je zvuk na slušalicama. Ovo gde sam šta utakao, da li bi trebalo da bude isto kao i na starom OS-u ? Nisam ništa menjao.
 
1. Kako da, pored srpskog latinice i engleskog, ubacim srpski ćirilicu ?
2. Isla mi je brzina jutros 110... A treba 200. Jel to ima veze sa Winom ?
3. Neće da mi pokrene ''Nero'', kako da popravim problem ?
4. Ne radi mi zvuk na sluškama, dok na zvučnicima odlično fukcioniše. Najnoviji drajveri instalirani.
Znam da su pitanja banalna, ali ako neko ima ideju...

Hvala unapred

Meni isto pravio haos sa nerom....obrisao sam ga i sad koristim soft za rezanje sa win7-ice...radi ok...
Mada se mani javlja problem sa zvukom...ne čuje se kako treba sve nekako tiho...
 
Sad skidam ovu verziju Nera što mi je RazbojNick preporučio pa ćemo videti... Evo sad mi brzina ide sasvim dobro. Jedino su sluške problem...
 
Ma samo Ashampoo proizvodi zakon za 7-cu.
 
Čini se da je sad sve okej, sem slušalica. Ako neko zna kako to da sredim bilo bi lepo da napiše ( čini mi se da RazbojNick zna, ali da ne pametujem previše =) ).
 
Ako su slušalice ispravne i "hardverski" pojačane, onda udji u Control panel i prodji podešavanja u hardware and sounds jedno po jedno. Ako je Realtek zvučna, pogledaj i Realtek audio manager podešavanja.

Zvuk ima toliko začkoljica koje moraju da se ispodešavaju u sedmici, da ja nisam mogao da se opasuljim kad sam krenuo da setujem bilo šta što windows ne podrazumeva. I kad ne proradi zvuk, boga pitaj šta nije dobro podešeno.
 
Videću, samo da napomenem da mi piše za sluške da su ''unplugged'', pa da li to znači da se neispravne ili šta ?
 
Koristim windows 7 64 bit i imam jedan mali problem u operi.Kada kucam tekst u operi pojavljuje mi se crvena linija ispod teksta pa bih molio pomoc kako to da iskljucim jer me nervira dok kucam neki tekst?Znaci desava se samo u operi pa pretpostavljam da tu treba nesto iskljuciti?
 
Koristim windows 7 64 bit i imam jedan mali problem u operi.Kada kucam tekst u operi pojavljuje mi se crvena linija ispod teksta pa bih molio pomoc kako to da iskljucim jer me nervira dok kucam neki tekst?Znaci desava se samo u operi pa pretpostavljam da tu treba nesto iskljuciti?
tools>preferences>advanced>browsing i tu destikliraj check spelling
 
mozes i da kucash opera:config za detaljna podesavanja u adress baru
 
Pri podizanju sistema W7 mi posalje sledeci pozdrav:
greska-1.jpg


Sta raditi?Cini mi se od kako prijavljuje tu `gresku` da mi i malo net brljavi....U pitanju je adsl USB modem....
 
Nazad
Vrh Dno