Šta je novo?
To sam bio i uradio, jos sam napravio i homegroup gde sam morao da unosim neki pass za oboje, e sad problem je sto on kad seruje ja ne mogu da otvorim to njegovo(greska na slici) dok kad ja serujem sa svog kompa radi sve najnormalnije, sve lepo vidi i otvara.

Edit:Sad sam video sta je verovatno problem, sto mi ovo na drugoj slici stoji turn off, a iako ja stavim na on i sacuvam kad opet udjem ono opet pokazujem off i zato mi ne vidi njegovo, zasto to?
 

Prilozi

  • 123.jpg
    123.jpg
    425.5 KB · Pregleda: 60
  • 1234.jpg
    1234.jpg
    313.5 KB · Pregleda: 82
Pa imaš na dnu Windows activation sekciju gde ti piše da li je Windows aktiviran.
Ako jeste, onda je genuine i imaćeš i onu "ask for genuine Microsoft software" sličicu desno.
 
To sam bio i uradio, jos sam napravio i homegroup gde sam morao da unosim neki pass za oboje, e sad problem je sto on kad seruje ja ne mogu da otvorim to njegovo(greska na slici) dok kad ja serujem sa svog kompa radi sve najnormalnije, sve lepo vidi i otvara.

Edit:Sad sam video sta je verovatno problem, sto mi ovo na drugoj slici stoji turn off, a iako ja stavim na on i sacuvam kad opet udjem ono opet pokazujem off i zato mi ne vidi njegovo, zasto to?

Probaj da ukljucis Turn off password protected sharing. Imas to na drugoj slici.
 
pozdrav,na hp laptopu ne mogu da uradim create system image file ni back up u control panelu na back up and restore,imam toshibu externi hdd i sve ok nadje je sedmica i kad treba da pocne image file systema da pravi izbaci :

one of the volume specified for back up is invalid because it is either not on a fixed drive,its not formated ntfs,or its read only i kaze da konvertujem sa fata na ntfs koristeci command prompt??ovo sam isto uradio pre neki dan na nekom drugom lapu bez problema sta je u pitanju?iskljucen mi je windows indexing i search na c disku i mislim da je na externoj toshibi stavljen onaj quick removal bez onog write casha tj nije cekirana na toshibi hddu ona opcija better performance jel do toga ili?
molim za savet
 
Probaj da ukljucis Turn off password protected sharing. Imas to na drugoj slici.
I pored toga nece, evo vratio sam se na XP iz drugih razloga i sad upravo prebacujem/vracam podatke na moj hard disk.
 
Instalirao sam kod burazera Windows 7 32 bit na masinu P4 I celeron 2.0 Ghz,768 MB ram,grafa 6200 128,sve radi skoro isto kao na XP,igrice rade OK iako je aero ukljucen,programi itd itd...,sem filmova,seckaju,nije bitno da li je .mkv ili .avi a na XP je radilo bez ikakvih problema... probao sam vishe codeca ali problem je isti ili slican.. vratio na XP ali me cisto interesuje u cemu je problem?!
 
Poslednja izmena:
Mozda u video rendereru? Da li si pokusao da ga menjas u programu koji si koristo za gledanje filmova? Trebalo bi da se odabere EVR (c/p).
 
Nisam nishta menjao ;( Probao sam Media player classic,k codec pack i onaj shark 007 cini mi se da tako bi... znaci krene,i cas ubrza cas zakoci :| a na XP sa zadnjim kodecima 4.90 k pack radi super... e sad onaj CPU metar u win 7 ako je tacan,kada pustim film zakuca u 100 %..i samo iz tog razloga sam se vratio na XP,ostalo sto sam koristio na tom kompu,je radilo ako ne cak i bolje nego na Xp,tipa Cs Source ili Cs 1.6,mada je to comp na kojem se obicno gledaju filmovi a ima obican 17" monitor i klasicnu rezlocuiju 1024 x768... Ako ima neko resenje koje moze da reshi problem nije bitno brzo cu ja instalirati win 7 opet :D
 
Ja zaboravio da javim da radi update :D
 
@Andragon

Probaj KMPlayer, meni fantasticno radi, cak brze nego na Visti. I to bez ikakvih codeca.
Mozda ne treba da instaliras codec-e jer stariji umeju da bune nove OS-ove. Imao sam slican problem sa Vistom, ali kada sam ih sve uninstalirao i samo pokrenuo KMplayer, sve je fantasticno radilo.
Meni odgovara jer mogu da offsetujem subtitlove u realnom vremenu bez ikakvog zastoja, a i ima pregrst opcija koji su svi na par klikova i uglavnom se svi menjaju u realnom vremenu tako da cu najverovatnije duuuugoo ostati pri njemu.
 
Probah 3 puta da instaliran win7 na svoju masinu ali nece. Imam stari Maxtor od 80GB IDE pa reko da na njega probam novi win, a da ne diram postojeci XP koji mi je na SATA disku. Iskuljucim potpuno ovaj SATA i skopcam ovoh IDE Maxtora i pokrenem instalaciju sa DVD-a. Sva instalacija prodje bez ikakvih problema i na samom kraju kada sve instalira kada treba da podigne sistem samo stane i tako stoji :-( Da bar napise neku poruku o gresci ali nista. Inace taj sistem (sa tog dvd-a) sam instalirao na vise racunara bez problema ....

Ima li ko sta da kaze na ovaj problem?
 
k-lite mega kodeci zadnja verzija i gom plejer rade savrseno kod mene.
 
Mozda se ponavljam, ali ko da snadje u ovoj gomili.
Jel' nekome radi Winfast DTV 2000H Plus TV kartica u Win 7-ci???
Drajveri se instaliraju , ali kad instaliram PVR2 prijavljuje mi "No capture device"...
Drajveri su najnoviji za Win 7 64bit sa njihovog sajta.
Sta je u pitanju???
 
Hvala momci probacu kad stignem ovih dana,,, ali se plasim da nije proc usko grlo pa ne moze da svari video materijal mada me cudi zasto ne bi kad na XP radi...
 
Mozda se ponavljam, ali ko da snadje u ovoj gomili.
Jel' nekome radi Winfast DTV 2000H Plus TV kartica u Win 7-ci???
Drajveri se instaliraju , ali kad instaliram PVR2 prijavljuje mi "No capture device"...
Drajveri su najnoviji za Win 7 64bit sa njihovog sajta.
Sta je u pitanju???

Zadnji Winfast PVR2 je ver.2.0.3.24 i ako njega nemas pribavi ga sa oficijelnog sajta. Mozda ti on resi problem.
 
Preinstalirao sam i drajvere i PVR2. Medjutim i dalje nece.:mad:
Medija centar je pronasao sve kanale i trenutno sa njim gledam TV, ali je slika slabijeg kvaliteta.
Ne mogu da poverujem da TV kartice(Leadtek) imaju toliko problema sa Win 7-com, a na kutiji pise da je "Certified for widows Vista"?????:wall:
Na netu sam procitao da je nekim uspelo da pokrenu ovu DTV 2000H plus i PVR2.Odradio sam isto sto i oni ali jok...
Ako neko ima jos neki savet dobro bi mi doso..pre nego sto uradim.. :smash:
 
Da li se nekome desava da mu se gubi ona ikonica action centera u donjem desnom uglu? Danas mi se iz cistog mira izgubila ali sam je nekako povratio samo sto sad posle svakog restarta ponovo gubi.
 
Jel' nekome radi Winfast DTV 2000H Plus TV kartica u Win 7-ci???

Resio sam problem...:lupko:
Toliko je banalno da ne znam da li da pisem..:S:

Dakle, zaboravio sam da instalaciju PVR2-a pokrenem sa onim famoznim "Run as administrator"..
Posle toga je sve normalno proradilo...
 
Da li se nekome desava da mu se gubi ona ikonica action centera u donjem desnom uglu? Danas mi se iz cistog mira izgubila ali sam je nekako povratio samo sto sad posle svakog restarta ponovo gubi.

Veruj mi da nije toliko bitna da je vredna vracanja nakon svakog restarta.:d Pojavice se sama od sebe kada ima potrebe da se pojavi.
 
jer zna neko kako da resim problem sa drajverima za zvucnu karticu skinuo sam sa biostarovog sajta drjvere za vin7,prednji,centralni i vufer rade ok ali zadnji zvucnicu ispustaju neke neartikulisane zvuce :)
 
jer zna neko kako da resim problem sa drajverima za zvucnu karticu skinuo sam sa biostarovog sajta drjvere za vin7,prednji,centralni i vufer rade ok ali zadnji zvucnicu ispustaju neke neartikulisane zvuce :)

Isključi i vrati jack za zadnje zvučnike i potvrdi u pop-up prozoru.
Onda u drajverima podesi sledeće:

Environment
Speaker Fill
Loudness Equalization
Bass Management
 
Poslednja izmena:
Ukratko, da ne citam sve ovo posto ipak ima 167 stanica, uzimam novi komp i razmisljam se da li da prelazim sa viste na win7, jednostavno pitanje da li je win7 stabilan kao vista ili priblizno stabilan, ne zanima me da li ce neki program raditi ili ne, lako je naci zamenu za third pary program ali me zanima da li ce ono sto dobijem iz win7 raditi bez ikakvih problema i tweakova. Racunar bi pretezno koristio za igre i rad na virtualnim masinama. Znam da je ovo prilicno generalizovano pitanje ali bih voleo vase misljenje da cujem :)
 
Windows 7 je po meni i te kako stabilan, i u beta izdanju je radio skoro savrseno! Vistu nikad nisam mirisao, ali sto se tice 7-ce, imas moju preporuku. Imaj u vidu da sve igre rade skoro savrseno i da ce svaka nova raditi bolje. Programi su jos mali problem, ali svi polako izbacuju podrsku i nove verzije za novi windows, tako da ni to vise nece biti problem. Moj savet ti je 7-ca!
 
Jel zna neko kako da premestim ceo Users folder na drugi hard? Nesto nisam uspevao do sada.
 
jel planiras da instaliras sistem na drugi HDD ili samo da ti folder bude tamo?
 
- ako u instaleru odabereš neku opciju, i ukapiraš da si se zezno, nema nazad, čak i ako instalacija još nije krenula, nema back pa da izabereš nešto drugo...

jel ovo tacno ? :D
 
jel planiras da instaliras sistem na drugi HDD ili samo da ti folder bude tamo?

Instalirao sam vec sistem, hocu da sutnem Users folder na drugi disk, ne zelim ga na C particiji jer ne zelim da mislim o bekapu svaki put kad mi sistem prsne.

- ako u instaleru odabereš neku opciju, i ukapiraš da si se zezno, nema nazad, čak i ako instalacija još nije krenula, nema back pa da izabereš nešto drugo...

jel ovo tacno ? :D

O cemu ti pricas?
 
Nazad
Vrh Dno