Šta je novo?
Među default gadgetima nalazi se jedan veoma fensi feed gadget. Naravno, ponuđeni su samo ''microsoft feed'' i ''feed for united states''. Da li je ikako moguće izbaciti dotične feed-ove i dodati one koje ja želim pratiti?
Izbor feed-ova je kao sto se moze pretpostaviti povezan sa internet explorerom, fajlovi se cuvaju unutar foldera %UserProfile%\AppData\Local\Microsoft\Feeds ali ne verujem da se moze rucno ubacivati, verovatno morate bas da se pretplatite preko IE-a.
 
Poslednja izmena:
Bravo! To je to, nije mi palo napamet da ih čita iz IE-a. U njemu se u 'favourites' lako izbrišu default feed-ovi i standardno dodaju novi. Praktično mi izgleda da ih imam na gadgetu na desktopu da ne moram otvarati neki browser ili reader..
 
Konacno sam instalirao Win7 32bit na lapu. Pridruzio sam se Home groupi od desktopa 7-ce 64bita i naravno ne radi sve kako treba:d.
Sa desktopa vidim laptop u Network centru kao i stream,libraries, itd, ali ne mogu da mu pristupim kaze Error the network path not found. Medjutim, kad kliknem na Homegroup vidim lap i mogu da pristupim sherovanim bibiliotekama?!?!:trust:
Sa lapa mogu da pristupim desktopu svemu sto sam sherovao kao i stream znaci OK je. Permissions su Everyone i full control, a sve je ukljuceno u opcijama sem sto je Password na turn off.
Ako neko ima neki savet jer ja vise nemam pojma:smash:
 
evo imam ja problem. Kad se nakacim na komp preko Remote Desktopa, posle mi zakuca windows i to tako sto kad dodjem fizicki za komp i ulogujem se on mi drzi welcome screen zauvek i ne ulazi u nalog uopste. Ni jedan nalog. A probao sam sa svih zivih sistema da se kacim. Znaci nije nekompatibilnost RD-a sa XP-a.

ima li neko ideju?
 
Jel je moguce da se ikonice sa leve strane taskbar-a premeste na sredinu ili do sata?
 
Da li su ovi iz Microsofta toliko maloumni da nisu stavili podršku da se mogu zameniti ikone u taskbaru .png ikonama?
 
Ljudi moze li neko da mi objasni u kratko kako da podesim da mi radi vremenska prognoza na desktopu,rodjak mi rece da mora valjevo da trazim ali uopshte mi onaj search ne radi :(
 
Paradoks: da bi vremenska prognoza radila lokacija u vindovsu treba biti podesena na SAD. Nakon toga pretraga i biras grad koji ti treba.





______________________________________________________________
Nema na cemu
ˇˇ ˇˇ
 
Poslednja izmena:
Jel je moguce da se ikonice sa leve strane taskbar-a premeste na sredinu ili do sata?

Evo ga moj 7 podesen da me podseca na xp
jos malo pa ce biti seVen to Xp bitno je da je x64 :)
Pined je samo u st.meni-ju a taskbar je odradjen sa 3x quick l.
 

Prilozi

  • W7Task.png
    W7Task.png
    113.6 KB · Pregleda: 121
Ajde da ne otvaram novu temu pa da pitam ovde.Da li postoji negde na netu da se skine driver za web kameru koji ce raditi na windows 7 64 bit?U pitanju je logitech quick cam connect kamera.Pre par meseci sam instalirao 64 bit windows 7 i sve mi je radilo ok samo pomenuta kamera nije htela da radi.Tacnije driver nece ni da krene da se instalira.Samo napise da nije kompatibilan i nece da pokrene instalaciju.
I jos me nesto interesuje.Posto imam 2x2 giga hyper x memorije da li ce sva 4 giga windows 7 32 bit videti ili moram da stavim windows 7 64 bit da bi video 4 giga memorije?
 
Za kameru probaj da pokreneš instalaciju drajvera pod Compatibility modom za Vistu ili XP.

Što se tiče memorije, samo x64 će vidjeti i koristiti sva 4GB.
 
Izbor feed-ova je kao sto se moze pretpostaviti povezan sa internet explorerom, fajlovi se cuvaju unutar foldera %UserProfile%\AppData\Local\Microsoft\Feeds ali ne verujem da se moze rucno ubacivati, verovatno morate bas da se pretplatite preko IE-a.

Bravo! To je to, nije mi palo napamet da ih čita iz IE-a. U njemu se u 'favourites' lako izbrišu default feed-ovi i standardno dodaju novi. Praktično mi izgleda da ih imam na gadgetu na desktopu da ne moram otvarati neki browser ili reader..

Džabe sam se radovao.. Izgleda da 'refrešuje' feed-ove samo kad uključim IE i kad tamo ručno kliknem na referš.. Ako slučajno neko zna bolji način, neka javi.
 
Imam problem,koristio sam win 7 v. 7600. danas mi se pojavila poruka da moram da ubacim key..... Pise mi "This copy of windows is not genuine". Koju aplikaciju da koristim " (sem 100e), da bi aktivirao win.
 
Ima neka dobra dusa koja oce da mi okaci originlni explorer.exe za win 7 x64 ultimate, zbog neke teme sam ga zamenio, pa zaboravio gde sam ga stavio :d
Verzija explorer.exe je 6.1.7600.16385 i zauzima 2.73MB
Hvala unapred:)
 

Prilozi

  • ScreenShot00001.png
    ScreenShot00001.png
    10 KB · Pregleda: 72
Bash ste brzi :)
Uzeo sam sa prvog linka.
Hvala Ocz, radi
Nego sad jedno pitanje.Ja sam mislio da je 16.385 final, a vidim da BlackNeo ima noviju verziju..:trust:
E to finalna verzija win7?
 
Hm sad sam pogledao i kod mene pise da je ista verzija ..:)

Mada i ja imam kao i BlackNeo 7600.16.385 x64 verziju - jeste to je Final.
Mozda je do nekog Windows Update-a ako ga ti nisi koristio a pisala ti je 16.385 verzija Explorer-a.
 
Ima li neka dobra dusa :d koja ce da okaci sledece fajlove:

System32/:
1-imageres.dll
2-imagesp1.dll
3-shell32.dll
SysWOW64:
1-imageres.dll
2-imagesp1.dll
3-shell32.dll

Win7 64x : 7600.win7_rtm.090713-1255
 
Poslednja izmena:
gde se gasi ono kad "prodrmam" aktivni prozor da minimizira sve ostale ?:)
 
Hvala puno ali ja ovo ne mogu da skinem.
Evo vec dva sata bezuspesno pokusavam ali download nece da krene. Dobijem poruku "sending file" i nista se ne desava.
Bilo bi jako lepo ako bi ovo moglo da se okaci na neko drugo mesto npr rapid ili megaupload.
 
Hm, ja skinuh fajl bez problema, možda je nešto do browser-a. Nema veze, evo fajlova i na megaupload-u i rapidshare-u.
 
Poslednja izmena:
da li je normalno da mi se win7 x64 dize 10 sekundi sporije od 32-bitne verzije?
 
Da li je win 7 64bt dobar za 3d max 10, onosno da li pravi neke preoblema. Trenutno imam Win Vista x64 i prave se bluescreenovi prilikom zatvaranja (mada ne uvek). Sta moze da bude problem?
Da li postoji neka mogucnost ili patch da 3d max 9 instaliram na WIN 7 posto na VISTI ece da radi.
 
Nazad
Vrh Dno