Šta je novo?
Windows 7 beta 1 performance - How does the OS compare to Vista and XP?

untitled_7.jpg


http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=3236&a=a
 
;)
Ma uopste nije ni problem baza programa -- vecina 32-bitnih programa radi na 64-bitnom OS-u.

Razlog zasto x64 jos nije zaziveo ljudski je sto OEM proizvodjaci nece da podrzavaju dve verzije OS-a na brand racunarima.

Evo meni Sony podrska prodaje zvaku kako je moj VAIO VGN-FW190E laptop "optimizovan za rad sa 32-bitnim OS-om". Kako je to optimizovan, da nisu isekli visak nozica na procesoru?

BS if you ask me, a rezultat tog BS-a je da nema svih drajvera za sve periferije za 64-bitni OS -- na primer drajver za webcam se ne moze dobiti od Sony-ja, a za ostalo se moras snalaziti od modela kod kog je 64-bitni OS "podrzan".

Sto je najgore, drajver za pomenuti webcam postoji, jer 3rd party proizvodjac kamere isporucuje sve drajvere Sony-ju, ali Sony ih ne daje korisnicima vec im daje samo 32-bitnu verziju koju pravi tako sto obrise 64-bitni .sys iz instalacije dok sve reference na 64-bitne fajlove u .inf fajlu ostaju.

Naravno, podrsci ne mozes da objasnis da ti na osnovu toga vidis da 64-bitni drajver postoji jer oni "znaju" da to nije podrzano.

Meni samo nije jasno da li je Microsoft svestan tih zakulisnih radnji koje mu ne idu u prilog ili ih mozda i sam podstice iz nekog samo njemu znanog razloga.


Treba sve to da se testira a sto ne traje u opste kratko... Neki test je bio recimo da 1000 puta ubacis i izbacis CD iz uredjaja pa onda DVD i sl. gluposti da vidis dal baguje...
 
Srecom pa su sada uspeli da vecinu takvih stvari automatizuju :D
 
Kako onda komentarisati HPovu odluku da za HP1000 nemaju i NEĆE nikad ni praviti x64 drajver? Ne isplati im se? Missssliiim, za sve ostale host based modele su napravili, ali za ovaj neće. I onda ti menjaj gomilu štampača koji sasvim lepo rade ako hoćeš nov OS? Izvinite, ali po meni je to neozbiljno i direktno šteti MSu, a zašto oni to tolerišu... Paaaa, valjda da bi mogli da zavrnu i oni HPa npr tako što puste Intel integruše kao Vista capable ? :d
 
Kako onda komentarisati HPovu odluku da za HP1000 nemaju i NEĆE nikad ni praviti x64 drajver? Ne isplati im se? Missssliiim, za sve ostale host based modele su napravili, ali za ovaj neće. I onda ti menjaj gomilu štampača koji sasvim lepo rade ako hoćeš nov OS?

:D ko sto rekoh: Linux i Mac OS X danas podrzavaju (rade) sa vise stampaca nego M$ Vista...

eh, kako se to brzo okrene :)
 
:D ko sto rekoh: Linux i Mac OS X danas podrzavaju (rade) sa vise stampaca nego M$ Vista...

eh, kako se to brzo okrene :)

Da, da, kako da ne.Za MacOS X ne znam, ali linux sigurno ne podržava ni 20% štampača kako treba, sve ostalo je čista sreća.
 
Da, da, kako da ne.Za MacOS X ne znam, ali linux sigurno ne podržava ni 20% štampača kako treba, sve ostalo je čista sreća.

upravo zbog toga sto je Microsoft prekinuo kompatibilnost sa driverima danas Mac OS X i Linux, koji nisu prekidali kompatibilnost sa stampacima, danas podrzavaju vise stampaca nego Vista.

BTW i Mac OS X i Linux koriste CUPS za stampu...
BTW2 i bilo je krajnje vreme da naprave novi sistem za stampu u M$ jer je prethodni bio golo g. pisao sam o tome pre 2-3 godine na forumu... i eto jos jednog dokaza da Vista nije samo nasminkani XP, kako neki vole da je zovu na forumu.
 
Poslednja izmena:
Da, da, kako da ne.Za MacOS X ne znam, ali linux sigurno ne podržava ni 20% štampača kako treba, sve ostalo je čista sreća.

Moja iskustva su sasvim suprotna. Skoro svi HP štampači rade, a oni su zastupljeni u 80% domačinstava i firmi. Sa nekim skupljim profesionalnim modelima je potrebno malo natezanja, ali vrlo često i oni rade, eventualno im možda fali po neka napredna funkcija koju im obezbeđuje Windows drajver.

Problem je samo sa štampačima koji ne koriste PostScript ili neki drugi standardizovani jezik za komunikaciju između kompa i štampača, već neki koji je proizvođač sam razvio i ne želi da obelodani njegove specifikacije. Recimo Cannon laserski štampači, dosta njih još uvek ne radi na Linux-u, ali se i tada često mogu iskoristiti Windows drajveri preko wrappera.

Vista je sa druge strane katastrofa kada je podrška za štampače u pitanju. Niti stari drajveri mogu da rade u njoj, niti proizvođači štampača imaju i najmanju nameru da ponovo pišu drajvere za modele čija je proizvodnja obustavljena.

Tako da je istina, Linux u ovom trenutku zaista briše pod Vistom kada je broj podržanih štampača u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da instaliram win 7 za koji sat...najnoviji build...E sad, kad budem skidao drivere i software, da li da skidam za vistu ili za xp, ili oba pa koji proradi? :) btw, jel postoji 64bit verzija uopste? Ne vidoh je..
 
Evo ja sam sinoć po prvi put probao Windows 7. Meni je kompjuter star i vidi se da za te nove windowse treba bolji. Što se tiče grafičkih drajvere prepoznao je da imam Radeon 9600 i to je fino radilo, detektovao je oba monitora i podesio njihove defaultne rezolucije. Problem je nastao kada sam probao instalirati nForce 2 drajvere :), to čak ni na Visti ne radi sasvim ali je tamo instalacija bar prošla i osposobio se zvuk ali ne i mrežna karta, a ovde se Windows 7 srušio kod instalacije XP drajvera za ploču, samo crn ekran, monitori se ugasili, nakon restarta rezolucija je skroz mala, ne može se ni podesiti defaultna, windows ni ne vidi drugi monitor, stoji upitnik kod grafičke kartice u Devica Manageru, brisanje iste i restart nije pomogao...i tako to :)

Inače fino izgleda Windows 7, ono što sam čačkao i vidio prije nego što sam ga pokvario :), nisam puno radio sa Vistom pa ne mogu porediti ali neke stvari mi se više sviđaju ovde, nadam se da će biti dobar OS, i dostajna zamjena za legendarni XP.

Prelijepe su one desktop pozadine sa slikama prirode i krajolika, valjda ih ima u svim rezolucijama jer imam 24" i slika je pravo 1920x1200, nije razvučena, bar sam takav utisak stekao, a isto tako prirodno leži i na sekundarnom monitoru od 22". I sviđa mi se fazon sa promjenom slika na desktopu u zadanim intervalima. Pošto sam ga pokvario možda ga instaliram ponovo da još malo razgledam, ali bolje bi bilo kad bi mi proradio zvuk i mrežna karta zbog interneta, pa ako neko zna može li se to osposobiti za nForce 2 ploči (Asus A7N8X) bio bih zahvalan da kaže.
 
Po meni, ozbiljan problem je radovanje full HD desktop wallpaperu kao novini za koju treba ispljunuti stotinak dolara. MS je to skapirao i onda zadovoljava te potrebe, a neke druge stvari pokušava na silu da utera. OK, kapiram ja da je taj vizuelni utisak prvo što čovek primeti kad instalira novi Win, ali kad bismo malo više plaćali (bar većina nas u Srbiji ili ovde na Benchu) taj isti Win, možda bi nam više značilo nešto drugo - meni recimo, da ne moram da drndam 5 dana terminal server zato što nemam drajvere za štampač ili da za ono što mi je radilo na XPu ne moram da kupujem nov hardver, da ne moram nanovo da objašnjavam korisnicima kako da se snađu u folderima, gde im je My documents, šta je sad taj Dock, kad ni taskbar nisu naučili... lepe desktope nađeš free za 5 min i po instalaciji XPa, al da ne đubrim više, stigla i meni ta 7ca Beta pa ću da uporedim sa Vistom koju koristim nekih mesec dva (i ne ide mi baš nešto da se naviknem) i da li ima neke kvalitativne razlike pošto mi je još uvek svež prelazak na Vistu sa WinClassic teme. :)
 
Poslednja izmena od urednika:
kako da podesim 1680x1050 u win 7 :mad::mad::mad::mad: za sada mi se svidza...
 
Tema je očišćena od offtopic postova, ovaj put nije bilo kaznenih poena. Svaki sledeći offtopic i pokušaj hijack-ovanja teme će biti sankcionisan u skladu sa pravilima foruma.

Opet ponavljam, nije zabranjeno upoređivati operativne sisteme i njihove feature-se. Otvaranje tema ne naplaćujemo, možete slobodno da otvorite svoju i da se tu raspišete kolko god vam drago. Samo ne možemo da dozvolimo da se tema koja ima naslov "Windows 7" pretvori u diskusiju ko je i kada izmislio Dock. To jednostavno ne vodi ničemu.

Hvala na razumevanju.
 
Poslednja izmena:
^^
Ljudi instalirao sam sedmicu build 7000 i nigde nevidim windows mail.
Da li sam poludeo ili ...:D

:wave:
 
windows mail je deo windows live essentials
 

Sponsored by MS kako se cini. Posto je benchmarkovanje bete izgleda zabranjeno EULA-om (barem tako kazu), malo je cudno da se ovi ne boje da to prekrse.
Ne kazem da 7-ica nije brza, mozda i jeste nemam pojma posto je nisam ni probao, ali ovi testeri mi bas i ne ulivaju poverenje kao nezavisni izvor.
 
Vi skinite pa probajte.. ovako cete zazaliti ako je covek u pravu :D
 
Ljudi W7 je isto V/g samo drugo pakovanje. Nema leba, dok se ne sedne, i malo vise ne zagreje stolica. Znaci nov OS, pisan od nule. Ovo sve postaje jedno veliko mucenje za korisnike. Malo im je make up ubudjao.
 
Kako ce finalna verzija da izgleda ne znam ali ova beta radi hiljadu puta bolje i brze od viste, ne treba mi gomila brojeva da bih video tako nesto. Za XP ne mogu da tvrdim ne koristim ga vec neko vreme ali Vistu shije samo tako. Opusteno bih stavio Win 7 beta kao default OS samo da nije ponekad cimanje oko drajvera i softvera.
 
Pa dajte ljudi hoce li neko dati neki malo detaljniji review? Sve se svodi na to dobra je, super je, lepa je, recite sta to radi bolje u odnosu na Vistu/XP, ja bi je stavio ali cekam 64bit.
 
ma ko je lud da beta verziju koristi kao primaran system, ja sam sa ranijim alfa build-om ima par nekompatibilnosti sa nekim programima.....
ljudi ionako samo testiraju zivahnost systema i to je to...
 
Ovaj beta build prehebava MP3 fajlove na sistemu, tako da bih vam toplo preporucio da sacekate koriscenje kao default OS ;)
 
Nazad
Vrh Dno