Šta je novo?
nikako da uspem da mi slika popuni ceo ekran( monitor od 17" ) pri rezoluciji 1024x768, on je prihvati, ali bude mi dole i gore na ekranu crni deo...kad stavim na 1280x1024 bude preko celog ekrana ali mi nije citljivo i kad povecam ono na medium 125% povecaju se samo ikone i slova na pozadini ne i u programima(adobe photoshop, winamp npr)....monitor(lcd asus mm17d) mi ne podrzava(po podesavanju na dugmice monitora) resize vertikalno...sta da radim help?!?

??hvala unapred
 
da li je ovo finalna verzija koju sam instalirao?(skinuo sam 30.jula, po forumima se spominje da je od avgusta finalna verzija) screenshot
 

Prilozi

  • windows 7.jpg
    windows 7.jpg
    280.3 KB · Pregleda: 114
Poslednja izmena:
Prelistah i procitah prilicnu kolicinu stranica ali ne nadjoh odgovor na ono sto me muci ... pa da potrazim pomoc ovako.
Naime, skinuo sam finalne verzije x86 i x64, instalirao u VMWare i sve je kao OK. Medjutim, kad hocu da instaliram x64 na fiicki disk, instalacija prodje kompletno i onda posle poslednjeg restarta podizanje sistema dodje do : "Verifing DMI Pool Data .... Update Sueccess" i tu stojiiiiii ... nema mi ga boot :)
Preporucite mi sta da uradim da bih dobio boot, koji ocigledno fali ?
Hvala unapred.
 
Narode, kako da povecam ikonice na taskbaru (ne na quick launch)? Da bude kao u visti i da pise o cemu se radi.

Hvala unapred :)
 

Prilozi

  • Clip.jpg
    Clip.jpg
    70.1 KB · Pregleda: 125
Poslednja izmena:
Properties>Taskbar Buttons>Never combine
 
e ljudi jel neko zna zasto mi Win7 prepoznaje svih 4 gb a u zagradi pise 3.5gb useble??

1.jpg
 
Memory remap opcija u biosu mora biti na enable..
 
Mislim da to imaju samo najjeftinije graficke.. Al, nek pogleda u Catalyst-u
 
Jel ono Gigayte ima skrivene opcije u biosu kad se stisne CTRL+F1 kad se udje u BIOS?

Gledam u manualu tvoje ploce nema ni govora o memory remap, jedino ako je skrivena ali bio bi stvarno glup potez ostaviti tu funkciju skrivenu pa jos na disable...
Sta kaze Catalyst Control panel, jel grafika uzela tih 512MB?
 
Jel ono Gigayte ima skrivene opcije u biosu kad se stisne CTRL+F1 kad se udje u BIOS?

Gledam u manualu tvoje ploce nema ni govora o memory remap, jedino ako je skrivena ali bio bi stvarno glup potez ostaviti tu funkciju skrivenu pa jos na disable...
Sta kaze Catalyst Control panel, jel grafika uzela tih 512MB?

pazi citao sam po netu izgeda da nisu ni ubacili opciju memory remaping..

a u Catalyst Control panel nisam isto naso sve sam pogledo jedino gde sam vido da pise memorija je kolicina memorije na grafickoj koja je 1GB ddr5 i to je to :S nemam pojma?
 
pazi citao sam po netu izgeda da nisu ni ubacili opciju memory remaping..

a u Catalyst Control panel nisam isto naso sve sam pogledo jedino gde sam vido da pise memorija je kolicina memorije na grafickoj koja je 1GB ddr5 i to je to :S nemam pojma?

E ako nijesu ubacili memory remap to im je stvarno veliki minus, toliko ljudi ima 4 giga... Jesi probao sa novim biosom, ako ima na sajtu ?
 
e ljudi jel neko zna zasto mi Win7 prepoznaje svih 4 gb a u zagradi pise 3.5gb useble??
Pogledajte prilog 53737
Ovo za memoriju je stvarno čudno :crash: ako je Gigabyte tu pogrešio (mada deluje neverovatno) možda će to ispraviti novim bios-om ... pogledaj da li imaš već nešto da skineš (pa makar i beta verziju).

Ali da te pitam: s obzirom na tvoju konfiguraciju, nije mi jasno zašto ti je indeks samo 5,9 ... mislim i kod mene je isti ali zbog slabe grafičke karte (za današnje pojmove) jer se za ukupan indeks postavlja vrednost najslabije komponente (ono: lanac je jak koliko i najslabija karika).
Šta je to kod tebe ocenjeno kao 5,9 ?
 
Primary Hard Disk je uglavnom svima 5.9
 
E ako nijesu ubacili memory remap to im je stvarno veliki minus, toliko ljudi ima 4 giga... Jesi probao sa novim biosom, ako ima na sajtu ?

vido sam na sajtu ima novi bios, videcu da ga stavim veceras pa cu vidim...

Ovo za memoriju je stvarno čudno :crash: ako je Gigabyte tu pogrešio (mada deluje neverovatno) možda će to ispraviti novim bios-om ... pogledaj da li imaš već nešto da skineš (pa makar i beta verziju).

Ali da te pitam: s obzirom na tvoju konfiguraciju, nije mi jasno zašto ti je indeks samo 5,9 ... mislim i kod mene je isti ali zbog slabe grafičke karte (za današnje pojmove) jer se za ukupan indeks postavlja vrednost najslabije komponente (ono: lanac je jak koliko i najslabija karika).
Šta je to kod tebe ocenjeno kao 5,9 ?

za memoriju ne znam sto je stavio mozda zbog latencije jer je 7 7 7 20 na 1333

ili moram da kloknem proc pa da bude brze sto ne mogu jer imam stock cooler :S
 
Poslednja izmena:
@Kikibgd,
koliki ti je skor za HDD?
CPU i memorija su ti sigurno iznad 5.9
 
Ljudi imam instaliranu RTM verziju x64 koja se pojavila pre par meseca (7600.16385.090713-1255_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD). Zanimam me da li je to ista verzija Windowsa koja se od pre par dana prodaje ili ima tu nekih novina?
 
Nazad
Vrh Dno