Šta je novo?
Mislim da moraš da izbrišeš KIS, a ne samo da ga isključiš, čini mi se da je bilo o tome na forumu, nisam siguran.
 
Mislim da moraš da izbrišeš KIS, a ne samo da ga isključiš, čini mi se da je bilo o tome na forumu, nisam siguran.

Kako mislis da izbrisem? Sve radi lepo ne gusi racunar dok radim na njemu ali posle jeno recimo 3,4,5 sati rada dodje bez problema i do 2,3 ili 4 gb ako igram neku od igara sto ne bi trebalo da se desava. OVaj KIS10 mi je najbolji do sada antivirus sto sam ikada koristio a probao sam Eset,Mcafee,Aviru, AVG, Symantec corporate i tako dalje. Sve blokira sto treba i moze lepo da se tweakuje.
Jesi siguran da je do njega? Ili to Win7 radi sam posle nekog vremena to jest to tako mora biti?
 
koja verzija KISa je u pitanju? aktuelna je 9.0.0.736 (a)
 
Opet ostadoh bez memorije WTF???:mad::mad::mad:
Win7 x64bit->Ostavih komp sa jednim otvorenim prozorom, WMP i jedna stranica FF i ode 4gb kao da ih i nemam. Dodjem kuci posle 3 sata komp je toliko trom i stoji memorija na 97% iskoriscenja i ne pada?!?!?!?!
Zatvorih KIS2010, Yahoo widgets i ostala sra.. ali memorija ostaje ista?!?!
O cemu se radi ovde koji moj?
BTW od proslog puta kad mi je u Company of Heroes posle nekog vremena dao error da nemam memorije dovoljno, iskljucio sam Superfetch i pagefile stavio na 3gb.
Ovo je stvarno frustrirajuce. Nije mi zao memorije nego mi komp usporio gore nego na XP-u i ne razumem zasto.

Edit->Palo je iskoriscenje posle pola sata na 800mb?!?!?
To je zato što si igro rukom protiv Irske.

Ozbiljnost na stranu, imam istu postavku kao ti (Win 7 x64, 4 GB RAM, KIS 2010), kad znam da će biti zahtevnih operacija, samo ugasim KIS, ne treba da ga deinstaliram, kako se ovde predlaže. Pomoglo je i trajno gašenje Sidebara koj je jeo priličnu količinu memorije (?). Pagefile je ugašen totalno. Zauzeće memorije je max oko 2 GB, a pokrenuto je često baš doooooosta programa i servisa. Niam ugasio računar od poslednjeg windows update, pre čini mi se 5 dana.
 
Obrisi autorun.inf sa root-a problematicnih particija.
Sad sam ukljucio da prikazuje hidden files, i vidim da se pojavio taj autorun na svim particijama. Nece da se obrise, pa sam upravo instalirao Unlocker pa da probam da otklonim.

Zasto se ovo desilo i treba li da se zabrinem?
 
a da iskeniras racunar na viruse?
 
Primetio sam da mi je komp blokiran kada nesto brisem sa hardova na ovoj 7ci.
Da li je i kod vas takav slucaj. U nekim trenucima mi se skroz zablokira, dok u nekim trenucima ne mogu nista da radim vezano za start meni i taskbar, a alt+tab radi.
Ako je ovo do OS-a onda je to uzas.
Kopiranje i ostale stvari su skroz OK.
 
Kod mene radi kopiranje najnormalnije tj moze se komotno raditi dok u pozadini radi transfer.Mozda ti neki od hdd-ova pravi problem?
Da ponovim pitanje,kako se ovaj sisem ponasa sa HD rezolucijom?
 
Ma imam tri hdd-ova (jedan hdd je usb) plus brisanje sa usb memorija. Ne moze da bude problem sa svim tim.
 
a da iskeniras racunar na viruse?

Sinoc sveze instalirana sedmica, sve u tip-top stanju.
Nema sanse da ima virusa, ali ti autorunovi mozda imaju veze sa instalacijom programa USB Disk Security ...
Mada i ranije sam ga koristio na sedmici nije se ovo desavalo.




edit: i nikako ne mogu da obrisem te fajlove, jer unlocker nece da mi se integrise u explorer context menu (desni klik)...


edit2: sad sam naisao na OVAJ post. Upravo je to moj problem, a ispada da ti folderi i treba tu da budu. Napominjem da mi je ranije taj program radio i bez tih foldera.
 
Poslednja izmena:
Sinoc sveze instalirana sedmica, sve u tip-top stanju.
Nema sanse da ima virusa, ali ti autorunovi mozda imaju veze sa instalacijom programa USB Disk Security ...
Mada i ranije sam ga koristio na sedmici nije se ovo desavalo.




edit: i nikako ne mogu da obrisem te fajlove, jer unlocker nece da mi se integrise u explorer context menu (desni klik)...


edit2: sad sam naisao na OVAJ post. Upravo je to moj problem, a ispada da ti folderi i treba tu da budu. Napominjem da mi je ranije taj program radio i bez tih foldera.

Desni klik, Properties->Security, pa podesi permissions da bi mogao da obrises.
 
Definitivno nesto oko permissionsa ne valja...
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    86.1 KB · Pregleda: 63
Upravo probao, ali i dalje mi ne dozvoljava da obrisem foldere... :(

Ne mogu da verujem! Cak sam i uninstalirao taj USB Disk Security, ali i dalje je nemoguce obrisati (a sto je najcudnije koristim taj program bas dugo, na razlicitim sistemima, i nikad se nista slicno nije desavalo...).


edit: jel moguce da mi to ostane na D i E particijama, ako reinstaliram Win? Mislim, znam da ce ostati folderi, ali da li je moguce da ni tad necu moci da ih obrisem?
 
Poslednja izmena:
Preuzmi ownership, pa onda preuzmi permission-e, mora da ti dozvoli da ih obrišeš ako ih ni jedan program ne drži otvorene. Nemam sada vremena da pišem kako, izguglaj.
 
Moras promeniti dozvole i na svim podfolderima.
 

Prilozi

  • per.png
    per.png
    61.6 KB · Pregleda: 53
Uradio sam sve to, ali ne vredi.
Sad sam shvatio da izgleda nije taj autorun folder problem, nego ovaj sto je u njemu.
Komp ga tretira kao da ne postoji, i naravno, ne mogu da pristupim security tabu.
 

Prilozi

  • 234.jpg
    234.jpg
    31.9 KB · Pregleda: 47
Probaj iz command prompt-a da obrises taj podfolder. Start, run, cmd, rd <ime dir>
 
Command Prompt nije urodio plodom, ali je zato reinstalacija programa, enable-ovanje autoruna, pa deinstalacija programa resila problem (delimicno).

Folderi su nestali.

Ali nazivi drajvova i dalje nisu prikazani.
 
koja verzija KISa je u pitanju? aktuelna je 9.0.0.736 (a)

Verzija je 9.0.0.463! Da li da skinem najnoviju jel menja to nesto?
Razbojnice->Ne gasim ni ja komp nikada mozda ponekad restart ali skoro nikad shutdown.Kao ti ne predje 2gb iskoriscenja nije mi jasno?
Ja ostavim par programa i FF i on dodje do 3gb bez problema?!?!
 
Ne koristim FF, sem kad moram, tu ne mogu da ti pomognem. KIS je 9.0.0.736 (a), kažu da je preporučljivo njega koristiti na sedmici. Jednom je pri skeniranju exe fajla od 2,5 GB od strane KIS zauzeće memorije došlo do 97%, ali se računar nije bunio. Kad je završio, vratilo se na 46%.
 
Verzija je 9.0.0.463! Da li da skinem najnoviju jel menja to nesto?
Razbojnice->Ne gasim ni ja komp nikada mozda ponekad restart ali skoro nikad shutdown.Kao ti ne predje 2gb iskoriscenja nije mi jasno?
Ja ostavim par programa i FF i on dodje do 3gb bez problema?!?!
Pisao ja skoro o problemu sa ESET-om i zauzecu memorije posle par dana, isto prebaci 3GB. Stavio MSE umesto ESET-a i tu je okolo 40% stalno, tako da moguce da i ta verzija KIS-a ima memory leak.
 
Poslednja izmena:
Ne koristim FF, sem kad moram, tu ne mogu da ti pomognem. KIS je 9.0.0.736 (a), kažu da je preporučljivo njega koristiti na sedmici. Jednom je pri skeniranju exe fajla od 2,5 GB od strane KIS zauzeće memorije došlo do 97%, ali se računar nije bunio. Kad je završio, vratilo se na 46%.

Ok skidam onda tu verziju. Nije problem to kad skenira to i razumem ali u idle stanju to radi zbog toga mi nije bilo jasno.
 
Command Prompt nije urodio plodom, ali je zato reinstalacija programa, enable-ovanje autoruna, pa deinstalacija programa resila problem (delimicno).

Folderi su nestali.

Ali nazivi drajvova i dalje nisu prikazani.

Cudno... Proveri sta je sa "shell hardware detection" servisom. Da li je pokrenut? Navodno, takvo ponasanje (da se imena ne prikazuju) moze biti prouzrokovano i iskljucivanjem ovog servisa.
 
Cudno... Proveri sta je sa "shell hardware detection" servisom. Da li je pokrenut? Navodno, takvo ponasanje (da se imena ne prikazuju) moze biti prouzrokovano i iskljucivanjem ovog servisa.

Problem je nestao nakon restarta masine. Sada je sve kako treba.
Hvala za odgovore.
 
Nazad
Vrh Dno