Šta je novo?
22 Oktobra ja ocekujem brdo updatova za Windows 7...ja imam problema sa lagom pri upisu na drugi HDD a vidim dosta njih se zale i na mrezne probleme...

Naravno da laguje kad ga sistem iskljuci posle nekog vremena. Treba vremena da se ponovo zavrti taj disk.

Ako te nervira iskljuci to u Power Options, mada ti ne bi preporucio. Bolje je da se gasi.
 
Naravno da laguje kad ga sistem iskljuci posle nekog vremena. Treba vremena da se ponovo zavrti taj disk.

Ako te nervira iskljuci to u Power Options, mada ti ne bi preporucio. Bolje je da se gasi.

iskljuceno je odavno, nije to vec upis je bas spor... ranije nisam imao taj problem, stavio sam linux na tom HDD na jednoj particiji i odvezivao ga par puta tako da ko zna sta je dovelo do te situacije
 
s obzirom da ima brdo stranica o win7, ne uspeh da nadjem sledece, ima li reci o outlooku u win7, ja ga ne uspevam pronaci?
Outlook je sastavni deo MS Office, tako da ne vidim tu nikakav poseban problem (osim ako nisi mislio na "Outlook Express")?

Postoji potpuno regularan način da koristiš Windows Mail iz Viste pod Win7.
Cela fora je da se kompletan sadržaj Vistinog foldera na putanji
"C:\Program Files\Windows Mail" prekopira preko istoimenog foldera, koji inače postoji u Win 7.
Ovde se pojavljuje problem da Win7 ne dozvoljava da se vrši kopiranje preko postojećih fajlova. Rešenje je u preuzimanju administratorskih prava kontrole nad celim folderom ili kopiranje izvršiti pomoću nekog Live CD O.S.-a (Linux, MiniXP sa Hiren's CD...)
Kada se obavi kopiranje potrebno je u registry uvesti i reg fajl, kojim se omogućava postavljanje Windows Mail za default mail program.

Postoji i skraćena verzija, koja može da se nađe na internetu:
Windows Mail x86 / x64 for WIN7. Just only 1.62MB because all you need is msoe.dll from Vista.
The patch come with small VBscript to:
- backup WIN7's msoe.dll (which do not run) and copy one from Vista into Windows Mail folder.
- Grant full access to Windows Mail folder and files
- Insert necessary registry so that you can set Windows Mail as default
- Create shortcut of Windows Mail to Start Menu

Napomena:
Podrazumeva se da Vistin Mail folder, mora biti sa iste verzije Viste kao što je verzija Win7 na koju se kopira (32-bit/64-bit)

PS
U prilogu, pomenuti reg fajl
 

Prilozi

  • mailclients.rar
    1.1 KB · Pregleda: 29
  • vista_win7_mail.jpg
    vista_win7_mail.jpg
    132.1 KB · Pregleda: 78
Poslednja izmena:
Da li neko koristi Google Chrome na 7-ci x64?
Ne mogu da postavim Chrome kao default browser nikako. Ne nudi ga uopste u default programs, dok je dugme za tu namenu u samom Chrome-u sivo i iznad pise "Google Chrome cannot determine or set the default browser." Isto se ponasa i sa run as administrator.
 
Da li neko koristi Google Chrome na 7-ci x64?
Ne mogu da postavim Chrome kao default browser nikako. Ne nudi ga uopste u default programs, dok je dugme za tu namenu u samom Chrome-u sivo i iznad pise "Google Chrome cannot determine or set the default browser." Isto se ponasa i sa run as administrator.


Ja koristim bez ikakvih problema kao default...ali ne znam kako da ti pomognem osim sa ovom informacijom, probaj da reinstaliras Konanovog Boga :p
 
Mogu da se kladim da sam negde procitao resenje za taj problem. Mislim da win7 gasi jedan hdd da stedi energiju kada se ne koristi. Probaj na google da nadjes informaciju o tome. Mozda je cak i u power options (za svaki slucaj stavi high performance ako je desktop). Ako naletim na resenje napisacu ga ovde :wave:

Mislim da u Power Options po default-u stoji da gasi diskove ako 20min nema aktivnosti na datom disku. Meni je ovo izazivalo skljocanje storage diska (sto me je zesce isparanoisalo) tako da sam tu opciju gasenja diskova iskljucio.
 
Meni se pojavili novi update-i, pripazite se "narode", izgleda da ima skakljivih po nas.
 
hp stampaci i windows 7

Nikako ne uspevam da nakacim HP 1200 i HP 7000 na windows 7 x64, oba stampaca su shared u mrezi, win 7 ih vidi, ali ne nalazi drajvere preko windows update-a.

Interesantna stvar je da, ako stampace nakacim direktno na svoj pc preko usb porta, sve ide kako treba - stampaci bivaju prepoznati i drajveri se automatski instaliraju, stampaci srecno stampaju. Treci share-ovani stampac, HP 5L, radi bez ikakvih problema, win 7 instalira drajvere i sve je ok.
Da napomenem da na drugim racunarima sa vistom i xp-om ovakvih neprijatnosti nema.

Gledao sam na netu, vidim da dosta ljudi ima problem bas sa ovim stampacima, probao sve i svasta, ali bez ikakvog uspeha.

Ako je neko sticajem okolnosti imao isti problem i resio ga je, bio bih jako zahvalan da cujem resenje ovog neprijatnog problema.
 
Poslednja izmena:
Pa napravi novi standardni TCP/IP port za štampanje i njega podesi za port na kome se nalazi štampač, a nakon što ti W7 instalira drajvere za USB...
 
meni je w7 legalan ali me cudi sto je on sam restartovao komp posle updateova.. obicno smara sa obavestenjem da treba restartovati komp ne bi li kompletirao update, ali ovaj put samo ga restartovao.. i dalje radi kao sat.. kao sto je i radio..
 
Imam problem sa formatiranjem particije u Win 7 . Tokom instalacije OS-a , po navici , izbrisao sam C: i E: particije , nastavio proces instaliranja Win7ce na C: dok sam E: particiju ostavio samo izbrisanu planirajuci da je formatiram u Windows-u. Problem lezi u tome sto kad pokusam da je formatiram u Winu dobijem sledeci error>>
errord.jpg

Mesta ima disku gomila ..
Ima li neko prestavu o cemu se radi?

Izvinjavam se ako sam ponovio pitanje koje je vec postavljeno u ovoj temi ali 150 strana mi je mnogo da pretrazim.
 
Poslednja izmena:
Koji program za rezanje diskova preporucujete? Na XP sam koristio Nero 6.x.x.x sada sam na Win7 probao sve verzije 6.x i nijedna nije kompatibilna, probao sam cak i Nero 7 ali nece i on da radi.

Nero 6 mi se svidjao jer nije mnogo zauzimao mesta i resursa kao Nero 7.

Koristim UltraIso, radi odlicno, a mozes da ga koristis i za dodavanje/uklanjanje fajlova iz image fajlova. :)
Takodje sam koristio portabl Nero 8.3.2.1, radi bez problema.
:type:

Odradio sam upgreade sa Viste HP na W7 Ultimate i za sada sve radi OK, ali nailazim na problem sa Damon Toolsom.
Jednostavno ne mogu da instaliram nijednu verziju (ni Lite ni Pro, ni novu ni staru) posto kada odradi instalaciju SPTD i kaze da mora da se restartuje, nakon restarta krece sa instalacijom iznova ponovo instalira SPDT i tako redom.
Kako FGN da zavrsim instalaciju DT do kraja, bez bezbrojnih restarta?

Radio sam clean install win 7 x64, skinuo najnoviju verziju (ili bar onu koja je bila najnovija pre mesec dana), ignorisao upozorenju o nekompatabilnosti i instalirao normalno, sve je radilo.
Ti si radio upgrade, mozda je zbog toga :trust:

Poz
 
Poslednja izmena od urednika:
Da ne obrnem svih 150stranica moze li mi neko reci koji je office kompatibilan sa 7com?Probao Office 2007 Enterprise Genuine Blue Edition koji mi ujedno i radi na visti ali 7ica izbacuje gresku.hvala
 
Da ne obrnem svih 150stranica moze li mi neko reci koji je office kompatibilan sa 7com?Probao Office 2007 Enterprise Genuine Blue Edition koji mi ujedno i radi na visti ali 7ica izbacuje gresku.hvala


Blue Edition :trust: . Meni je standardna Enterprise 2007 sa SP2 radila ormalno 7 RC.
 
Blue je onaj što se ne aktivira :)
Inače radi Blue najnormalnije na sedmici, doduše sa Service Packom 2, bez njega nisam ni probavao.
 
Imam jeziv problem sa kopiranjem na USB hard, sigurno jedno 5 puta sporije nego pod XP-om. Ima li neko resenje za ovo? Razmisljam nesto da nije do toga sto je FAT 32?
 
Poslednja izmena:
Pa zar je moguce da niko nema reshenja za WIn7 Winamp i da rade svih 6 zvuchnika ?? :trust:

U SounMax CP je sve normalno nameshteno na 5.1 i kad testiram rade svih 6 zvuchnika a u winampu samo dva prednja...

Ajde neko...
 
meni je w7 legalan ali me cudi sto je on sam restartovao komp posle updateova.. obicno smara sa obavestenjem da treba restartovati komp ne bi li kompletirao update, ali ovaj put samo ga restartovao.. i dalje radi kao sat.. kao sto je i radio..


meni je to davno jednom uradio :d

i to u sred nekog posla. onda sam se poigrao sa podešavanjima i sad samo nudi update,a ja odlučujem kad ću da skinem i sve ostalo :-devil-:
 
Nadam se da nisam promasio temu. Imam laptop MSI GX701, instalirao sam Windows 7 i Windows xp . Sada me zanima koje antiviruse da stavim. Da li je moguce staviti isti, ili dva razlicita? Preferiram Nod32.
 
Nadam se da nisam promasio temu. Imam laptop MSI GX701, instalirao sam Windows 7 i Windows xp . Sada me zanima koje antiviruse da stavim. Da li je moguce staviti isti, ili dva razlicita? Preferiram Nod32.

Na svakom operativnom sistemu moras posebno da instaliras antivirus... da li ce to biti isti ili razliciti zavisi od tebe... mozes staviti Nod na jednom a na drugom probaj recimo Avast, isto odlican antivirus...

Pozz
 
Nadam se da nisam promasio temu. Imam laptop MSI GX701, instalirao sam Windows 7 i Windows xp . Sada me zanima koje antiviruse da stavim. Da li je moguce staviti isti, ili dva razlicita? Preferiram Nod32.

Aviru!
Nod ako imas original ili ako zelis da se bakces sa kljucevima (za perfekcionista koji zive u zabludi) , naravno obavezno najnoviju verziju
 
Poslednja izmena:
Ja trenutno furam Comodo Internet Security, Firewall i Antivirus, besplatni, rade.
 
Dva pitanja:

1) Zelim da ukinem Hibernate preko cmd ali nemam permission iako sam administrator? Ideja?

Sam sebi odgovaram :), mozda nekome i bude korisno: "type CMD and right click Run as Admin"



2) Velicina Windows foldera je ~8gb. Da li ima potrebe da se to shrinkuje? (i ako ima -kako?)
 
Poslednja izmena:
Ok, nod i avast sam koristio i pre, mada desavalo mi se da avast obrise neke drajvere od zvucne?????.... Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno