Šta je novo?
Ukljucio sam quick lunch (links u toolbars) medjutim koju god precicu da kliknem izbacuje mi security warning? Iskljucivao sam sve i svasta, probao svasta vezano za admin prava, ne vredi...

i btw iz TC (ukljuceni naravno hidden/system files) ne vidim:
C:\Windows\System32\drivers\etc
iz win explorera ga vidim, to mi bas ne ulazi u glavu?
 
Nije links isto to i quick launch :) links je za web adrese.
 
:cigar: stupid me:wall: (onda ima neke logike:d)
U principu me extra nervira sto za sve sto uradim moram da napravim bar jos dva extra klika iako sam iskljucio security center, sva ona obavestenja i sve slicno sto sam video. Jel ima neko neki hint kako sve to maksimalno iskljuciti


btw nasao sam ako se jos neko pita zasto tc ne vidi neke fajlove. Zato sto je tc 32bit:( (pricam o win7 64). Ali zato se hosts file iz tc moze videti u C:\Windows\Sysnative\drivers\etc a sysnative winexplorer ne vidi:D
 
Poslednja izmena:
Ja se i dalje mucim sa ovim nerom 9 stalno dobijam ovo bilo da se radi o lite ili full verziji nera

Jel imao jos neko slicnih problema i jel resio?
 

Prilozi

  • nero.JPG
    nero.JPG
    32.7 KB · Pregleda: 90
Ako je USB modem, zameni USB kabal. Ako imas stampac, uzmi kabl od njega pa probaj i vidi da li se BSOD-uje :D

Nije usb modem ali hvala na pomoci u svakom slucaju.
nego gde da skinem zadnje drajvere za modem?
Ovo je moj modem i verzija drajveda koje imam.
Intel(R)536EP verzija drajvera je 4.60.2.0
Pa ako mozete uputite me na zadje drajvere. Poozz:wave:
 
Ja se i dalje mucim sa ovim nerom 9 stalno dobijam ovo bilo da se radi o lite ili full verziji nera

Jel imao jos neko slicnih problema i jel resio?

Nevidim razlog zasto u opste jurite nero 9 i 8? Em sto su teski vise od 1GB, pa do ostalih gluposti oko instalacije i sl. Ja imam verziju 7.9.6.0 koja radi savrseno. Uzmi skini nero general clean tool, sa njihovog sajta. Obrisi tu verziju sa tim alatom, pa pokusaj opet da je instaliras.:bottle:
 
Nevidim razlog zasto u opste jurite nero 9 i 8? Em sto su teski vise od 1GB, pa do ostalih gluposti oko instalacije i sl. Ja imam verziju 7.9.6.0 koja radi savrseno. Uzmi skini nero general clean tool, sa njihovog sajta. Obrisi tu verziju sa tim alatom, pa pokusaj opet da je instaliras.:bottle:

Probao i to ali i dalje posle instalacije dobijam ovo na slici stavio sam za sada ashampoo burning studio 6 free i radi odlicno...:banana:
 
Windows 7: A gde je.........

Nadam se da je dobro mesto za pitanje.
Instaliran win7 x64 bez ikakvih problema.
(nije hteo moj driver za audigy nego svoj) nebitno radi.

Pitanje je sledece:
Kako snimiti zvuk sa kompa film/mp3.... ili ti "what you hear" i kako se vec opcija zove.
Imam ponudjeno samo "mic i line".
Na slici je ono sto se trazi.

Da li je moguce ukloniti prazan beli kvadrat iz start meni-ja ili nekako ubediti all programs da se automatski otvori i popuni isti.
 

Prilozi

  • Mixer.png
    Mixer.png
    19.5 KB · Pregleda: 73
Memory leak na Windows 7, prepostavljam da je do IDA (internet download accelerator).
Da li je neko imao slicna iskustva i kako popraviti? Polako se zauzece memorije povecava sa skinutim materijalom, tako da posle 5-6 sati mi se napuni memorija.
 
Ako je stvarno kriv IDA onda nemas nacina da popravis, mozes jedino da ih kontaktiras i obavestis ih ili da cekas da sami isprave.
 
pa ako je bas memory leak kod IDA samo update samog to moze ispraviti
 
Nadam se da je dobro mesto za pitanje.
Instaliran win7 x64 bez ikakvih problema.
(nije hteo moj driver za audigy nego svoj) nebitno radi.

Pitanje je sledece:
Kako snimiti zvuk sa kompa film/mp3.... ili ti "what you hear" i kako se vec opcija zove.
Imam ponudjeno samo "mic i line".
Na slici je ono sto se trazi.
Desni klik na zvucnik u desnom uglu, odaberi recording devices. Desni klik u na ponudjenu listu i cekiraj show disable devices. Pojavice ti se stereo mix ili what you hear, desni klik na njega i cekiraj set as default device. To bi bilo to, sada mozes da snimas.
 
Uh vec sam mislio da su i tu opciju izbacili.
Zahvaljujem.
 
Kako to da u Windows 7 ne postoji izbor tema?

Rođak instalirao Windows 7 home basic i nema onih finih prelaza, ni animacija. Nema čak ni opcija Personalize, nema je ni na desni klik ni u Control panel!

Ovo još nisam nigdje vidio!

Kako to?

Instaliram tune up i podesim za mnaksimalno dobar izgled i kaže da je sve ok!

Kako to?
 
Aero nije uključen u Windows 7 Home Basic i Windows 7 Starter.
 
Istaliran WIN7-32,rtm final 6.1.7600.16385 ( sve je prepoznao od hardvera.
svi programi koji su radili sa xp rade
 
Poslednja izmena:
Nestale sve ikonice sa destopa, mogu samo da im pristupim preko taskbara. Jel imao neko slican problem?
 
Vec sam pisao da mi se laptop (Acer Aspire 5315)ponasa cudno kada radi na bateriji u Win 7, i da mi je duze trajala dok je bila instalirana Vista.

Danas sam hteo da defragmentujem HDD, pa sam obrisao i hiberfile.sys i pagefile.sys. Dok sam nesto pomerao, iskljucio sam napajanje na laptopu. Baterija je iznenada pokazala 5% i laptop se ugasio. Kada sam ga upalio prijavio je 0% baterije. I tako radio jos pola sata ?!?
Evo i slike, pa mi objasnite sta tu nije normalno...

U cemu je fucking point?!?!
 

Prilozi

  • Win7-Baterija.jpg
    Win7-Baterija.jpg
    338.5 KB · Pregleda: 91
hoce li mi iko ikada odgovoriti, kada ce moci da se proveri dal je genuine win7?!?!?
 
Pa valjda ti piše kada odeš na properties My Computer-a?
 
Moze li neki tip sta bi moglo da uzrokuje sledeci problem ...... win 7 64 bita je u pitanju ........ Poslednja dva dana kada upalim racunar kao da se ne ucitaju drajveri za grafiku ............ tek kad uradim desni klik i pokrenem Nvidia control panel slika dodje u normalno stanje tj rezolucija .......

Grafika je 9800GT sa drajverima za Win7 64-bita (poslednjim naravno) ....

Dakle do pre dva dana sve je radilo kako i treba da radi ............
 
Posle dosta mozganja, xxx neuspelih update restarta, resio problem sa KB974431 Update-om. Dakle ako neko ima problem sa ovim updejtom treba ovo da uradi:

1- Run command prompt as administrator
2- Type sfc
3- Type scannow


Posle toga restart, onda instalacija updejta, restart, i updejt je uspesno instaliran. Vise nema one famozne failure configuring windows updates poruke.

Kod mene ovo ne funkcionise :(
evo sta mi izbaci

 
Poslednja izmena:
Ok evo sada cu da probam :)
 
Pisao sam o curenju memorije na x64 verziji u drugoj temi. Na netu sam uglavnom nailazio na probleme sa AVG-om i nekim dl menadzerom koje ne koristim. Medjutim juce naletim na slican problem kod jos par ljudi koji imaju ESET. Skinem lepo ESET v4.0.424, stavim MSE i zamislite, curenja vise nema! Iako sam ESETov proces ekrn.exe nije zauzimao mnogo memorije, zauzece celokupnog sistema je bilo veliko. Sada sa MSE je uglavnom ispod 40% (mislim na neki uobicajeni rad). Eto, ko ima ESET v4 na Win7 x64 neka obrati paznju...
 
Kako se seruje na windows 7, burazer ima na svom kompu win7 a ja sam imao XP, povezani smo preko rutera i ja sam najnormalnije serovao neke podatke(skoro 40gb) i to prebacio na njegov hard. Uzeo sebi prekljuce novi hard disk, pa snimio i sebi win7 ali sada te podatke ne mogu nikako da serujem(vratim) sa njegovog kompa sebi, evo cimam se i sta god sam pokusao nisam nista uradio.

Moze li neko da mi objasni kako se to radi?
 
Kako se seruje na windows 7, burazer ima na svom kompu win7 a ja sam imao XP, povezani smo preko rutera i ja sam najnormalnije serovao neke podatke(skoro 40gb) i to prebacio na njegov hard. Uzeo sebi prekljuce novi hard disk, pa snimio i sebi win7 ali sada te podatke ne mogu nikako da serujem(vratim) sa njegovog kompa sebi, evo cimam se i sta god sam pokusao nisam nista uradio.

Moze li neko da mi objasni kako se to radi?

Windows 7 Network Sharing
 
Nazad
Vrh Dno