Šta je novo?
od veceras, posle par minuta pri ukljucivanju kompa, u trayu mi se pojavi kao neka ikona, lici na globus, i onda mi se desktop zamrzne.... ono sto je otvoreno od prozora pre toga, i dalje radi, ali nista drugo posle nemogu otvoriti... ni u task mnageru nista ne pomaze jer mi ni ne nudi nista novo da ugasim...... jel imao neko slican problem?

thx
 
Nema klasicnog quick launcha ali moze: desni klik na ikonu programa u taskbaru pa u kontekstnom meniju izaberes ikonu programa i pokrenes novi prozor / primjerak (vidi sliku).

Ali zasto gubiti vreme na sve to.... srednji klik misa (tockic) otvara nove instance prozora, a u browserima link otvara u novom tab-u. :wave:
Kad se jednom naviknete ....vise nema povratka
 
od veceras, posle par minuta pri ukljucivanju kompa, u trayu mi se pojavi kao neka ikona, lici na globus, i onda mi se desktop zamrzne.... ono sto je otvoreno od prozora pre toga, i dalje radi, ali nista drugo posle nemogu otvoriti... ni u task mnageru nista ne pomaze jer mi ni ne nudi nista novo da ugasim...... jel imao neko slican problem?

thx

deinstalirao total video converter, i sad vise ne brlja..... :)
 
Hocu da probam 7-cu, koji mi build preporucujete? mislim koi je po vama naj stabilniji. pozz
 
7600.16385.090713-1255_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD.iso
 
nema vise buildova.. to je bilo u beta i RC izdanjima... sad je samo Final.. iliti RTM

mislio sam da nije izasla konacna verzija jos uvek. u svakom slucaju hvala probacemo finalnu verziju...:):D:bottle:
 
Ja sam sinoc stavio u dual-boot sa XP-om, generalno mi je ok mada je tu i dalje ono sto me nerviralo kod Viste tj. Control Panel i sami izgledi ikona. I nikako ne mogu da podesim lepo font, pokusavao sam razne kompbinacije i sa Clear Type on i off i onim posle test prozorima gde se bira koji vam uzorak najbolje izgleda, ali nikako da podesim za sve. U XP-u sam koristio default sa Clear Type off, ako neko zna kako to da namestim ovde bio bih mu zahvalan.

A posto koristim Lachesis do 2. novembra nece izaci drajver tako da ga sada prepozaje kao obican mis, i ne mogu da podesim DPI kako inace koristim.

I jedno pitanje: gde mogu da podesim globalno za sve foldere koje otvorim da fajlove u njima prikazuje kao Tiles a ne kao Details. Ukljucio sam menu bar, probao kao u XP-u View-Tiles, ali za svaki novi folder koji otvorim moram iznova da postavljam sa Detail na Tiles.
 
Ali zasto gubiti vreme na sve to.... srednji klik misa (tockic) otvara nove instance prozora, a u browserima link otvara u novom tab-u. :wave:
Kad se jednom naviknete ....vise nema povratka
Meni je na srednje dugme namesten Flip 3D tj. Switch between windows, pa ne mogu tako.
A ima jos jedna mogucnost Shift+levi klik.


Ako je neko pinovao Windows Explorer na taskbaru i smeta mu sto se po defaultu otvara Libraries umesto (My) Computer nek ide desni klik na precicu pa Properties i za putanju ubaci
"%windir%\explorer.exe ::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}"
 
Hvala Igore, to mi je bilo potrebno :)

Zna li se sada kog datuma izlazi najzad finalna verzija spremna za prodaju :D ?
 
Problem: Kad ocu da snimin sliku iz mozzile na desktop, izbaci mi gresku
Capture123.jpg

i tako 2,3 puta pa onda snimi, dosta je iritirajuce, zna li neko u cemu je problem
 
Poslednja izmena:
Pa probaj da startujes mozzilu "Run as administrator" (desnim klikom na nju ...).
 
da imam nod 32, verziju v3.0.657.x64, vidim da na ovom linku masa ljudi ima vece probleme sa v4, ja nisam nista primetio dugo sem da me smara za cuvanje slika iz ff
 
Poslednja izmena:
Ja takođe koristim nod32 tj. ESS 4.0.314 i nikakvih problema nemam ... mada ću iz sasvim drugih razloga preći na Comodo Internet Security.
 
Ja imam NOD32 na Win7 64 professional :

- prvo me zeza kod svakog dizanja sistema, trazi da dozvolim Malwerbytes-u da se aktivira

- neke osnovne komande blokira, kao "copy/paste"... jer treba administrator da skine "read only" ...sto nikako ne moze.:trust:

1) Da li ima neki nacin da budem "stalno administrator" ?
2) Da li bi "omeksalo" problem da stavim Win7 home ?

Anybody ?
 
Poslednja izmena:
Hvala...

Ali ovo "administrator" zezanje... mi vise lici na Win7 professional nego na NOD32.

Je li neko probao "home Win7" ?
 
Imam problem do juce sam koristio 7600 sa hazardovim kjucicem na ploci DFI bez problema ali kad sam je zamenio sa P55M UD4 izbacio mi je da nije vise genuine i da treba da ga registrujem. Kako da resim problem , da li da ponovo pokrenem kljucic ili da reinstaliram 7600 pa da ponovo pokrenem kljuc i dali ce ostati sve instalacije posle toga koje su bile ili ce ih W7 pregaziti. To pitam jer nisam video reinstalaciju kao kod XPa
 
da li koristi neko ovde w7 64b na 780g? Da li ima problema sa bilo kakvom igrom? Da rezimiram : pokrenem bilo kakvu igru (sem windowsovog solitera :p), npr heroes 5 krene loading screen i nakon njega dobijem samo black screen i komp ne reaguje ni na sta (sem na HW reset). Isto se desava i sa reflexive igrama znaci izgleda se vracam na XP do 22.og
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam sta znaci "w7 64b na 780g"
 
da li koristi neko ovde w7 64b na 780g? Da li ima problema sa bilo kakvom igrom? Da rezimiram : pokrenem bilo kakvu igru (sem windowsovog solitera :p), npr heroes 5 krene loading screen i nakon njega dobijem samo black screen i komp ne reaguje ni na sta (sem na HW reset). Isto se desava i sa reflexive igrama znaci izgleda se vracam na XP do 22.og

A da instaliras DX9 redistributable. To obicno resava takve probleme.
 
Meni je na srednje dugme namesten Flip 3D tj. Switch between windows, pa ne mogu tako.
A ima jos jedna mogucnost Shift+levi klik.


Ako je neko pinovao Windows Explorer na taskbaru i smeta mu sto se po defaultu otvara Libraries umesto (My) Computer nek ide desni klik na precicu pa Properties i za putanju ubaci
"%windir%\explorer.exe ::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}"

Hvala puno, vrlo korisna informacija, nerviralo me to sto otvara libraries! :wave:
 
Ja ne znam sta znaci "w7 64b na 780g"
Windows 7 64bit na AMD 780g chipsetu :D
Ako je neko pinovao Windows Explorer na taskbaru i smeta mu sto se po defaultu otvara Libraries umesto (My) Computer nek ide desni klik na precicu pa Properties i za putanju ubaci
"%windir%\explorer.exe ::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}"
Hvala za ovo!
 
Poslednja izmena:
E i ja instalirah ovo cudo.. i sta ne radi.. :)

Realtek HD Audio. Instalirao sam zadnji postojeci driver sa Gigabyteovog sajta, a zadnje zvucnike 5.1 Genius sistema prepoznaje kao prednje i kad kliknem na zadnje cuje se zvuk u prednjima, a kad kliknem na prednje nista se ne desava. Ako stavim na stereo, ne cuje se ni jedan. Centar i subwoofer je ok.

Da li je neko vec pronasao resenje?
 
Nazad
Vrh Dno