Šta je novo?
Koristi, i to na win7 najnormalnije.
Jesi probao reinstalaciju? Ili mozda neku drugu instalaciju. Takodje obrati paznju da je aktuelna verzija 32. Predpostavljam da se radi o non steam verziji a tu stvarno na svasta moze da se naleti...

Ipak je bilo do verzije. Skinuo neku noviju i proradilo. Čisto da javim možda neko bude imao isti problem ;). Hvala na pomoći.
 
verovatno je bilo vec negde ovo pitanje i nisam siguran da je bas za ovu temu, ali trenutno sam u jakoj zurbi pa me zanima kako se namesta windows xp emulator na windows 7?
ne radi mi dosta programa koji mi trebaju hitno...
pozz i hvala u napred
 
a jel pratis proceduru instalacije? jel ti volan nakacen na usb u pocetku instalacije?
ako jeste, deinstaliraj sav Logitech soft i onda pokreni instalaciju a da ti volan nije nakacen. Kad ti u toku instalacije kaze da nakacis volan na usb, tad to uradi i klikni na next..
Mora da radi, jer ja koristim Wingman Formula GP. Jedino sto sam u opcijama Profilera morao da ukljucim opciju za papucice da ih gleda posebno, tj.svaka da ima svoju osu jer mi je brljavio kad je ta opcija iskljucena. Inace, sve radi sa Logitech Gaming Sofware 5.08 x64 (lgs508_x64.exe) na W7 x64.. To brljavljenje papucica je mozda prouzrokovano i mojim otvaranjem i cscenjem volana i papucica a mozda je i do softvera posto je valjda originalno za Vistu..

Naravnod a pratim proceduru i uvek pronadje samo Rumblepad i to je to. Probao sam evo da ga otkacim i onda prikacim kad mi trazi ali avaj.
Inace nemam nijedan software niti profajler za dzojpad nego samo kako sam ga usteko prepozna ga sam i to je to.
Ajde ako mozes da zakacis negde taj koji ti koristis pa da probam.
 
Ja sam uradio update, i uvukao mi se onaj smarac. Opminje da se registruje i upropasti mi setovanje deska. Imali neko resenje za ovo na 7-ici?
 
Naravnod a pratim proceduru i uvek pronadje samo Rumblepad i to je to. Probao sam evo da ga otkacim i onda prikacim kad mi trazi ali avaj.
Inace nemam nijedan software niti profajler za dzojpad nego samo kako sam ga usteko prepozna ga sam i to je to.
Ajde ako mozes da zakacis negde taj koji ti koristis pa da probam.

drajver
Deinstaliraj sve od logitecha a probaj pre instalacije i ovo programce od logitecha iz attachmenta za brisanje kalibracije...
 

Prilozi

  • WingMan Clear Calibration Utility.rar
    15.9 KB · Pregleda: 38
Imam problema sa zvukom na SoundMax-u na P5Q-e. Do nedavno je radio bez problema ali se danas posle nestanka struje javilo neko pucketanje svakih 2-3 sekunde.
Reshio sam to tako shto sam skinuo drivere za Win7 sa oficijalnog ASUS site-a poshto sam dosad bio koristio drivere za Vistu instalirane pod compatibility modom.
Ali sad nikako nemogu da namestim da mi rade u 5.1 modu u winampu i DVB Dream-u. Sve je isto spojeno kao i pre reinstalacije drivera i kad odem na test zvuchnika svih 6 rade kako treba. Ali u Winampu nema nishta od basa i rear zvuchnika isto kao ni u DVBDreamu. DVB je nameshten da radi preko AC3filtera i sve je lepo konfigurisano i radilo je pre reinstalacije.

Znam, znam da je MP3 samo stereo ali takodje znam da ni je pre reinstalacije radilo svih 6 zvuchnika isto kao shto mi radi i u XP-u. Neke ideje kako da reshim ovaj problem ??

:wave:
 
Jel kod svih vas ista situacija da kada pustate FLAC u media player-u da se bar jednostavno ne pomera ? Ide pesma normalno, mogu ja i da kliknem na pola pesme i onda ce tu da prebaci da svira ali kazem bar se ne pomera sa pocetka ..

Inace jos prvog dana 7-mice sam stavio Shark007 kodeke (bez njih se FLAC nije ni mogao pustati).

Evo slikovito na screen-u (a pesma je na ~1:00min)

AC3 filter resava problem ukoliko nekome treba..
 
Imam problem sa Win7, naime nesto sam izgleda zeznuo i uvek kada ukljucim racunar na desktopu mi se ne vide ikonice, vec moram desni taster misa > View > Show desktop icons.

Takodje i mreza izmedju compa i rutera izgubi podesavanja, pa moram opet da je podesavam.

I mislim da mi se ovaj folder stvorio od kada mi se to desava, (pogledati sliku)


I nikako ne mogu da namestim wireless mrezu da radi.
- Naime imam desktop racunar (Win7), ADSL router povezan preko LANa i TP link 551g karticu koja radi kao AP.
- Drugi comp je lap top (Win XP) koji koristi internet konekciju sa prvog racunara.

Sa public network, mogu da se zakacim ali svaki put moram da se povezujem sa desktop racunara na mrezu koju sam kreirao, pa zatim i lap top moze da se poveze, (evo slika sa networka za povezivanje) a private ne mogu da namestim...

Inace Win7 mi TP link 551g wireless karticu prepoznaje kao "atheros AR5005G" ??? a na tp linkovom sajtu nemaju drajveri za win7.



Koji program za rezanje diskova preporucujete? Na XP sam koristio Nero 6.x.x.x sada sam na Win7 probao sve verzije 6.x i nijedna nije kompatibilna, probao sam cak i Nero 7 ali nece i on da radi.

Nero 6 mi se svidjao jer nije mnogo zauzimao mesta i resursa kao Nero 7.
 
drajver
Deinstaliraj sve od logitecha a probaj pre instalacije i ovo programce od logitecha iz attachmenta za brisanje kalibracije...

Ne radi krastavac samo vidi RumblePad, probao sam sve,iskljucivao sve Logitech stvari sto imam,manuelno trazio inf fajl za drajver ali nista od svega toga. Uvek mi izbaci poruku da driver could not be installed.
krastavac moram na Xp-u da picim sada dobro je da sam jos uvek na dual boot-u.
Hvala svejedno za trud Voodoons
 
Ne radi krastavac samo vidi RumblePad, probao sam sve,iskljucivao sve Logitech stvari sto imam,manuelno trazio inf fajl za drajver ali nista od svega toga. Uvek mi izbaci poruku da driver could not be installed.
krastavac moram na Xp-u da picim sada dobro je da sam jos uvek na dual boot-u.
Hvala svejedno za trud Voodoons

Deinstaliraj sav Logitech software i ocisti registry.. Nema razloga da ne radi kad drugima radi.. definitivno je nesto zeznuto i moras sve ocistiti pre pocetka novog instaliranja..
 
Imam problema sa zvukom na SoundMax-u na P5Q-e. Do nedavno je radio bez problema ali se danas posle nestanka struje javilo neko pucketanje svakih 2-3 sekunde.
Reshio sam to tako shto sam skinuo drivere za Win7 sa oficijalnog ASUS site-a poshto sam dosad bio koristio drivere za Vistu instalirane pod compatibility modom.
Ali sad nikako nemogu da namestim da mi rade u 5.1 modu u winampu i DVB Dream-u. Sve je isto spojeno kao i pre reinstalacije drivera i kad odem na test zvuchnika svih 6 rade kako treba. Ali u Winampu nema nishta od basa i rear zvuchnika isto kao ni u DVBDreamu. DVB je nameshten da radi preko AC3filtera i sve je lepo konfigurisano i radilo je pre reinstalacije.

Znam, znam da je MP3 samo stereo ali takodje znam da ni je pre reinstalacije radilo svih 6 zvuchnika isto kao shto mi radi i u XP-u. Neke ideje kako da reshim ovaj problem ??

:wave:

Reinstaliraj kodeke koje koristis tj. instaliraj Shark Win 7 codec pack

@Mixa032
Koji program za rezanje diskova preporucujete? Na XP sam koristio Nero 6.x.x.x sada sam na Win7 probao sve verzije 6.x i nijedna nije kompatibilna, probao sam cak i Nero 7 ali nece i on da radi.

Ja na Win 7 x64 koristim Nero 7.10.1

710.png
 
Poslednja izmena:
Probao sam verziju NERO 7.2.3.2 ali nije htela da se instalira, sad cu da nadjem tu koju imas ti pa cu da probam. Inace ja imam instaliran Win7 x86.
 
Ok ajde probacu i to veceras kad dodjem mada cisto sumnjam ne vidi ga uopste majke mu ga grrrr :):-devil-:
Mixa ja koristim Nero 8 i radi na x64 Win7 kao podmazan.
 
Sta instaliras od komponenti u Neru jel samo burning ROM ili odradis typical instalaciju pa instalira sve njihove džidža-bidže :)
 
Sta instaliras od komponenti u Neru jel samo burning ROM ili odradis typical instalaciju pa instalira sve njihove džidža-bidže :)

Samo Burning Rom ali radi i kad sve sve instalira. x86 win je prednost tj. vece su sanse da radi nego na x64
 
Evo ja potvrdjujem da sve lepo radi na Win7 x64 Nero 8 je u pitanju i sve njegove podalatke.
 
Svakodnevno imam iritirajuci problem (win7 x64, build7600) sa pristupom diskovima:

  • Kada otvorim win explorer, nekad mu treba po 5 sekundi da otvori sadrzaj nekog foldera iako mu svakodnevno pristupam. Iako u tom momentu svo ostali procesi noramlno rade svoje, u tih 5 sekundi je nemoguce pokrenuti bilo koji novi (npr. firefox, winamp i sl..). Posle toga, do sledeceg restarta wina sve se pokrece odmah i tog laga vise nema
  • Nece da izbaci shut down meni sa ALT-F4
 
Poslednja izmena:
Reinstaliraj kodeke koje koristis tj. instaliraj Shark Win 7 codec pack

Reinstalirao sam i zasad radi bez pucketanja. Videcemo kako ce raditi posle restarta.
Ali u Winampu i dalje mi nerade svih 6 zvuchnika. Na dva prednja bez basa je zvuk odvratan.
 
Poslednja izmena:
Umesto tog WinAmp-a probaj Foobar koji po meni nudi bolju reprodukciju i kvalitet zvuka
 
Reinstalirao sam i zasad radi bez pucketanja. Videcemo kako ce raditi posle restarta.
Ali u Winampu i dalje mi nerade svih 6 zvuchnika. Na dva prednja bez basa je zvuk odvratan.

Podesi ovde na 5.1 i u config (prvi listic) u FFDshow audio config podesi 3/2/1

810.png


8101.png
 
Umesto tog WinAmp-a probaj Foobar koji po meni nudi bolju reprodukciju i kvalitet zvuka

Does foobar2000 sound better than other players?

No. Most of “sound quality differences” people “hear” are placebo effect (at least with real music), as actual differences in produced sound data are below their noise floor (1 or 2 last bits in 16bit samples). foobar2000 has sound processing features such as software resampling or 24bit output on new high-end soundcards, but most of the other mainstream players are capable of doing the same by now.

http://www.foobar2000.org/FAQ
 
foobar2000 has sound processing features such as software resampling or 24bit output on new high-end soundcards

hajde molim te probaj pa mi reci razliku, ja vec godinama ne slusam taj winamp ;) mozda zbog moje zvucne ali kvalitet je bolji ... dal je subjektivno ili nije ...
 
Ja imam 2 pitanja:

1. Da li je moguce ugasiti senku iza menija a ne ubiti istovremeno senku iza prozora? Mnogo me zraci ta izometrijska Windows 95 senka ispod menija a opet ne bih da izgubim senke ispod prozora.

2. Problem - sveze instaliran W7 Pro licencni, kada se upali dobije IP adresu od rutera ali nece na net. Ako uradim disable/enable mreznog adaptera sve proradi ok i tako moram svaki put. U cemu moze biti problem? Sve drajvere sam uredno instalirao.
 
2. Da nema možda driver update na Windows Updateu za mrežnu? Meni je odmah posle instalacije ponudio nov drajver za mrežnu, pa to možda može da reši tvoj problem.
 
Nema, koristim drajver za Vistu 64bit i mnogo me nervira.
 
Kutija, jesi li probao da isključiš ono setovanje Show shadows under menus?

Control Panel -> Personalisation -> Window Color and Appearance -> Effects -> Show shadows under menus checkbox
 
2. Problem - sveze instaliran W7 Pro licencni, kada se upali dobije IP adresu od rutera ali nece na net. Ako uradim disable/enable mreznog adaptera sve proradi ok i tako moram svaki put. U cemu moze biti problem? Sve drajvere sam uredno instalirao.

problem je definitivno do drajvera mrezne, nadji noviji, bolji.. Koja je mrezna u pitanju?
 
Nazad
Vrh Dno