Šta je novo?
Ako sam te dobro razumeo: imaš 64-bit 7-cu, isto se i meni dešava sa njom (mada sam ja još uvek na Beta verziji) da povremeno krene memory leak. Dva puta sam ga pustio da ide do kraja: dok nije zauzeo svih 100% memorije (meni je page file iskljucen jer mi je 8GB RAM-a dovoljno) i zatim se restartovao. U pomenutim slučajevima, kada sam uočio da jede memoriju bez razloga, mašina je radila neprekidno nedeljama i imala je otvorenu Operu (otprilike 600 do 900 MB RAM-a je zauzimala), i još dva sitna "programčića" za "skidanje" fajlova :) ... sve u svemu odmah sam sve pogasio ali se memorija nije oslobodila, naprotim nastavila je da magično nestaje - sve do kraha.

Mislio sam da je to razlog što koristim Beta verziju ali ako ti imaš Full ... ebi'ga.
Inače to se nije dešavalo prvih 5-6 meseci, negde letos sam prvi put to video i od tada do sada se problem pojavio bar 5 puta.
 
Meni se to nije nikada desilo, a držim upaljenu mašinu po mesec dana bez restarta...
 
Da malo pojasnim: win-7 je instaliran 03-04. januara ove godine i od tada je reinstaliran kada sam prešao sa 7000 na 7100 (koji se jos uvek koristi), komp se do sada restartovao samo prilikom instaliranja novih grafickih drajvera ili vec pomenutih problema ... u sustini se ne gasi.
I kao sto vec rekoh prvih 5-6 meseci ove godine problema sa curenjem memorije nije bilo. Pojavio se iznenadno i nisam 100% siguran ali mislim da je prvi gaf bio posle jedne od instalacija zakrpa sa M$ update-a. Izuzimajuci ovaj problem sve ostalo radi kako treba ... ah, ima jedan malo veci bag koji je mozda posledica koriscenja Beta verzije: u win.expl. kada udjem u folder sa mnogo fajlova, on nije u stanju da ih poredja po datumu (bez obzira koliko čekao da on to uradi). Jednostavno većina fajlova nema vidljiv datum i očito je problem sa reindeksiranjem koje konstantno radi u pozadini. Medjutim pošto dotičnu aplikaciju koristim u 1% slučajeva (umesto nje koristim Total Commander) i nije mi toliko važno.
 
Taskbar gubi fokus u W7

Je l' se nekome desava da u w7/x64 taskbar gubi fokus,tacnije,kada su mi pokrenute aplikacije u maximize modu,onda taskbar odjednom nece da se prikaze,kada svucem kursor na dole,do njega,jer mi je ukljucen auto hide.
 
imam problem sa hybrid sleep-om i/ili sleep-om.. naime komp se sam "budi", uglavnom vec posle 10minuta i nikako da provalim zasto :) win7 x64 je u pitanju.. disable-ovo sam "allow wake timers" medjutim sve je isto

pozz
 
Ako sam te dobro razumeo: imaš 64-bit 7-cu, isto se i meni dešava sa njom (mada sam ja još uvek na Beta verziji) da povremeno krene memory leak. Dva puta sam ga pustio da ide do kraja: dok nije zauzeo svih 100% memorije (meni je page file iskljucen jer mi je 8GB RAM-a dovoljno) i zatim se restartovao. U pomenutim slučajevima, kada sam uočio da jede memoriju bez razloga, mašina je radila neprekidno nedeljama i imala je otvorenu Operu (otprilike 600 do 900 MB RAM-a je zauzimala), i još dva sitna "programčića" za "skidanje" fajlova :) ... sve u svemu odmah sam sve pogasio ali se memorija nije oslobodila, naprotim nastavila je da magično nestaje - sve do kraha.

Mislio sam da je to razlog što koristim Beta verziju ali ako ti imaš Full ... ebi'ga.
Inače to se nije dešavalo prvih 5-6 meseci, negde letos sam prvi put to video i od tada do sada se problem pojavio bar 5 puta.

Ma full verzija i bas tako kako si opisao.Znaci rade par programa,FF i naravno meni je komp 24/7 upaljen. Ja reko on keshira tu memoriju dok nista ne radim na njemu ali krastavac ovo vec ide u nedogled u pocne da usporava.
Probao sam i sa iskljucenim KIS2010 ista stvar se desava.Uopste mi nije jasno!
Jedino da uzmem jos 4gb memare:d:d:d
 
Je l' se nekome desava da u w7/x64 taskbar gubi fokus,tacnije,kada su mi pokrenute aplikacije u maximize modu,onda taskbar odjednom nece da se prikaze,kada svucem kursor na dole,do njega,jer mi je ukljucen auto hide.
To se i meni desava, isto imam ukljucen auto hide. Trenutno kao resenje koristim win key koji otvara start meni i ujedno prikaze taskbar.
 
Thierry Henry, je l' si probao bez Kasperskog? Ne da ga ugasiš, već da ga izbrišeš totalno i staviš neki drugi AV, ili da testiraš čisto bez KISa.
 
Thierry Henry, je l' si probao bez Kasperskog? Ne da ga ugasiš, već da ga izbrišeš totalno i staviš neki drugi AV, ili da testiraš čisto bez KISa.

Baal znas kako, nisam imao nijedan jedini problem od kada imam KIS2010 kojeg imam i na XP-u a sva podesavanja za portove, programe dozvoljene i ostale parametre ne bih hteo da iznova odradjujem ako me razumes. Ako na XP-u radi sve kako treba pa majku mu zasto bi onda toliko zezao na 7-ci?
Mozda se i odlucim da ga uninstaliram kompletno i stavim nesto drugo nemam pojma ni sam sta.:wall:
 
Znam, kapiram da nije imao problema na XPu, ali sam naletao na par slučajeva gde je KIS pravio problem sa punjenjem memorije u Windowsu 7... Ko zna zašto zeza, ako je to u pitanju. U svakom slučaju možeš da proveriš par dana, recimo stavi Avira Premium Suite ili tako nešto (recimo Avira Free+Comodo Firewall free kombinacija), pa vidi da li sa tim zeza, ako ne zeza - eto ti i rešenja problema.
 
To se i meni desava, isto imam ukljucen auto hide. Trenutno kao resenje koristim win key koji otvara start meni i ujedno prikaze taskbar.

Ponekad i ja moram preko Win tastera da dobijem task,ali u principu,samo skini sve prozore sa maximize i rasiri ih maximalno misem do kraja i task ce se pojavljivati.Ubio sam se trazeci di su zaturili opciju koja je postojala na XPu [Keep the taskbar on top of other windows],ali je nema nigde.Verovatno da postoji u reg bazi key koji se edituje i to resava problem,ili ce i to srediti u nekim od narednih update-ova.
 
Znam, kapiram da nije imao problema na XPu, ali sam naletao na par slučajeva gde je KIS pravio problem sa punjenjem memorije u Windowsu 7... Ko zna zašto zeza, ako je to u pitanju. U svakom slučaju možeš da proveriš par dana, recimo stavi Avira Premium Suite ili tako nešto (recimo Avira Free+Comodo Firewall free kombinacija), pa vidi da li sa tim zeza, ako ne zeza - eto ti i rešenja problema.

Ajde probacu to. Jel' zna neko kako da snimi config podesavanje KIS2010 da mogu samo to posle da povratim kako je i bio podesen(ako to uopste i postoji)?
 
Probaj pod Options, na dnu ima Application settings management (load, save, restore).
 
E ovako, ja imam jedan problem, prvo o sistemu, win7 32bitni, zadnja RTM verzija, loadovan key, update radi normalno, zauzece memorije u idle-u ne prelazi 30% (imam 2 GB), sa upaljenim STALKEROM CoP zauzece nije nikad preko 70%, znaci sve radi sve funkcionise, da kucnem sto se veli, ali...

Kad ocu da odradim uninstall NERO 9 Essentials (ona besplatna verzija, teska oko 100 mb, sto je suludo, a cak nema opciju ni image da nareze ili napravi, uglavnom njesra tesko), nece da ga makne, ni kroz Control Panel ni sa CCleanerom, samo se otvori mali prozor na koji stoji dugme OK i nemam druge osim njega da kliknem i nista se ne desava, sto to moze bit, ocu da maknem taj Nero pa ocu
 
пробај са revo unninstaler
 
u zadnje vreme mi se cesto desava da nece da mi otvori sve one gagete sa strane...i kada uradim desni klik...ili odem u control panel...nece da udje u tu opciju...ne znam zasto...jel ima neko neki predlog...to pocinje da me nervira...
inace imam WINDOWS 7 ULTIMATE 7600.16385 RTM
 
Da li se neko cimao sa programima za "kloniranje" particija na win7?

Kad mi stigne nov HDD zelim da prekopiram (kloniram) particije postojeceg na nov. Na XP sam koristio Norton Ghost ali navodno v15 nije kompatibilna sa win7 :(
 
Znam, kapiram da nije imao problema na XPu, ali sam naletao na par slučajeva gde je KIS pravio problem sa punjenjem memorije u Windowsu 7... Ko zna zašto zeza, ako je to u pitanju. U svakom slučaju možeš da proveriš par dana, recimo stavi Avira Premium Suite ili tako nešto (recimo Avira Free+Comodo Firewall free kombinacija), pa vidi da li sa tim zeza, ako ne zeza - eto ti i rešenja problema.

Cao BaalBehrit, uninstalirao sam KIS2010 kompletno i stavio Aviru Personal AV i Commodo Fwl. Za sada sve sljaka kako treba i primeti se da manje resursa zauzima ova kombinacija. Videcemo sada u narednih par dana da li ce doci do slicnih pojava kao sa KIS2010. Hvala na predlogu.
 
Imam veoma zanimljiv problem sa rar fajlovima u zadnje vreme.
Ako imam na dvd-u neke rar fajlove, kada ih extract-ujem direktno sa dvd-a onda su svi ok, ali ako ih iskopiram na bilo koji hard disk od 3 koja imam, onda imaju gomile crc gresaka.
To sam tek skoro primetio kada sam pokusao da instaliram neke igre pa mislio da ne mucim dvd nego da ih iskopiram pa raspakujem. Te probleme nisam imao na xp-u i pitam se sta bi to moglo biti?
 
Kakav je Windows 7 za igre, bar za ove novije, i ove što dolaze ?
 
Cao BaalBehrit, uninstalirao sam KIS2010 kompletno i stavio Aviru Personal AV i Commodo Fwl. Za sada sve sljaka kako treba i primeti se da manje resursa zauzima ova kombinacija. Videcemo sada u narednih par dana da li ce doci do slicnih pojava kao sa KIS2010. Hvala na predlogu.

Nema na čemu, javi u svakom slučaju da li radi ili ne, da vidimo da li je stvarno do KISa bio problem.
 
Pomoc

Imam sledeci problem, skoro sam instalirao windows 7. U device menager-u pod Other Devices mi stoji znak uzvika pored PSI Simple Communications Controller.Ne mogu da update-ujem drajver niti da instaliram drajvere sa ploce.Inace ploca mi je win fast n5m2aa-krs2h a graficka karta geforse 7100 gs.Ima li neko resenje.Unapred zahvalan na odgovoru.
 
Imam sledeci problem, skoro sam instalirao windows 7. U device menager-u pod Other Devices mi stoji znak uzvika pored PSI Simple Communications Controller.Ne mogu da update-ujem drajver niti da instaliram drajvere sa ploce.Inace ploca mi je win fast n5m2aa-krs2h a graficka karta geforse 7100 gs.Ima li neko resenje.Unapred zahvalan na odgovoru.

Za matičnu ploču probaj ovde
A grafičku ovde
 
Nazad
Vrh Dno