Šta je novo?
Dva pitanja:

1) Zelim da ukinem Hibernate preko cmd ali nemam permission iako sam administrator? Ideja?

Sam sebi odgovaram :), mozda nekome i bude korisno: "type CMD and right click Run as Admin"



2) Velicina Windows foldera je ~8gb. Da li ima potrebe da se to shrinkuje? (i ako ima -kako?)

2)
\Windows\SoftwareDistribution\ možeš obrisati, ali pre toga isključi Automatic Updates servis iz kontrol panela. Posle ponovnog ukljucivanja Update servisa, kreirace se ponovo taj isti folder ali ovaj put prazan..
Ovde se kriju update-ovi, koji u principu vise nisu potrebni..
Ispraznis Temp..
Dalje ne znam sta bi dirao..
 
pokreni i Disk Cleanup, jer mozda imas jos neke temp fajlove... tipa error report i sl.
takodje, Hibernate se moze iskljuciti iz Disk Cleanup, tako sto se samo izabere da se obrise hibernate fajl...
 
Dva pitanja:

1) Zelim da ukinem Hibernate preko cmd ali nemam permission iako sam administrator? Ideja?

Sam sebi odgovaram :), mozda nekome i bude korisno: "type CMD and right click Run as Admin"

Iz komandnog prompta...

... da ga isključiš:
powercfg -h off [Enter]

... da ga uključiš:
powercfg -h on [Enter]
 
Ok, nod i avast sam koristio i pre, mada desavalo mi se da avast obrise neke drajvere od zvucne?????.... Hvala.

Za Avast nisam siguran ali Nod po default-u brise sve sto mu se i ucini da je potencijalna pretnja i ima na 3 ili 4 mesta da se podesi da pita svaki put kad hoce nesto da obrise jer inace brise i ono za sta misli da je pretnja. Podesis da te pita i kad ti javi "Probably a variant...blabla" to znaci da nije siguran, sledi "No Action" i nema problema...meni je Nod jednom, kad sam kopirao ceo hard na drugi, pobrisao skoro sve "magicne fajlove zbog kojih programi rade :d " ...

Pozz
 
Objasni taj utisak..
Imas li Hibernate u Start Meniju? Da li postoji fajl hiberfil.sys u root-u Windows particije?
 
Jesi stavio put computer to sleep: never u power settinzima u control panelu?
 
Objasni taj utisak..
Imas li Hibernate u Start Meniju? Da li postoji fajl hiberfil.sys u root-u Windows particije?

Potrazicu taj fajl, ali definitivno nije iskljucen Hibernate, i ako sam ga iskljucio i preko ove komande i preko Control panela, nocu ako ostavim ukljucen racunar, ujutru, on je zamrznut (uspavan) i probudi se tek posle par minuta kada prodrmam mis ili pritisnem tastere na tastaturi.
 
Moras imati administratorska prava kad kucas komandu u CMD-u
 
preko Disk Cleanup-a sigurno radi gasenje hibernacije.
 
ljudi imam problem, nesto sam podesavao adjust clear type text i od tad mi je leva strana monitora ostrija a desna strana mutnija (ima blura), ne znam kako da podesim ovo, molim pomozite

edit: uspeo je reset monitora
 
Poslednja izmena:
Bah, smorih se listajuci silne stranice u ovoj temi, ni search mi nije pomogo...
Elem, znam da je neko pitao da li je moguce postaviti klasican quick lunch kao kod win xp i viste, dakle da mogu program koji se nalazi u njemu da startujem u vise prozora/primeraka?
 
Nema klasicnog quick launcha ali moze: desni klik na ikonu programa u taskbaru pa u kontekstnom meniju izaberes ikonu programa i pokrenes novi prozor / primjerak (vidi sliku).
 

Prilozi

  • Untitled 1.jpg
    Untitled 1.jpg
    33 KB · Pregleda: 95
Moze, ides desni klik na taskbar pa izaberes toolbars>new toolbar, izaberes folder C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch
Otkljucas taskbar pa desni klik na novi quick launch toolbar i deselektujes shot text i show title.
 
Wow, ovo nisam znao. Moraću da probam :)
 
Hvala svima na korisnim informacijama, samo mi jos ti objasni, kako da dodjem do tog fajla preko Disk Cleanup-a?

sorry, izgleda da to radi samo u Visti...
ovako izgleda:
hibercln.png


sada sam pokrenuo u Win7 i nema te opcije...
 
Hm... dobio sam quick launch, ali kako da ga prebacim na levu stranu taskbar-a?
 
Malo jeste zeznuto, nesto im slabo funkcionise to prevlacenje toolbarova :), probaj taskbar da povecas po visini da ima dva reda, pa prevuces quick launch u taj novi prazni prostor u donjem redu i onda prebacis na gore, isprobavaj malo te kombinacije.
 
Moze, ides desni klik na taskbar pa izaberes toolbars>new toolbar, izaberes folder C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch
Otkljucas taskbar pa desni klik na novi quick launch toolbar i deselektujes shot text i show title.

Zvuci nemoguce ali ja nemam folder Application Data...
Bem mu misha kako ovo?! :d
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    101.6 KB · Pregleda: 70
Taj folder je sakriven :)
Najbolje da samo zamenis svoj username u onu putanju koju sam napisao i to onda kompletno ubacis u textbox na dnu te slike.
 
Malo jeste zeznuto, nesto im slabo funkcionise to prevlacenje toolbarova :), probaj taskbar da povecas po visini da ima dva reda, pa prevuces quick launch u taj novi prazni prostor u donjem redu i onda prebacis na gore, isprobavaj malo te kombinacije.
Uspeo! Tnx :wave:
 
How to Enable or Disable Hibernate in Windows 7

"... i rezanci s makom"

Windows (All Versions) Cannot Hibernate Computer with More Than 4 GB Memory
Microsoft confirms that user cannot put a computer that is running Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista, or Windows Server 2008 with more than 4 GB (gigabytes) of RAM (random access memory) installed into hibernation mode. This is not a bug but by design, as Microsoft disable hibernation support on PC with more than 4GB physical memory inserted because benchmark by Microsoft shows that performance is poor on a computer that has more than 4 GB of memory and that has support for hibernation, which requires sufficient disk space to contain the contents of the computer’s memory.

As such, user cannot find the Hibernate tab in the Power Options Properties dialog box, which is unavailable. Worse still, the issue affects both 32-bit and 64-bit versions of Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista and Windows Server 2008, although the x64 editions of Windows can support more than 4 GB of memory.

There is no resolution or solution to the hibernation turned off and not working issue. The only workaround is to reduce and decrease the RAM to 4 GB or less on the affected computer, which is unlikely to be done by most people.
...

See: http://support.microsoft.com/kb/888575/
 
Poslednja izmena:
drajveri za maticnu, verovatno... nema sta da bude..
 
Nazad
Vrh Dno