Šta je novo?
Kako mislis account isti na W7 i XP-u, to ne moze nikako biti isti account.
 
Kako mislis account isti na W7 i XP-u, to ne moze nikako biti isti account.

Pa isti naziv account-a sa istim passwordom. Uglavnom provalio sam za Everyone isao sam u Security i forsirao permissions i sada radi. Dodao sam ono sto hocu u Homegroup i sve radi. Sad samo da provalim jos kako sa 7-ce na XP daje mi jos uvek access denied.
 
Pa isti naziv account-a sa istim passwordom.
Pretpostavljao sam da mislis na to, ali to nije isti account bez obzira sto ti unosis iste podatke. Jedini nalozi koji imaju isti SID u svim windowsima su oni genericki: administrators, users, everyone...
 
Na poslu imam dva racunara, na jednoj je win 2000, a na drugoj sam instalirao win 7. Imao sam gomilu problem dok nisam podesio delimicno mrezu, i na kraju rezultat je to da sam sa win 2000 mogao da udjem na win 7, a obrnuto ne. u startu win 2000 je odmah hteo da vidi public foldere na 7 i to je to. Kad god sam isao na neki folder da uradim share, tipa na properties pa share nije hteo da radi. Koliko se secam, to je bilo pre nekih dva meseca, ima neki wizard za share i samo tako mi je uspelo da uradim share odredjenog foldera na win 7. Sa win 7 da pristupim win 2000 mi nije uspelo, tako da sam morao da se vratim na win xp.

Poenta sve ovoga, bez obzira na prednosti koje win 7 ima, iskreno me nervira sto moram da napravim mnogo poteza vise da bi napravio neku jednostavnu radnju kao sto je npr share ili kao sto je pokretanje jos jedne instance porgrama sa taskbar-a, iskreno meni ovakve stvari mnogo smanjuju produktivnost na poslu i ima jos takvih primera ali ovo mi je prvo palo napamet.

pozz
 
Jel radi win update na narodnim verzijama ?? I ako rade koje update-ove ste instalirali: critical, recommended ili normal ??
 
Pored Program Filesa, 32-bitni i 64-bitni programi su razdvojeni i u registryju. 64-bitni program kad zatraži pristup u recimo HKLM\Software, tu ga i dobije, a 32-bitni kad zatraži, Windows sve preusmerava u HKLM\Software\Wow6432Node, s tim što program zaista misli da pristupa direktno u Software. Tako da je i Registy praktično razdvojen za 32-bitne i 64-bitne programe što se tiče tog ne-sistemskog dela.
 
Pretpostavljao sam da mislis na to, ali to nije isti account bez obzira sto ti unosis iste podatke. Jedini nalozi koji imaju isti SID u svim windowsima su oni genericki: administrators, users, everyone...

Da da znam da nisu nego sam citao da moze mozda to da utice na share ali jos uvek nisam provalio ne razumem zasto nece da sheruje:mad:?
Ima da instaliram Win7 na ovaj jadni Compaq 1,6ghz i 1,256 rama pa kako radi nek radi ioanko je zenin :d
 
Sredjivao sam komp pomocu System Mechanic Professional i prilikom restarta vise nije hteo da se podigne Win7, tacnije restartovao se komp i kada je tebao desktop da se pojavi samo crn ekran i strelica na sredini i to je to.
Restartovan vise puta i nista. Nece ni safe mod niti drugo.

Ima li ovde nekih forica?
 
Baš si ga "sredio" :D
 
meni je isto sistem mechanic pobrljavio sistem kad sam ga instalirao,win 7 x64,doduse nisam sredjivao nista,nego na restartu,posle obavljene instalacije,sve zivo zaglupelo.Safe mode,deinstalirao sam ga,i evo sad nema problema.
 
Poslednja izmena:
ma nece ni iz safe moda. :(
 
Iolo Technologies is arguably most well-known for the product System Mechanic which, per iolo's Web site, can "boost Windows speeds up to 800 percent." System Mechanic features various tools and utilities, one of them being "Optimize Windows Startup," meant to give Windows a faster load time
Overall, we found that on our system, System Mechanic did not improve the boot time and, in fact, slowed it down.

To je problem,"optimizovao" je boot procese.Probaj nekako repair sa DVD instalacionog diska.
 
Gde se podešavaju efekti prozora?

Minimize radi blow-up, slide u taskbaru radi, ali zato maximize/restore radi najsirovije, trenutno, kao na prethodnim Windowsima kada su ugašeni svi efekti. Ne mogu da nadjem gde su podešavanja za ovo?
 
Mikro? Zar se to djubre od casopisa jos uvek izdaje i da li je moguce da ga iko kupuje (ili uzima za ozbiljno)??????

Ja imam samo stare brojeve i razmisljam da ih recikliram. Moze li neko na Pm da mi posalje naziv firme koja otkupljuje/reciklira papir?

Ljudi da li neko ima resenje za ovo ili makar smernice

da li koristi neko ovde w7 64b na 780g? Da li ima problema sa bilo kakvom igrom? Da rezimiram : pokrenem bilo kakvu igru (sem windowsovog solitera :p), npr heroes 5 krene loading screen i nakon njega dobijem samo black screen i komp ne reaguje ni na sta (sem na HW reset). Isto se desava i sa reflexive igrama znaci izgleda se vracam na XP do 22.og
 
Gde se podešavaju efekti prozora?

Minimize radi blow-up, slide u taskbaru radi, ali zato maximize/restore radi najsirovije, trenutno, kao na prethodnim Windowsima kada su ugašeni svi efekti. Ne mogu da nadjem gde su podešavanja za ovo?

Computer > Properties > Advanced System Settings > Performance - Settings
 
E, dobro jutro svima

Ovo mi je prvi post ovde...a nadjoh vas preko googla tražeći neku ideju o tome kako da instaliram Win 7 Ultimate.
Naime, dobijem ga na poklon od drugara inžinjera( / kibernetičara / IT manijaka etc ) a s obzirom da se vrlo uvažavamo, ostao sam mu dužan da instaliram Sedmicu na svoj stoni računar. I tako, pedantno sam formatirao HDD Paragonom. Znači Knap čist.
Pokrenuo instalaciju i za manje od 15 minuta instalacija je bila gotova. Sve je bilo u redu dok nisam instalirao ESET Smart Security. U stvari, da li baš zbog njega, ne znam, ali ugasim računar. Nešto kasnije sam ga uključio, pokrenuo Win 7 kad ono u startu nešto ne valja. Znak Windowsa u Boot skinu se tako brzo učitavao da je to stvarno nenormalno. No kako sam bio tek ustao pomislih" ok učinilo ti se...prelaz sa XP na ovo čudo mora da ima neki efekat:wall:". Medjutim i onaj kružić kursora za čekanje iz šeme Aero se izgleda okretao istom onom brzinom učitavanja Logo-a Boot skina. Ljudi, stvarno brže od normale. OK, pojavi se desktop, kad tamo sat radi isto tako ludački, blink rata za tastauru takodje, ni jedan tooltip ne ostaje prisutan duže od sekunde - ništa ne mogu da pročitam koliko brzo prodje.
Nije to sve. Jednu jedinu ikonu bilo koje aplikacije, ne mogu standardno da pokrenem
ni sa desktopa ni iz Win Explorera a iz Total Commandera ne mogu da predjem iz foldera u folder. Antivirus ništa nije pronašao. Malwarebytes AntiMalware takodje.
Nisam čestito ni otvorio neki browser pre tog pokretanja ( a posle instalacije i obaveznog update-a s Microsofta. )
OK. Da ne bih mnogo mozgao i napravio kakvu brljotinu, pokrenem Restore point, na stanje pre instalacije Antivirusa, završi on to ali ništa. Nikakva promena. Onda pregledam Device Manager, tamo samo za USB stoji "!" iako je samo miš priključen preko USB-a a i njega je prepoznao u onom nizu komponenti, tako da mi je to baš bilo čudno: I ima ga i vidi ga i ne konstatuje ga?! Kako to može zajedno, ne pada mi na pamet.
Sve to bih i ajde de mogao da shvatim - nešto je u BIOS-u naopako, recimo...i odem na ASUS update sajt, skinem najnoviji BIOS, flešujem ga, podesim sve što treba, znači po defaultu, pokrenem dodjem do desktopa, ali OPET NIŠTA. Sve isto. Podešavao sam i blink ratu za tastaturu, smanjio na minimum, isto i za miša...NIŠTA. Monstruozna brzina u svemu navedenom. Poisključivao sam UAC i ostale komponente koje zabranjuju~dozvoljavaju neke funkcije...isključio recimo da se s vremena na vreme gasi HDD ili da operativni kontroliše potrošnju struje - ma kakvi - ni da čuje da nešto promeni.
Ne mogu da tvrdim ali sekunde su se pokretale kao stotinke. Sat u onom klasičnom prikazu s kazaljkama takodje...Dok sam tako to osmatrao i mozgao u tri sata prošlo je duplo sati po "merenjima" sata u Sistem Tray-u.

Odem na net da pronadjem Windows 7 Manager kompanije Yamicsoft. On mi je svojevremeno pomogao prilikom probe Viste, i usput preko rapidshare-a stavim da skinem neke fajlove od drugara, i kliknem na regular tj. free download kad tamo i u browseru tj. na toj stranici ono odbrojavanje ide istom onom brzinom kao i ovde "kod mene".
Stvarno sam pomislio da sam skrenuo pameću. Ajde de kod mene sve to - neka greška je sigurno i iskopaću koja, ali na netu da meri tj. odbrojava istom brzinom, e to stvarno ne kapiram kako je moguće?!
Odlučim da ga reinstaliram. Znači sve iz početka. Formatiranje diska. Ne Quick nego ono dugo. Potraja to sat i nešto. Onda opet instalacija, ali sada od samog starta ide ovaj problem. Pre nije bilo tako. A sad od samog starta instalacije ide brzo "otkucavanje". Svejedno, instalirao sam ga do kraja pokrenuo Windows 7...medjutim sve je i dalje brzo i pre bilo kakvog update-a iako je bio opet uredno registrovan i aktiviran na samom početku, kako je i propisano.

Izgubio sam u tom poslu cela dva dana i ništa nisam uspeo da promenim. Probao sam i s drugim mišem, ali ništa. Da nemam dobre hardverske komponente, sa sve sertifikatima "Windows 7 Ready" pa da kažem da je to po sredi. Ali nije. Negde izmedju BIOS-a Kernela i Procesora mi "miriše" problem ali toliki stručnjak nisam. Više po navici asocijacije i similariteta uspevam da shvatim kojekoje probleme s kompjuterima, tako da nemam nameru da se pravim da sam u stanju da shvatim kad nisam, ali ovakakv slučaj još nisam doživeo.

Da napomenem samo jedno da me ne zanima da mi neko instalira operativni. Sve volim sam da uradim što se mog kompjutera tiče. Sam ću da ga sklopim, sam ću da ga podesim i slično. Tako sam navikao da radim i poenta je u tome da svako bude u stanju da ima uvid nad operacijom instalacije. Možda se mnogi samnom ne bi složili ali to je moj princip i ne samo u vezi računara. Jednom su me "stručnjaci plaćeni za taj posao" opasno nasamarili i to me puno koštalo i od tada ovako. Zato bih molio pomoć da vidim kako da rešim ovu enigmu. Jer ovo je za mene enigma.

A do tada: :,,: Underworld - Amsterdam Heineken Music Hall 30.01.08 - Born Slippy NUXX :banana:
 
Poslednja izmena:
Jel ti i u BIOS-u isto tako brzo ide sat?
 
Jel ti i u BIOS-u isto tako brzo ide sat?

Ne. U BIOS-u ne, ali svaki put kad bih ušao u BIOS, datum se promeni ali godina ostane ista. Prebacio je mesec u dan i obratno. Svejedno, apdejtovao sam BIOS na poslednju verziju i to se izgleda ispravilo no ništa se u Win 7 nije promenilo.
 
Upravo sam se o tome raspitivao na ovoj temi - strana 162. Prouci.

Znaci da kliknem na update, zatvorim oci i ako me neko nesto pita ja sam zrtva piraterije.... :)
Salu na stranu, ne znam... Ja cu i dalje drzim automatic updates na off, pa ako te budem u naredna dva/tri meseca vidjao ovde po forumu, znaci da je bezbedno uraditi update. :)


EDIT:
Mada, kad ti vidim avatar znam da ti niko ne sme nista... :D :D :D
 
Poslednja izmena:
Drzim Win Live Mail stalno ukljucen, ali kada ga pokrenem iz taskbar-a stalno mi izbacuje ovo. Kao da ode u neki offline mod ili tako nesto. Kako da oteram ovu smaracku poruku?
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    24.1 KB · Pregleda: 56
Poslednja izmena:
Koliko bolje i zivahnije radi x86 verzija sedmice od x64 i od XP, neverovatno! U startu je zauzece memorije manje, manje od 700 MB, dok je na x64 skoro 1 GB. IE8 radi stvarno, stvarno odlicno, ovo kaze dugogodisnji korisnik Opere. E, ovo jeste zivahan sistem.
 
Pa naravno da zauzima manje memorije kada ima duplo manje biblioteka.
Vidim ja da ćeš ti da furaš 32 bita dok ne dokupiš još 4GB rama ;)
 
Instalirao sam... silom prilika... Uspeo sam da kreiram novu tabelu particija na HDD i sredim oko 400 GB podataka medju kojima su mi neki previse vazni. Necu da mi iskoci neka nekompatibilnost zbog x64, pa sam stavio 32bitnu varijantu. Napravio sam manju particiju na pocetku diska i sad skeniram preostali deo da bih uspeo da vratim fajlove.

P.S. Ova masina nece videti vise od 4 GB RAM kod mene ;)
 
Poslednja izmena:
Među default gadgetima nalazi se jedan veoma fensi feed gadget. Naravno, ponuđeni su samo ''microsoft feed'' i ''feed for united states''. Da li je ikako moguće izbaciti dotične feed-ove i dodati one koje ja želim pratiti?
 
Jel uspeo neko da promeni win explorer background i kako ??
RGB je 252,252,252
izmenjao sam sve *.png-ove u aero temi sa reshack-om sto imaju u sebi tu boju al bezuspesno jos uvek sija belo.
zna li neko u kom se fajlu nalaze parametri za pozadinu sta jos hakovati??
 
Nazad
Vrh Dno