Šta je novo?
Poslednja izmena:
па нисам упућен у то, да ли ћу моћи да га поново инсталирам са истим кључем, ако буде потребе да обарам систем, па да дође проблема јер сам већ активирао, и тако ... :)

Kad promenis hard ili maticnu, trazice ti ponovnu aktivaciju i nece moci sa istim klucem. jedan kljuc - jedan komp.
Ali, mislim ako im se obratis (MS-u) da ces ga ponovo aktivirati sa tim MSDN kljucem..
Ja sam svoj aktivirao a ne mislim da menjam plocu ili HDD-ove skoro..
 
Jel imao neko probleme sa narezivanjem?

Iako imam poslednji firmware za moj Pioneer 216D - jednostavno sa Nero i 8 i 9 verzijom ne moze nikako da nareze do kraja. Na XP-u mi je sve korektno radilo.
 
ja sam imao isto problema s nerom...buffer je jako padao, nekad i disk pucao
sve sto sam uradio je da sam iskljucio servis za rezanje od win7..od tad radi dobro
probaj....
 
Danas sam primetio jednu zanimljivost, osetio sam da win explorer s vremena na vreme malo laguje i kada sam usao u TM primetio sam 3 procesa explorer.exe? Tek kada sam poslednji ugasio nestao je i explorer. Feature ili neki bug? Posle restarta explorera sve opet radi normalno....

p.s. Win je podignut skoro 4 dana...

Izvalio sam sta je, kriv je tweak sa prethodne strane ;)
Ako je neko pinovao Windows Explorer na taskbaru i smeta mu sto se po defaultu otvara Libraries umesto (My) Computer nek ide desni klik na precicu pa Properties i za putanju ubaci
"%windir%\explorer.exe ::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}"
 
Poslednja izmena:
problem download menager

Jel ima neko problem sa skidanjem preko download menagera? Kod mene se s vremena na vreme zaustavi download iako je konekcija u redu. Isti problem se pojavljuje na oba W7 (ultimate) x86/x64. Nekad se prekid desi nakon 20 min. a nekad nakon 4h (menager radi ali ne ide download :wall: ) dok za to vreme mogu nesmetano da vršljam po netu. Pomaže jedino restart kompa (gašenje-paljenje modema ne daje rezultate). Da napomenem da su linkovi za download aktivni i da sam probao više menagera ali uvek isto!? :mad:
 
Šta je "narodno" kod verzija sa fakulteta koje koristimo od avgusta?

Dobro sad moramo li da zalazimo u sustinu materije,ja bi rado ali ima da me varnuju ako krenem :)......ja nisam rekao da se na fakultetu koriste narodne verzije kolko ja mislim na faksu su ove RTM ili neka release candidate verzij(a)e verovatno :)
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko problem sa skidanjem preko download menagera? Kod mene se s vremena na vreme zaustavi download iako je konekcija u redu. Isti problem se pojavljuje na oba W7 (ultimate) x86/x64. Nekad se prekid desi nakon 20 min. a nekad nakon 4h (menager radi ali ne ide download :wall: ) dok za to vreme mogu nesmetano da vršljam po netu. Pomaže jedino restart kompa (gašenje-paljenje modema ne daje rezultate). Da napomenem da su linkovi za download aktivni i da sam probao više menagera ali uvek isto!? :mad:
Ovo je bio masovan problem pre jedno 2 meseca kada sam hteo da skinem RTM verziju sa MSDNAA. Na kraju je downloader prijavio CRC grešku i obrisao ceo trud, ne samo meni.

A juče sam bez muke skinuo x64 Pro istim putem...
 
Poslednja izmena:
Dobro sad moramo li da zalazimo u sustinu materije,ja bi rado ali ima da me varnuju ako krenem :)......ja nisam rekao da se na fakultetu koriste narodne verzije kolko ja mislim na faksu su ove RTM ili neka release candidate verzij(a)e verovatno :)


RTM = Final

I nisam mislio na faksu, već ima puno nas koji koristimo legalno još od avgusta kada se pojavio Windows na MSDNAA portalima fakulteta.
 
Danas sam primetio jednu zanimljivost, osetio sam da win explorer s vremena na vreme malo laguje i kada sam usao u TM primetio sam 3 procesa explorer.exe? Tek kada sam poslednji ugasio nestao je i explorer. Feature ili neki bug? Posle restarta explorera sve opet radi normalno....

p.s. Win je podignut skoro 4 dana...

Izvalio sam sta je, kriv je tweak sa prethodne strane ;)
Ustvari nije kriv tweak jer se isto desava i bez njega, dakle cak i ako ostavis na defaultu da otvara Libraries opet dobijes jos jedan proces explorer.exe, sada sam probao.
 
jedno pitanje, koju oznaku nosti finalna verzija windowsa koja se pojavila juche?
7600.16835xxxx je RTM, a ova finalna?
 
RTM = Final

I nisam mislio na faksu, već ima puno nas koji koristimo legalno još od avgusta kada se pojavio Windows na MSDNAA portalima fakulteta.

Mislim da RTM nije finalna verzija tj. nije nesto sto ce se naci sigurno na rafovima prodavnica softvera i kompova koliko je meni poznato RTM znaci spreman za proizvodnju,a ne da je to finalna verzija :)Skroz cenim sto se tako koristi novi OS tj. lepo je sto vam je M$=Microsoft to ustupio:)
 
Poslednja izmena:
ajd onda ti jos malo prostudiraj pa se javi ponovo :d
 
Ovo je bio masovan problem pre jedno 2 meseca kada sam hteo da skinem RTM verziju sa MSDNAA. Na kraju je downloader prijavio CRC grešku i obrisao ceo trud, ne samo meni.

A juče sam bez muke skinuo x64 Pro istim putem...

Možda nisam dobro objasnio :smash:. Problem sa download menager-ima se pojavljuje nakon instalacije W7(ultimate) x86 ili W7(ultimate) x64. Znači, internet konekcija normalno funkcioniše ali bilo kakav download preko menager-a se jednostavno s vremena na vreme zaustavi. Download menager radi ali ništa ne svlači sa neta, protok o% :wall:. U isto vreme mogu normalno da pristupim netu kao i bilo kojoj internet stranici.
 
Meni GetRight radi bez problema
 
Mislim da RTM nije finalna verzija tj. nije nesto sto ce se naci sigurno na rafovima prodavnica softvera i kompova koliko je meni poznato RTM znaci spreman za proizvodnju,a ne da je to finalna verzija :)Skroz cenim sto se tako koristi novi OS tj. lepo je sto vam je M$=Microsoft to ustupio:)
RTM znači "released to manufacturing", poslat u proizvodnju.
 
Nikako ne uspevam da nakacim HP 1200 i HP 7000 na windows 7 x64, oba stampaca su shared u mrezi, win 7 ih vidi, ali ne nalazi drajvere preko windows update-a.

Interesantna stvar je da, ako stampace nakacim direktno na svoj pc preko usb porta, sve ide kako treba - stampaci bivaju prepoznati i drajveri se automatski instaliraju, stampaci srecno stampaju. Treci share-ovani stampac, HP 5L, radi bez ikakvih problema, win 7 instalira drajvere i sve je ok.
Da napomenem da na drugim racunarima sa vistom i xp-om ovakvih neprijatnosti nema.

Gledao sam na netu, vidim da dosta ljudi ima problem bas sa ovim stampacima, probao sve i svasta, ali bez ikakvog uspeha.

Ako je neko sticajem okolnosti imao isti problem i resio ga je, bio bih jako zahvalan da cujem resenje ovog neprijatnog problema.

Evo da odgovorim sam sebi - nisam uspeo da resim problem iako sam se svojski trudio 3-4 dana, isprobao bukvalno sve sto je bilo kome palo na pamet (pa i vise od toga :).

Na kraju sam provalio da stampac radi sa win 7 32-bit....

Se*em ti se na MS kad ni posle x godina i dalje ne mogu da ispeglaju 64-bitne verzije svojih proizvoda.
 
Ne znam da li je neko već ponudio ovo rešenje sa HP štampačima, čisto da ne bih rondao po celoj temi ipak ću napisati - probajte neki od jeftinih mrežnih print servera. Identičan problem sam imao u mešovitoj XP i Vista x64 mreži. Stvar je prosta - HP ima bljuvotinu od drajvera, a iz generacije u generaciju prave sve veće bljuvotine. Mene bi lično bilo sramota da se potpišem na onu sprdnju od softvera koja zaokružuje njihove printere.

Elem, nakačiš printer preko USB kabla na print server, a print server vežeš u mrežu. Na svim računarima fino instaliraš mrežni printer, i to lokalno, kao lokalni štampač, samo što ga podesiš na Standard TCP/IP port, umesto USB porta i vozi. Svaka mašina će funkcionisati kao da je printer njen lokalni.

Print serveri više nisu skupi, ja sam koristio par TP-Link varijanti od 30-50 eura.
 
Možda nisam dobro objasnio :smash:. Problem sa download menager-ima se pojavljuje nakon instalacije W7(ultimate) x86 ili W7(ultimate) x64. Znači, internet konekcija normalno funkcioniše ali bilo kakav download preko menager-a se jednostavno s vremena na vreme zaustavi. Download menager radi ali ništa ne svlači sa neta, protok o% :wall:. U isto vreme mogu normalno da pristupim netu kao i bilo kojoj internet stranici.
Nisam skapirao da ne misliš na MSDNAA downloader, nego na skidanje sa rapidshare i slično. To već ne znam, niti može da se priča o tome na forumu...
 
Za nestrpljive.
Microsoft: Srbija na Windows 7 galerija

Pejzazi Srbije koji su osvojili nagradu na Microsoftovom konkursu, bice dostupni za skidanje sa majkrosoftovog sajta.

Par primjera:
nonapa1.jpg

tara-m1.jpg

lampa_1.jpg


mene zanima oce se ovo pojaviti na oficijalnom sajtu za download kao tema ili samo kao background?
 
nikako da uspem da mi slika popuni ceo ekran( monitor od 17" ) pri rezoluciji 1024x768, on je prihvati, ali bude mi dole i gore na ekranu crni deo...kad stavim na 1280x1024 bude preko celog ekrana ali mi nije citljivo i kad povecam ono na medium 125% povecaju se samo ikone i slova na pozadini ne i u programima(adobe photoshop, winamp npr)....monitor(lcd asus mm17d) mi ne podrzava(po podesavanju na dugmice monitora) resize vertikalno...sta da radim help?!?
 
Ne znam da li je neko već ponudio ovo rešenje sa HP štampačima, čisto da ne bih rondao po celoj temi ipak ću napisati - probajte neki od jeftinih mrežnih print servera. Identičan problem sam imao u mešovitoj XP i Vista x64 mreži. Stvar je prosta - HP ima bljuvotinu od drajvera, a iz generacije u generaciju prave sve veće bljuvotine. Mene bi lično bilo sramota da se potpišem na onu sprdnju od softvera koja zaokružuje njihove printere.

Elem, nakačiš printer preko USB kabla na print server, a print server vežeš u mrežu. Na svim računarima fino instaliraš mrežni printer, i to lokalno, kao lokalni štampač, samo što ga podesiš na Standard TCP/IP port, umesto USB porta i vozi. Svaka mašina će funkcionisati kao da je printer njen lokalni.

Print serveri više nisu skupi, ja sam koristio par TP-Link varijanti od 30-50 eura.

Ma sve je to lepo u teoriji, samo mi nije jasno kako je taj isti printer radio flawless sa vistom 32/64.
A inace drajver postoji i radi - nisam ja imao problema sa printerima kada ih direktno preko usb-a vezem na svoj comp, tada je sve radilo k'o sat, vec samo kada sam ih 'nabadao' kroz mrezu. Jos cudnije je sto sa network-shared stampacem nema problema na win 7 32-bit, a na win 7 64-bit ima.

Inace, ne delim tvoj entizujazam glede tih malih print servera, za moj ukus se to previse zaglupljuje.
 

Je l' ima neki ljepši? :D

I još dva pitana oko gedžeta:

1. Kako da isključim da su always on top, pošto nisam ni uključio, ali su oni samoinicijativno odlučili da mi smetaju u raznim programima. :d

2. Je l' ima neka fina kursna lista, kao ona default, ali da ima dinare. :D
 
Ne znam, ja koristim ovaj. Meni je lep ;)
1. Na svaki gadget imas opciju Always on top i Opacity kad kliknes desnim dugmetom misa...
2. I don't know
 
Nazad
Vrh Dno