Šta je novo?
Pazi velike oscilacije u pingu se pojavljuju samo u slucaju kad je FW ukljucen pretpostavljam zato sto on radi svoju funkciju ali koja u tom trenutku nije pozeljna.

Trebala bi da postoji funckija u Win-u - game mod - odnosno " turn off all shity services till we play so we can really enjoyourselves "
 
Zbog čega kategorija "gamer" isključuje sposobnost korisnika da pravilno podesi firewall?
:p
 
Ma Gejmer Smejmer, bilo kakvo ime ... :) Taj FW je bio sprdnja od kad se pojavio a sad ko valja a ovi ( OP, OA ... ) sto ga godinama radili i specijalizovali sad ne znaju sta rade pa treba da verujemo MS-u ,)

Nego kako se moze videti da li je FW ukljucen a da se ne udje u sam " turn fw on or of " ?
 
Pokusao sam da nadjem resenje na prethodnim stranama ali nisam uspeo.

Ploca Ga 770t-ud3p

Ne mogu da instaliram win7 (64bit) jer mi ne vidi nijedan od 4 sata hdd-a. Probao sam u biosu da postavim sata type i kao ahci i kao native ide ali ne vredi. Takodje sam tokom instalacije pokusao da ucitam drajvere sa diska od maticne, ali ni to nije uspelo.

Takodje mi je cudno sto nigde u biosu ne mogu da ih izlistam, kao sto je moglo sa ide diskovima. Na toj grani taj i taj disk...

Kada odem na hdd boot priority stoji mi samo: Bootable add-in cards

Imate li neku ideju kako da sredim ovo?

Sa starom plocom asus k8n4-e sam bez problema instalirao 32bit verziju win7

PozZ
 
Pa je l' su izlistani u standard cmos features, trebalo bi da stoje pod ide channel master/slave?
 
Ne, u standard cmos se vidi samo dvd-rom koji je ata.

edit: sad sam probao da stavim 32bitnu koja je bila instalirana na jednom od diskova, na staroj ploci, ni ona ne vidi nijedan disk.

PozZ
 
Poslednja izmena:
Ako ti je onchip sata controller na enable (a verovatno jeste posto si menjao sata type) onda ti definitivno nesto nije uredu sa plocom.

Pa ni ne moze instalacija da ti vidi diskove jer ti ih ne vidi ni ploca, dok ti se ne prikazu u biosu dzabe se mucis.
 
Poslednja izmena:
Probao, i dalje sve identicno, samo mi je resetovao sva ostala podesavanja (sat, grafika, zvuk....)
 
A ranije je prepoznavao normalno diskove? Jesi li imao neki Windows instaliran na toj ploči? Probaj da bootuješ neki Live linux ili minipe da vidiš da li ima diskova (mada ako ih u BIOS-u nema.... :( ).

edit: Probaj i update BIOS-a ako nisi.
 
Nova je ploca, win7 i svi diskovi su mi normalno radili na asusovoj ploci koja je bila pre ove. Ovu sam u petak kupio i sad pokusavam da je namestim.

Probao sam open solaris, jedino njega imam da je live trenutno i ni tamo se nijedan ne vidi.

Necu da updateujem bios za sada, ako ne uspem u narednih pola sata, pakujem se u kola i pravac sercvis gde sam uzeo plocu i procesor, pa ce valjda oni znati u cemu je problem. (pa nek oni update-uju bios, da me ne zezaju za garanciju posle)
 
Nova je ploca, win7 i svi diskovi su mi normalno radili na asusovoj ploci koja je bila pre ove. Ovu sam u petak kupio i sad pokusavam da je namestim.

Probao sam open solaris, jedino njega imam da je live trenutno i ni tamo se nijedan ne vidi.

Necu da updateujem bios za sada, ako ne uspem u narednih pola sata, pakujem se u kola i pravac sercvis gde sam uzeo plocu i procesor, pa ce valjda oni znati u cemu je problem. (pa nek oni update-uju bios, da me ne zezaju za garanciju posle)

Ja sam pre dve godine kupio masinu iz podpisa, imao sam ata hdd, i ploca ga nije videla, tako da sam morao kupiti novi sata hdd. cak ni sa zadnjim biosom se ne popravlja nista opet ga nevidi. to je do gigasheet-a, vrati lepo plocu i uzmi u zamenu za isti novac nekog asusa da se nebi zamajavao i gubio zivce(kao ja) dzaba:bottle::bottle::bottle:.
 
"misterija" resena, kabl od CM napajanja koji je do juce radio je ko zna zbog cega zatajio sada. Stavio sam drugi sata naponski kabl koji imam u paketu i sad sve radi. Hvala svima na pomoci.

PozZ
 
svaka rar/zip arhiva sto skinem s neta, dal jdownloaderom dal peske, bude pokvarena :\
secam se da je bilo po forumu neke priche da to oce ako je RAM slupan al micim da je moj dobar...
?
 
Nemoj da misliš nego lepo testiraj taj RAM. GoldMemory ili Memtest86+.
 
Besplatan ima samo pro izdanje. Tako da mi je samo to omoguceno ako zelim da furam legalno.

Kako mislis besplatan Win 7, besplatna nadogradnja za Pavilion?Posto imam isti laptop moze li na PP link za taj sajt da vidim sta i kako?
Pozdrav ,)
 
Daju fakulteti Beogradskog univerziteta besplatne sisteme.
Tacnije, trebalo bi da dobijes user i pass za msdnaa, pa mozes sam da skidas sta imas ponudjeno od ms softvera. (ja kad gledah poslednji put, bilo je xp sp2, vista i 7 profesional, i jos masa stvari koja me nije tako interesovala :D)
 
svaka rar/zip arhiva sto skinem s neta, dal jdownloaderom dal peske, bude pokvarena :\
secam se da je bilo po forumu neke priche da to oce ako je RAM slupan al micim da je moj dobar...
?

Moj kolega ima isti problem. Sve rarove koje odnesem da raspakujem kod njega imaju gresku... Kad dodjem kuci, raspakujem iste fajlove normalno... Problem je sto dripac nece da prihvati da mu je riknulo nesto, mozda samo sata kabl, nego se pravi pametan i kao "to je nesto sa tvojim externim hardom"... :wall:
 
Nemoj da misliš nego lepo testiraj taj RAM. GoldMemory ili Memtest86+.

mislio sam ali sam i testirao, plus na xp radi normalno sve :(

Moj kolega ima isti problem. Sve rarove koje odnesem da raspakujem kod njega imaju gresku... Kad dodjem kuci, raspakujem iste fajlove normalno... Problem je sto dripac nece da prihvati da mu je riknulo nesto, mozda samo sata kabl, nego se pravi pametan i kao "to je nesto sa tvojim externim hardom"...

meni arhive koje sam ranije skinuo i stvari sa mreze ili flasha rade kako treba :| nachi samo sto skinem s neta je shashavo. probane arhive i na drugom kompu (xp), ni tamo ne rade :)
 
Jel moze neko da mi pomogne oko sledeceg problema. Instalirao sam Windows 7 Pro x64, na particiju koju je formatirao W7 za vreme instalacije. I sad, desava mi se da se monitor i TV dok npr. gledam film samo iskljuce, cak se i ton iskljuci, znaci blokada u fullu. Da stvar bude jos neverovatnija, ne pomaze ni reset na dugme na kucistu, samo iskljucivanje iz struje. Cak mi se ovo desilo sinoc dok sam stampao nesto u Photoshopu. Znaci nema veze sa videom. I pre fomatiranja diska mi je bio W7 na toj particiji i upravo sam ga formatirao u nadi da cu da resim bas ovaj problem, ali i posle formata isto. Jel zna neko nesto o ovome?
 
Nadam se da sam pogodio mesto gde da postavim pitanje, kokretno problem je malo cudan ali me zesce nervira.
Instaliram Win7 nebitno dali je 32bit ili 64 uvek se desi isto, sve prodje ok sto se instalacije tice, instaliram drajvere, programe koje koristim itd...
Sve bude ok dok ne iskljucim racunar, posle ukljucivanja racunara na istom neradi vise internet, koristim telekomov ADSL paket, pojavi se neka nova public mreza unindetified network, sa istim IP adresama kao i Home network i u taskbaru bude onaj zuti trougao na ekrancicu.



Tu novu mrezu nemogu nikako da ubijem, nemoze da se obrise a zbog nje mi neradi net, resenje sam nasao u tome sto unininstaliram mrezni adapter iz device managera, restart racunara nakon toga pronadje mreznu instalira drajvere i net mi radi do ponovnog gasenja racunara, posle toga opet isti problem.
Da napomenem posle restarta i nalazenja drajvera ne pojavljuje se ta public mreza, tek nakon iskljucivanja i ukljucivanja racunara ponovo se pojavi.
Pomagajte ako ste imali ovakav problem, izludeo sam vise, sa kasperskim skeniran kompletan HD, nasao nekoliko trojanaca i obrisao ali mi nista nije pomoglo.:crash:
 
Poslednja izmena:
Nadam se da sam pogodio mesto gde da postavim pitanje, kokretno problem je malo cudan ali me zesce nervira.
Instaliram Win7 nebitno dali je 32bit ili 64 uvek se desi isto, sve prodje ok sto se instalacije tice, instaliram drajvere, programe koje koristim itd...
Sve bude ok dok ne iskljucim racunar, posle ukljucivanja racunara na istom neradi vise internet, koristim telekomov ADSL paket, pojavi se neka nova public mreza unindetified network, sa istim IP adresama kao i Home network i u taskbaru bude onaj zuti trougao na ekrancicu.



Tu novu mrezu nemogu nikako da ubijem, nemoze da se obrise a zbog nje mi neradi net, resenje sam nasao u tome sto unininstaliram mrezni adapter iz device managera, restart racunara nakon toga pronadje mreznu instalira drajvere i net mi radi do ponovnog gasenja racunara, posle toga opet isti problem.
Da napomenem posle restarta i nalazenja drajvera ne pojavljuje se ta public mreza, tek nakon iskljucivanja i ukljucivanja racunara ponovo se pojavi.
Pomagajte ako ste imali ovakav problem, izludeo sam vise, sa kasperskim skeniran kompletan HD, nasao nekoliko trojanaca i obrisao ali mi nista nije pomoglo.:crash:

isti problem i rješenje
 
Jedno pitanje: kako se ponasa 64-bitni Windows 7 sa Kingston 2GB DDR3 1333MHz memorijom? Jel dovoljno toliko memorije?
 
Ja ti mogu reći iz svog iskustva. Lapac iz potpisa sa 2GB DDR3 memorije sa Elpida čipovima. Naravno, W7 64bit.

Nikada nisam uspeo da uposlim svu memoriju. Otvarao po desetine FF tabova, Photoshop i brdo programa i jedva se približim maksimumu. Sad, neki programi će veću količinu RAMa iskoristiti, i biće verovatno življi sistem, ali svakako je dovoljno.
 
Ja ti mogu reći iz svog iskustva. Lapac iz potpisa sa 2GB DDR3 memorije sa Elpida čipovima. Naravno, W7 64bit.

Nikada nisam uspeo da uposlim svu memoriju. Otvarao po desetine FF tabova, Photoshop i brdo programa i jedva se približim maksimumu. Sad, neki programi će veću količinu RAMa iskoristiti, i biće verovatno življi sistem, ali svakako je dovoljno.

Hvala, Dule.
 
Ja sam ovako resio problem, iskljucio sam ovaj id_string i sad radi.

 
Kako se ponasa Win 7 32bit-ni, na starijim sistemima u pitanju je Athlon xp 2000+ konfa sa 1gb ddr 400mhz memorije?
 
Ja bih da instaliram W7, al' posto nisam u toku, da pitam nesto...
Od ovih mojih komponenti da li ima drajvera za W7 ili mogu da rade ovi sto vec imam na diskovima? Kontam da Callyst novi ima sigurno, ali za maticnu i za gamepad ( :p ) me zanima.
I koji codeck pack preporucujete?
 
Nazad
Vrh Dno