Šta je novo?
Problem je nestao nakon restarta masine. Sada je sve kako treba.
Hvala za odgovore.

Dobro je, znaci reseno je. Hteo sam bas da ti kazem da resetujes masinu ili samo da ubijes explorer.exe, pa da pokrenes ponovo, ali sam kontao da si to sigurno vec uradio :)
 
Koji AV da stavim umesto ESET NOD32 koji mi pravi probleme ?? Koristim 64bitni OS.
Neznam dal' se ovo josh nekome deshava ali ako mi je ukljuchen NOD32 kad premeshtam neki file treba mu 3-4 sekunde nek pochne da ga premeshta, isto tako i kad radim delete a ako kliknem desnim klikom na neki file u TC uvek mi zapuca TC a u Task Manageru se vidi da kad radim ove akcije CPU usage procesa ekrn.exe zakuca na 50%...
 
koliko vidim skoro svi su na Kasperskom
 
Avira Free. Kaspersky će isto da ti guši sistem, čak i više nego nod.
 
Avira ce da radi jedno mesc dana i onda ces da imas nekog trojanca ili slicno u sistemu, tada se svi obrate starom dobrom Kasperskom ;)

Neznam jel sam pre imako KIS ili KAV ali uzasno me je nerviralo to shto me je za svaku aplikaciju pitalo dali dozvoljavam da se pokrene i da pristupi netu ili neshto tako slichno pa sam ga u momentu unistalirao... Ako neko moze da me potseti jel to KIS ili KAV pa da instaliram onaj drugi shto tad nisam.
Inache sistem mi upaljen vec 13dana i 2 sata i to bez AV-a i radi normalno shto znachi da nisam pokupio nijedan virus.
 
I ja glasam za Aviru, odlicno me je sluzila i na XP-u, a odlicno me sluzi i sada na Windows-u 7 x64.
Nije ono sto se placa uvek bolja solucija, jednostavno i Kaspersky i Avira imaju svojih mana i prednosti, kao sto ih ima svaki antivirus. Mozda je najbolje da se proba i jedno i drugo, pa sta kome odgovara. Koga mrzi da proba oba, neka uzme Aviru! ;)
 
Ne znam odakle vam to da KIS2010 gusi komp?!? Osim ove situacije koju sam opisao sve radi kao sat vec evo oko 2 godine sa KIS-om prvo 9-kom pa onda i 10-kom.
Sada sam updejtovao na 736 i videcemo da li ce se opet pojaviti ovaj bag iskoriscenosti od 97%.
 
To možda ako si n00b korisnik, ja Aviru koristim već nekoliko godina bez ikakvih problema.

ahahaha pa sta ima kod AV da znas osim da upalis i ne mislis :d

Ono o cemu moras da vodis racuna JESTE STA RADIS NA NETU, KOJE FILOVE KORISTIS, SKIDAS i slicno .. a to ISTO NEMA VEZE KOJI AV KORISTIS :)

Hajde molim te objasni i prosvetli nas na koji ti PROFI nacin koristis AVIRU :d

Mislim da je jedna od vecih zabluda da AV ne treba da koristi resurse, pa kako da nas zastiti ako u realnom vremenu ne drlja po compu i pregleda ono sto mi radimo ? Sto implikativno mora da koristi resurse ??
Pogledas sadasnji net gde imas vec redovnih 4 mb - 16 mb i sad skidas torrent, surfujes, skidas news, pustas muziku i AV treba sve to da pregleda i da ni u jednom momentu ne osetis njegovo drljanje je po meni malo nerazumno ...
 
Poslednja izmena:
Da ali kakve veze ima onda da li je avira ili eset ili kav ako vodis racuna ?? Plus nisam skocio sebi u usta nego TVRDIM da je KAV kudikamo bolji AV softver od Avire :)
 
E ovako, i ja imam problem sa 7-icom i interenetom, juče sam dobio priključak za adsl, i operateri su sve smontirali , (priključak je sa modema na mrežnu kartu) otišli i ja zvrljo po interenetu, update-ovo windows, ugasim računar i sve super. Kad sam upalio računar nema intereneta (sledeća slika)



Da bih mogao na internet moram kliknuti gore lijevo na promjene postavke adaptera i oda desni klik na njega pa ga onemogućiti i onda opet omogućiti (sledeće dvije slike)





i onda je sve uredu (sledeća slika)



A ovo je slučaj kad ugasim računar ali ostavim modem pod naponom, takođe ni tada nemam interneta iako pokazuje kao da ima (sledeća slika)



Znači poslije svakog paljenja računara moram valjda "resetovati adapter" da bih mogao na internet...
Usput da napomenem da na Linuxu nemam nikakvih problema sve radi svršeno...

Nakon što nisam uspio riješiti gore opisani problem vratio sam se ponovo na vistu, da bih danas ponovo probao ali ovaj put sa zvaničnom verzijom 7-ice (prvi put je bila RC) misleći da sad nebi trebalo biti problema ali isti problem se ponovo javio...to me je još više zbunilo i čitav dan sam proveo u eksperimentisanju... i na kraju sam otkrio problem... problem se javlja nakon instalacije photoshopa CS3... prvi put to nisam skontao... ali sam danas nakon svakog instaliranog programa vršio restart i evo otkrio krivca... CS2 ne pravi problem, sve savršeno radi te sad njega koristim... vjerovatno ovaj CS3 koji ja imam nije baš uredan pa ću još iz znatiželje isprobati i neke druge... ali eto, nikad ne bih posumnjao na ovog krivca... ovo pišem u slučaju da još neko ima isti ili sličan problem...
 
Da ali kakve veze ima onda da li je avira ili eset ili kav ako vodis racuna ?? Plus nisam skocio sebi u usta nego TVRDIM da je KAV kudikamo bolji AV softver od Avire :)

Na osnovu čega TVRDIŠ?

Ja znam da imam nekoliko godina imam Aviru i da nijednog trojanca/virus/štagod nije propustio i sistem mi ne koči ni malo. Dok sa KAVom (dok sam ga testirao) sistem mi je radio mnogo sporije nego sa Avirom, raspakivanje arhiva, itd.
 
Poslednja izmena:
Ja sa nodom isto tako dobre 2-3 godine nisam zakacio nista, sa pandom dobrih godinu dana nisam kacio nista, itd...
Isto tako je ortak sa avastom zakacio virus, matori je sa avirom zakacio virus, ortak sa kasperskim zakacio 9 komada(!? ovo mi i dalje nije jasno bas, ali dobro).
Nije sve ni u antivirusu, ima dosta toga u korisniku.
 
Ma SVE je u korisniku. Ja sam za poslednjih 10 godina samo jednom imao virus u računaru i to kada sam pod hitno morao da kreknem neki program pa sam nesmotreno pojurio na neproverenim mestima lekove i startovao zlotvora.
Provalio sam ga u roku od 5 minuta jer me je firewall upozorio da pokušava da ode na net i zatukao ga u sledećih 5.
U međuvremenu sam više puta našao na USB fleševima koje su mi drugari donosili neke viruse i čistio im te fleševe, ali pošto mi je isključen autorun oduvek nikada se ništa nije proširilo kod mene.

U poslednjih par godina sam koristio AVG i Comodo Firewall, a sada sam prešao potpuno na Comodo Internet Security. Besplatno, sigurno i ne davi mašinu nikada.
 
Na osnovu čega TVRDIŠ?

Ja znam da imam nekoliko godina imam Aviru i da nijednog trojanca/virus/štagod nije propustio i sistem mi ne koči ni malo. Dok sa KAVom (dok sam ga testirao) sistem mi je radio mnogo sporije nego sa Avirom, raspakivanje arhiva, itd.

Normalno je da ti sporije radi ako AV ista radi, zapitaj se sto ti ne koci ako ti avira proverava arhive ? Ako to radi kako valja onda mora i da drlja.

Sam si rekao da vodis racuna sta radis na netu cime si umnogome smanjio mogucnost zaraze, kazem da je u tvom slucaju svejedno koji av koristis, probaj malo u zabranjena podrucja ili trazi od nekog na CD-u ii flashu par virusa pa testiraj.

Ja sam se uvek vracao KAV-u ali je kod njega problem " dobra patentna zastita " koju je tesko zaobici i to je ono sto odbija vecinu korisnika.

Svi bi mi neki AV koji nam ne zadaje glavobolje ali je to apsurd, kako da te stiti a da ti ne osetis nista ??

p.s. lepo rece dandy

Ma SVE je u korisniku.
 
Poslednja izmena:
ljudi zasto mi zakucava komp kada surfujem... i to samo na netu, a to se desava od kada sam instalirao Win7
 
A kako surfuješ dok nisi na netu? Surfuješ na netu dok surfuješ na talasima, Xzibit Pimp my ride style?

Ako daš malo više informacija o okolnosima, npr. kako se kačiš na net, koji programi rade u pozadini, koji browser, itd. možda možemo da ti pomognemo.
 
desava se samo dok sam na netu...npr facebook... :) dok u nekim drugim uslovima rada sve radi odlicno...(office, winamp...)
povezujem se preko wlana. evo sad sam na XP-u i sve radi super.
od pretrazivaca sam koristio IE, operu, mozilu i google chrom ali svuda se isto desava

evo i komponente PC-a:
MB: Gigabyte GA-MA770-DS3
CPU: Dual Core AMD Athlon 64X2
GPU: GeForce 9600 GT
WL: Relink Turbo Lan Card RT2561
i 8GB DDR2 (4x2)

ajde ako iko zna sta da radim neka pomaze...
hvala
 
desava se samo dok sam na netu...npr facebook... :) dok u nekim drugim uslovima rada sve radi odlicno...(office, winamp...)
povezujem se preko wlana. evo sad sam na XP-u i sve radi super.
od pretrazivaca sam koristio IE, operu, mozilu i google chrom ali svuda se isto desava

evo i komponente PC-a:
MB: Gigabyte GA-MA770-DS3
CPU: Dual Core AMD Athlon 64X2
GPU: GeForce 9600 GT
WL: Relink Turbo Lan Card RT2561
i 8GB DDR2 (4x2)

ajde ako iko zna sta da radim neka pomaze...
hvala

Moguce da je do Flash-a. Facebook koristi Flash, mada mi nije jasno zasto. Trazi da se instalira ako nemas.
 
evo sinoc je bio i 5 instal Win 7 i to samo zato sto sam iskopao neke nove drajvere... za sada sve sljaka odlicno. valjda ce tako i ostati!
 
znam da je vec bilo reci, ali oslepeh trazeci i ne nadjoh...... pod win7, drugi hard disk mi malo malo pa baca u stanje hibernacije, pa cekam odredjeno vreme kad pokrenem nesto sa njega da pocne...... gde to iskljuciti?
sorry sto ponovo postavljam ovo pitanje, ali... :)
hvala za odgovor!
 
Power Options > Change Plan Settings > Change advanced power settings > Hard Disk
 
KIS radi dobro na Windowsu 7-
Meni ne koci sistem, ALI me nervira njegov Firewall- pusta sve napolje sto misli da je sigurno, sto ne volim!
Hocu da ja odlucujem (kao kod Eseta, ZA) sta ide unutra, a sta van.

Mada imam problem sa ATA Hard diskom (160Gb)
Gasi se svakih 5-10 minuta, a u Power Options-u je namesten da ne gasi nikad diskove.
Na XP-u se to ne desava, tj.radi normalno- ne gasi se
 
Poslednja izmena:
XP ни не подржава ту опцију, мислим да је то уведено тек код висте.
можда ти је селектован неки други power plan.
 
Nazad
Vrh Dno