Šta je novo?
E i ja instalirah ovo cudo.. i sta ne radi.. :)

Realtek HD Audio. Instalirao sam zadnji postojeci driver sa Gigabyteovog sajta, a zadnje zvucnike 5.1 Genius sistema prepoznaje kao prednje i kad kliknem na zadnje cuje se zvuk u prednjima, a kad kliknem na prednje nista se ne desava. Ako stavim na stereo, ne cuje se ni jedan. Centar i subwoofer je ok.

Da li je neko vec pronasao resenje?

I ja imam slican problem sa 5.1 zvucnicima. Mislim da je to u pitanju ploca posto imamo istu marku.:trust:
 
jeste probali da izvadite sve dzekove i da vracate jedan po jedan?
ubodete prvo prednje i iskocice vam ekran sa pitanjem koji su zvucnici, zatim zadnje pa woofer i centralni.. imao sam Realtek HD na W7 i 5.1 sistem zvucnika i nisam imao problema..
otkacite i zakacite i ne bi trebalo da bude problema...
i, da.. poslednje verzije Realtek drajvera se skidaju sa Realtek sajta
 
Poslednja izmena:
Ja imam problem sto mi zvucna na P5B Deluxe neprima mikrofonski ulaz a ostalo sve radi.
 
22 oktobar je tuj!:D I eto prodje godina i dodjosmo do samo 2 dana od zvanicnog pojavljivanja OS-a koji bi po meni konacno mogao da posalje legendarni XP (koji i dan danas koristim) u zasluzenu penziju:)Doduse verujem da se "narodne" 7-mice uveliko koriste:d
 
Šta je "narodno" kod verzija sa fakulteta koje koristimo od avgusta?
 
Nista, samo ljudi nisu upuceni sta ima..
 
Srbija na Windows 7 wallpapers

Za nestrpljive.
Microsoft: Srbija na Windows 7 galerija

Pejzazi Srbije koji su osvojili nagradu na Microsoftovom konkursu, bice dostupni za skidanje sa majkrosoftovog sajta.

Par primjera:
nonapa1.jpg

tara-m1.jpg

lampa_1.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel mozda pisao neko koje bi servise u Win7 trebalo iskljuciti da bi se dobile najbolje performanse?
 
BlackViper?
 
Dakle, imam sedeci problem.... Skinuo sam sa microsoftovog sajta win7, pre manje od dve nedelje, dakle, trebalo bi da je original, i dobio sam svoj kod za registraciju....
Kad pokrenem instalaciju, i stignem do dela gde mi je ponudjeno Install now, cim kliknem, izbaci mi poruku "A required CD/DVD drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, CD, DVD or USB flash drive, please insert in now".
Ima lli neko ideju kako da resim ovaj problem?
 
Idi u BIOS i prebaci SATA kontroler u legacy (IDE emulation) režim.
 
Idi u BIOS i prebaci SATA kontroler u legacy (IDE emulation) režim.

Znam za tu foru, ali nemam u BIOS-u tu opciju, pokusavam da instaliram na Compaq laptopu, i nemam opciju u BIOSU, nekako je mnogo siromasan
 
Instalirao sam razne custom Basic teme (sa deviantart-a), pa sam nekako uspeo da zeznem explorer. Ajd sto nece da mi se otvori sam explorer jer za browsing fajlova koristim Total Commander, nego ne mogu da odem ni u Control Panel, da promenim rezoluciju, teme itd...

Posto sam sve promene vrsio u Themes folderu, jel moze neko da mi posalje ili zakaci negde ( rapidshare,...) sadrzaj Windows\Resources\Themes foldera - ima nesto preko 1MB, da probam da prekopiram i tako da resim problem. U pitanju je x86 verzija Windows-a.

Hvala!
 
Uopste mi se ne svidja to sto je napisao Crni Vajper... svaka mu cast ali zadrzacu se na gasenju indexing servisa i to je to..

Pa imas izbor ne razumem?:wall:
Daje ti izbor : Default, Safe, Tweaked i Bare-bones.
Probas pa vidis koji ti odgovara. Kada instaliras ono osnovno imaces previse procesa koji pice u background-u. Uzmes ovu kolonu safe i slobodno odradi kako je napisao. Ako ti se ne svidja vratis na default i gotovo, ne vidim u cemu je problem ne mozes nista da zeznes.:)
 
Instalirao sam razne custom Basic teme (sa deviantart-a), pa sam nekako uspeo da zeznem explorer. Ajd sto nece da mi se otvori sam explorer jer za browsing fajlova koristim Total Commander, nego ne mogu da odem ni u Control Panel, da promenim rezoluciju, teme itd...

Posto sam sve promene vrsio u Themes folderu, jel moze neko da mi posalje ili zakaci negde ( rapidshare,...) sadrzaj Windows\Resources\Themes foldera - ima nesto preko 1MB, da probam da prekopiram i tako da resim problem. U pitanju je x86 verzija Windows-a.

Hvala!

Evo ti ovo, trebalo bi da je isto.
W7 Professional ali x64.
 
да ли је неопходно да ми се активира виндовс? имам још 1 дан до аутоматске активације, а некако бих волео да је избегнем ако може. није пиратерија, користим онај msdn...
 
да ли је неопходно да ми се активира виндовс? имам још 1 дан до аутоматске активације, а некако бих волео да је избегнем ако може. није пиратерија, користим онај msdn...

ako ga ne aktiviras, OS ce ti se "zakljucati" i neces moci da ga koristis, dok ne uradis aktivaciju.
vise imas na http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Product_Activation
 
jel moze neko da mi pomogne oko indexinga ?
naime , na d particiji imam folder muzika, i u njemu tri podfoldera i u svakom podfolderu po jos jedno 500,600.

samo jedanput sam uspeo da namestim taj indexing za muziku da mi radi, i to na nekoj prethodnoj instaliciji win7ice. znaci sad kako god da stavim u indexing ( i sva tri podfoldera, ili samo taj glavni koji se zove muzika) , u search resultsu mi nikad nista ne izbaci...

moze li neki help ?
 
jel moze neko da mi pomogne oko indexinga ?
naime , na d particiji imam folder muzika, i u njemu tri podfoldera i u svakom podfolderu po jos jedno 500,600.

samo jedanput sam uspeo da namestim taj indexing za muziku da mi radi, i to na nekoj prethodnoj instaliciji win7ice. znaci sad kako god da stavim u indexing ( i sva tri podfoldera, ili samo taj glavni koji se zove muzika) , u search resultsu mi nikad nista ne izbaci...

moze li neki help ?

Disk:


Folder:
+ ukljuci Indexing servis u servisima ako ti je iskljucen

mozda ces morati ovde da dodas lokaciju koju hoces da indeksiras (pod Modify)

 
да ли је неопходно да ми се активира виндовс? имам још 1 дан до аутоматске активације, а некако бих волео да је избегнем ако може. није пиратерија, користим онај msdn...

pa aktiviraj vec kad imas legalan serijski.. :d
reci mi jedan razllog zasto ga nisi jos aktivirao?
 
Poslednja izmena:
@cwelle , sve opcije koje si naveo su ukljucene, isto se desava. jel treba pod modify kad ukljucujes sta hocu da indexiram, da stikliram npr 3 podfoldera, ili je dovoljno samo ovaj glavni folder pa ce on ukljuciti sve podfoldere? probao sam sve varijante, ne kapiram, a jednom mi je uspelo, ne znavsi sta sam uradio :/
 
pa aktiviraj vec kad imas legalan serijski.. :d
reci mi jedan razllog zasto ga nisi jos aktivirao?

па нисам упућен у то, да ли ћу моћи да га поново инсталирам са истим кључем, ако буде потребе да обарам систем, па да дође проблема јер сам већ активирао, и тако ... :)
 
Dodas QuickLaunch i stavis small icons, mada ne znam zasto zelis da ikonice budu razlicite velicine :)
 
@cwelle , sve opcije koje si naveo su ukljucene, isto se desava. jel treba pod modify kad ukljucujes sta hocu da indexiram, da stikliram npr 3 podfoldera, ili je dovoljno samo ovaj glavni folder pa ce on ukljuciti sve podfoldere? probao sam sve varijante, ne kapiram, a jednom mi je uspelo, ne znavsi sta sam uradio :/

mozda treba malo vremena da izindeksira sve

evo uputstva sa neta: http://www.dummies.com/how-to/content/how-to-add-locations-to-the-windows-7-search-index.html
 
Nazad
Vrh Dno