Šta je novo?
msn
 
Kako se u ovom Govxxxxnetu ZA STALNO ISKLJUCUJE FW posto mi ga posle par dana sam ukljuci :mad: Win 7 x64 ??
 
Zašto bi isključivao firewall??
 
Instalirao sam Windows 7 Ultimate i imam problem sa rezolucijom. Naime, monitor je Samsung SyncMaster 206BW i preporucena rezolucija je 1680*1050, pod tom rezolucijom slova su veoma sitna, narocito u chrome-u. Povecao sam slova na medium, ali u chrome-u i druim pretrazivacima slova i sadrzaj je i dalje veoma sitan. E sad mogu svaki put da ga povecam sa ctrl+skrol, ali je besmisleno da to radim svaki put. Da li postoji neko resenje?
 
Pozdrav svima. Nisam stigao da procitam sve stranice ove teme, tako da ne znam da li je odgovor na moje pitanje vec bio. Imam jedan problem sa Sedmicom jer nakon velike borbe za izgubljenom particijom, koja se mojom greskom izbrisala :( , u windowsu mi se iskljucio Aero, tako da izgleda skoro indenticno kao XP :( . Znam da negde ima da se ukljuci to ali sam zaboravio gde, kako to obicno biva kad nesto treba. Ako neko moze da me usmeri kako ponovo da ukljucim Aero?


edit: Program za dijagnostiku kaze da je neki Desktop Window Manager disable i da treba da ga enable-ujem, ali ne znam gde je to cudo?
Hvala unapred u svakom slucaju..
 
Poslednja izmena:
edit: Program za dijagnostiku kaze da je neki Desktop Window Manager disable i da treba da ga enable-ujem, ali ne znam gde je to cudo?
Hvala unapred u svakom slucaju..
Kucaj services u start meniju, otvori, desni klik na Desktop Window Manager, properties, startup type stavi na automatic i klikni na start kako bi pokrenuo proces.
 
Pomoc oko instalacije!

Treba mi pomoc oko instalacije win 7 pro edicije.
Naime kad pokrenem instalaciju izbaci mi da trazi CD/DVD drajvere. Iste ne mogu nigde da nadjem.
Na netu procitao negde da je to greska koja iskace kada je disk lose narezan/iso fajl los.

Skidam originalan sa jednog sajta i rezao sam na 4x i 8x. Sve po 2 puta odradio da ne bi bilo da sam bas toliko lose srece, al nista ne pomaze :(

Da napomenem da je laptop HP pavilion 9834ca a DVD rom je Hitachi LG.

Pomagajte cekam ovo vec dugo, sabila me vista :(
 
poz

probaj da inst win7 ultimate.Taj sto pokusavas nije dobro skinut,veruj mi imao sam i ja problema.sada je sve ok.
 
Besplatan ima samo pro izdanje. Tako da mi je samo to omoguceno ako zelim da furam legalno.
 
da l ise nekome desava da kada klikne na shutdown, racunar se restartuje...

najinteresantnije je, da tamo gde sam instalirao win 7, isti ovaj problem se desavao i sa XP i totalno drugom masinom...

znaci ista lokacija 2 kompa, 2 razlicita OP systema, i oba se restartuju umesto shutdown...

gde da trazim problem?

turbo
 
Bese, neki program pravi probleme, i kad gasis komp, on izbaci bsod, i automatski restartuje komp...
Najverovatnije je to i mozes da proveris tako sto ces da iskljucis automaticly restart on sistem faliure (desni na my computer, properties, advanced settings, startup and recovery)...
I jos samo da nadjes koji program/proces pravi probleme i to je to :)
 
Pozdrav dobri ljudi :)
Interesuje me sledece: kako bi radio W7 ultimate x86 (jelte 32bit) na prvoj masini iz potpisa?
I sa kog medija bi se brze instalirao isti? Sa DVD-a ili sa USB flash memorije od 4 GB?
Danas ce da zavrsi download, i sutra se upustam u avanturu :D

Eee da... Ako W7 instaliram na drugu praticiju, a na prvoj je WinXP, hocu li dobiti mogucnost da biram koji win da se podize? Bitno mi je da mi XP ostane dostupan, za svaki slucaj... :)
 
Poslednja izmena:
Kucaj services u start meniju, otvori, desni klik na Desktop Window Manager, properties, startup type stavi na automatic i klikni na start kako bi pokrenuo proces.

Probao! I restartovao proces i cackao regedit, instalirao nove drivere ali bez pomoci, kakav glup bug!!!:mad: Ostavio bih ga ja tako nije mi do izgleda toliko ali kad gledam filmove, puno se vidi secenja ono kao da je problem sa vertical syncom, to je do overlaya nekog koji sadrzi aero. Filmovi nerviraju do bola. Vec spremam polako drugi hard za cistu instalaciju, strasno!!:wall:
 
Pozdrav dobri ljudi :)
Interesuje me sledece: kako bi radio W7 ultimate x86 (jelte 32bit) na prvoj masini iz potpisa?
I sa kog medija bi se brze instalirao isti? Sa DVD-a ili sa USB flash memorije od 4 GB?
Danas ce da zavrsi download, i sutra se upustam u avanturu :D

Eee da... Ako W7 instaliram na drugu praticiju, a na prvoj je WinXP, hocu li dobiti mogucnost da biram koji win da se podize? Bitno mi je da mi XP ostane dostupan, za svaki slucaj... :)


Ja sam sa cd-a instalirao..po meni je ok..dosta brže nego XP...i da dobićeš pitanje koji program želiš da startuješ....
 
W7 sa CD-a? to je neki tiny... I ti imas mnogo jacu masinu od moje, daj boze ako bude brze od XPa, al imam jedan problem: nemam aktivacioni kljuc niti aktivator, zato mi i treba XP, dok ga ne iskopam...
 
ako instaliras xp, pa onda 7 radice kul, ako instaliras 7 pa xp, mislim da ce ubiti 7, ali moz' da sredis to sa butabilnim dvd-om sedmice, sa repair-om, u par klikova.

edit: radice 30 dana bez problema 7, naravno :)
I da, mnooogoooo brze instalira od xp-a, na masini iz potpisa, i na jos par masina (iz mog iskustva)
 
Poslednja izmena:
Ma sumnjao sam u to jer se kod mene Vista instalirala 1,5 h (doduse CPU je bio na default) :wall: Pop****o sam dok nije zavrsilo.
XP se dize za 30~35 min, ako se 7 dize za toliko, :banana:

Sto sam zaboravan :)
Kako se dize Win7. Znaci ubodem flash (ili ubacim DVD, svejedno), i naravno on ucita i radim instalaciju i tako to. E sad, sa cega treba da se butuje posle restarta? Sa harda ili opet sa flasha ili DVD-a?
Hvala na odgovorima i izvinjavam se sto sam dosadan, ali moram da se informisem pre nego sto zahebem nesto ;)
 
Poslednja izmena:
Prvi put butujes sa dvd-a (ja nisam nikad iz win-a pokretao instalaciju, ako si na to mislio), i sledeci put normalno butujes sa harda...
 
^
Bio bih mnogo zahvalan :)

@ The Lyricist
Necu da instaliram iz win-a, jer time gubim XP (probao sa Vistom).
 
Digao sam W7, uspesno je aktiviran (hvala suppa), i leti kao avion. Mogu cak reci brze (malo) od XP-a :zgran:
Jedino font nemogu da svarim...
 
da li neko zna da mi pomogne s ovim http://i45.tinypic.com/2mmzo1l.jpg. Nakon sinocnjeg lan partyja i menjanja monitora (svi su crt), dodjem kuci i upalim komp i deinstaliram l4d, nakon restarta svi fontovi su mi boldovanii nikako ne mogu da ih promenim. Probao sam registry tweak-ove i menjanje svega iz appearance podsekcije. Da li se neko mozda bakcao s ovim? (Napomena, font nije boldowan samo u browseru vec svuda, pa mi pojedini programi pucaju samo tako)
 
Poslednja izmena:
Ti si k'o moja baba koja nikada ne zaključava vrata jer je mrzi da ide do njih da ih otvori :D
 
Nazad
Vrh Dno