Šta je novo?
Kutija, jesi li probao da isključiš ono setovanje Show shadows under menus?

Control Panel -> Personalisation -> Window Color and Appearance -> Effects -> Show shadows under menus checkbox

To gasi sve senke, probao sam.
 
problem je definitivno do drajvera mrezne, nadji noviji, bolji.. Koja je mrezna u pitanju?

Isto se ponasa sa W7 drajverima i sa Vista 64 drajverima. U pitanju je Atheros L1e, bar tako pise na žAsus sajtu.
Skidam upravo drajvere sa Atheros sajta pa cemo videti.
 
Poslednja izmena:
Ja imam Atheros L1 Gigabit Ethernet i sve radi kako treba sa drajverom sa Windows Update-a.
 
Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethernet Controller, Asus P5QPL-AM, drajveri sa sajta, sve radi.
 
Sad sam uradio update drivera preko WU i za sada je ok:)

Jel postoji nacin da se VirtualPC prevari kada je hadrverska virtruelizacija u pitanju? Q8200 koji imam ne podrzava hardverski VT i onda ne mogu da koristim XP mode a mnogo mi treba.
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam Nero 7 na silu, naravno nece da radi i sada ne mogu da ga obrisem, probao sam i rucno i sa CCleanerom i sa Uninstall tool-om i nista. I'm burning:mad: :D :D :D

A ne mogu da instaliram novi Nero dok ne obrisem ovaj...
 
Sad sam uradio update drivera preko WU i za sada je ok:)

Jel postoji nacin da se VirtualPC prevari kada je hadrverska virtruelizacija u pitanju? Q8200 koji imam ne podrzava hardverski VT i onda ne mogu da koristim XP mode a mnogo mi treba.

Ja mislim da ne moze jer sam citao za moj 7200 koji isto ne podrzava i jednostavno ne moze x64 da se instalira na bilo koji od tools-a(vmware,virtual box,virtual PC).

Instalirao sam Nero 7 na silu, naravno nece da radi i sada ne mogu da ga obrisem, probao sam i rucno i sa CCleanerom i sa Uninstall tool-om i nista. I'm burning:mad: :D :D :D

A ne mogu da instaliram novi Nero dok ne obrisem ovaj...

Nadji Your Uninstaller 2009 i skinuce ga on najverovatnije.
 
Poslednja izmena od urednika:
nisam jos instalirao win7, uradicu to ovih dana
a imam jedno pitanje za one koji su to vec ucinili
zanima me da li postoje valjani drajveri za nvidia graficke sa kojima mozes
namestiti da ti ide full screen na tv-u kada se pusta neki video fajl
mislim da se to zvalo overlay ili full-screen video

hvala
 
nisam jos instalirao win7, uradicu to ovih dana
a imam jedno pitanje za one koji su to vec ucinili
zanima me da li postoje valjani drajveri za nvidia graficke sa kojima mozes
namestiti da ti ide full screen na tv-u kada se pusta neki video fajl
mislim da se to zvalo overlay ili full-screen video

hvala

cini mi se da je tu opciju NV izbacila iz drajvera davnoooo, a i pod win7 forsira se ukidanje overlay prikaza..
 
Jel neko uspeo da natera stampac HP LJ1000w da radi na Win7?

Na zvanicnom sajtu stoji da ne pruzaju podrsku za Win7 i da se proba preko Windows update.

To sam probao i Win ne moze da nadje driver.
 
windows xp mode .... ne mogu se instalirati adobe aplikacije :( Ako nekome zatreba ....
A na sedmici x64 nece ps, i samo ps iz celog adobe paketa, da mi se instalira .... probao sam sve i jedan rls ali njet. Sem onog trial-a sa adobe.com

Ima li neko slican problem ?
 
I da odgovorim, mozda ce nekom trebati:

Instalacija HP LaserJet 1000w:

Skinut "basic plug&print" driver sa linka:
Basic driver za LJ 1000w

BTW: Malo im je vrljav sajt, jedva sam uspeo da pronadjem, kada se unese model stampaca i OS izbaci nesto sasvim trece... a ovaj driver ne nudi...
 
Podesi ovde na 5.1 i u config (prvi listic) u FFDshow audio config podesi 3/2/1

810.png


8101.png

Neradi.... :(
 
Kod mene se Vista x64, stara skoro 11 meseci, brze podize od 7 x64 stare dve nedelje.
 
stvar percepcije, ja te testove ne bi uzimao u obzir...
meni se Vista i win7 sasvim fino dize...., glupavo bi bilo da to testiram jer uticaj spoljnih faktora su jako veliki...
 
Poslednja izmena:
Meni je malo čudno što ljudi pridaju toliki značaj da li se sistem diže 20 sekundi brže ili sporije.
Doduše... ja nisam gasio računar poslednjih godinu dana osim kada nestane struja :p
 
Na nekom notebooku može biti itekako bitno kad ga negde otvoriš i moraš da čekaš skoro 50% duže da bi počeo da radiš ili nešto da pogledaš... Meni kući, kao i većini, potpuno je svejedno, nek se diže i 15 minuta ako će kasnije da radi brzo i stabilno, jer se svakako nikada ne gasi.
 
Ja ne pamtim kada sam na laptopu čekao da se podigne sistem od nule. Uvek je u hibernaciji, pa je samo pitanje koliko mu treba da učita stanje memorije sa diska.
 
Isto i meni na netbooku, ne vidim zašto raditi Shut down kada ima Hibernate. :)
 
Kolko se dugo pali ili gasi mene bas briga.
Sto mi se mnogo svidja od Windows 7 je da je mnogo brzi (od XP, Vistu nikad nisam imao)
Brzi je u otvaranjem .rar fajlova, prebacivanje sa usb na hd, startovanje Photoshop ili Premiere CS4.

Za mene je do sada 7 zakon.
 
22 Oktobra ja ocekujem brdo updatova za Windows 7...ja imam problema sa lagom pri upisu na drugi HDD a vidim dosta njih se zale i na mrezne probleme...

Mogu da se kladim da sam negde procitao resenje za taj problem. Mislim da win7 gasi jedan hdd da stedi energiju kada se ne koristi. Probaj na google da nadjes informaciju o tome. Mozda je cak i u power options (za svaki slucaj stavi high performance ako je desktop). Ako naletim na resenje napisacu ga ovde :wave:
 
s obzirom da ima brdo stranica o win7, ne uspeh da nadjem sledece, ima li reci o outlooku u win7, ja ga ne uspevam pronaci?
 
Nazad
Vrh Dno