Šta je novo?
Visualisation iskljucen?

Da, iskljucen je. I jutros mi je podigao sistem sa basic temom, pa sam butovao xp sa drugog harda i pustio avast da odradi svoje, prijavio je da je pagefile.sys zarazen pa sam mu dozvolio da ga izbrise. Sada radi normalno aero, tj za sada..
 
Gde se u Win7 nalazi disk management ??
 
Pa tamo gde se i do sada nalazio (kao u XP-u) :p
 
Poslednja izmena:
Desni na my computer - manage?
 
Ej, žešća razlika: My Computer vs. Computer :p
 
Jel neko zna na koju foru da se sklone one strelice na shortcut-ovima u Win 7? U Visti i XP-u sam koristio neke tune up utilities-e jel ima nešto slično i za sedmicu? :D
 
Jel neko zna na koju foru da se sklone one strelice na shortcut-ovima u Win 7? U Visti i XP-u sam koristio neke tune up utilities-e jel ima nešto slično i za sedmicu? :D

TuneUp 2010 radi odlično na W7. :wave:
 
Hvala puno narode! :)
 
Copy/paste u new *.txt
-------------------------------------------------------------------
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons]
"29"=hex(2):25,00,73,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,72,00,6f,00,6f,00,74,00,\
25,00,5c,00,73,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,73,00,68,\
00,65,00,6c,00,6c,00,33,00,32,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,2c,00,35,00,30,00,\
00,00

---------------------------------------------------------------------------
i rename u *.reg
enter.
 
e ljudi jel zna neko zasto mi windows gubi focus desava se da mise minimiziraju prozori svakih 5sec

i recimo kad kliknem desni klik taj meni se zatvori sam od sebe
 
Gde se u Win 7 nalazi Windows Mail koji je postojao u Visti? Jel može nekako da se podesi classic start meni (ne ovaj široki)?
 
^^ mislim da je na forumu vec bilo reci o tome. cini mi se da ako onemogucis avnotify.exe, neces dobijati reklame, ali isto tako neces dobijati ni obavestenja o detekciji virusa, tako da je diskutabilno da li to treba iskljucivati...

^ ne postoji windows mail, mozes da skines windows live essentials koji u sebi sadrzi windows live mail kao zamenu za windows mail iz viste.

adresa je http://download.live.com/?sku=messenger
klikni na download, pa na cancel, pa na 'try again' i tako ces da skines ceo paket od oko 140 mega.
 
Pa Windows Live Mail sam dobio uz Messanger-a kad sam skinuo, al ne znam jel u njemu moze da radi gmail nalog recimo...
 
kako da saznam sta je prouzrokovalo ovaj BSOD??

pre mi se desavao dok igram DiRT 2, pa sam mislio da se graficka pregreva (iako je temperatura posle restarta bila ispod 50 stepeni), ali sad je izbaciio bsod iz cista mira dok mi je radio ad-aware
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    52.7 KB · Pregleda: 76
kako da sredim da mi se ne pojavljuje ovo i jedino kao all as administrator mogu da obrise,Ne pojavlju se cesto,ali se pojavljuje.
 

Prilozi

  • slika.png
    slika.png
    44.3 KB · Pregleda: 79
Imam problem sa Total Commanderom u Win7 - uvek kad u TC kliknem tesnim klikom na neki file se TC mi zapuca i moram da ga ubijem iz TM. Probao sam 7.03 i 7.6 verziju na obe zapucava... Jel ima neko slichan problem ??
 
Verovatno u 7.6, posto je poslednja zvanicna 7.5a, koliko ja znam (i kako njihov sajt kaze)...
Meni na doticnoj radi ok.
 
Jel može nekako da se podesi classic start meni (ne ovaj široki)?
Ne može, mada postoje third party programčići koji ga emuliraju.
Šta će ti uopšte? To je bilo zastarelo još u vreme XP-a.
Razumem ja navike, često sam i ja njihov rob, ali ne vidim ni jednu prednost tog "classic" start menija.
 
Gde se u Win 7 nalazi Windows Mail koji je postojao u Visti? Jel može nekako da se podesi classic start meni (ne ovaj široki)?

ako malo izguglas, mozes da iskopiras ceo folder WinMail iz Viste na 7micu i uz dodeljivanja nekih prava - radice ti
 
Verovatno u 7.6, posto je poslednja zvanicna 7.5a, koliko ja znam (i kako njihov sajt kaze)...
Meni na doticnoj radi ok.

Da, da 7.5 na tu sam mislio... Sad kad bolje razmislim mozda i nije do TC nego do ObjectDocka poshto zna da zapuca i kad na njemu kliknem desnim klikom ali razlika je da tad zapuca ceo sistem i samo hard restart....
 
Probao sam sa "stavim" sedmicu i sve je proteklo u najboljem redu.
Instalacija, drajveri, potrebni programi, podesavanja...vise puta restart i sve radi OK ( rekolo bi se )
E onda sam, zadovoljansve to pogasio i otisao da spavam. Nemam bas obicaj da gasim ruter ali sam ga to vece izgasio.
Ujutru nisam imao mrezu i svi moji pokusaji da se konektujem i osposobim modem pali su u vodu.
Resim da instaliram sve iz pocetka: i opet sve OK do gasenja modema. Posle gasenja ( iskljucenja sa strujnog napajanja ) nema sanse da se pokrene. Mreza je opet nedostupna. Mora da je nesto sitno, negde neki klik koji ja ne mogu da provalim.
Vratio sam XP, posto redovno imam backup i sada ovo pisem. U cemu moze biti problem.
Radi se o Ruteru telekoma HUAWEI.
 
да ли се још неком дешава да му svchost дрља по харду? ужасно ме нервира :mad:
 
Probao sam sa "stavim" sedmicu i sve je proteklo u najboljem redu.
Instalacija, drajveri, potrebni programi, podesavanja...vise puta restart i sve radi OK ( rekolo bi se )
E onda sam, zadovoljansve to pogasio i otisao da spavam. Nemam bas obicaj da gasim ruter ali sam ga to vece izgasio.
Ujutru nisam imao mrezu i svi moji pokusaji da se konektujem i osposobim modem pali su u vodu.
Resim da instaliram sve iz pocetka: i opet sve OK do gasenja modema. Posle gasenja ( iskljucenja sa strujnog napajanja ) nema sanse da se pokrene. Mreza je opet nedostupna. Mora da je nesto sitno, negde neki klik koji ja ne mogu da provalim.
Vratio sam XP, posto redovno imam backup i sada ovo pisem. U cemu moze biti problem.
Radi se o Ruteru telekoma HUAWEI.

Da li si koristio Photoshop CS3 na windows 7 tada? ako jesi pogledaj ovo
 
Evo opet mi se pojavio memory leak iliti kako da ga vec nazovem bem li ga.
Trenutno mi je na 70% physical memory used i oseti kako radi sporije u Winu.
Evo screen sta trenutno radi, uopste mi nije jasno zasto se ovo desava???:mad:
Dodje mi da instaliram 32bitnu 7-cu u pm vise sa ovim ******m:wall:
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    169.3 KB · Pregleda: 74
Nazad
Vrh Dno