Šta je novo?
Instalirao sam vec sistem, hocu da sutnem Users folder na drugi disk, ne zelim ga na C particiji jer ne zelim da mislim o bekapu svaki put kad mi sistem prsne.

okusaj ovo:

By default user folders are subfolders of a %UserProfile% folder. The location of the folder is C:\Users\User. To move the user folder first create a new folder in the location where it is going to be transferred. Go to Start Menu and type C:\users\ in the search box. After a window will pop-up showing the user folder. Right click on the folder which want to move and click on Properties. A folder property window will pop-up. In the Location tab use type the path of folder which you created. Click on OK. Click Yes. Now your user profile folder are moved in a different directory.
 
Ima back dugme:
back.jpg
 
Sredio sam sve :)
Tweak7 je keva ;)
 
Skinuo sam sa MSDNAA x64 Professional, ali nikako da instaliram. Prijavljuje da ne može da nadje drajver za SATA (AHCI), iako mu poturim drajvere za moj čipset koji su baš za Win 7 (zvanično, sa Intelovog sajta).

Tražio sam rešenje, greška koja se javlja nije nova. Jedan od uzroka je i taj da image fajl koji se sreže nije ispravan. Narezao sam 2 diska, valjda to isključuje mogućnost da je do samog fizičkog diska. Da li je moguće da je na MSDNAA postavljen neispravan image?

I jedno drugo pitanje, da li instalacija treba da ima toliko "neaktivnih" pauza? Izmedju svake dve interakcije sa mnom prodje nekoliko minuta tokom kojih se ne dešava baš ništa (vidljivo). Tipa, stoji "Setup is starting...", krug se vrti i onda čekam više od 5 minuta da se išta dogodi. DVD ne radi, HDD ne radi, samo tako stoji. Pre toga isto tako, stoji cvetni wallpaper i čeka se nešto 5 minuta...
 
Poslednja izmena:
ja licno misli da je ova vista 7 zesce njesra,citam u mikru i pc presu,digitalu..vec danima sta donosi novo,jako malo za te pare ona je za svega neznatno malo brza od viste,sa par novih i gomilom nasminkanih i prepakovanih opcija,to nije vredno,najbolje je zadrzati vistu ko ima i osloboditi se gomile funkcija koje nikad neces koristiti a rade ti u pozadini i krcem resurse i na taj nacin dobiti brzinu i sa programima za poboljsanje okruzenja preurediti desktop i win ti kao nov i pare u dzepu.
 
ja licno misli da je ova vista 7 zesce njesra,citam u mikru i pc presu,digitalu..vec danima sta donosi novo,jako malo za te pare ona je za svega neznatno malo brza od viste,sa par novih i gomilom nasminkanih i prepakovanih opcija,to nije vredno,najbolje je zadrzati vistu ko ima i osloboditi se gomile funkcija koje nikad neces koristiti a rade ti u pozadini i krcem resurse i na taj nacin dobiti brzinu i sa programima za poboljsanje okruzenja preurediti desktop i win ti kao nov i pare u dzepu.

Ja tebe nista ne razumem, a jos nisi u pravu :p
 
sto,mislis da ces dobiti zescu brzinu,brzu od xp,kupi novi digital pa vidi testove,a mozes i mikro
 
sto,mislis da ces dobiti zescu brzinu,brzu od xp,kupi novi digital pa vidi testove,a mozes i mikro

Pa da ako te brzina interesuje jer je to jelte merilo kvaliteta poteraj fraps i iskljuci V-sync pa da vidis koji GUI leti :p

Al ste ljudi smesni pa ti testovi su takvi isti pisali kao i vi (paljevine) :)
 
neznam netreba zuriti,bilo kako bilo,sve opcije koje ne koristis treba pogasiti u servisu i bice munja.
 
nerazumes ti mene,ja ti govorim da iskljucis roditljski nadzor,da ugasis modem ako imas bezicni net,da iskljucis vreme,sam ga namesti,da ugasis pen uslugu,da ugasis win media rekorder..sve zavisi od toga cime se bavis,da ugasis usluge vezane za umrezene racunare ako i samo ti koristis komp,izregulisi sart up meni,nemoraju bas svi programi da ti se podizu sa winom,neke stavi na zahtev,a neke delaye..pa ces videti brzinu
 
sa tim gasenjem se dobija jedino netsabilniji sistem a ne brzi :)
PS: nemam nista protiv gasenja servisa za koje si 100% siguran da ti netrebaju ali...... iskreno vecina tih servisa ne smeta jer nisu napadni... kao na primer shanduled defrag ili nesto slicno
 
daj molim te pa ko snima sa neta tv sa win media plejerom ili centrom od prosecnih korisnika ili u divajs menadzeru ugasis opciju za umrezene racunare,nevidim da takve stvari cine sistem nestabilnim,pogotovo olovka.takve stvari rade u pozadini,uvek su na stend baj modu kao da ces ih svakog momenta koristiti i na taj nacin krcme resurse i programi kojima je snaga i brzina potrebna je ne dobijaju
 
Poslednja izmena:
pa nedobije se nista jer je servis "idle" samo se oslobodi koji MB memorije...
i problem sa gasenjem servisa nije predvidiv, jer se desi da pojedini programi se oslanjaju na doticne servise bez ikakve logike i onda provedes pola dana da skontas zasto nesto neradi...
 
evo,otidji na sajt sveta kompjutera i potrazi malo stariji broj sa temom velika kradja PC-a,pa vidi.
 
pa nedobije se nista jer je servis "idle" samo se oslobodi koji MB memorije...
i problem sa gasenjem servisa nije predvidiv, jer se desi da pojedini programi se oslanjaju na doticne servise bez ikakve logike i onda provedes pola dana da skontas zasto nesto neradi...

MB po MB to je brzina,niko nije reko da se iskljucuju programi koji su vezani pogotovo bezbednosni vec neki od onih koje sam vec nabrojao sto ukljucuje i apdejt ukoliko neko ima kopiju,a verujem mnogo ili usluge stampaca ukoliko ga nema..:type:
 
MB po MB to je brzina,niko nije reko da se iskljucuju programi koji su vezani pogotovo bezbednosni vec neki od onih koje sam vec nabrojao sto ukljucuje i apdejt ukoliko neko ima kopiju,a verujem mnogo ili usluge stampaca ukoliko ga nema..

Da si ovo napisao prije 6-7 godina kada je prosjecna konfiguracija imala 256MB RAM-a prica bi imala smisla.
Ovako, sta ti znaci 20-30 MB (neka bude i 200-300) manje zauzece memorije?

Hint: Dobronamjeran savjet, povedi racuna o konstrukciji recenice, mozes zavrsiti u necijem potpisu. :d


ˇˇOdustajemˇˇ
 
Poslednja izmena:
u redu samo da znas da ti vista brze otvara fotoshop nego win7,a radi se malo i o procesoru ne samo o ramu
 
u redu samo da znas da ti vista brze otvara fotoshop nego win7,a radi se malo i o procesoru ne samo o ramu

pa vidi M$ je napustio definitivno Vistu tako da sad imas samo win7, sto se tice nekih "brzih" operacija na Visti one su u vecini slucajeva posledica veoma agresivnijeg superfetch servisa zbog kojeg je bas Vista i dobila najvece kritike...
 
poenta moje price,puno kosta a malo muzike za te pare.
 
Poslednja izmena:
za pocetak bi bilo lepo djordje da ti instaliras win 7 pa cemo nastaviti da pricamo....
ja imam vistu, placenu..sve legalno....i jedva sam cekao da je se resim
kod mene ona po zavrsetku same instalacije radi mnogo losije nego win7...sistem je nekako trom
 
sto,mislis da ces dobiti zescu brzinu,brzu od xp,kupi novi digital pa vidi testove,a mozes i mikro

Mikro? Zar se to djubre od casopisa jos uvek izdaje i da li je moguce da ga iko kupuje (ili uzima za ozbiljno)??????
 
Nazad
Vrh Dno