Šta je novo?
Ja sam imao identican problem. U biosu mi je stajalo usb mouse support na disabled, mada mi je mis pre toga na win xp-u radio normalno. Tek kada sam stavio na enabled uspeo sam da "prodjem" welcome screen i nastavim instalaciju.

Poz
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima iskustva sa sledecim problemom...
Odradim instalaciju Win 7 Ultimate x64 (a pre toga je bila Vista x64 na kojoj se javljao isti problem) i sve tece kako treba,instalacija drajvera,programa itd. i zatim ukljucim internet i odradim update windowsa i eto problema pri sledecem dizanju sistema ucita windows normalno i sve radi par sekudni,a zatim kao da sve zablokira,tj. sve sto mogu da pomeram na ekranu je pokazivac misa koji prikazuje kao da nesto radi,a pri tome i hard disk drlja neko vreme. Ostavio sam ga bio tako preko noci,ali dzabe hard disk prestane da rade,a jos mis jos uvek pokazuje kao da radi nesto,a i dalje ne mogu nista da ucinim...ne moze da se klikne ni na jednu ikonicu,otvori novi prozor,cak ne mogu ni da podignem bar da dodjem do start dugmeta...sve sto mogu da uradim je alt+ctrl+del i onda tamo restart,a kada to uradim ako sam ranije pokusao da ukljucim recimo neki folder on se pojavi na sekund pri procesu restarta i kao da se sve odkoci,ali i naravno brzo se sve ugasi zato sto sam restartovao sistem... Ranije sam taj problem resavao tako sto iskljucim automatski download i sve bude ok,ali evo posle par dana na Win 7 problem se pojavio iako je iskljucen update windows-a. Molim vas ako je neko imao takvih problema da podeli resenje sa mnom posto cu vec izludeti :wall:
 
Odradio sam upgreade sa Viste HP na W7 Ultimate i za sada sve radi OK, ali nailazim na problem sa Damon Toolsom.
Jednostavno ne mogu da instaliram nijednu verziju (ni Lite ni Pro, ni novu ni staru) posto kada odradi instalaciju SPTD i kaze da mora da se restartuje, nakon restarta krece sa instalacijom iznova ponovo instalira SPDT i tako redom.
Kako FGN da zavrsim instalaciju DT do kraja, bez bezbrojnih restarta?
 
Pa DT se instalira na taj nacin. Pocne instalaciju, trazi restart jer instalira scsi kontrolere, virtuelne, i posle restarta ne pocinje ponovo instalaciju vec je samo nastavlja.
 
Znam kako se instalira i kako bi trebalo da bude ali ovde nije tako posto nakon restarta krece iz pocetka, ponovo instalira SPDT, trazi da se restartuje, nakon restarta krece iz pocetka, ponovo instalira SPDT, trazi da se restartuje i tako over and over again sto znaci da nesto nije u redu ali ne znam sta bi to moglo da bude i kako to da resim.
Inace na drugoj W7 je instalacija istih verzija prolazila bez problema.
 
Moje iskustvo kaze da je Vista mnogo stabilnija, ovo ne moze da veze 3 dana rada, a da ne zvekne bsod, konkretno SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION win32k.sys. Vista je radila po 15-20 dana bez problema. Eto zasto sam ostavio dual boot sa Vistom ;)
 
Odradio sam upgreade sa Viste HP na W7 Ultimate i za sada sve radi OK, ali nailazim na problem sa Damon Toolsom.
Jednostavno ne mogu da instaliram nijednu verziju (ni Lite ni Pro, ni novu ni staru) posto kada odradi instalaciju SPTD i kaze da mora da se restartuje, nakon restarta krece sa instalacijom iznova ponovo instalira SPDT i tako redom.
Kako FGN da zavrsim instalaciju DT do kraja, bez bezbrojnih restarta?

Sa duplexsecure sajta instaliraj najnoviji SPTD drajver i tek posle toga instaliraj DT.
 
Probao sam i to, instalirao sam SPDT 1.60 ali kada nakon restarta ponovo pokrenem isti on mi nudi ponovo opciju install, a trebao bi valjda uninstall koja je btw. osencena.
Takodje kada nakon pokusaja da nakon instalacije tog najnovijeg drivera 1.60 pokrenem DT on ponovo pokusava da instalira stariju verziju 1.58, kao da novijeg uopste i nema.
 
Moje iskustvo kaze da je Vista mnogo stabilnija, ovo ne moze da veze 3 dana rada, a da ne zvekne bsod, konkretno SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION win32k.sys. Vista je radila po 15-20 dana bez problema. Eto zasto sam ostavio dual boot sa Vistom ;)

Molio bih te da napomenes da je to tvoj subjektivni utisak da neuki ne bi mislili da si u pravu.
Windows 7 instaliran kod mene na cirka 50 racunara, od Lenovo Idepad S10e Netbook-a do i7Core 920 sa 6GB ram-a, bez IKAKVIH problema!
Imas neki problem koji bi trebao da resis, a Vista je postala stabilna i dobra tek sa SP2, sto je malo kasno jer je izasao Win7... ;)
 
I kod mene, od dana izlaska pa do sad ni jedan BSOD ili bilo sta slicno, a radi 24/7.

Ugasio sam Superfetch, Drive Indexing, sve sto ne koristim iz Windows Features i podesio servise po Black Viper-ovoj "safe" koloni
 
Molio bih te da napomenes da je to tvoj subjektivni utisak da neuki ne bi mislili da si u pravu.
Windows 7 instaliran kod mene na cirka 50 racunara, od Lenovo Idepad S10e Netbook-a do i7Core 920 sa 6GB ram-a, bez IKAKVIH problema!
Imas neki problem koji bi trebao da resis, a Vista je postala stabilna i dobra tek sa SP2, sto je malo kasno jer je izasao Win7... ;)
A ja bih te molio da jos jednom procitas moj post koji pocinje sa "moje iskustvo". I nisam u pravu da mi izlece bsod? lol Problem cu pokusati da resim posto je poprilicno "general", moze da bude sve i svasta.
p.s. Vista radi odlicno i sa SP1 ;)
 
Da li ti je overklokovan kompjuter? Novije verzije Windowsa umeju biti osetljivije na overclock nego starije.
Потврђујем, барем на примеру једне игре :p
Star Wars Battlefront II
на истим клоковима у XP-у ради без проблема, а на 7ици звуку се дешава кратак stutter на сваких пар минута као да хоће да се заглави цела игра, то траје коју секунду и онда настави да ради без проблема. Кад сам вратио све на подразумеване вредности проблема више није било.

Имам и проблем са Call of Duty 5, инсталира се OK на win7, уђем у мени, средим подешавања и кад кликнем да покренем игру ништа се не дешава као да нисам ни кликнуо, и у SP и у MP.
 
Poslednja izmena:
Možda bi morao da staviš novi PunkBuster, jer onaj koji dolazi uz igru ne radi na sedmici?
 
Moje iskustvo kaze da je Vista mnogo stabilnija, ovo ne moze da veze 3 dana rada, a da ne zvekne bsod, konkretno SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION win32k.sys. Vista je radila po 15-20 dana bez problema. Eto zasto sam ostavio dual boot sa Vistom ;)

Molio bih te da napomenes da je to tvoj subjektivni utisak da neuki ne bi mislili da si u pravu.
Windows 7 instaliran kod mene na cirka 50 racunara, od Lenovo Idepad S10e Netbook-a do i7Core 920 sa 6GB ram-a, bez IKAKVIH problema!
Imas neki problem koji bi trebao da resis, a Vista je postala stabilna i dobra tek sa SP2, sto je malo kasno jer je izasao Win7... ;)

i meni je do pre jedno dve nedelje Sedmica radila bez ikakvih problema, a onda su krenuli BSOD-ovi i blokiranja.
jos uvek ne znam da li je do hardvera ili do OS-a. mislio sam prvo da je u pitanju hardver, ali u poslednje vreme sve vise pomisljam da je neki problem u sedmici...

moracu da se vratim na x64 XP i Vistu pa da vidim kako ce da se ponasaju (a mrzi me)
 
Ili je problem do nekog nekompatibilnog programa koji ste instalirali. Treba sve proveriti. Meni sedmica isto radi kao sat na desktopu, laptopu i netbooku.
 
Ja sam imao identican problem. U biosu mi je stajalo usb mouse support na disabled, mada mi je mis pre toga na win xp-u radio normalno. Tek kada sam stavio na enabled uspeo sam da "prodjem" welcome screen i nastavim instalaciju.

Poz

probao sve kombinacije i nista

:wall:
 
Dobio sam logitech-ov WingMan Formula Force volan i papucice od shuraka i probao da nadjem drajver za Win7 x64 ali nemam srece. Da li mozda neko zna gde mogu da nabavim driver za ovo cudo? Pokusao sam na sajtu Logitech-a ali nista od svega toga.
 
Uzmi bilo koji logitech driver za x64 ako postoji. Pošto logi za volane i onako ima samo jedan driver (samo neće da ga pokaže na sajtu za sve volane).
 
Uzmi bilo koji logitech driver za x64 ako postoji. Pošto logi za volane i onako ima samo jedan driver (samo neće da ga pokaže na sajtu za sve volane).

Nece probao sam vec, samo mi nalazi moj Rumblepad nista od volana grrrrr:mad:
 
Nece probao sam vec, samo mi nalazi moj Rumblepad nista od volana grrrrr:mad:

a jel pratis proceduru instalacije? jel ti volan nakacen na usb u pocetku instalacije?
ako jeste, deinstaliraj sav Logitech soft i onda pokreni instalaciju a da ti volan nije nakacen. Kad ti u toku instalacije kaze da nakacis volan na usb, tad to uradi i klikni na next..
Mora da radi, jer ja koristim Wingman Formula GP. Jedino sto sam u opcijama Profilera morao da ukljucim opciju za papucice da ih gleda posebno, tj.svaka da ima svoju osu jer mi je brljavio kad je ta opcija iskljucena. Inace, sve radi sa Logitech Gaming Sofware 5.08 x64 (lgs508_x64.exe) na W7 x64.. To brljavljenje papucica je mozda prouzrokovano i mojim otvaranjem i cscenjem volana i papucica a mozda je i do softvera posto je valjda originalno za Vistu..
 
e ljudi imam ja jedno pitanje ?

zasto mi prikazuje ovako low score za memoriju ?

u pitanju je konf sa profila?
evo slike

2n8yfc4.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
ne mogu vise da instaliram win7...instalirao sam ga 100 puta sa istog diska i x64 i x86 ali vise nece
odradjivao sam macosx posle toga i easyBCD od novih stvari. medjutim izubijao sam hard na param parcad iz partition magica misleci da sam nesto tu zjbo, i opet nece...

simptomi: doje do skrina sa onim `cvecem` odmah na pocetku instalacije gde treba da izadje prvi prozor i nista, vrti onaj krugic pored kurzora i crvc tu i stane..???

ja sam resio problem tako sto sam pustio komp da vrti krug jedno 20min, onda je pokazao tab za install - pa onda kada krene opet nista, pa otvorim dvd i gurnem ga ponovo, pa se on pokrene, pa sve tako nekako...sto? nema pojma? citava instalacija mi je isla kilavo, i nekako anemicno, ali prosla
 
Da ne citam svih 76 strana. :p
Ima li sanse da se odradi upgrade sa XP-a na W7, ali bez gubljenja podataka ?
Ili mora na Vistu pa na W7 ?
 
Mora da je i G o ogle zeznut za citanje?
 
Poslednja izmena:
Hvala na linku, video sam ranije ali sam mislio da je jos neko pokusavao apgrejd.
Trebao sam da preformulisem, da li je neko imao iskustva u instalaciji W7 preko XP-a ?
:)
 
Desava se sledece:
Ne mogu da otvorim prozor za pojedine programcice.Kad kliknem na ikonu krene kao da ce da se podigne i nista. U Task Menager-Proces stoji da je pokrenut ,ali ga u Aplikacijama(na deskopu )nema. Desava mi se i sa vec instaliranim i koriscenim programima, a i sa novo instaliranim. Vecina rade normalno, zezaju me samo pojedini. Recimo od starih koji su lepo radili do skoro je Winflash(moram dva-tri puta da kliknem na ikonu da se podigne), a od novih Ashampoo burning studio 9.Instalacija ide normalno medjutim nikako ne mogu da ga pokrenem. Probao sam sa compatibility modom ali nista.U masini imam i XP i na njemu sve lepo radi.
Evo danas je poceo i Stalker da zeza:mad:
Koristim Bitdefender 2010 koji ne signalizira za viruse. Skenirao sam i sa Malwerbytes-om,Spybot-om i takodje ne prijavljuju nista.
Ako neko ima savet ili resenje zamolio bih ga da mi kaze...:wave:
 
Nazad
Vrh Dno