Šta je novo?
Na svakih pola sata sam imao smrzavanje sistema na 10-ak sekundi. Pokusao sam sve i svasta, da bih na kraju probao i skidanje firefox-a sa sistema, sto je urodilo plodom. U pitanju je win 7 ultimate (original, cisto da se zna :) ) Nabasao sam po nekim forumima na par ljudi koji su imali identican problem. Tek posle prelaska na drugi browser su resili problem. I na desktop racunaru je isti OS sa firefox-om i nema nikakvih problema. 'bem li ga... :)
 
Na svakih pola sata sam imao smrzavanje sistema na 10-ak sekundi. Pokusao sam sve i svasta, da bih na kraju probao i skidanje firefox-a sa sistema, sto je urodilo plodom. U pitanju je win 7 ultimate (original, cisto da se zna :) ) Nabasao sam po nekim forumima na par ljudi koji su imali identican problem. Tek posle prelaska na drugi browser su resili problem. I na desktop racunaru je isti OS sa firefox-om i nema nikakvih problema. 'bem li ga... :)

100% ti nije problem do firefoxa vec do neke ekstenzije ili plugin-a
 
Ni jedan jedini plugin nije instaliran sem flash player-a, potpuno klot instalacija, kako sistema, tako i firefox-a.
 
kako onda objasnjavas gomile ljudi kojima Firefox ne pravi problema u W7?
Kojia verzija FF-a, koji build?
Evo, dok sam ovo pisao FF mi se upgrade-ovao na 3.5.4
 
Poslednja izmena:
Nemoj pogresno da me shvatis, na mom drugom racunaru isto nema nikakvih problema, ista verzija instalirana, obe su stare samo jedan dan, isti firefox (3.5.3), sve identicno, iste aplikacije instalirane... Ne pokusavam nista da sabotiram, kazem samo sta je meni pravilo problem.
 
nista, uninstall pa install again :D
ako ti treba FF
 
Ma instalirao sam operu na tom racunaru, ne javlja se vise problem...
 
Da se nadovezem,ne verujem da mozilla moze da koci OS ili ceo racunar...Za druge bih i verovao da si rekao,ali ovo mi je malo suludo...A kad' vec spominjem i druge,radi Chrome,Opera,FF, pored standarda IE8 koji ne volim nikako...3.5.3 verzija firefoxa, flash player ili ti adobe flash player,activeX,java i shockwave od pluginova,cini mi se da sam to instalirao usput...:wave:
 
Ne znam da li je već bilo, ali evo liste novih prečica (shortcuts) u Windowsu 7: The Master List of New Windows 7 Shortcuts.

Meni lično se najviše dopadaju:
Shift + right click na folder, za Open Command prompt here
Win + Up, maximize
Win + Down, minimize
Win + Left/Right, za prebacivanje prozora između primarnog i sekundarnog monitora
Win + 1,2,...9, za startovanje aplikacija pinovanih na task baru
 
Ne znam da li se neko susreo sa problemom da nema "All Programs" u Start meniju. Zapravo, postoji kartica "All Programs" ali kada se pokazivac misa zadrzi na njoj ili se klikne levim klikom ne otvori se meni sa svim programima, nego se pojavi "Back"?
 
Pogledaj malo bolje. Kad ti se pojavi Back, onda ti je otvorena i lista svih programa. Kad otvoris start, nije potrebno kliknuti na All Programs, vec se samo malo zadrzati na njemu i otvara All Programs
 
izgleda da moze da se patchuje 32bitni sistem, da podrzava do 128 GB rama(patchovo sam i u everestu je prikazivao punu memoriju 4gb ne ko pre 3,25gb, jedino sto me je nerviralo, kad se pali komp pojavi se ono da biram sta da mi se butuje, windows 7 patchovan ili obican win 7) http://www.raymond.cc/blog/archives...ista-32-bit-x86-support-more-than-4gb-memory/ sta mislite?? i jos...dopuna, da odredjena aplikacija moze da koristi vise od 2gb u 32-bitnom sistemu, npr 3gb...
For anyone using win 7 that wants to use more than 2 gigs of ram in(for example) After Effects this is how you do it:

run a command prompt as Administrator and enter the following:
bcdedit /set IncreaseUserVa 3072

A value of 3072 will increase your programs available memory to 3 gigabytes. If you want more than that adjust accordingly by multiplying the number of gigs you want to use by 1024 (ie. 4096 for 4 gigs, etc...)

Next run msconfig either from the same command line or by typing msconfig into the run or search fields on the start menu and hitting enter.

Go into the advanced options on the boot tab. In there you will find an option for maximum memory, set this to the same value you entered at the command line. Additionally if you have a multi processor or dual/quad core machine you can increase the number of processors used on this screen.

Hit ok to close the advanced options and then check off make all boot settings permanent and hit ok again to close msconfig. You will need to restart. After this you will see an increased amount of ram available in the After Effects memory settings.

As a cautionary note, if any of these steps seem confusing or difficult for you then you probably shouldn't try this. There are reasons that these settings are protected from casual adjustment which I would suggest researching before messing around.
sta mislite o vome, [povecala mi se memorija u PhotoShopu, AE...
 
Pa ti nama lepo javi kako radi ;)
Generalno, verujem da ćeš naleteti na probleme pre ili kasnije.
 
Pogledaj malo bolje. Kad ti se pojavi Back, onda ti je otvorena i lista svih programa. Kad otvoris start, nije potrebno kliknuti na All Programs, vec se samo malo zadrzati na njemu i otvara All Programs

U tome i jeste problem. Kada zadrzim pokazivac misa na "All Programs" ne pojavi se uopste meni sa programima (kao da, na primer, nema nista u All Programs sto je nemoguce), nego se pojavi "Back" kao da se pojavio meni sa svim programima, a nije.
 

Skinuo sam malo noviju verziju i instalirao. Eror je nestao. Hvala.

Ali na zalost javlja mi se drugi problem. Nikako ne mogu da napravim sliku na plazmi da bude kako treba. Jedino izgleda dobro u native rezoluciji (koja naravno, nije odgovarajuca 1024x768).
I slika je nenormalno blurovana. Dakle isti filmovi su mi na XP-u bili kao kristal.
Imam samo CoreAVC i ffdshow od kodeka.
 
U tome i jeste problem. Kada zadrzim pokazivac misa na "All Programs" ne pojavi se uopste meni sa programima (kao da, na primer, nema nista u All Programs sto je nemoguce), nego se pojavi "Back" kao da se pojavio meni sa svim programima, a nije.

Da li su ti uključene potrebne stavke u "Customize Start Menu"?
 

Prilozi

  • customize.jpg
    customize.jpg
    60.4 KB · Pregleda: 90
Da li su ti uključene potrebne stavke u "Customize Start Menu"?

Jesu. "All Programs" su radili normalno, a onda sam stavio Office 2007 (da vidim kako izgleda :d) i, cini mi se, da je tada nastao neki problem. Probacu ponovo da instaliram pa cu da vidim sta se desava.
 
Da li si stavio EVR kao output?

Prebacio sam na EVR, ali ista je situacija. Naknadno sam shvatio da je problem do rezolucije na tv-u. Kada stavim 1024x768 i pustim film na tv-u izgleda savrseno, samo moram da podesim AR. To je naravno malo iritantno.
Kada stavim bilo koju drugu od ponudjenih reza - filmovi budu blurovani.
Na XP-u sam drzao 1366x768 za TV i samo tada je sve izgledalo kako treba.
Sada, na sedmici, kad pokusam da unesem custom resolution za TV, izbaci mi poruku da mi TV ne podrzava tu rez.

Sta ciniti?
 
Ima li fix za 5.1 problem sa Realtek HD audio i integrusama ?
Instalirao sam drivere. podesio zvucnike u panelu, na testu se svaki zvucnik cuje ali kad pustim muziku ( aimp, foobar ) imam samo stereo zvuk :wall:
 
U Realtek kontrol panelu imas opciju Speaker Fill ili tako nesto slicno..
Nemam vise RealtekHD pa ti ne mogu tacno reci..
 
Wireles mi na laptopu, sem kućne mreže, prepoznaje jos tri i stalno me pri podizanju sistema pita na koju da se "nakači". Zanima me da li postoji fora da u Win 7 podesim da sem moje mreze ostale uopste ne detektuje kao i da drugi ne vide moju. Znači, da kad kliknem u donjem desnom uglu na ikonicu Network, prepoznaje samo moju mrežu. Inace, u pitanju je telekomov ADSL i ruter 520S.
Nesto ovako ...
 

Prilozi

  • wireless_windows_7.jpg
    wireless_windows_7.jpg
    56.9 KB · Pregleda: 73
Nakon svakog paljenja kompjutera i pokretanja rada na njemu sistem se zamrzne nekih 40ak sekundi.. I onda nastavi da radi i to se ne pojavljuje do iduceg paljenja racunara. Koji uzrok moze biti?
 
Neki proces?


Evo i do mene jedno pitanje, windows 7 nece da otvori "manage" opciju kada idem desnim klikom na my computer, dok mi preko kontrol panela otvara bez problema, nije da mi to sad stvara neke probleme, ali mi "bode oci". Jel ima jos neko slican problem, i jel ima neko resenje...?
 
U Realtek kontrol panelu imas opciju Speaker Fill ili tako nesto slicno..
Nemam vise RealtekHD pa ti ne mogu tacno reci..
Tako radi ali zvuk je na zadnjim zvucnicima supalj, prazan, uzasano je.
Na XP-u mi radi sasvim normalno, cuju se svih 5 zvucnika dobro ali na 7-ci ne mogu nikako da namestim. Ne znam vise sta da radim :mad:
 
Prvo kazes da nema zvuka, posle kazes da ima, ali da je supalj, prazan...
Ne znam.. Kupi X-Fi :d

P.S. takodje u efektima imas i Room Correction, pa probaj da se igras sa tim..
 
Realtek stvarno nema neki kvalitet zvuka - u principu. Rešenje je verovatno u drugoj kartici ili u nekom digitalnom dekoderu/pojačalu, jer (barem moja) Realtek kartica ima i digitalni izlaz.
 
Wireles mi na laptopu, sem kućne mreže, prepoznaje jos tri i stalno me pri podizanju sistema pita na koju da se "nakači". Zanima me da li postoji fora da u Win 7 podesim da sem moje mreze ostale uopste ne detektuje kao i da drugi ne vide moju. Znači, da kad kliknem u donjem desnom uglu na ikonicu Network, prepoznaje samo moju mrežu. Inace, u pitanju je telekomov ADSL i ruter 520S.
Nesto ovako ...

dakle, desno dugme na ikonu za mrezu kod sata, pa Open Network...
sa leve strane prozora imas Manage Wireless Networks
otvori ti se novi prozor: tu svoju mrezu izguras na vrh, a ove druge obrises.

kada zavrsis, restartuj racunar i vidi sta ce onda da se desi.
 
Prvo kazes da nema zvuka, posle kazes da ima, ali da je supalj, prazan...
Ne znam.. Kupi X-Fi :d

P.S. takodje u efektima imas i Room Correction, pa probaj da se igras sa tim..

Tacno, rekao sam da ga nema ali na tvoj predlog, ukljucio sam speaker fill opciju i sada ga ima ali je nesretan.
Ma ne vredi nista, 100 stvari sam probao i uvek isto. :wall:
 
Nazad
Vrh Dno