Šta je novo?
Verovatno je bilo ovo pitanje vec...

Koji antivirus(suite) da koristim za Win7 ULTIMATE x64 built 7600 RTM
 
E ovako, kako da u svojim foloderima, pod Windows 7, podesim raspored fajlova i drugih foldera onako kako meni odgovara, a ne samo da mi automatski sortira (Sort by -> Name, Date modified, Type, Size...) znači hoću svoj raspored, da ja ispremešćem fajlove i foldere po nekom rasporedu koji nema neki poseban uslov... to sam u ranijim win sistemima mogao uraditi....
 
e ljudi jel zna neko u cemu je fora,

desava mi se da kliknem desni klik na desktop i otvori se padajuci meni ali nestane nakon nekoliko sekundi
takodje kad kliknem start ista prica otvori se i onda nestane


kad kucam cini mi se kao da se focus prebaci na drugo mesto i onda ne mogu da kucam ???
 
Dal neko zna u čemu je problem - ne mogu sa Win7 da se nakačim preko VPNa i RDPa na WinXp, situacija je sledeća:

WinXP na koji treba da se nakačim preko rdpa je u domenu. Sa drugog XP-a prvo uspostavim VPN konekciju, a zatim se bez problema preko RPD-a nakačim na prvi XP. Ukoliko to isto probam sa Win 7, kod uspostavljanja rdp konekcije mi dijalog na kojem piše "configuring remote session" stoji jedno pet minuta bezuspešno pokušavajući da se nakači na rdp. Nakon toga prijavi grešku. Da zlo bude veće do pre neki dan nisam imao problema sa ovime. Probao sam da deinstaliram nvidia drivere koje sam poslednje instalirao, ali problem je ostao. Takođe sam sve živo isčačkao po rdp podešavanjima isto bez uspeha.

Da li neko zna kako ovo da rešim?
 
да ли некако могу да видим који процес тренутно дрља по харду? нешто ми се чита и чита, а сви процеси су ок, вируса нема (тако каже авира), и изузетно ме нервира то читање у празно.
 
да ли некако могу да видим који процес тренутно дрља по харду?
Otvoris Task Manager i na Performance tabu klikni na Resource Monitor, u njemu izaberi tab Disk i videces koji proces radi i sta radi na disku.
 
ili skini Process Explorer i imas gore desno grafikon - koji proces, kada, koliko Read, koliko Write..
odusevljava me sta Mark Russinovich pravi od tih alata i koje velicine :D
 
Imam ogroman problem, i vidim da je problem zastupljen kod dosta ljudi.
Internet konekcija mi se prekine posle x vremena, restartom rutera dobijam BSOD, i log pri sledećem startovanju win-a je

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1033

Additional information about the problem:
BCCode: d1
BCP1: 00000000
BCP2: 00000002
BCP3: 00000008
BCP4: 00000000
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\120609-23368-01.dmp
C:\Windows\Temp\WER-33524-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

okačio sam prvi fajl koji opisuje problem, drugi ne postoji. Ne znam da li će koristiti, možda neko zna šta i kako

http://www.speedyshare.com/files/19663778/120609-23368-01.dmp
 
Da li se nekom desava problem da npr. u nekom folderu sa dosta fajlova kada je ukljucen list view i na primer vide se tri kolone fajlova kada se klikne na neki od fajlova u krajnjoj desnoj koloni automatski se horizontalno skroluje sadrzaj foldera na desno, tako da je selektovana kolona fajlova u sredini ili krajnje levo. Samo po sebi to i nije problem ali ako hocu da uradim dvoklik na neki fajl u krajnjoj desnoj koloni nece da moze. Prvi klik mi pomeri kolone i onda ponovo moram da u uradim dvoklik da bi otvorio fajl/folder.

Je li to default ponasanje u Win 7 (posto u Visti sigurno nije tako)?
 
Da li se nekom desava problem da npr. u nekom folderu sa dosta fajlova kada je ukljucen list view i na primer vide se tri kolone fajlova kada se klikne na neki od fajlova u krajnjoj desnoj koloni automatski se horizontalno skroluje sadrzaj foldera na desno, tako da je selektovana kolona fajlova u sredini ili krajnje levo. Samo po sebi to i nije problem ali ako hocu da uradim dvoklik na neki fajl u krajnjoj desnoj koloni nece da moze. Prvi klik mi pomeri kolone i onda ponovo moram da u uradim dvoklik da bi otvorio fajl/folder.

Je li to default ponasanje u Win 7 (posto u Visti sigurno nije tako)?

I meni se to dešava. Kontam da je do 7-ice.
 
Meni su gremlini posetili komp. Sedmica jednostavno sama od sebe posle nekih minut, dva posle startovanja pobrljavi, postane neupotrebljiva. Programi koji su startovani rade, recimo Opera sljaka, muzika ide u AIMP-u ali nista vise ne moze da se pokrene, pozove neki prozor iz taska itd. I kada odem na logoff na momenat se pojave svi prozori koje sam zvao. Kada se opet ulogujem opet sve radi nekih minut, dva i tako u krug. U safe modu radi normalno i ne zabada, drugi problem je sto sada vise nece da mi se pojavljuje onaj meni gde biram safe mode :D....i tako :p
 
Ljudi, smeta li nekom ovaj novi font rendering u Win7 u odnosu na XP ili sam ja izuzetak?
Fontovi i text generalno su mi izgledali mnogo bolje na XPu.
Pokusao sam sve da ali nikako da mi uspe - adjust clear type i slicno.
Fontovi su nekako mutni i neki imaju poneki piksel u boji oko sebe.
Trazio sam na netu ali nista ne funkcionise.
 
Meni bas obrnuto...
Ogavno mi slova u XP-u izgledala, sad su kul.
 
Ljudi, smeta li nekom ovaj novi font rendering u Win7 u odnosu na XP ili sam ja izuzetak?
Fontovi i text generalno su mi izgledali mnogo bolje na XPu.
Pokusao sam sve da ali nikako da mi uspe - adjust clear type i slicno.
Fontovi su nekako mutni i neki imaju poneki piksel u boji oko sebe.
Trazio sam na netu ali nista ne funkcionise.

Ja sam se bogami namucio ali posto u pocetku nije islo lako nisam pamtio sta sam radio ali su fontovi sada ostri tj. lepo izgledaju nemaju te efekte kao crni su a nadje se po neki pixel u boji.
Probaj da guglas
uglavnom se u registriju na par mesta
preimenuje segoe ui = tahoma ili tvoj izbor.
Za sada je sve crno i nema blura.

Da i na dva mesta u winu treba islkljuciti taj font rendering.
 
Poslednja izmena:
"evo uputstvo ko voli normalan font"

Bellow is the summer of how to completely disable ClearType and font smoothing in Windows 7.

1. Disable ClearType by opening “Control Panel->Fonts->Adjust ClearType text” and unchecking “Turn on ClearType”.

Alternatively you can change the value of the following registry key from 2 to 1:

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"FontSmoothingType"=dword:00000001

2. Disable font smoothing by unchecking "Smooth edges of screen fonts" in “Control Panel->System->Advanced system settings -> Performance Settings->Visual Effects.

Alternatively you can change the value of the following registry key from 2 to 1:

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"FontSmoothing"="1"

3. Change window elements fonts. To do this, open “Control Panel->Personalize->Window Color->Advanced appearance settings” and change all fonts from Segoe UI 9 to any other font (Windows XP uses Tahoma 8 for all elements by default).

These settings are stored in the following registry path:

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics]

4. Now you need to make the system believe that it has no Segoe UI fonts and that it must replace it with for example Таhoma. Please note that there is no need to delete any fonts!!!
Run regedit.exe and make the following changes in the registry:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Fonts]
"Segoe UI (TrueType)"=""
"Segoe UI Bold (TrueType)"=""
"Segoe UI Italic (TrueType)"=""
"Segoe UI Bold Italic (TrueType)"=""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes]
"Segoe UI"="Tahoma"

If you would like to revert it back here are the defaults:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Fonts]
"Segoe UI (TrueType)"="segoeui.ttf"
"Segoe UI Bold (TrueType)"="segoeuib.ttf"
"Segoe UI Italic (TrueType)"="segoeuii.ttf"
"Segoe UI Bold Italic (TrueType)"="segoeuiz.ttf"
"Segoe UI Semibold (TrueType)"="seguisb.ttf"
"Segoe UI Light (TrueType)"="segoeuil.ttf"
"Segoe UI Symbol (TrueType)"="seguisym.ttf"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes]
"Segoe UI"=-

5. Restart the computer.

Congrats! We are done! Now absolutely in the whole system the user defined fonts are used without any ClearType or smoothing.

In case somebody would like to disable ClearType in the whole system, but enable it in Office 2007 (Office 2007 in Windows XP uses ClearType always, regardless of system settings), then you need to complete all the above steps, except the first one.

It seems to be OK now, we disabled ClearType and font smoothing, changed system fonts, but there is one imperfection.
By default the system users Segoe UI 9. We changed the font to Tahoma, but the system font size remained the same.

Question remains: How to change the system font size to 8?

Na slici w7 - xp explorer fonts posle zamene
 

Prilozi

  • XPW7colors.png
    XPW7colors.png
    227.2 KB · Pregleda: 143
Poslednja izmena:
Hm...Interesantno. Probam čim dođem kući. :type:
 
"evo uputstvo ko voli normalan font"

Puno hvala na trudu Joe ali meni je problem uglavnom tekst na internetu i taj blur i pikseli u boji oko slova.
Na XPu apsolutno nisam nista podesavao i tekst je bio ostar i prijatan za gledanje po defaultu.
Koristio sam isti monitor kao i sad.
Problem nije veliki ali mi smeta.
Pokusavao sam da izgasim cleartype ali tad je tekst preostar i "nazubljen".
Ne znam sta su cackali u Microsoftu i pokvarili ali ima masa ljudi na netu koja se zali.
Postoji li neki nacin da se aktivira font rendering kao u XPu?
 
Narode šta koristite umesto starog dobrog alcohol-a 120%...?Nikako ne mogu da ga pokrenem na sedmici....
 
Ja koristim alcohol 52%. On ti je free a ima sve funkcije koje su neophodne.
 
Hvala!!!
 
Win7 x64 mi iz cista mira prebacuje sa aero na basic temu, i posle nekog vremena se vrati na aero pa opet u krug :wall::wall:
Jel se desava ovo jos nekome??
 
Hoce to, ako, na primer, gledas film, a rendering je namesten na ...... Overlay (onaj prvi, default, valjda), ili ako bilo koja aplikacija koristi to, ubice aero, i vratice ga kad ubijes aplikaciju.
Kaze ti on to sve lepo, samo treba neko da procita...
 
Samo sto se ovo desilo kada je bio ukljucen winamp, jedino ako Blokovski nije nesto ubacio u mp3 :d
 
Ljudi nisam znao kako da rešim ovaj problem sa Win 7-icom i ako bi mi pomogli mnogo bi mi značilo!!! Problem je sledeći - kada se instalira Win 7 na laptopu (ASUS K50IN je u pitanju) i obavi aktivacija, svaki program koji pokušam da instaliram, a koji zahteva serijski broj, aktivaciju ili sl. odbija da se pokrene (Acrobat, Photoshop...) ... Office recimo radi, ali mi nikako ne ide u glavu zašto se to dešava kada na desktop mašini ista verzija radi ok!
 
Ne mogu da verujem! Našao sam - samo desnim klikom miša na ikonicu pre pokretanja programa i odabere se stavka "run as administrator" :p Koja glupost, izivnjavam se, možda nekome ovo bude od koristi...
 
Zašto MS Sans Serif font ne podržava ćirilicu?
Koristim ga u Total Commanderu (zamenio sam užasni defaultni MS Serif) i imam nekoliko desetina fajlova sa ćirililnim imenima, ali pošto font ne prikazuje ćirilicu, dobijam bar kodove. Na XP nije bilo tako, naprotiv.
 
Nazad
Vrh Dno