Šta je novo?
Da pokušam da sažmem neke probleme sa prethodnih stranica i dam rešenja ili bar predloge...

Imam 64-bit RTM verziju sedmice.

Za rezanje koristim Ashampoo i radi savršeno kao što je radio i na XP-u.

Imam neki multifunkcijski HP (ne znam napamet oznaku). Nisam instalirao nikakve drajvere koji su došli uz njega. Samo sam ga uključio i sedmica je sve odradila sama.

Za download koristim DownThemAll add-on za Firefox i radi perfektno.

Toliko od mene...
 
Izvinjavam se, zaista ne mogu da citam ovih bilion stranica pa ako nekom nije tesko da odgovori na dva prosta pitanja.
1-<--- Masina iz potpisa - Da li je masina ok za 7 kao sekundarni OS?
2-Prilikom instalacije particija na koju zelim da instaliram OS se formatira ili ne i koliko praznog prostora mi je potrebn za instalaciju ?
 
Ovi odgovori i pomoc tipa : "koristi Searsh, pretrazivanje ... " i slicni, su stvano mocni ... cak duboko osmisljeni i sadrzajni. Od neprocenjivog su znacaja za onog koji nesto priupita.
 
Poslednja izmena:
Naravno da jesu. Pitanja se ponavljaju bezbroj puta, a niko neće da bar proba da potraži odgovor, nego odma tresne novi post. Često bi mu bilo brže nego da čeka na odgovor.
 
1-<--- Masina iz potpisa - Da li je masina ok za 7 kao sekundarni OS?
Jeste, sasvim OK.
Sirena je napisao(la):
2-Prilikom instalacije particija na koju zelim da instaliram OS se formatira ili ne i koliko praznog prostora mi je potrebn za instalaciju ?
Ne formatira se osim ako ti to ne odabereš.

Ne preporučujem ti da na istoj particiji imaš još jedan Windows (npr.XP) već bih išao na "svaki Windows na svojoj particiji" s time što bi bilo pametno da 7-ca ide na C:.

Potrebna veličina particije ovisi o vrsti 7-ce koju stavljaš: x64 zauzima više mesta jer mnoge delove OS-a stavlja u obe verzije (x86 i x64), koliko tačno - nisam imao potrebe da gledam. Količina dodatnih programa koje želiš da instaliraš je drugi faktor koji odlučuje o potrebnoj veličini particije, 7-ca se opasno ali opasno razbacuje sa slobodnim prostorom (u Windows\Installer se praktično po dva puta nalaze instalacione verzije programa i update-ova koji se u kasnijoj upotrebi instaliraju na 7-cu) ... sve u svemu ja bih ti preporučio najmanje 20-24 GB za x86 7-cu i najmanje 30 GB (za x64 7-cu).
Takva su moja iskustva.
 
Poslednja izmena:
Jeste, sasvim OK.

Ne formatira se osim ako ti to ne odabereš.

Ne preporučujem ti da na istoj particiji imaš još jedan Windows (npr.XP) već bih išao na "svaki Windows na svojoj particiji" s time što bi bilo pametno da 7-ca ide na C:.

Potrebna veličina particije ovisi o vrsti 7-ce koju stavljaš: x64 zauzima više mesta jer mnoge delove OS-a stavlja u obe verzije (x86 i x64), koliko tačno - nisam imao potrebe da gledam. Količina dodatnih programa koje želiš da instaliraš je drugi faktor koji odlučuje o potrebnoj veličini particije, 7-ca se opasno ali opasno razbacuje sa slobodnim prostorom (u Windows\Installer se praktično po dva puta nalaze instalacione verzije programa i update-ova koji se u kasnijoj upotrebi instaliraju na 7-cu) ... sve u svemu ja bih ti preporučio najmanje 20-24 GB za x86 7-cu i najmanje 30 GB (za x64 7-cu).
Takva su moja iskustva.

Naravno, svaki OS-svoja particija.
Hvala na odgovoru.
 
Ako vam se ne uključuje screen saver mogući problem je wireless miš. Meni ne radi kada mi je prikačen rezervni Logitech Cordless Click Plus - zato što je rezervni sam lako i provalila o čemu se radi :D Videh kasnije da dosta njih ima isti problem s Microsoftovim wireless miševima.
 
imam ja logi wireless i screen saver radi normalno od prvog dana;)
 
Nisam ni rekla da će svaki wirless miš svakome da pravi problem. Akcenat je bio na - mogući problem i moguće rešenje ;)
 
mora , nazalost. cak i narodske verzije
 
:wall:
Pokrenuo sam instalaciju i nakon "Starting Windows" prozora kad se pojavi onaj plavi prozor sa liscem :d nista se ne desava, samo tako stoji. Probao sam nekoliko puta ali uvek isto.
Verzija je dobra, bar tako kazu drugari koji su je instalirali ali se kod mene desava gore navedeno.
Da li ima veze brzina na kojoj je rezan imidz? Rezao sam sa Ashampoo na 8X.
 
Interesantno, meni se to isto desilo kada sam hteo da instaliram 7-cu na prijateljevom računaru koji je skoro isti kao tvoj. Instalacija je nastavila da radi svoj posao tek kada sam obrisao C: disk iz nekog od programa sa Hirens boot CD-a (to mi je bilo najlakse i pri ruci).

A u tvom slucaju trebas da probas i da fizicki iskljucis onaj drugi disk od 80GB pre pocetka instalacije 7-ce. Moglo bi da resi problem.
 
Poslednja izmena:
Imam 2 HDD-a sa po dve particije - c,d/e,f - a Win7 hocu da instaliram na E particiju koja se nalazi na drugom disku.
Probacu da iscupam prvi disk pa onda da instaliram.
 
Ne znam da li se smeju postavljati pitanja ovog tipa, ali vredi pokusati.
Zanima me koliko je bezbedno skidati updateove za W7 i office na ovim verzijama za sire narodne mase? Tacnije da li se na bilo kakav nacin mogu snositi posledice za postupke poput ovoga?
 
Ne znam da li se smeju postavljati pitanja ovog tipa, ali vredi pokusati.
Zanima me koliko je bezbedno skidati updateove za W7 i office na ovim verzijama za sire narodne mase? Tacnije da li se na bilo kakav nacin mogu snositi posledice za postupke poput ovoga?

zavisi koju verziju imas

ja imam narodnu i nisam kuco ni kljuc, a radi sve zivo, cak i update koji je +- 2x nedeljno.
 
Ma radi i kod mene sve ok, nema problema sto se toga tice. Nego me zanima da li mozda neko to kontrolise i prati (na ovo me je podstaklo to sto sam svojevremeno negde cuo/procitao da su nekome navodno stizali opominjujuci mailovi od M$-a i sl. - mada je to mozda naucna fantastika).
Inace imam Ultimate x64...
 
Inace, ne optuzuju oni tebe, vec te smaraju da si zrtva piraterije.. Tako da ta prica o opominjujucim mailovima ne pije vodu..
 
A ha, odlicno. Neka ostane tako... Zrtva sam :D , nego sta!? To je reseno.

Nego, MPC HC mi baca neki eror kad pustim bilo kakav video materijal. U fazonu da mi nedostaju dx9 dll-ovi. Sto je u neku ruku i logicno jer je u Media Playeru na output namesteno WMR9 Renderless, itd.
Kako ovo resiti?
 
Inace, ne optuzuju oni tebe, vec te smaraju da si zrtva piraterije.. Tako da ta prica o opominjujucim mailovima ne pije vodu..

Ne znam za te konkretne slucajeve ali mene su jednom zvali iz Euneta (pre 2 godine dok sam skidao i share-ovao preko e-mule-a) i rekli mi da odmah skinem sa share-a Waves-ov softver jer su njih kontaktirali iz Waves-a i kao rekli im da ako ne prestanem da share-ujem podici ce tuzbu itd... znaci zvanicno mi je upuceno upozorenje da ne sirim piratski softver... tako moze i Microsoft... doduse ovo je bilo share-ovanje narodnog soft-a na netu i nije iz iste price ali... nikad se ne zna...

Pozz
 
Ne znam za te konkretne slucajeve ali mene su jednom zvali iz Euneta (pre 2 godine dok sam skidao i share-ovao preko e-mule-a) i rekli mi da odmah skinem sa share-a Waves-ov softver jer su njih kontaktirali iz Waves-a i kao rekli im da ako ne prestanem da share-ujem podici ce tuzbu itd... znaci zvanicno mi je upuceno upozorenje da ne sirim piratski softver... tako moze i Microsoft... doduse ovo je bilo share-ovanje narodnog soft-a na netu i nije iz iste price ali... nikad se ne zna...

Pozz

Upravo se preko share (P2P) klijenata pecaju zrtve. Cak je i nas Telekom u stanju da salje upozorenja. Video sam na jednom forumu da je nekom tipu Telekom poslao upozorenje zbog nelegalnog skidanja jednog crtanog filma preko torrenta. Zato je koriscenje drugih nacina uz pomoc jdownloader-a bezbednije.:-devil-:
 
Upravo se preko share (P2P) klijenata pecaju zrtve. Cak je i nas Telekom u stanju da salje upozorenja. Video sam na jednom forumu da je nekom tipu Telekom poslao upozorenje zbog nelegalnog skidanja jednog crtanog filma preko torrenta. Zato je koriscenje drugih nacina uz pomoc jdownloader-a bezbednije.:-devil-:

Hehe,slazem se sa tobom sto se tice dole navedenog...A inace ja sam na Win 7 x64 7600 16385 RTM,update-i rade super,nista do sada nije stizalo na mail,i da jeste,ne zanima me,tacno je da smo MI zrtve,a onaj ko nam je dozvolio da budemo neka odgovara.:-devil-:

Aplikacije takodje rade,a i one koje ne zele da krenu,tu je compatibility mode-vecinom i zaboravim na to,a sedmica naspram viste,nebo-zemlja!:wave:
 
Nekoliko pitanja:

NERO 9
Jel neko namestio nero na win 7 ultimate?
Probao sam ne znam koliko verzija i full i one osakacene lite verzije i uvek posle instalacije kada probam da pokrenem nero dobijem poruku "unable to execute file"....


WINDOWS MEDIA PLAYER
Kako da namestim da wmp kada pokrenem da mi pokazuje uvek vizualizaciju?
Sada kada pokrecem wmp stalno mi izbacuje album art pa onda sam moram da prebacim na vizualizaciju jel moze to nekako da se promeni i gde?

ADOBE ACROBAT READER
Skinuo sam 9.2 verziju i instalirao sada kada pokusam da otvorim pdf fajl na netu on mi ga automatski prvo downloaduje pa ga onda otvori kao poseban prozor dok mi je u visti bilo koji pdf fajl otvarao u novom tabu u okviru firefox-a...kako da opet namestim da mi tako otvara?
 
Imam instaliran Nero 9.2.6.0 lite - radi najnormalnije
za PDF koristim Foxit PDF viewer - koji je samo par MB, za razliku od Adobe bloatware-a

za WMP nemam pojma - ne koristim
 
Hehe,slazem se sa tobom sto se tice dole navedenog...A inace ja sam na Win 7 x64 7600 16385 RTM,update-i rade super,nista do sada nije stizalo na mail,i da jeste,ne zanima me,tacno je da smo MI zrtve,a onaj ko nam je dozvolio da budemo neka odgovara.:-devil-:

Aplikacije takodje rade,a i one koje ne zele da krenu,tu je compatibility mode-vecinom i zaboravim na to,a sedmica naspram viste,nebo-zemlja!:wave:

Niti ce stici jer ce MS-u biti veoma tesko da doskoci onima koji su za dz aktivirali W7 preko raznoraznih master key alatki a da pritom ne napravi probleme legalnim korisnicima.:-devil-:

Sta god da radis ne posecuj sajtove CIA i FBI jer ubrzo saznaju tacnu adresu onoga ko je njihove sajtove posetio.:-devil-:
 
Niti ce stici jer ce MS-u biti veoma tesko da doskoci onima koji su za dz aktivirali W7 preko raznoraznih master key alatki a da pritom ne napravi probleme legalnim korisnicima.:-devil-:

Sta god da radis ne posecuj sajtove CIA i FBI jer ubrzo saznaju tacnu adresu onoga ko je njihove sajtove posetio.:-devil-:

Hehe,e to nisi trebao da mi kazes,po prirodi sam radoznao...:)
A skoro su mi kolege sa posla prepricali jednu pricu od pre neku godinu...Navodno,kliktali oni po sajtu CIA ili FBI ,nisam siguran sada,posle par trenutaka im se sistem srusio,ja verujem u njihove mogucnosti,tako da ne moram bas da ih posecujem,osim ako mi ne zatreba njihova pomoc,a ne tako nesto!:))

Sto se tice Nero-a,radi i Nero 8 i Nero 9 na sedmici,bar koliko sam ja probao...:wave:
 
1. Na RC7100 imam nero 8.3.6.0 i radi... ponekad se zaglupi sa fontovima ili sl... ali reze
2. TOSHIBA A300 atheros 5007,... sa malo rada ok,... sa mnooogo rada na wireless-u BSOD... (nekoliko puta) :S:

Lepa stvar kod 7,... napisao gde je problem, trazio noviju verziju drivera (MS... nije bilo) i naso kod Acera,... instal i radi....

Bice i ova igranka sa driverima resena jednog dana,...:party:
 
Nazad
Vrh Dno