Šta je novo?
Imam problem kada kopiram nesto na C particiju, koliko se secam to ima neke veze sa PIO kontrolerom ili tako nesto, ali ta podesavanja ne mogu da nadjem u sedmici. Takodje Max nekada radi super, nema nikakvog "laga" dok pomeram objekte, a nekada radi toliko usporeno da je skoro nemoguce raditi pogotovo na vecim scenama. Da li neko zna resenje za ovo? Inace W7 64bit Ultimate build. Na XP sve radi bez problema. I u Aviri Overvew listu sa strane otvara jedno 5 sec dok je na XP radilo normalno, smooth scroll je iskljucen.
 
Poslednja izmena:
MB po MB to je brzina,niko nije reko da se iskljucuju programi koji su vezani pogotovo bezbednosni vec neki od onih koje sam vec nabrojao sto ukljucuje i apdejt ukoliko neko ima kopiju,a verujem mnogo ili usluge stampaca ukoliko ga nema..:type:

pa vecina tih obicnih korisnika ne zna sta treba ugasiti i gde i kako!!!
 
Mikro? Zar se to djubre od casopisa jos uvek izdaje i da li je moguce da ga iko kupuje (ili uzima za ozbiljno)??????

to sam se i ja oduvek pitao :D :D

doduse, u pocetku, prvih par brojeva dok su ga samo nasi ljudi pisali bio je ok... i onda su poceli da preuzimaju americke tekstove.

ja ne vidim neku razliku izmedju Mikra i npr. Metro-ove brosure :d :d
 
Da li neko moze da da link ka onim wallpaper-ima iz Srbije, koji bi trebalo da budu ponudjeni za dl sa M$ sajta? Znam da je neko ovde negde postavio link, ali ne mogu da ga nadjem.
 
pozdrav , imam jedan dosta dosadan problem sa win7 . Bilo koji ACDSee program se gasi dosta dugo, probao sam sa razlicitim verzijama ali svaki ima taj neki bug da se gasi i po 10 sekundi a posto dosta radim sa fotografijama to moze biti izuzetno iritirajuce :( please help!
 
koristi FastStone Image Viewer... batali ACDSee
 
Kod mene ACDSee 2009 radi odlicno. Proveri da ti AV ne radi u pozadini kada zatvaras program.
 
I kod mene ACDSee pro radi normalno
 
koju verziju koristite?? ja sam probao da iskljucim kaspersky ali opet se gasi 5 sekundi
 
Mene zanima ako se vama dogadjalo kod sharing-a izmedju XP-a i Win7-ce 3 particije cool sve radi sa Everyone Full control permissions ali cetvrta sa istim pdesavanjima access denied sa XP-a na 7 WTF?:mad:
Takodje sa Win7 ne mogu da pristupim XP-u dobijam poruku error access denied isto ???
Sve je podeseno na ON i bez passworda. Win7 je kablom povezan na ruter a XP(laptop) je wifi na ruter.
 
Mene zanima ako se vama dogadjalo kod sharing-a izmedju XP-a i Win7-ce 3 particije cool sve radi sa Everyone Full control permissions ali cetvrta sa istim pdesavanjima access denied sa XP-a na 7 WTF?:mad:
Takodje sa Win7 ne mogu da pristupim XP-u dobijam poruku error access denied isto ???
Sve je podeseno na ON i bez passworda. Win7 je kablom povezan na ruter a XP(laptop) je wifi na ruter.

Proveri Security na toj particiji.
 
Odmah da napišem da Vistu nisam nikad instalirao, pa ću uporediti sa XP.

Moji utisci o sedmici x64 Ultimate:

-Ne radi ništa bolje od XP SP3 na istoj mašini, naprotiv. Rekao bih da programi i sistem rade lošije ili bar sa istim performansama kao na XP SP3. Da dodam da sam imao velike muke da uopšte instaliram sedmicu sve dok nisam resetovao ceo BIOS na default vrednosti jer nisam znao šta više da promenim.
-U startu ima mnogo više smarača od XP (UAC, Action center,...)

-Start meni me iritira neverovatno. Ne mora classic start meni, ali bre povećajte ga malo! Šta, sad štedimo na ekranu?
-Nedostaje mi QuickLaunch. Mogu sam da ga napravim, ali da pogledamo default stanje: "Kačenje" programa za taskbar nije toliko loše, ali ako mi treba druga instanca nekog programa, imam klik više. Uz to treba da "jurim" gde je prečica za neki neotvoren program.
-Preglednost taskbara je loša sa Aerom. Ovaj svetlo-ka-tamnijem gradijent preko aktivnih programa u taskbaru čini da ne vidim početak naziva otvorenog prozora.
-System tray se proširio nepotrebno.
-Ikona za mrežu (u mom slušaju internet-veza) nema nikakvu indikaciju da li ima nekog protoka i sa koje strane (upload, download).
-Sidebar je koristan, pogotovu za daemon-tools :)
-Ne znam da li je do mog računara, ali prozori u trayu se često zaglupe (ono menjanje boja, žuta, zelena, crvena,... ostane i kad se neka aktivnost u tom programu završi)
-Nema Run komande u start meniju po defaultu?

-Sistemska particija je zatrpana koječime. Čemu Boot folder sa svim lokalnim jezicima? Čemu razvrstavanje Program files u dva foldera? Kapiram da su neke stvari tu zbog kompatibilnosti unazad, ali i dalje npr. ne kapiram zašto sada mora da se zove Users folder umesto DocsAndSets kad je sve isto?
-Libraries - čemu ovo služi? IE korisnicima.

-ClearType me izludeo, gašenje odma!
-Mnoga brzo dostupna podešavanja se ponavljaju pod različitim nazivima ili su podešavanja koja su na istom tabu/prozoru rasčlanjena.

-Prepoznao je većinu uredjaja u startu, veliki plus.

Svestan sam da treba navikavanja, ali neka rešenja su u startu loša.

Imam ogroman osećaj zatrpanosti opcijama, a onda i redundantosti kad vidim da nekoliko njih vodi na isto mesto. Pod redundantnost da popišemo dupliranje posla kada treba zaviriti u folder programa. Primera radi, u AppData folderu koji se nalazi u Users\'korisničko ime' ima Roaming i Local. Konfiguracioni i privremeni fajlovi svih programa su po ne znam kom kriterijumu rasporedjena u ta dva foldera, nešto u jednom, nešto u drugom. Redundantnost, opet: Na x64 imam dva IE8, jedan 32, drugi 64bitni, Windows media player isto, ko zna šta još. Zar nije dovoljan po jedan? Hoće li me update smarati za svaki? Hoće.
 
interesuje me koji program koristite za rezanje diskova na 7ici?
 
RazbojNick je napisao(la):
-Ne radi ništa bolje od XP SP3 na istoj mašini, naprotiv. Rekao bih da programi i sistem rade lošije ili bar sa istim performansama kao na XP SP3. Da dodam da sam imao velike muke da uopšte instaliram sedmicu sve dok nisam resetovao ceo BIOS na default vrednosti jer nisam znao šta više da promenim.

To nije nista cudno :) jedino sto ces primetiti je brzi odziv aplikacija.

RazbojNick je napisao(la):
-Start meni me iritira neverovatno. Ne mora classic start meni, ali bre povećajte ga malo! Šta, sad štedimo na ekranu?

Apsolutno se slazem... mnogo je glup.

RazbojNick je napisao(la):
-Nedostaje mi QuickLaunch. Mogu sam da ga napravim, ali da pogledamo default stanje: "Kačenje" programa za taskbar nije toliko loše, ali ako mi treba druga instanca nekog programa, imam klik više. Uz to treba da "jurim" gde je prečica za neki neotvoren program.
-Preglednost taskbara je loša sa Aerom. Ovaj svetlo-ka-tamnijem gradijent preko aktivnih programa u taskbaru čini da ne vidim početak naziva otvorenog prozora.

I dalje postoji QuickLaunch :) samo ga ukljuci.
Visoki taskbar je beskoristan ako ne pinujes precice na njega.

RazbojNick je napisao(la):
-System tray se proširio nepotrebno.
-Ikona za mrežu (u mom slušaju internet-veza) nema nikakvu indikaciju da li ima nekog protoka i sa koje strane (upload, download).

Mozes da definises kad da se pojavljuju ikonice u tray-u - uvek, nikad ili samo kad imaju neku notifikaciju da ti uvale.

RazbojNick je napisao(la):
-Ne znam da li je do mog računara, ali prozori u trayu se često zaglupe (ono menjanje boja, žuta, zelena, crvena,... ostane i kad se neka aktivnost u tom programu završi)
-Nema Run komande u start meniju po defaultu?

To mi se nikad nije desilo, proveri drajvere.
Run komande nema, ai srecom moze da se ukljuci iz podesavanja (slazem se, glupo je).

RazbojNick je napisao(la):
-Sistemska particija je zatrpana koječime. Čemu Boot folder sa svim lokalnim jezicima? Čemu razvrstavanje Program files u dva foldera? Kapiram da su neke stvari tu zbog kompatibilnosti unazad, ali i dalje npr. ne kapiram zašto sada mora da se zove Users folder umesto DocsAndSets kad je sve isto?

Dva PF imas zbog toga sto instaliras 32 i 64bit aplikacije pa ih smesta u razlicite foldere. Sigurno postoji neki razlog zasto tako radi. Ali mi je jako tuzno kad pogledam sadrzaj X86 foldera - daleko daleko vise aplikacija je i dalje 32bit a svega nekoliko 64bit, cak i danas posle vise od 5 godina kako postoji 64bit verzija Windowsa...

Users je malo drugacije organizovan ali u biti je to isti djavo sto i D&S.

RazbojNick je napisao(la):
-Mnoga brzo dostupna podešavanja se ponavljaju pod različitim nazivima ili su podešavanja koja su na istom tabu/prozoru rasčlanjena.

Slazem se, lepo sam rekao da mu je UI ocajno uradjen i da je totalno neorganizovan i nelogican...
 
Poslednja izmena:
Ovo za dva Program files: kapiram zašto neko misli da treba da postoje, ali kakvu razliku u korišćenju od strane sistem ato pravi, kad program mogu da ga smestim i na E: particiju u folder "BlfedOPaV" i da radi potpuno isto...

Znam i za tray, samo poredim sa XP.

Drajveri za grafiku su forceware WHQL za Win7 x64. Mislim da zli duh Kasper Internet Nightmare smara sistem previše, ali free licenca 6 meseci...

Kako da uključim QuickLaunch, a da ga ne kreiram sam? EDIT 3: OK, našao sam i ovo...

EDIT: Kako se isključuje pagefile? Ne piše nigde u temi, tražio sam i po netu, ni tamo ne nadjoh. EDIT 2: Našao sam, isto kao u XP :d
 
Poslednja izmena:
interesuje me koji program koristite za rezanje diskova na 7ici?
InfraRecorder (x64 :))

Ovo za dva Program files: kapiram zašto neko misli da treba da postoje, ali kakvu razliku u korišćenju od strane sistem ato pravi, kad program mogu da ga smestim i na E: particiju u folder "BlfedOPaV" i da radi potpuno isto...
Kada bi postojao samo jedan program files onda ne bi mogao da instaliras istovremeno 32bit i 64bit program. 32bit IE mora da postoji jer neke kompanije nisu napravile 64bit pluginove, npr. adobe flash.
 
Kada bi postojao samo jedan program files onda ne bi mogao da instaliras istovremeno 32bit i 64bit program. 32bit IE mora da postoji jer neke kompanije nisu napravile 64bit pluginove, npr. adobe flash.
???

Zar su ti folderi 32, odnosno 64bitni? Ne kapiram kakve veze ima "bitnost" sa lokacijom instaliranog programa.

Evo primera: već sam napisao da za pregled slika koristim stari ACDSee 3.00 (onaj iz 2000.). On se instalirao u Program Files, bez (x86). Radi k'o zmaj, a nije 64bitni. Neke 32bitne program se sam ručno smestio u PF i ništa.

Ovo za IE sam čuo, ali zar 64bitni programi ne mogu da zovu 32bitne aplikacije, a obrnuto valjda ne može?

P.S. Fallout 3 seca i štuca, a na XP nije. Da li je do DX10? Sve ostalo isto (prekopirao sam INI fajl).
 
Po pravilu u x86 PF se zaista smeštaju 32bit programi, a u PF bez x86 64bit.
Iz mog iskustva, osim ako ti ne promeniš putanju, svi 32bitni programi zaista idu u x86 PF.
Nije to pravilo zapisano u kamenu, ali je prosto neka preporuka i default ponašanje.

Jedno su aplikacije, drugo su plugin-ovi.

Meni sve igre rade isto pod Vistom kao i pod XP-om, ne znam zašto tebe zeza FO3.
 
Ma imas run, samo ukucaj to sto hoces da pokrenes u start search deo i pojavice ti se 99% stvari koje hoces da pokrenes - regedit...
 
Poslednja izmena:
Pa nema veze bitnost sa lokacijom, nisam to ni rekao. Samo kazem da ne bi mogao instalirati dve verzije aplikacije xyz u isti Program Files folder.
Npr. eto taj Internet Explorer mora ili u razlicitim PF folderima ili da mu se razlicito zovu instalacioni folderi unutar PF, recimo "Internet Explorer" i "Internet Explorer (x86)". A ova druga opcija ne moze zbog kompatibilnosti sa third party programima koji ga koriste i ocekuju da bude instaliran u folderu "Internet Explorer" a ne pod nekim trecim imenom.

Ne moze 64bit program da koristi 32bit dll, isto ne moze ni 32bit program da koristi 64bit dll, dakle nema mesanja ni u jednom smeru.
 
Poslednja izmena:
Proveri Security na toj particiji.

Kako mislis da proverim Security na toj particiji? Isto je podesena kao i ostale zato i ne razumem zasto nece grrr.
I samo radi ako stavim Everyone kao permissions zasto?
 
Hm, a Sharing -> Advanced sharing -> Permissions ?

Vec sam napisao da je dato Everyone na Full access. Ako stavim mj admin account koji je isti i na XP-u i na 7-ci onda ne mogu ni da pristupim uopste WTF kakva glupost...:S:
 
Nazad
Vrh Dno