Šta je novo?
Ja nigde nisam video kalendar, doduse nisam ga puno ni trazio. Verovatno su ga sakrili negde!
Nego, imao sam problem sa pustanjem .avi i .mkv fajlova na laptopu. Instalirao sam klite, a posle vidim da 7-ica u sebi vec ima kodeke za divx i matroska filmove.
 
Instalirao sam W7 build 7000. Imao sam problem sa Intel driverima, ali sam ih ručno instalirao(koristio od Viste). Sve uglavnom radi sem Alcohola koji ne može da instalira virtuelni drajv, non-stop traži reset da bi nastavio i kad resetuje, onda jovo nanovo. Sve u svemu nije toliko loše. Premda sam ovih dana instalirao i Vistu x64 i prezadovoljan sam i sa njom, u odnosu na 32-bitnu, ekstra. Možda nešto i bude od ovog W7, premda svi očekujemo previše, tipa prelazak sa W 3.11 na W95 ili još i više kao sa MS DOS na W 3.0.
 
Poslednja izmena:
Ne radi ni Acohol, ni Daemon Tools, ali zato radi UltrISO.
Ne mogu da verujem da i dalje nije popravljen bug da kada iskljucis externu tastaturu, a NumLock je bio ukljucen, pola tastera na laptop tastaturi ne radi, jer nije moguce iskljuciti NumLock ni preko onscreen tastature, ni izmenama u registry-ju.
Sve u svemu, veoma sam zadovoljan buildom 7000, mada jos uvek nisam zadovoljan novim taskbarom(indikacija pokrenutih programa je mnogo bolja u mac os-u, ne znam zasto MS nije jednostavno i to ukrao).
 
Već nekolika dana koristim Windows 7 32-bit i zadovoljan sam.

Prilikom instalacije našao je sve drajvere sem zvučne koja nije integrisana.

Instalirao sam sve programe koje koristim i rade normalno.

U startu izgleda kao Vista ali kasnije se uoče mnoge prednosti.

Podrazumjevani task bar nije funkcionalan, po meni, jer je veći dio prostora neiskorišten. Zato sam ga vratio na klasičan (desni klik/properties/taskbar/taskbar buttons-->Never Combine uz small icons), sličan Vistinom samo bolji.

Mnogo mi se svidjelo to što su dodali opciju u folderu Music da se doda lokacija nekog foldera gdje je smještena muzika, kao što je npr. u mene, na drugoj particiji.

Isto važi i za foldere Pictures i Documents.

Pošto nisam našao zamjerku za ovih nekoliko dana ostavljam ga za podrazumjevani OS, možda malo rano al lako je restartovati i ući u drugi OS. ;)

P.S. Danas se pojavila i 64-bitna verzija Windows 7-ce.
 
Izašao je patch koji sređuje problem sa MP3 fajlovima
 
Na mojoj konfiguraciji nisam uspeo ni da ga instaliram. A lepo rade i XP i Ubuntu na njoj :/

Samo se zakuca ovde

09012009052.jpg



Sacekacu final...
 
^^ sta ce tebi windows :p

Mnogo mi se svidjelo to što su dodali opciju u folderu Music da se doda lokacija nekog foldera gdje je smještena muzika, kao što je npr. u mene, na drugoj particiji.

Isto važi i za foldere Pictures i Documents.

To je moglo i pre Windows7 na veoma lak nacin
u windows 2000 je cak bila i opcija kad se desnim tasterom klikne na my documnet ili my picture i slicno :)
u xp-u i visti je isto moglo na razne nacine

Sad su samo ubacili tu opciju u windows a mogucnost da se na veoma lak nacin uradi je oduvek postojala.
 
Poslednja izmena:
Windows 7 x64 se instalira mnogo brze od Viste - sve je gotovo za samo 25min
(32-bitni se instalira jos brze)
Boot je takodje jako brz a izgleda da vise nema problema ni sa drljanjem hard diska
UAC je izgleda postavljen manje agresivno nego u Visti
Postoji i mnogo novih korisnih opcija u user interfejsu i internet explorer-u
 
Poslednja izmena:
Malo sale :)
windows_7.png


@gordan84: Blokira na samom pocetku, prodje onaj deo gde loduje pojavi se ovaj ekran i samo stane.
 
Malo sale :)
windows_7.png


@gordan84: Blokira na samom pocetku, prodje onaj deo gde loduje pojavi se ovaj ekran i samo stane.

Не капирам фору. Већ сам видео ово данас на послу и уопште ми није јасно шта ту треба да буде смешно.

Ево један добар са истог сајта:
ballmer_peak.png
 
@gordan84: Blokira na samom pocetku, prodje onaj deo gde loduje pojavi se ovaj ekran i samo stane.

Isto se i meni dešava (ako sam dobro shvatio da ti odmah blokira prilikom instalcije) ali započni instalaciju sa XP-a!

Pisao sam to u temi:
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=185561
Problem nastaje kada učitavam sa DVD-a instalaciju Viste. Standardno, teče učitavanje fajlova i kada treba da se pojavi meni za izbor jezika, tj. onaj prvi ekran za izbor kod instalacije, meni se ne dešava ništa.

U početku sam mislio da je nešto do instalacije Viste pa sam probao i druge diskove sa SP1-com ali ista stvar.

E ista stvar mi se dešava sa Windows 7-com, dođe do dijela za izbor (pretpostavljam jezika), plavi ekran i ništa se ne dešava.

Srećom, uvijek imam instaliran XP pa tako da instalaciju započinjem direktno učitavajući iz XP-a ali da nemam XP stvarno ne znam kako bih instalirao Vistu.

U čemu može biti problem?
 
Poslednja izmena:
Juce ga skinuo i instalirao. Samo Lan falio od drivera na lapu,sve ostale drivere prepoznao i instalirao. Dosta je brz. Svidja mi se ,)
Imam Service Pack 3 i Windows 7 i ako neko ima problema sa boot-ovanjem to se lako resava uz VistaBootPRO programom.


E sad zasto mi sistemsku particiju od SP3 vidi W7 kao CD Drive i kad se pokrene pise insert disc :smash:
Napravio sam posebnu particiju i tu sam instalirao W7
 
Poslednja izmena:
Instalirao Windows 7 Beta 1 build 7000 32bit, na masini ispod avatara, radi mnogo bolje nego Vista, prijatno sam iznenadjen. I jako mi se dopada sto nije ni blizu bloated kao Vista. Instalacija je ekstremno brza, svega 20 minuta od ubacivanja DVD-a do funkcionslnog desktopa. Jedino sam morao da nadjem drivere za zvucnu i LAN karticu (integrisane na ploci koja je dosta stara), ostalo je sve sam pravilno prepoznao. Jedino mi jos fali activation key, MS sajt se raspada od kad su pustili download ove bete, pa nikako da dodjem do jednog.
 
Spremio sam obe verzije na diskove, čekam memoriju da mi stigne u utorak (pošto se sad privremeno klackam na 1GB) pa ću probati x64 najverovatnije...
 
Instalirao sam x64 verziju build 7000. Imam katalist 8.12 koji je po instaliranju win7 prosao instalaciju. Posle sam probao beta drajvere koji nikako nisu hteli da rade. Odlucio sam da vratim 8.12 medjutim ni oni sada nece da rade.

Da li ima resenja za ovo ili da preinstaliram win7?


Inace od programa stvarno sve radi (kod mene CS4, objetdock, ultraiso, utorreent, emule, CS Source, nod x64, mobile phone explorer 1.6.6...). Sam win7 mi je nasao drajvere za mobilni k800, hp skener cime sam prijatno iznenadjen.

Utisak dosta lagodniji rad nego sa vistom. Brze se ucitava, drajvera ima, nema drljanja harda koje je mnoge iritiralo.
 
Instalirao sam x64 verziju build 7000. Imam katalist 8.12 koji je po instaliranju win7 prosao instalaciju. Posle sam probao beta drajvere koji nikako nisu hteli da rade. Odlucio sam da vratim 8.12 medjutim ni oni sada nece da rade.

Da li ima resenja za ovo ili da preinstaliram win7?
Probaj sa Driver Cleanerom da ocistis ostatke drajvera.
BTW Kladio bih se da bi ti i beta drajveri radili normalno da si njih prve instalirao, bar ja imam takvo iskustvo sa ATI drajverima, prvi drajveri nakon instalacije windowsa rade normalno a svaki sledeci udate je nocna mora.
 
Probaj sa Driver Cleanerom da ocistis ostatke drajvera.
BTW Kladio bih se da bi ti i beta drajveri radili normalno da si njih prve instalirao, bar ja imam takvo iskustvo sa ATI drajverima, prvi drajveri nakon instalacije windowsa rade normalno a svaki sledeci udate je nocna mora.

Probao sam i driver cleaner, ocisti sve, medjutim opet nece. Ako se neko ne javi sa nekim resenjem pasce reinstal windowsa7 i pokusaj instalacije beta drajvera :(
 
Jesi probao Roll Back Driver? :)
 
Jedno glupo pitanje, al' reko bolje da proverim...
Jel moze dualboot WinXP (32bit) i Win7(64bit)?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno